Cestovanie do Ruska v dobe „covidovej“

31 januára, 2022

Aktualizácia 31.1.2022

Rusko od 24.9.2021 zaradilo Slovenskú republiku medzi krajiny, ktorých občania môžu na územie RF vstupovať bez ohľadu na účel cesty a môžu si teda požiadať o  vstupné vízum.

Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva RF v Bratislave od 27.9.2021 obnovilo vydávanie všetkých kategórií vstupných víz do Ruska.

Na vstup do Ruska sa nevyžaduje očkovanie! 

Víza do Ruska – kompletný servis – vám zabezpečí aj naša CK ma3oska travel – informácie a online objednávku nájdete TU: VÍZA DO RUSKA.

Má to veľkú výhodu, nakoľko vieme vybaviť všetky formuláre za vás, potrebujeme len váš pas + foto a vy nemusíte 2x merať cestu do Vízového centra do Bratislavy.

Pri vstupe do Ruska je potrebné preukázať sa potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu vykonaného najskôr 2 dni pred vstupom do Ruska.

Akceptuje sa potvrdenie v anglickom alebo ruskom jazyku. Potvrdenie sa vyžaduje už pri nastupovaní do lietadla smerujúceho do Ruska. Odporúča sa mať potvrdenie v papierovej podobe.

Pri vstupe do Ruska sa neuplatňuje výnimka z testovania pre zaočkovaných a pre osoby, ktoré prekonali ochorenie Covid-19.

Vstup cudzincov do Ruska je povolený len letecky priamymi letmi bez prestupov v cudzine!

Na cudzincov smerujúcich do Ruska ako turisti alebo na obchodné stretnutia, rokovania a pod. sa nevzťahuje povinnosť 14-dňovej izolácie. Izolácia sa vzťahuje len na cudzincov prichádzajúcich do krajiny za prácou s pracovnými vízami.

V jednotlivých regiónoch krajiny platia rôzne pravidlá, ale vo všeobecnosti sa odporúča/je povinné v interiéroch používať prekrytie horných dýchacích ciest.

V zásade sa krajina vrátila k normálnemu životu, konajú sa kultúrne, spoločenské aj športové podujatia s účasťou divákov, podľa regiónov sú tieto pravidlá upravované, počtom a pravidlami. 

Pri návrate na Slovensko sa treba riadiť pravidlami pre vstup do SR:  www.korona.gov.sk/cestovanie-do-sr

Pokiaľ budete mať nejaké otázky, kontaktujte nás PÍSOMNE na info@ma3oska.sk,

alebo telefonicky +na 421 904 512495.

Vaša ma3oska

*CK ma3oska travel si vyhradzuje na zmenu podľa aktuálnej situácie v RF.

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter