Hlavná \ Zájazdy \ MOSKVA - KAZAŇ - dve kultúry v jednom Rusku

Atraktívny zájazd Moskva a Kazaň

Vydajte sa s nami spoznávať dve kultúry a skvosty veľkého Ruska. Máme pre Vás pripravený poznávací zájazd do Moskvy a do Kazane (hlavné mesto Tatarstanu, ktorý je súčasťou RF).

Porovnáme dve kultúry, dva Kremle. Verte, je na čo sa tešiť. Zájazd je vhodný pre tých, ktorí si chcú porovnať dve kultúrydve mentalitydva absolútne rôzne spôsoby života, ale stále v jednej veľkej krajine.  Je to určite lákavé, veď symbióza týchto dvoch kultúr a ich bezproblémové spolužitie je hlavne v dnešnom svete priam ukážkové.

 Termín 02.08. - 07.08.2018 

 

Čo náš čaká?   Koho tento zájazd poteší? 

 

1. deň

Odlet do Moskvy z letiska Bratislava. Prílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytovanie sa. 

2. deň

Stretneme sa po raňajkách na recepcii a vydáme sa spoznávať Moskvu. Čaká nás prechádzka cez Alexandrovskyj sad do Kremľa, kde si prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkéhochrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám)chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám)chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon. Cez hlavnú bránu Spasskej veže moskovského Kremľa prejdeme priamo na legendárne Červené námestie.

ma3oska-kremel-frantexim ma3oska-ck-frantexim-kremel-2017-4 kuranty

Tu sa naobedujeme v príjemných ruských reštauráciách, budete mať voľný čas na prechádzky a oddych v srdci Moskvy.Stretneme sa v podvečer o 18:00 hod. a čaká nás transfer na Kazanskú železničnú stanicu. Presun nočným rýchlikom do Kazane.  

3. deň

Príchod v raných hodinách do Kazane. Transfer na raňajky v centre. Po raňajkách nás čaká prvé zoznámenie sa s históriou Kazane, prejdeme sa historickými uličkami mesta, okolo jazera Kaban. Pešia prechádzka po Baumanskej ulici, okolo chrámu sv.Mikuláša, či pamätníka operného speváka Šaľjapina, ale aj v parku "Tisícročia".

Bauman Street 1-ma3oska Bauman Street 2-ma3oskatravel Bauman Street 3-ma3oskatravel

Obed v typickej tatárskej reštaurácii.  Po obede nasleduje Exkurzia do Kazanského kremľa.

Privítajú nás biele múry starého Kazanského kremľa (inak, slovo Kremeľ je tatárskeho pôvodu a hovorí o mieste v centre mesta s hradbami,) pokocháme sa pohľadom na krivú vežu Suyumbike, sprievodca nám rozpovie smutnú históriu o osude kazanskej princeznej. Ohúri vás aj chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám) s nádhernými freskami. A neobídeme ani tatársku mešitu.

Kazan Kremlin 1-ma3oskatravel Kazan Kremlin 7_Annunciation Cathedral-ma3oskatravel Kazan Kremlin 6_Kul Sharif Mosque-ma3oskatravel

Ubytovanie sa v 4*hoteli a večera. 

Večerná autobusová prehliadka mesta, ktoré je nádherné nielen cez deň, ale aj v noci, keď je nádherne osvetlené. Pre záujemcov je možné zabezpečiť prehliadku na veľkom modernom vyhliadkovom kolese, kde budete mať Kazaň ako na dlani (veľmi odporúčame). Naskytne sa Vám neuveriteľný pohľad na Kazanský kremeľ, ale aj celé mesto, rieku Volgu...

Kazan Kremlin 3-ma3oskatravel Volga 5-ma3oskatravel Kazan Kremlin 12_Suumbike Tower-ma3oskatravel

4. deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a ideme na autobusovú exkurziu na ostrov Svijažsk

Na ostrove Svijažsk vznikla za čias Ivana Hrozného pevnosť, ktorá bola jeho východiskovým bodom pri dobývaní Kazane. Podarilo sa mu poraziť Zlatú Hordu a Kazanský chanát  sa stal súčasťou cárskeho Ruska. A práve tejto časti histórie bude zasvätené naše dnešné putovanie. Ponoríme sa do čias Ivana Hrozného, zmeriame si sily s vojakmi oných dávnych čias, zastrieľame si z luku, či kuše, ale hlavne uvidíme nádhernú prírodu okolo rieky Volgy, ktorá má v týchto miestach šírku do 42 km. Ostrov Svijažsk je známy svojou nádhernou architektúrou, chrámami s originálnymi zachovanými freskami z čias Ivana Hrozného. Navštívime spolu pravoslávne kláštory - Uspensko-bogorodický kláštor, Joano- Predtečenskij kláštor, kde sa nachádza aj najstarší chrám v Tatarstane.

Island-Town of Sviyazhsk 1-ma3oskatravel Island-Town of Sviyazhsk 13-ma3oskatravel Island-Town of Sviyazhsk 4-ma3oskatravel
Island-Town of Sviyazhsk 3-ma3oskatravel Island-Town of Sviyazhsk 14-ma3oskatravel Volga 3-ma3oskatravel

Obed v typickej reštaurácii, voľný čas. V poobedňajsších hodinách návrat do Kazane.

Tatársky večer - návšteva Múzea ČAK-ČAK - sladká pochúťka - symbol Tatarstanu, ktorého históriu nám vyrozprávajú. Dozviete sa o spôsobe života a zvykoch starých Tatároch. Samozrejme, čaká nás aj degustácia pravého čak-čak.

National Cuisine 1ma3oskatravel Old Tatar Settlement 3-ma3oskatravel National Cuisine 2-ma3oskatravel

 5. deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odubytovanie sa, batožinu necháme na hoteli.

Vyberieme sa zažiť ešte jeden pravý tatársky deň, ako sa patrí. Čaká nás totiž exkurzia do historickej časti Kazane na brehu jazera Kaban. Táto časť sa nazýva Staro-tatárska Sloboda. Táto časť Kazane je národná kultúrna pamiatka, jej história siaha až do 16.storočia, do čias Ivana Hrozného.

Po prehliadke tohto skvostu Kazane nás čaká transfer do populárnej časti, do komplexu Tugan Avilim - čo v preklade znamená rodná dedina. Tento komplex je typický svojou tatárskou architektúrou, je tu mnoho tatárskych reštaurácií, atrakcií pre turistov, ktoré nás vrátia do dávnych tatárskych čias. 

Old Tatar Settlement 6-ma3oskatravel Old Tatar Settlement 2-ma3oskatravel National Hospitality-ma3oskatravel

 Na obed bude typické tatárske jedlo, ktoré si pripravíme sami za pomoci tatárskeho kuchára. Je na čo sa tešiť! 

Voľný čas, vo večerných hodinách transfer.Po 19:00 hod. nás čaká transfer na železničnú stanicu - nočný vlak do Moskvy.

6. deň

Príchod do Moskvy v raných hodinách, raňajky v centre Moskvy, autobusová prehliadka mesta.

Prezrieme si ešte raz, tentokrát z iného pohľadu, širšie centrum a zastavíme sa pri Chráme Krista Spasiteľa, zoznámime sa s jeho pohnutou históriou a oceníme majstrovstvo ruských maliarov a stavbárov, veď tento chrám bol nanovo postavený a vysvätený na začiatku 21. storočia. Prečo to tak bolo sa dozviete na prehliadke. Cestou sa ešte zastavíme na Poklonnej hore - symbol Moskvy, ale aj Ruska, odkiaľ sa vojaci po stáročia vypravovali do boja. Zastavíme sa aj pri Novodevičom kláštore a cintoríne, kde sú pochované vyznamné osobnosti Ruska.

V poobedňajších hodinách sa končí náš poznávací zájazd do Moskvy a Kazane, čaká nás už len transfer na letisko a odlet do Bratislavy

IMG_1603 frantexim moscow river 4 frantexim-biznis-v-rusku-moscow-panorama-3

 

 CENA zájazdu:

1 osoba v dvojlôžkovej izbe - 690  eur/osoba/pobyt

1 osoba v jednolôžkovej izbe - 750,00 eur/osoba/pobyt

1 osoba v trojlôžkovej izbe - 680,00 eur/osoba/pobyt

 

V cene zájazdu je zahrnuté:

Ubytovanie  - hotel 3* Moskva  + hotel Kazaň 4*

4 x raňajky + obedy a večere v rámci programu

Všetky transfery - vrátane letiska, exkurzie. vstupy do chrámov a múzeí, 

Cestovný lístok na vlak Moskva - Kazaň -Moskva

Slovenský delegát 

 V cene zájazdu nie je zahrnuté:

Vízum do Ruska - 80,00 eur

Letenka Bratislava - Moskva - Bratislava - cena od 190,00 eur 

Poistenie zájazdu vrátane storna - 12,00 eur

Poznámka: Zájazd garantujeme pri naplnení počtu osôb od 8 osôb                                                           logo_MA3OSKA

Zaujímavosti
25 12 2017, 20:42
02 04 2017, 22:03

 

Famózny festival priamo na ČERVENOM NÁMESTÍ - 26.8. - 3.9.2017

 

07 03 2017, 12:38

 

PETERHOF - architektonický skvost Vás ožiari zlatom a očarí neskutočnou architektúrou.

 

 

22 02 2017, 20:38

 

Sté výročie Októbrovej revolúcie (VOSR) sa stane turistickou značkou.

 

Rad svetových vydavateľstiev zaradilo Petrohrad medzi povinné turistické destinácie roku 2017.

01 02 2017, 15:59

 

Poďte si s nami pozrieť klenotnicu ruských cárov

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu
Copyright © 2016 - 2018