Hlavná \ Zájazdy \ MOSKVA \ Vojenská prehliadka v Moskve - 9. máj 2022

Zažite s nami niečo výnimočné - 9. máj v MOSKVE

 

Vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva - 9. máj 2022 v Moskve

6 dní / 5 nocí

6.5. - 11.5.2022

*je možnosť predĺžiť si zájazd o 1 deň a navštíviť Park Patriot (viď info nižšie)

Russian military aircrafts

 

Špecifikácia zájazdu "Deň víťazstva - 9. máj 2022" v Moskve

CENA ZAHŔŇA:

 • 5x ubytovanie v 4* hoteli v širšom centre Moskvy – dvoj-lôžková izba (* pokiaľ si zájazd o jeden deň nepredĺžite )
 • 5x raňajky v cene (* pokiaľ si zájazd o jeden deň nepredĺžite)
 • transfery v rámci programu
 • transfery z letiska/na letisko v Moskve
 • služby slovenského turistického sprievodcu (delegáta) počas celého pobytu
 • mapa metra + mapa mesta
 • poistenie CK voči úpadku
 • jedinečný program v Moskve vrátane návštevy slávnostného ohňostroja
 • audiosystém pre každého účastníka zájazdu
 • certifikovaný sprievodca vo vybraných múzeách

 

CENA NEZAHŔŇA:

 • medzinárodná spiatočná letenka 
 • poistenie účastníkov zájazdu (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu)
 • e-vízum do Ruska – kompletný servis 
 • servisné poplatky
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 
 • fakultatívne výlety:
  • plavba po rieke Moskva - 2,5 hodiny
  • Treťjakovská galéria - najväčšie múzeum ruského výtvarného umenia na svete
 • sprievodný program podľa výberu, napr. cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna. Program sa objednáva vopred podľa ponuky aktuálnych podujatí.
 • možnosť ubytovania v izbe vyššieho štandardu, resp. v 5* hoteli podľa požiadaviek a aktuálnej ponuky.

 

Dôležité: Oslavy 9. mája v Moskve sa dajú sledovať na presne určených miestach v centre Moskvy. Určite nie je možné sledovať oslavy priamo na Červenom námestí, resp. Tverskej ulici. A už určite nie na tribúne vedľa pred kremeľským múrom. Tieto miesta sú určené výlučne pre oficiálne delegácie a veteránov 2. svetovej vojny. Po Červenom námestí sa dá prejsť poobede v rámci akcie "Nesmrteľný pluk". Presnú informáciu vám poskytneme až pri nástupe na zájazd, tak ako ich dostaneme od organizátorov. Taktiež vás chceme upozorniť, že počas týchto sviatkov je Mauzóleum zatvorené a nie je možné toto pietne miesto navštíviť.  

 

 

cena / osoba

Základná cena zájazdu od

550,00 €  

Základná cena prístelok*** v 2-lôžkovej izbe

490,00 €  

Servisné poplatky

95,00 €  

** príplatok za jednolôžkovú izbu: 140,00 eur  
*** prístelok je rozkladacie lehátko a nie je plnohodnotnou posteľou  

Presnú kalkuláciu zájazdu bude možné vypracovať po obnovení udeľovania víz do Ruska a obnovení leteckého spojenia.  

 

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne, prílet do Moskvy v poobedňajších hodinách.  Transfer z letiska a ubytovanie sa v 4* hoteli v širšom centre Moskvy, výmena peňazí eur/ruble. Oboznámenie sa s programom. 

2. deň

Ráno sa stretneme na recepcii hotela a vydáme sa do srdca Moskvy. V dnešný deň, tak ako po iné roky, je plánovaná generálka osláv 75. výročia víťazstva Červenej armády v 2. svetovej vojne, na ktorej sa zúčastníme. Naša CK ma3oska travel má svoje "overené miesta", odkiaľ je možné všetko sledovať a "uloviť" si tie najlepšie zábery. Je to fakt silný zážitok. 

Po prehliadke generálky bude prestávka na obed a potom nasleduje prehliadka slávneho moskovského Kremľa, kde si spolu so sprievodcom prezrieme slávne kremeľské chrámy – Zvonicu Ivana Veľkéhochrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám)chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám)chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, uvidíme hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon

Poobede prehliadka širšieho centra Moskvy: Divadelné námestie, Detskij mir, Nikolská ulica atd.

