Ischia – ostrov skvelého oddychu

7 júla, 2022

Viete, kam chodil pravidelne oddychovať a relaxovať zlatý slávik Karel Gott?

Ak ste tipovali, že na ostrov Ischia, tak  máte pravdu.

Tento doslova unikátny ostrov sopečného pôvodu má skvelú polohu, nachádza sa v západnej časti Neapolského zálivu, cca 30 km vzdušnou čiarou od Neapola.  Má rozlohu „len“ 46,3 km2 s dĺžkou 10 km a šírkou 7 km.

ischi-ma3oska-travel-capric-taliansko-dovelenka-poznavaci-zajazd

 

A ďalšou výhodou je aj v podstate dosť krátky prelet Viedeň – Neapol, cca 90 minút. Z letiska vás komfortne odvezie transfer, ktorý vám zabezpečíme a je už v cene zájazdu.

Klimatické podmienky  – práve samotná klíma je unikátna – maximálny počet slnečných dní v roku a  príroda s bujnou flórou. Aj preto sa tu nachádzajú unikátne botanické záhrady, ktoré odporúčame navštíviť, priezračné more a, hlavne, je tu taký svoj „ischijský“ pokoj, ktorý sa nepodobá talianskemu charakteru.

Termálne pramene

Termálne liečivé pramene, rarita a veľká výhoda tohto vulkanického ostrova. Pramene vyvierajú spod zeme a poznali ich už starí Rimania a využívanie ich blahodárnych účinkov je práve tu veľmi populárne. Aj to radí ostrov Ischia medzi celoročne veľmi obľúbené destinácie. Je to také príjemné spojenie mora a hôr. Najvyššia hora Epomeo má 789 m.n.m.

Sopečný pôvod sa prejavuje rôzne, napríklad aj vo forme prírodnej sauny, horúceho piesku či vyvierajúcej pary… Celkovo sa na ostrove nachádza vyše 150 liečivých prameňov, môžete si tu však užiť aj bahenný zábal z vulkanickej hliny. Niečo na spôsob našich Piešťan.

Pramene sa využívajú na rôzne účely, najviac samozrejme na liečbu a terapiu, v bazénoch hotelov, ale aj na vykurovanie, výrobu skvelej kozmetiky, ktorú odporúčame (nielen dámam) nakúpiť.  Asi najznámejšie sú Poseidonove záhrady, ktoré sa nachádzajú priamo pri mori v západnej časti ostrova. Je tu 22 bazénov s minerálnou vodou, bazény s morskou vodou, detské bazény s rôznymi atrakciami, ale aj nám známy Kneippov bazén a iné špecializované procedúry. Ďalším známym centrom s termálnymi bazénmi je Negombo s 13 bazénmi ale aj komplex Par catiglione, ktorý je výnimočný svojimi prameňmi s alkalicko-bikarbonátovou vodou. Väčšina týchto termálov slúži na liečbu pohybového aparátu, ale aj kožných, či gynekologických problémov.

Čo si na ostrove určite pozrieť?

Hlavné mesto ostrova má totožný názov ako ostrov, ISCHIA. Je rozdelené na dve časti: Ischia Porto a Ischia Ponte. Mestečko Ischia je najrušnejším miestom na ostrove, má veľa kaviarničiek, obchodíkov, kde si nakúpite to NAJ Limoncello, bylinky na varenie a kopec suvenírov.  No a naj atrakcia je samozrejme Aragonský hrad.

JEDLO

Čo je špecialitou ostrova?

Mnohí si myslíte, že je to práve všetko možné s morskými plodmi – chobotničkami, kalamármi, krevetkami alebo morskými ježkami, langustami.. ALE práve tu na ostrove je typickým jedlom Králik na divoko (Coniglio all Caccia). No a ku všetkému si určite dajte ich slávny citrónový likér Limoncello.

Čo si z ostrova priniesť? 

Ja vždy hovorím, že je najlepšie doniesť domov to, čo sa dá vypiť a zjesť, ale tentokrát pridám aj senzačnú, priam zázračnú, kozmetiku, ktorá sa na ostrove vyrába a má fantastické účinky na pleť. Zakúpiť si ju môžete po celom ostrove, ale ak chcete aj radu čo na čo použiť a aj vyskúšať, určite si nájdite čas a zavítajte na pár hodín do kúpeľov Nitrodi, ktoré sa špecializujú práve/nielen na „beauty“.

Ak sa vám zachcelo úsť na ostrov ischia, ale aj do jeho okolia, máme pre vás pripravený senzačný zájazd na ostrov ISCHIA 

Vaša Eva ma3oska

Pokiaľ sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj svojim priateľom

TOP články

9 septembra, 2023

Prečo nosiť na dlhé lety kompresné ponožky – čo je to cestovná trombóza?

9 apríla, 2023

SAMARKAND skvost Orientu

sicilia s ma3oska travel

24 marca, 2023

Hotel Il Mulino

28 októbra, 2022

Luskáčik – vianočná rozprávka/balet pre všetkých

ma3oska-travel-apulia-puglia-dovolenka-taliansko

11 júla, 2022

Apúlia časť Salento

sicilia-ma3oska-travel-taliansko-dovolenka-zajazd-

14 júna, 2022

Sicília ostrov slnka – čo vám ponúka?

Galéria

TOP články

9 septembra, 2023

Prečo nosiť na dlhé lety kompresné ponožky – čo je to cestovná trombóza?

9 apríla, 2023

SAMARKAND skvost Orientu

sicilia s ma3oska travel

24 marca, 2023

Hotel Il Mulino

28 októbra, 2022

Luskáčik – vianočná rozprávka/balet pre všetkých

ma3oska-travel-apulia-puglia-dovolenka-taliansko

11 júla, 2022

Apúlia časť Salento

sicilia-ma3oska-travel-taliansko-dovolenka-zajazd-

14 júna, 2022

Sicília ostrov slnka – čo vám ponúka?

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter