Hlavná \ Zaujímavosti \ VOSR - 100. rokov od výstrelu z Auróry

VOSR - 100. ROKOV OD VÝSTRELU Z AURÓRY

« Späť

VOSR - 100. rokov od výstrelu z Auróry 22.02.2017 20:38

Organizátori tematických ciest do “krajiny víťazného socializmu” sú presvedčení, že okrúhle výročie revolúcie v Rusku pridáva krajine na medzinárodnom trhu cestovného ruchu na popularite. 

Rad popredných vydavateľstiev zahrnuli  zájazd do Petrohradu medzi povinné destinácie v roku 2017. Medzi nimi aj The Guardian, Daily Mail a The Telegraph, ktoré odporúčajú čitateľom mesto na Neve nielen vďaka mnohým kultúrnym zaujímavostiam, ale aj vďaka výročiam dvoch revolúcií (februárovej a októbrovej).

Na britskom trhu sa už objavili aj zodpovedajúce ponuky: obyvateľom Albionu ponúkajú zájazdy do Petrohradu s názvom “Storočie ruskej revolúcie” alebo “10 dní, ktoré otriasli svetom”, v rámci ktorých sa môžu ponoriť do storočnej histórie.

Samozrejme, že v Rusku sa na nadchádzajúcu jeseň pripravujú. Napríklad, nachádzajúca sa v Zimnom palaci Štátna Ermitáž už teraz plánuje usporiadať tematickú výstavu "Romanovci a revolúcia", a náučné pátranie pre návštevníkov, ktoré podrobne opíše cestu boľševikov do sály, v ktorej sa zhromaždili členovia Dočasnej vlády. Samozrejmosťou budú aj farebné svetelné 3D-projekcie na fasádach budov Palácového námestia.

Na vedľajšej koľaji nechcú ostať ani ďalšie múzeá v meste: prakticky v každom významnom múzeu bude výstava, nejakým spôsobom spojená s revolučnými udalosťami spred sto rokov. Už dnes je v Petrohrade  pripravená trojhodinová turistická prehliadku s názvom “Mesto na rieke Neve - kolíska revolúcie”, počas ktorej môžu hostia navštíviť všetky kultové miesta, vrátane krížnika Aurora, Zimného paláca, Smolného paláca a ďalšie revolučné pamätihodnosti Petrohradu.

 

ma3oska-ck-frantexim-aurora ma3oska-ck-frantexim-vosr ma3oska-ck-frantexim-lenin-1

 

V mestskom výbore pre rozvoj turistiky sú si istí, že 100. výročie Októbra by sa mohlo stať ďalším stimulom pre prilákanie zahraničných turistov. “Domnievame sa, že tento dátum poslúži ako nový dôvod obrátiť pozornosť na Petrohrad, - hovorí predseda výboru Andrei Mushkarev. – veď 100 rokov je dlhé obdobie v živote krajiny, počas ktorého sa toho stalo veľa v umení, technológiách, ale aj v ďalších odboroch. Preto nie je dôležitý dátum ako taký, ale príležitosť ukázať Petrohrad z iného uhla pohľadu. A tým prilákať aj tých, ktorí už naše mesto navštívili.”

 

Ak teda chcete zažiť Petrohrad v roku Stého výročia - kontaktujte nás!

 

                                                                                                                                                              logo_MA3OSKA

 

 


Zaujímavosti
25 12 2017, 20:42
02 04 2017, 22:03

 

Famózny festival priamo na ČERVENOM NÁMESTÍ - 26.8. - 3.9.2017

 

07 03 2017, 12:38

 

PETERHOF - architektonický skvost Vás ožiari zlatom a očarí neskutočnou architektúrou.

 

 

22 02 2017, 20:38

 

Sté výročie Októbrovej revolúcie (VOSR) sa stane turistickou značkou.

 

Rad svetových vydavateľstiev zaradilo Petrohrad medzi povinné turistické destinácie roku 2017.

01 02 2017, 15:59

 

Poďte si s nami pozrieť klenotnicu ruských cárov

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu
Copyright © 2016 - 2018