Hlavná \ Zájazdy \ MOSKVA - PETROHRAD \ Vianočné trhy v Moskve a Petrohrade

Vianočné trhy v Moskve a Petrohrade

 

Aj počas Adentu 2020 pripravujem pr evás Vianočný zájazd do dvoch hlavných miest MOSKVA +PETROHRAD

Bližšie info o termínoch v našej CK  

The holiday comes to the city

The main Christmas tree

Moscow decorated for New Year and Christmas holidays. GUM fair on Red Square

Cenová kalkulácia zájazdu  -  komplexný balík

  • 9 dní/8 nocí ubytovanie v 4* hoteli v Moskve a 3* v Petrohrade – 1 osoba v dvoj-lôžkovej izbe v širšom centre Moskvy 
  • 8 x raňajky v cene
  • medzinárodná letenka
  • všetky transfery v rámci programu, pokiaľ idete s delegátom vrámci programu
  • transfery z letiska/na letisko + transfer rýchlovlakom na trase Moskva Petrohrad 
  • služby turistického sprievodcu hovoriaceho slovensky počas celého pobytu
  • bulletin našej CK o  Moskve a Petrohrade – potrebné informácie a kontakty v slovenčine
  • mapa metra + mapa mesta Moskva a Petrohrad
  • poistenie CK voči úpadku
  • jedinečný program v Moskve a Petrohrade

* príplatok za jednolôžkovú izbu: 160,00 eur

Presná kalkulácia zájazdu – Vianočná MOSKVA a PETROHRAD  2019 

 

Cena / 1 osoba v 2-lôžkovej izbe s raňajkami

Základná cena zájazdu 

1.100,00 €

Vízum do Ruska    (vybavujeme my – potrebujeme len váš platný pas a foto )

80,00 €

Cestovné poistenie (vrátane poistenia storna zájazdu) – UNIQA poisťovňa

22,50 €

servisné a iné poplatky

85,50 €

CENA ZÁJAZDU/ 1 osoba v 2-lôžkovej izbe

1.288,00 €

Program podľa želania za doplatky:  
Plavba po rieke Moskva –  2,5 hodiny  25,00 €
Treťjakovská galéria 

25,00 €

Dva paláce Pavlovsk a Cárske selo s Jantárovou komnatou 

70,00 €

Múzeum Faberge + Jusupovský palác  60,00 €

Konečná cena zájazdu 1 osoba v 2-lôžkovej osobe   1.468,00 €

 

1. deň 

Odlet z Bratislavy (na letisku treba byť min.2 hod. pred odletom), večer prílet do Moskvy. Letíme spoločnosťou POBEDA (dcérska spoločnosť AEROFLOTu s novým lietadlovým parkom). Po prílete nás čaká autobus a začína sa naše spoznávanie Moskvy. Cestou z letiska sa oboznámime s históriou, ale aj súčasnosťou Moskvy. Ubytujeme sa v hoteli.

2. deň 

Ráno sa stretneme na recepcii a naše prvé kroky budú viesť do historického centra Moskvy- na Červené námestie, kde je veľkolepá vianočná výzdoba, klzisko a samozrejme Vianočné trhy. Určite Vás očarí aj  GUM (Veľký obchodný dom priamo pri Červenom námestí) s krásne vyzdobeným vianočným stromčekom priamo v centre – veď GUM je najslávnejší a určite aj najkrajší obchodný dom Ruska (podľa nás aj Európy, ak nie sveta). Kto bude mať záujem môže navšíviť Mauzóleum s Leninom. Nasleduje prestávka na obed s typickým ruským občerstvením v pravej sovietskej jedálni s názvom Stolovaja No. 57. No a dáme si aj niečo na zahriatie na vianočných trhoch s výhľadom na Kremeľ. Posilnení sa vydáme do podzemia - čaká nás Metro - prehliadka podzemných palácov Moskvy.

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

Kto má záujem, večerné korčuľovanie na Červenom námestí alebo v parku VDNCH.

3. deň 

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa do srdca Moskvy. Cez Alexandrovskyj sad do Kremľa, kde si prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkéhochrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám)chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám)chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon. Cez hlavnú bránu Spasskej veže moskovského Kremľa prejdeme priamo na legendárne Červené námestie, kde nás čakajú nefalšované vianočné trhy. Zohrejeme sa pri varenom vínku či vodočke a kto bude mať záujem, môže sa korčuľovať na Červenom námestí. Po malom občerstvení nás čaká ešte prehliadka Chrámu Vasilija Blaženého, rozprávanie o histórii chrámu, o Ivanovi Hroznom, cárovi, ktorý dal tento chrám postaviť. Prečo? To sa dozviete na našej exkurzii. Po prestávke na obed prechádzka po širšom centre Moskvy.

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

4. deň 

Ráno sa stretneme na recepcii a ochutnáme Moskvu trochu ináč, čaká nás Treťjakovská galéria  - najväčšie zbierka ruského výtvarného umenia na svete. Prehliadka nie je len o obdivovaní obrazov, či sôch ruských majstrov, ale aj taký malý prierez ruskou históriou. A samozrejme je tam aj socha Ivana IV. (Hrozného), obľúbený foto-objekt našich cestovateľov. Po prehliadke sa posilníme a ide sa ďalej, čaká nás totiž plavba na lodi po rieke Moskva. Luxusná loď je pripravená na plavbu v každom počasí a vy si urobíte tie najkrajšie fotky Kremľa, ktoré vám budú všetci závidieť. Po plavbe sa pôjde ešte na legendami opradený Starý Arbat (pešia zóna), kde si nakúpite tie najkrajšie darčeky a suveníry pre svojich najbližších. 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

5. deň 

Dnes sa rozlúčime s Moskvou, čaká nás presun rýchlovlakom do Petrohradu. Príjazd do Petrohradu, transfer do hotela 3* v centre mesta. Ubytovanie v hoteli a ide sa do petrohradských ulíc. Začneme v Kazanskom chráme, kde je pochovaný najznámejší poľný maršál Kutuzov, ktorý zvíťazil nad Napoleonom. Poprechádzame sa po Nevskom prospekte a zohrejeme sa v jednej z mnohých malebných kaviarní Petrohradu. Na večeru si ako ináč dáme boršč, bliny (palacinky) s kaviárom, či pelmene na všetky možné spôsoby. 

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, balet podľa ponuky.

6.deň

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme ďalej spoznávať nádherné mesto na Neve. Čaká nás totiž okružná jazda mestom. Začneme presne tak, ako zakladateľ mesta Peter Veľký - na Zajačom ostrove v Petropavlovskej pevnosti. Tu sa totiž začala písať história mesta v roku 1703. V Chráme sv. Petra a Pavla sú pochovaní všetci predstavitelia slávneho cárskeho rodu Romanovovcov - aj toto je súčasťou nášho putovania mestom.  Po prehliadke ostrova ideme ďalej. Navštívime Chrám sv. IzákaChrám Spas na krovi. Zastavíme sa aj na "strelke" Vasiljevského ostrova, uvidíme Zimný palác a mnoho ďalších zaujímavostí Petrohradu. Prestávka na obed. Po obede prehliadka Jusupovského paláca na brehu rieky Mojky, ktorý je opradený hlavne históriou o Rasputinovi a jeho vplyvu na cársku rodinu. Po prehliadke mesta návrat na hotel, oddych  a vo večerných hodinách odchod na Petrohradské vianočné trhy. 

WInter time in the snowy Saint Petersburgh

The New Year's Palace Bridge in St. Petersburg and the Rostral Columns are reflected in the river Neva in the light of night lights

Panorama of St. Petersburg. Russia in the winter. Spit of Vasilyevsky Island. Neva River. Christmas holiday in Petersburg. Panorama of Russian cities. Architecture of Petersburg. New Year.

7.deň

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme smer Zimný palác, ktorom sídli slávna Ermitáž. Tento nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, ktorý má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prehliadka trvá cca 3 hodiny s výkladom, vrátane architektúry Zimného paláca, cárskych apartmánov a cárskych reprezentačných priestorov, Jordánskeho schodiska, atď. Prestávka na obed. Po obede prehliadka Múzea Faberge - najslávnejšieho zlatníckeho domu v 19.storočí. Nádherné vajíčka obsypané briliantami, darčeky pre milovanú cárovnu. Aj tu môžete nakúpiť skutočne jedinečné darčeky pre svojich najbližších.  

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, balet podľa ponuky.

8.deň

Ráno sa stretneme na recepcii a odchádzame za mesto Petrohrad. Navštívime DVA nádherné paláce, ktoré sú zaradené do Svetového dedičstva UNESCO. Najskôr zavítame do mestečka Pavlovsk, kde sa zachoval prekrásny palác z 18.storočia, skvost s rukopisom jeho majiteľky Márii Fjodorovny, ženy cára Pavla Petroviča. Po tejto prehliadke zavítame do letnej cárskej rezidencie v Carskom sele/Puškine. Tento palác dal postaviť Peter Veľký pre svoju milovanú manželku Katarínu I. Katarínsky palác so slávnou "Jantárovou komnatou", ktorej obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili v roku 2003. Pôvodná Jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. Mestečko Puškino - letné sídlo ruských cárov dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval na Diplomatickej akadémii. Po prehliadke paláca prestávka na obed a nákup suvenírov.

Návrat do Petrohradu - večer voľný program. 

Catherine palace in winter, Tsarskoe Selo (Pushkin), St. Petersburg, Russia

9.deň

Dnes sa končí sa náš poznávací letecký zájazd do Petrohradu, čaká nás už len pobaliť kufre plné darčekov, transfer na letisko a odlet domov. 

* CK si vyhradzuje malé zmeny v poradí programu

 Tešíme sa na Vás!

Vaša ma3oska travel logo_MA3OSKA

Zaujímavosti
16 11 2020, 19:40
Zásielkovňa v ma3oska travel 
09 10 2020, 14:47
Ruská federácia začne od 1.1.2021 vydávať pre občanov 52 krajín sveta elektronické víza platné pre celé územie krajiny.
11 08 2020, 14:30

Ako sa dohovoriť v Rusku? Говорите по-русски? 

Jazykový kurz pre cestovateľov rôznej úrovne - online na skype

Individuálne, resp. v malých skupinách po celý rok.

Prihlášku je potrebné zaslať s krátkym textom na mail

info@ma3oska.sk s predmetom "Cestovateľská ruština"  

 

 

 

 

20 07 2020, 19:11

Cestovateľský "ma3oska" youtube kanál je spustený!


Milí cestovatelia,
dnes vám chceme dať do pozornosti náš nový cestovateľský ma3oska youtube kanál, kde nájdete videá z našich virtuálnych cestovaní z cyklu "S ma3oskou na cestách".
Môžete si tak v pohodlí domova pozrieť naše putovania svetom. Svetom, ktorý sme prešli a očaril nás.

 
 
11 06 2020, 00:00

UNIQA poisťovňa vs. platnosť cestovného poistenia, Liečebné náklady a ochorenie COVID-19 - dôležitá informácia 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2020
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK