Hlavná \ Zájazdy \ MOSKVA - PETROHRAD \ Vianočné trhy v Petrohrade a Moskve

Vianočné trhy v Petrohrade a Moskve

 

 

The main Christmas tree

 

Vianočný Petrohrad a Moskva 2021

9 dní / 8 nocí

13.12. - 21.12.2021

Milí naši cestovatelia,

ako v predchádzajúcich rokoch, tak aj v roku 2021 naša CK pripravuje zájazd do predsviatočného Petrohradu a Moskvy, aby sme si užili vianočné trhy a nádhernú prednovoročnú atmosféru na brehoch zamrznutej Nevy a priamo na Červenom námestí.

 

Špecifikácia zájazdu Vianočný Petrohrad a Moskva 2021

CENA ZAHŔŇA:

 • 8x ubytovanie 3* hotel v Petrohrade / 4* hotel v Moskve – dvoj, troj-lôžkové izby, resp. podľa želania
 • 8x raňajky v cene
 • transfery v rámci programu
 • transfer vlakom SAPSAN Petrohrad - Moskva
 • transfer z letiska/na letisko Petrohrad, Moskva
 • služba delegáta CK + miestneho certifikovaného turistického sprievodcu hovoriaceho slovensky/česky
 • bulletin našej CK o Petrohrade a Moskve – potrebné informácie a kontakty v slovenčine
 • mapa metra + mapa Petrohradu a Moskvy
 • poistenie CK voči insolventnosti
 • jedinečný program v Petrohrade (mestský okruh - Petropavlovská pevnosť s chrámom sv. Petra a Pavla, chrám sv. Izáka, chrám Spas na krovi, Kazanský chrám, prehliadka Ermitáže)
 • jedinečný program v Moskve (podzemné paláce Moskvy - metro, pešia prehliadka centra mesta vrátane Červeného námestia, Moskovský kremeľ a chrám Vasilija Blaženého)
 • audiosystém pre každého účastníka zájazdu

 

CENA NEZAHŔŇA:

 • poistenie účastníkov zájazdu (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu)
 • medzinárodná letenka 
 • vízum do Ruska – kompletný servis 
 • servisné poplatky
 • fakultatívne výlety v Petrohrade:
  • Pavlovsk a Carskoje selo – Katarínsky palác s Jantárovou komnatou
  • múzeum Fabergé a Jusupovský palác
 • fakultatívne výlety v Moskve:
  • plavba výletnou loďou
  • Treťjakovská galéria
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • doplnkový program, napr.: cirkus, divadlo, koncert – podľa priania, podrobnejšie pri plánovaní cesty podľa aktuálnej ponuky 
 • možnosť ubytovania v 4* alebo 5* hoteli podľa požiadaviek

 

Cena od 890,00 eur 

Minimálny počet účastníkov zájazdu: 8 osôb

Maximálny počet cestovateľov v skupine: 15 osôb

 

 

Program zájazdu

 

1. deň 

Prílet do Petrohradu, transfer z letiska do hotela 3* v centre mesta. Ubytovanie sa v hoteli a ide sa do petrohradských ulíc. Začneme v Kazanskom chráme, kde je pochovaný najznámejší poľný maršál Kutuzov, ktorý zvíťazil nad Napoleonom a mimochodom bol v roku 1805 aj na Slovensku. Poprechádzame sa po Nevskom prospekte a zohrejeme sa v jednej z mnohých malebných kaviarní Petrohradu. Na večeru si dáme boršč, bliny (palacinky) s kaviárom, či pelmene na všetky možné spôsoby. 

 

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, balet podľa ponuky.

 

2. deň

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme ďalej spoznávať nádherné mesto na Neve. Čaká nás totiž okružná jazda mestom. Začneme presne tak, ako zakladateľ mesta Peter Veľký - na Zajačom ostrove v Petropavlovskej pevnosti. Tu sa totiž začala v roku 1703 písať história mesta. V Chráme sv. Petra a Pavla sú pochovaní všetci predstavitelia slávneho cárskeho rodu Romanovovcov - aj toto je súčasťou nášho putovania mestom.

Po prehliadke ostrova ideme ďalej. Navštívime Chrám sv. IzákaChrám Spas na krovi. Zastavíme sa aj na "strelke" Vasiljevského ostrova, uvidíme Zimný palác a mnoho ďalších zaujímavostí Petrohradu.

Prestávka na obed. Po obede prehliadka Jusupovského paláca na brehu rieky Mojky, v ktorého múroch sa písali dejiny. V jeho pivničných priestoroch bol zavraždený Rasputin, človek s obrovským vplyvom na cársku rodinu.

Po prehliadke mesta návrat na hotel, oddych a vo večerných hodinách odchod na Petrohradské vianočné trhy. 

 

The New Year's Palace Bridge in St. Petersburg and the Rostral Columns are reflected in the river Neva in the light of night lights   Panorama of St. Petersburg. Russia in the winter. Spit of Vasilyevsky Island. Neva River. Christmas holiday in Petersburg. Panorama of Russian cities. Architecture of Petersburg. New Year.

 

3. deň

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme smer Zimný palác, v ktorom sídli slávna Ermitáž. Tento nádherný stánok umenia je svetový unikát. V jeho zbierkach nájdeme vyše 3 milióny vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prehliadka s výkladom trvá cca 2,5 hodiny - budete obdivovať diela najvýznamnejších majstrov umeleckého sveta a jedinečnú architektúru Zimného paláca, vrátane Jordánskeho schodiska, palácovej kaplnky, cárskych apartmánov a reprezentačných siení.

Prestávka na obed. Po obede prehliadka Múzea Fabergé - najslávnejšieho zlatníckeho domu v 19.storočí. Nádherné vajíčka obsypané briliantami - veľkonočné darčeky cára Mikuláša II. pre milovanú manželku a matku, cárovnú a cárovnú-matku. Aj tu môžete nakúpiť skutočne jedinečné darčeky pre svojich najbližších.  

 

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, balet podľa ponuky.

 

4. deň

Ráno sa stretneme na recepcii a odchádzame za mesto. Navštívime DVA nádherné paláce, ktoré sú zaradené do Svetového dedičstva UNESCO. Najskôr zavítame do mestečka Pavlovsk, kde sa zachoval prekrásny palác z 18.storočia, skvost s rukopisom jeho majiteľky Márie Fjodorovny, manželky cára Pavla I.

Po tejto prehliadke zavítame do letnej cárskej rezidencie v Carskom sele/Puškine. Pozrieme si Katarínsky palác so slávnou "Jantárovou komnatou", ktorej obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili v roku 2003. Pôvodná Jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. Palác dal postaviť Peter Veľký pre svoju milovanú manželku Katarínu I. Mestečko Puškin - letné sídlo ruských cárov dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval na Diplomatickej akadémii. Po prehliadke paláca prestávka na obed a nákup suvenírov.

Návrat do Petrohradu - večer voľný program. 

 

Catherine palace in winter, Tsarskoe Selo (Pushkin), St. Petersburg, Russia

 

5. deň

Dnes sa rozlúčime s Petrohradom, čaká nás presun rýchlovlakom do Moskvy. Po príchode do Moskvy nás čaká autobus a začína sa naše spoznávanie Moskvy. Cestou sa oboznámime s dejinami, ale aj súčasnosťou Moskvy. Ubytujeme sa v hoteli.

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

 

6. deň 

Ráno o 10:00 hod sa stretneme na recepcii a vydáme sa do historického centra Moskvy. Naše prvé kroky budú viesť na Červené námestie, kde je veľkolepá vianočná výzdoba, klzisko a samozrejme Vianočné trhy. Určite Vás očarí aj  GUM (veľký obchodný dom priamo pri Červenom námestí) s krásne vyzdobeným vianočným stromčekom priamo vo svojom strede – veď GUM je najslávnejší a určite aj najkrajší obchodný dom Ruska. Kto bude mať záujem môže navštíviť aj Mauzóleum s Leninom. Nasleduje prestávka na obed s typickým ruským občerstvením v pravej sovietskej jedálni s názvom Stolovaja No. 57. A samozrejme si dáme aj niečo na zahriatie na vianočných trhoch a vychutnáme si pri tom pohľad na Kremeľ. Posilnení sa po obede vydáme do podzemia - čaká nás totiž Metro - prehliadka podzemných palácov Moskvy.

 

 

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

Kto má záujem, večerné korčuľovanie na Červenom námestí alebo v parku VDNCH.

 

7. deň 

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa do srdca Moskvy. Cez Alexandrovskyj sad do Kremľa, kde si prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkéhochrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám)chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám)chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon. Cez hlavnú bránu Spasskej veže moskovského Kremľa prejdeme priamo na legendárne Červené námestie, kde nás čakajú nefalšované vianočné trhy. Zohrejeme sa pri varenom vínku či vodočke a kto bude mať záujem, môže si zakorčuľovať na Červenom námestí. Po malom občerstvení nás čaká ešte prehliadka Chrámu Vasilija Blaženého, rozprávanie o histórii chrámu, ale aj o Ivanovi Hroznom, cárovi, ktorý dal tento chrám postaviť. Prečo? To sa dozviete na našej exkurzii. Po prestávke na obed prechádzka po širšom centre Moskvy.

 

The holiday comes to the city   Moscow decorated for New Year and Christmas holidays. GUM fair on Red Square

 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

 

8. deň 

Ráno sa stretneme na recepcii a ochutnáme Moskvu trochu inak, čaká nás Treťjakovská galéria - najväčšie zbierka ruského výtvarného umenia na svete. Prehliadka nie je len o obdivovaní obrazov, či sôch ruských majstrov, ale aj taký malý prierez dejinami Ruska.

Po prehliadke sa posilníme a ide sa ďalej, čaká nás totiž plavba na lodi po rieke Moskva. Výletná loď je pripravená na plavbu v každom počasí a vy si urobíte tie najkrajšie fotky Kremľa, ktoré vám budú všetci závidieť. Po plavbe sa pôjde ešte na legendami opradený Starý Arbat (pešia zóna), kde si nakúpite tie najkrajšie darčeky a suveníry pre svojich najbližších. 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

 

9. deň 

Dnes sa končí sa náš poznávací letecký zájazd, čaká nás už len pobaliť kufre plné darčekov, transfer na letisko a odlet domov. 

 

 

 

Tešíme sa na Vás. Vaša cestovná kancelária ma3oska® travel 

logo_MA3OSKA R slogan

 

CK ma3oska travel si vyhradzuje zmenu programu zájazdu. 

Zaujímavosti
31 03 2021, 12:55

Plán vysielaní na mesiac apríl 2021 

 

09 02 2021, 15:23

Cestovné poistenie od UNIQA poisťovne, a.s., kryje už aj poistné udalosti spojené s COVID-19!

 

20210209_115111 vyrez

09 01 2021, 20:57

Milí priatelia, aj v roku 2021 pokračujeme v cykle „S ma3oskou na cestách“ 

Naša prvá téma bude zaujímavá a inšpirovali ste nás práve vy, naši cestovatelia, poslucháči a čitatelia.

Téma: "MÝTY v ruskej histórii - obdobie vládnutia rodu Romanovovcov - do roku 1917".

 

05 01 2021, 22:15

Vianoce u pravoslávnych (nielen) v Rusku podľa juliánskeho kalendára.

Kým u nás na Slovensku sa 6. januára oslavuje sviatok Troch kráľov, u pravoslávnych veriacich sú práve teraz začínajú PRAVOSLÁVNE VIANOCE.

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-ruske-vianoce-1

05 01 2021, 19:24

TOP zaujímavosti z Ruska. 

Pri príprave poznávacích zájazdov po Rusku, človek natrafí na rôzne zaujímavosti, prečítajte si o niektorých spolu s nami. 

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-kamcatka-2

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2021
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK