Hlavná \ Zájazdy \ KAZAŇ - dve kultúry v jednom Rusku so zastávkou v Moskve

Atraktívny zájazd Kazaň a Moskva

 

 

 

Vydajte sa s nami spoznávať dve kultúry a skvosty veľkého Ruska. Máme pre Vás pripravený poznávací zájazd do Moskvy a do Kazane (hlavné mesto Tatarstanu, ktorý je súčasťou RF) - kód MK0208

Porovnáme dve kultúry, dva Kremle. Verte, je na čo sa tešiť. Zájazd je vhodný pre tých, ktorí si chcú porovnať dve kultúrydve mentalitydva absolútne rôzne spôsoby života, ale stále v jednej veľkej krajine.  Je to určite lákavé, veď symbióza týchto dvoch kultúr a ich bezproblémové spolužitie je hlavne v dnešnom svete priam ukážkové.

 

 Termín  -  august 2019 - termín čoskoro upresníme, resp. kontaktujte CK  

 

 

Čo náš čaká?   Koho tento zájazd poteší? 

 

1. deň

Odlet do Moskvy z letiska Bratislava. Prílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytovanie sa. 

2. deň

Stretneme sa po raňajkách na recepcii a vydáme sa spoznávať Moskvu. Čaká nás prechádzka cez Alexandrovskyj sad do Kremľa, kde si prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkéhochrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám)chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám)chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon. Cez hlavnú bránu Spasskej veže moskovského Kremľa prejdeme priamo na legendárne Červené námestie.

ma3oska-kremel-frantexim ma3oska-ck-frantexim-kremel-2017-4 kuranty

Tu sa naobedujeme v príjemných ruských reštauráciách, budete mať voľný čas na prechádzky a oddych v srdci Moskvy. Stretneme sa v podvečer o 18:00 hod. a čaká nás transfer na Kazanskú železničnú stanicu. Presun nočným rýchlikom do Kazane.  

3. deň

Príchod v raných hodinách do Kazane. Transfer na raňajky v centre. Po raňajkách nás čaká prvé zoznámenie sa s históriou Kazane, prejdeme sa historickými uličkami mesta, okolo jazera Kaban. Pešia prechádzka po Baumanskej ulici, okolo chrámu sv.Mikuláša, či pamätníka operného speváka Šaľjapina, ale aj v parku "Tisícročia".

Bauman Street 1-ma3oska Bauman Street 2-ma3oskatravel Bauman Street 3-ma3oskatravel

Obed v typickej tatárskej reštaurácii.  Po obede nasleduje Exkurzia do Kazanského kremľa.

Privítajú nás biele múry starého Kazanského kremľa (inak, slovo Kremeľ je tatárskeho pôvodu a hovorí o mieste v centre mesta s hradbami,) pokocháme sa pohľadom na krivú vežu Suyumbike, sprievodca nám rozpovie smutnú históriu o osude kazanskej princeznej. Ohúri vás aj chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám) s nádhernými freskami. A neobídeme ani tatársku mešitu.

Kazan Kremlin 1-ma3oskatravel Kazan Kremlin 7_Annunciation Cathedral-ma3oskatravel Kazan Kremlin 6_Kul Sharif Mosque-ma3oskatravel

Ubytovanie sa v 4*hoteli a voľno. 

Večerná autobusová prehliadka mesta, ktoré je nádherné nielen cez deň, ale aj v noci, keď je nádherne osvetlené. Pre záujemcov je možné zabezpečiť prehliadku na veľkom modernom vyhliadkovom kolese, kde budete mať Kazaň ako na dlani (veľmi odporúčame). Naskytne sa Vám neuveriteľný pohľad na Kazanský kremeľ, ale aj celé mesto, rieku Volgu...

Kazan Kremlin 3-ma3oskatravel Volga 5-ma3oskatravel Kazan Kremlin 12_Suumbike Tower-ma3oskatravel

4. deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a ideme na autobusovú exkurziu na ostrov Svijažsk

Na ostrove Svijažsk vznikla za čias Ivana Hrozného pevnosť, ktorá bola jeho východiskovým bodom pri dobývaní Kazane. Podarilo sa mu poraziť Zlatú Hordu a Kazanský chanát  sa stal súčasťou cárskeho Ruska. A práve tejto časti histórie bude zasvätené naše dnešné putovanie. Ponoríme sa do čias Ivana Hrozného, zmeriame si sily s vojakmi oných dávnych čias, zastrieľame si z luku, či kuše, ale hlavne uvidíme nádhernú prírodu okolo rieky Volgy, ktorá má v týchto miestach šírku do 42 km. Ostrov Svijažsk je známy svojou nádhernou architektúrou, chrámami s originálnymi zachovanými freskami z čias Ivana Hrozného. Navštívime spolu pravoslávne kláštory - Uspensko-bogorodický kláštor, Joano- Predtečenskij kláštor, kde sa nachádza aj najstarší chrám v Tatarstane.

Island-Town of Sviyazhsk 1-ma3oskatravel Island-Town of Sviyazhsk 13-ma3oskatravel Island-Town of Sviyazhsk 4-ma3oskatravel
Island-Town of Sviyazhsk 3-ma3oskatravel Island-Town of Sviyazhsk 14-ma3oskatravel Volga 3-ma3oskatravel

Obed v typickej reštaurácii, voľný čas. V poobedňajsších hodinách návrat do Kazane.

Tatársky večer - návšteva Múzea ČAK-ČAK - sladká pochúťka - symbol Tatarstanu, ktorého históriu nám vyrozprávajú. Dozviete sa o spôsobe života a zvykoch starých Tatároch. Samozrejme, čaká nás aj degustácia pravého čak-čak.

National Cuisine 1ma3oskatravel Old Tatar Settlement 3-ma3oskatravel National Cuisine 2-ma3oskatravel

 5. deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odubytovanie sa, batožinu necháme na hoteli.

Vyberieme sa zažiť ešte jeden pravý tatársky deň, ako sa patrí. Čaká nás totiž exkurzia do historickej časti Kazane na brehu jazera Kaban. Táto časť sa nazýva Staro-tatárska Sloboda. Táto časť Kazane je národná kultúrna pamiatka, jej história siaha až do 16.storočia, do čias Ivana Hrozného.

Po prehliadke tohto skvostu Kazane nás čaká transfer do populárnej časti, do komplexu Tugan Avilim - čo v preklade znamená rodná dedina. Tento komplex je typický svojou tatárskou architektúrou, je tu mnoho tatárskych reštaurácií, atrakcií pre turistov, ktoré nás vrátia do dávnych tatárskych čias. 

Old Tatar Settlement 6-ma3oskatravel Old Tatar Settlement 2-ma3oskatravel National Hospitality-ma3oskatravel

 Na obed bude typické tatárske jedlo, ktoré si pripravíme sami za pomoci tatárskeho kuchára. Je na čo sa tešiť! 

Voľný čas, vo večerných hodinách transfer.Po 19:00 hod. nás čaká transfer na železničnú stanicu - nočný vlak do Moskvy.

6. deň

Príchod do Moskvy v ranných hodinách, prehliadka najkrajšej stanice metra Komsomolskaja, raňajky v centre Moskvy, prechádzka po Červenom námestí, resp. kto má záujem môže navštíviť Mauzoleum.

Na obed nás čaká autobusová prehliadka mesta. Prezrieme si ešte raz, tentokrát z iného pohľadu, širšie centrum, Kremeľ, Park Zaridijie,  Chrám Krista Spasiteľa, okolie rieky Moskvy, Sochu Petra Veľkého, či Park kultúry. Cestou sa ešte zastavíme na vyhliadke pri Lomonosovej univerzite.

V poobedňajších hodinách sa končí náš poznávací zájazd do Kazane ( so zastávkou v Moskve), čaká nás už len transfer na letisko a odlet do Bratislavy

IMG_1603 frantexim moscow river 4 frantexim-biznis-v-rusku-moscow-panorama-3

 

 CENA zájazdu:

1 osoba v dvojlôžkovej izbe - 720  eur/osoba/pobyt

1 osoba v jednolôžkovej izbe - 810,00 eur/osoba/pobyt

1 osoba v trojlôžkovej izbe - upresníme podľa potreby

V cene zájazdu je zahrnuté:

Ubytovanie  - hotel 3* Moskva  + hotel Kazaň 4*

4 x raňajky + obedy a večere v rámci programu viď program vyššie

Všetky transfery - vrátane letiska, exkurzie a vstupy do chrámov a múzeí, viď program vyššie

*Cestovný lístok na vlak - Moskva - Kazaň - Moskva - 1x miesto v 4-miestnom lehátkom kupé - cesta vlakom trvá cca 12 hodín, cestuje sa v noci 

* za doplatok je možné kúpiť lístok v 2- miestnom kupé

Slovenský delegát, informačný materiál

V cene zájazdu nie je zahrnuté:

Vízum do Ruska - 80,00 eur

Poistenie zájazdu vrátane storna - 12,00 eur

Servisné a manipulačné poplaky 185,00 eur 

Letenka Bratislava - Moskva - Bratislava - cena od 190,00 eur - upresní sa pri ponuke 

                                                          logo_MA3OSKA

Zaujímavosti
21 10 2018, 01:16

Výstava 

Zlatý vek Peterhofu.

Od Petra I. až po Katarínu II. 

 

 

14 08 2018, 12:20
Hodvábna cesta s ma3oska travel 
25 12 2017, 20:42
02 04 2017, 22:03

 

Famózny festival priamo na ČERVENOM NÁMESTÍ - 26.8. - 3.9.2017

 

07 03 2017, 12:38

 

PETERHOF - architektonický skvost Vás ožiari zlatom a očarí neskutočnou architektúrou.

 

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 16 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2018