Kto má záujem, podvečerná prehliadka areálu Park Pobedy na Poklonnej hore. Poklonná hora je spomienkový areál, ktorý bol otvorený k 50. výročiu víťazstva nad fašizmom (1995).  Niekoľko hektárový park s fontánami, ktoré večer svietia na červeno, múzeami vojenskej techniky z II. sv. vojny pod holým nebom, kde uvidíte všetko - od tankov až po ponorky. 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, všetko podľa výberu a aktuálnej ponuky

3. deň

Ráno sa stretneme na recepcii hotela a tentokrát si vychutnáme Moskvu úplne inak. Čaká nás Treťjakovská galéria (fakultatívne). Táto najväčšia galéria ruského výtvarného umenia na svete vás očarí. Pozrieme si spolu obrazy slávneho Repina, Šiškina, Vrubeľa, Serova, Vereščagina, ale aj ďalších významných ruských umelcov. 

Po prehliadke je prestávka na obed. Posilnení a oddýchnutí sa vydáme do podzemia Moskvy - čaká nás totiž Metro a prehliadka Podzemných palácov Moskvy.

V podvečer nás ešte čaká prehliadka nádherného parku VDNCH s možnosťou návštevy Múzea kozmonautiky, pavilónu Kozmos, pavilónu Garáž so starými auto-veteránmi, ktoré pamätajú cára Mikuláša II (Nikolaja II), Stalina, Brežneva a iných "papalášov" ZSSR. Uvidíte aj moderný AURUS súčasného prezidenta RF. Kto má rád oceán a moria, odporúčame mu navštíviť oceanárium (najväčšie v Európe) - MOSKVÁRIUM -

Fontány na VDNCH patria medzi jedny z najkrajších (obzvlášť večer) a celkovo je tento areál ideálne miesto vhodné na oddych a prechádzky v megapolise a aj spoznanie života moskovčanov.   

*Vstupné do jednotlivých múzeí VDNCH si hradí každý účastník zájazdu na mieste.

Návrat do hotela vo večerných hodinách individuálne, alebo na základe dohody s delegátom CK.  

4. deň - 9. máj

Dnes nás čaká dlho očakávaná veľkolepá Vojenská prehliadka na počesť 9. mája - Dňa víťazstva v centre Moskvy. Hneď skoro ráno, cca o 07:00 hod., sa vyberieme na určené miesta (*upresníme podľa pokynov z ruskej strany - aby sme mali tie najlepšie miesta na fotenie), po ktorých pôjde vojenská technika, pripravíme si fotoaparáty, mobily a kamery. Prehliadka začína o 10:00 hod., potom cca po  12,00 hodine pokračuje masovou akciou Nesmrteľný pluk až do neskorých poobedňajších hodín. Ak teda máte záujem a máte niekoho blízkeho vo svojej rodine, kto sa zúčastnil bojov v 2. svetovej vojne, pripravte si fotku a môžete sa zaradiť do tohto sprievodu a prejsť po celej Tverskej ulici a Červenom námestí, ktoré už bude možné poobede takto navštíviť a prejsť sa po ňom. Celé centrum Moskvy je v tento deň jedna veľká pešia zóna, kde je možné zabaviť sa, stretnúť sa s veteránmi 2. svetovej vojny, či zaspievať si vojenské frontové pesničky, veď tých "garmošiek" tam bude neúrekom a kto bude mať chuť, môže si dať aj pohánkovú kašu z poľnej kuchyne, či zaspievať Kaťušu s rodenými rusmi. 

Kto bude mať záujem, môže sa vybrať napríklad aj na Poklonnú horu - spomienkový park, kde sú tiež veľkolepé oslavy Dňa víťazstva, koncerty a skvelá atmosféra.

Večer nás čaká veľkolepý ohňostroj, ktorý bude na niekoľkých miestach Moskvy a my pri tom nebudeme chýbať. 

Neskoro večer návrat na hotel.

5. deň

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa do historického centra. Čaká nás prehliadka Červeného námestia, ale aj rozprávkový Chrám Vasilija Blaženého. Na obed si dáme typické ruské občerstvenie v pravej ruskej jedálni s názvom Stolovaja No. 57 priamo na Červenom námestí. Potom nás ešte čaká prehliadka parku Zarjadie a fotografovanie sa na moste nad riekou Moskva s nádhernou panorámou moskovského Kremľa, Moscow-city a výškových stalinských budov. 

Pre tých, ktorí si zaplatia plavbu na luxusnej lodi, je tu 2,5 hodinová plavba loďou v poobedňajších hodinách.

Po plavbe si pozrieme ešte legendami opradený Starý Arbat (pešia zóna). Nakúpite si darčeky pre vašich najbližších. Matriošky, tričká, magnetky, jantár... a mnoho ďalších suvenírov.

Večer voľný program, alebo kto bude mať záujem Bunker 42, alebo program podľa aktuálnej ponuky v Moskve.

6. deň

Doobeda bude ešte čas na dokúpenie darčekov, na obed sa stretneme na recepcii, odovzdáme izby a čaká nás transfer na letisko, odlet domov. 

 

ALEBO + 1 DEŃ

Kto má záujem, môže si pobyt predĺžiť o jeden deň a vybrať sa s nami na celodenný výlet do Parku Patriot, cca 60 km za Moskvou. Čo nás čaká?

Predovšetkým park s vojenskou technikou, Partizánska dedina so zemľankami, s poľnou kuchyňou s pravým borščom, poľná pekáreň, v ktorej pečú ten najlepší chlieb, aký sme v Rusku jedli, ale aj letecká a iná technika (veľká expozícia tankov II. svetovej vojny...) a mnoho, mnoho iného. V druhej časti dňa sa vyberieme po spomienkového parku, kde je hlavný Chrám ruskej armády. Ocitnúť sa v ňom je neuveriteľný a silný zážitok. Okrem silnej energie a ducha ruskej armády od čias Alexandra Nevského až do súčasnosti sa môžete pokochať výnimočnými keramickými, či mramorovými mozaikami, ale aj vitrážami. Za zmienku stojí aj spomienkové Múzeum 1418. Je to o 1418 dňoch strašnej Veľkej vlasteneckej vojny. Prejdete symbolických 1418 krokov po tomto veľkolepom múzeu.  Určite silný zážitok, ktorý z vlastnej skúsenosti vrele odporúčame. 

Návrat večer na hotel. 

Cenu celodenného výletu upresníme bližšie k dátumu zájazdu.

 

 

 

   

Tešíme sa na Vás. Vaša cestovná kancelária ma3oska® travel 

 logo_MA3OSKA R slogan

*CK ma3oska travel si vyhradzuje zmenu poradia programu zájazdu, v závislosti od pokynov ruských partnerov.

 
Zaujímavosti
31 03 2021, 12:55

Plán vysielaní na mesiac apríl 2021 

 

09 02 2021, 15:23

Cestovné poistenie od UNIQA poisťovne, a.s., kryje už aj poistné udalosti spojené s COVID-19!

 

20210209_115111 vyrez

09 01 2021, 20:57

Milí priatelia, aj v roku 2021 pokračujeme v cykle „S ma3oskou na cestách“ 

Naša prvá téma bude zaujímavá a inšpirovali ste nás práve vy, naši cestovatelia, poslucháči a čitatelia.

Téma: "MÝTY v ruskej histórii - obdobie vládnutia rodu Romanovovcov - do roku 1917".

 

05 01 2021, 22:15

Vianoce u pravoslávnych (nielen) v Rusku podľa juliánskeho kalendára.

Kým u nás na Slovensku sa 6. januára oslavuje sviatok Troch kráľov, u pravoslávnych veriacich sú práve teraz začínajú PRAVOSLÁVNE VIANOCE.

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-ruske-vianoce-1

05 01 2021, 19:24

TOP zaujímavosti z Ruska. 

Pri príprave poznávacích zájazdov po Rusku, človek natrafí na rôzne zaujímavosti, prečítajte si o niektorých spolu s nami. 

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-kamcatka-2

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2021
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK