Hlavná \ Zájazdy \ MOSKVA - PETROHRAD

Moskva a Petrohrad - dve metropoly Ruska

 

 

Zájazd do Moskvy a Petrohradu

9 dní / 8 nocí

 

Milí priatelia, momentálne v súvislosti s epidemickou situáciou v SR a Rusku nie je možné zverejniť ponuku termínov zájazdov na najbližšie mesiace. Avšak situácia sa mení každý deň a hneď, ako bude možné zodpovedne plánovať zájazdy, urobíme všetko pre to, aby sme vám predstavili našu ponuku zájazdov do Moskvy a Petrohradu.

Pokiaľ chcete dostávať aktuálne informácie, prihláste sa na odber noviniek na adrese info@ma3oska.sk.

 

Spoznávame Rusko - tentokrát Vám ponúkame skvelý poznávací zájazd do dvoch hlavných miest Ruska. Čaká nás majestátna MOSKVA, najväčšie mesto v Európe, a nádherný históriou opradený PETROHRAD, ktorý, ako sa presvedčíte na vlastné oči, je úplne iný ako Moskva. Porovnáme dve mestá a dve rozdielne architektúry. A verte, že to stojí za to. Čaká Vás nabitý program, rýchly presun moderným rýchlovlakom SAPSAN medzi mestami a samozrejme veľmi veľa nových zážitkov.

 

Okrem klasického zájazdu do Moskvy a Petrohradu v priebehu roka organizujeme aj tematický zájazd v predvianočnom období:

Zájazd do vianočnej Moskvy a Petrohradu

 

Špecifikácia zájazdu do Moskvy a Petrohradu

CENA ZAHŔŇA

 • 8x ubytovanie 4* hotel v Moskve / 3* hotel v Petrohrade – dvoj, troj-lôžkové izby, resp. podľa želania
 • 8x raňajky v cene
 • medzinárodná letenka 
 • transfery v rámci programu
 • transfer vlakom SAPSAN Moskva - Petrohrad
 • transfer z letiska/na letisko Moskva, Petrohrad
 • služba delegáta CK + miestneho certifikovaného turistického sprievodcu hovoriaceho slovensky/česky
 • bulletin našej CK o Moskve a Petrohrade – potrebné informácie a kontakty v slovenčine
 • mapa metra + mapa Moskvy a Petrohradu
 • poistenie CK voči insolventnosti
 • jedinečný program v Moskve (podzemné paláce Moskvy - metro, pešia prehliadka centra mesta vrátane Červeného námestia, Moskovský kremeľ a chrám Vasilija Blaženého)
 • jedinečný program v Petrohrade (mestský okruh - Petropavlovská pevnosť s chrámom sv. Petra a Pavla, chrám sv. Izáka, chrám Spas na krovi, Kazanský chrám, prehliadka Ermitáže)
 • audiosystém pre každého účastníka zájazdu

 

CENA NEZAHŔŇA

 • poistenie účastníkov zájazdu (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu)
 • e-vízum do Ruska – kompletný servis 
 • servisné poplatky
 • fakultatívne výlety v Moskve:
  • plavba výletnou loďou
  • Treťjakovská galéria
 • fakultatívne výlety v Petrohrade:
  • plavba loďou po kanáloch
  • Peterhof + Kronštadt
  • Carskoje selo – Katarínsky palác s Jantárovou komnatou
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • doplnkový program, napr.: cirkus, divadlo, koncert – podľa priania, podrobnejšie pri plánovaní cesty podľa aktuálnej ponuky 
 • možnosť ubytovania v 4* alebo 5* hoteli podľa požiadaviek

 

POZNÁMKA: Zájazd môže byť realizovaný v smere Moskva → Petrohrad (MP), kedy zájazd začíname v Moskve a následne pokračujeme v Petrohrade, alebo v smere Petrohrad → Moskva (PM), kedy začíname v Petrohrade a pokračujeme do Moskvy.

 

Ceny a termíny zájazdov zverejníme neskôr.

Minimálny počet účastníkov zájazdu: 8 osôb

 

 

Program zájazdu: 

1. deň

Odlet smer Moskva. Po prílete do Moskvy nás čaká autobus a začína sa naše spoznávanie Moskvy. Už po ceste z letiska sa oboznámime s históriou, ale aj súčasnosťou Moskvy, zorientujeme sa v tejto veľkej metropole a cestou uvidíme hlavné orientačné body - Stalinské výškové budovy či moderné Moscow city. Ubytovanie sa v hoteli.  

 

ma3oska-ck-frantexim-moscow-city-2   ma3oska-ck-frantexim-moscow-city-1   ma3oska-ck-frantexim-moscow-city-red

 

2. deň

Ráno sa vydáme cez Alexandrovskyj sad do Kremľa, kde si prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkého, chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám), chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám), chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon. No a samozrejme povieme Vám, v ktorej časti Kremľa pracoval Lenin, Stalin a aj terajší prezident RF V. Putin. 

Cez hlavnú bránu Spasskej veže moskovského Kremľa prejdeme priamo na legendárne Červené námestie (prečo sa volá práve tak, sa dozviete pri výklade nášho sprievodcu), čaká nás GUM – najslávnejší a určite aj najkrajší (a najdrahší)  obchodný dom Ruska, Mauzóleum s Leninom (tu si počkáme v rade, ale určite to stojí za to), no a samozrejme neobídeme ani rozprávkový Chrám Vasilija Blaženého s typickými cibuľovými farebnými vežičkami. Posilníme sa typickým ruským občerstvením v pravej ruskej jedálni s názvom Stolovaja No. 57.

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna.

 

ma3oska-kremel-frantexim   frantexim-biznis-v-rusku-moscow-kreml-kuranty-1   ma3oska-ck-frantexim-kremel-2017-4

 

3.deň

Dnes ochutnáme Moskvu noblesne. Čaká nás najväčšia svetová galéria ruského výtvarného umenia – Treťjakovská galéria (fakultatívny výlet). Sprevádzať nás bude certifikovaný sprievodca a prevedie nás veľmi pohnutou ruskou históriou. Umelci ako Šiškin, Levitan, Serov sú svetová elita výtvarného umenia. Ako to všetko začalo, kto založil tento skvost a mnohé iné Vám porozprávame na mieste. Posilníme sa a ide sa ďalej. Čaká nás totiž Chrámu Krista Spasiteľa, ktorý bol v 30-tych rokoch minulého storočia zbúraný a namiesto neho tu bol roky verejný bazén. Ale časy sa menia a my budeme môcť opäť zažiť atmosféru hlavného pravoslávneho chrámu ruskej pravoslávnej cirkvi. Legendami opradený Starý Arbat, kde si pochutnáme na pravej ruskej kuchyni. Určite Vám budú chutiť šaláty, seljodka, boršč, šašlyk a ochutnáme aj vodku. Na Starom Arbate si môžete nakúpiť tie najorginálnejšie suveníry a darčeky pre svojich najbližších. 

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna. 

 

4. deň

Po raňajkách sa stretneme na recepcii a vyberieme sa na pešiu prechádzku po historických uličkách starej kupeckej Moskvy - čaká nás stará legendami opradená Moskva, obchodíky a nespočetné množstvo kaviarní, prejdeme sa okolo Boľšovo teatra, či poprechádzame po Buľvarnom koľce. V jednej z kaviarní si dáme kávičku a niečo sladké na posilnenie a potom si pozrieme Podzemné paláce čiže Moskovské metro. Potom nás čaká Plavba na výletnej lodi po rieke Moskva, kde za 2,5 hodiny uvidíme Moskvu ako na dlani (fakultatívny výlet). Plaviť sa budeme na novej modernej výletnej lodi od moderného MOSCOW city až po Kremeľ a späť. V jednej zo stalinských výškových budov si pozrieme starú maketu centra MOSKVY.

 

слайд-5

 

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna.

 

5. deň

Čaká nás presun do Petrohradu – raňajky a  transfer na stanicu a potom rýchlovlak SAPSAN, ktorý nás odvezie za 4 hodiny priamo do centra Petrohradu. Sami sa presvedčíte, že Petrohrad je európsky elegán s nádhernými palácmi, parkmi na rieke Neve. Petrohrad je o štýle a elegancii vtedajších majiteľov, majstrovstve svetových architektov, ale aj bohatstve samotného architektonického prevedenia. Aj preto je Petrohrad zaradený v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prejdeme sa po miestach, kde sa prechádzal P.I.Čajkovskij, ale aj N.A.Rimskij-Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin.

Cárske Rusko a jeho dejiny tu na vás číha na každom kroku: Imperátor Peter I. Veľký (nielen svojou výškou, ale hlavne svojimi činmi), zakladateľ toho výnimočného mesta - Benátok severu. Imperátorka, ako ju volali "matuška", Katarína II. Veľká so svojimi " favoritmi" - to je téma sama o sebe. Nemka, ktorá prijala pravoslávnu vieru, zvrhla svojho manžela z trónu a milovala Rusko viac ako hociktorý Rus. No a nakoniec nesmieme zabudnúť na Rasputina, Potemkina, Auroru, či Lenina.

Petrohrad bol hlavným mestom Cárskeho Ruska do roku 1918. A doteraz je hlavným mestom kultúry Ruska. Veď slávny Petrohradský balet, či opera, nemajú vo svete konkurenciu. A ak budete mať záujem, radi vám toto svetové umenie sprostredkujeme. 

 

 

frantexim-biznis-v-rusku-sankt-peterburg-2   IMG_20170617_011555   IMG_20170617_000709

 

Ubytovanie v hoteli priamo v širšom centre Petrohradu bude rýchle, aby sme nestrácali čas. A ide sa do ulíc. A ako ináč, začneme hneď v chrámoch Petrohradu a to v Kazanskom chráme, kde je pochovaný najznámejší ruský vojvodca, poľný maršal Kutuzov, ktorý porazil Napoleona. Poprechádzame sa po Nevskom prospekte a v priľahlých parkoch. Na večer si dáme boršč, bliny s kaviárom či pelmene na všetky možné spôsoby. 

Neskorá nočná atrakcia - čaká nás otváranie mostov na rieke Neve. Návrat na hotel cca 02.00 hod.

 

6. deň

Po raňajkách sa stretneme na recepcii, nasadneme do autobusu a ideme na autobusovú prehliadku nádherného Petrohradu. Nevský prospekt, hlavná tepna Petrohradu; Vasiljevskij ostrov s jeho strelkami a Burzou; no a samozrejme rieka Neva, ktorá vyteká z Ladožského jazera a má len 28 km. Ďalšia zastávka je Zajačí ostrov (nemá nič spoločné so zajacmi. Prečo je to tak, sa dozviete sa pri výklade). Petropavlovská pevnosť je prvý záchytný bod z roku 1703, od ktorého počítame dejiny Petrohradu. Práve tu to všetko začalo a práve tu v chráme sv. Petra a Pavla sú pochovaní všetci cári z rodu Romanovovcov od 18. storočia.

A ideme ďalej, veď nás čakajú strážcovia Petrohradu - Sfingy, slávna Aurora, ktorej výstrelom sa v 1917 roku veľa zmenilo. Socha Petra Veľkého - Mednyj vsadnik, budova Admirality. A sme pri Chráme svätého Izáka. Chrám navrhol na mieste predchádzajúceho dreveného chrámu francúzsky architekt Auguste Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý bol patrónom imperátora Petra I. Veľkého. Interiér chrámu je vyzdobený mozaikami, zlatom, mramorom. 

A nakoniec nás čaká Chrám Vzkriesenia Krista (Spas na Krovi), ktorý bol postavený na mieste, kde bol spáchaný atentát na cára Alexandra II. ktorého reformy sa mu zrejme stali osudnými. Podoba chrámu vám bude pripomínať Chrám Vasilija Blaženého, hlavne jeho cibuľové vežičky.

 

IMG_6678   IMG_20170616_161324   Chrám svätého Izáka -Isakijevskyj chrám

 

Na Nevskom prospekte naša prehliadka končí, nasleduje voľný program, ale nudiť sa nebudete, veď sadnúť si len tak do jednej z mnohých kaviarničiek a pozorovať rytmus tohto mesta, stojí za to. A určite Vám odporúčame dať si soté Stroganoff, lebo práve v Petrohrade sa zrodil tento svetovo známy recept, ktorý má už 200 rokov. A ako vznikol? Prezradíme v Petrohrade. 

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna.

 

 7. deň

Ráno po raňajkách odchádzame na fakultatívny výlet do letného sídla cárskej rodiny, ktoré založil Peter I. Veľky, do Peterhofu (fakultatívny výlet), ktorý volajú aj ruské Versailles. Tento architektonický skvost Vás očarí. Čaká nás nádherný palác, ešte krajšie parky a pre nás úplne najkrajší výhľad na Fínsky záliv. 

 

IMG_20170615_151324   IMG_20170615_151650   IMG_20170615_151919


Cesta z Peterhofu bude viesť po ochrannej hrádzi (dambe) ponad, ale aj popod vodu Fínskeho zálivu. Navštívime Kronštadt - mesto námorníkov a nádherného chrámu sv. Mikuláša.

Po návrate do Petrohradu nás čaká Zimný palác/Ermitáž. Tento nádherný stánok umenia je svetový unikát. V jeho zbierkach nájdeme vyše 3 milióny vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prehliadka s výkladom trvá cca 2,5 hodiny - budete obdivovať diela najvýznamnejších majstrov umeleckého sveta a jedinečnú architektúru Zimného paláca, vrátane Jordánskeho schodiska, palácovej kaplnky, cárskych apartmánov a reprezentačných siení. 

 

spoznaj-rusko-frantexim-11

 

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna. 

 

8. deň 

Raňajky v hoteli, po raňajkách nás čaká exkurzia (fakultatívny výlet) do prímestskej cárskej rezidencie Carskoje selo, ktorá je známa hlavne Katarínskym palácom so slávnou "Jantárovou komnatou", ktorej obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili v roku 2003. Pôvodná jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. Mestečko Puškin - letné sídlo ruských cárov dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval na Diplomatickej akadémii.

Návrat do Petrohradu, plavba po kanáloch, pozrieme si Petrohrad z paluby lode (fakultatívny výlet). Dozviete sa napríklad, kto/čo je Čižik-pižik, ale aj veľa nových faktov a tomto skvelom meste popretkávanom kanálmi a riečkami. 

 

 

 

9. deň

Raňajky v hoteli, odubytovanie sa, čaká nás transfer na letisko z hotela a odlet domov.

*Podľa potreby vieme zabezpečiť transfer z/na letisko Viedeň do Bratislavy.

 

 

 

Tešíme sa na Vás. Vaša cestovná kancelária ma3oska® travel 

logo_MA3OSKA R slogan

CK ma3oska travel si vyhradzuje zmenu programu zájazdu. 

 

Fotogaléria

 

Zaujímavosti
31 03 2021, 12:55

Plán vysielaní na mesiac apríl 2021 

 

09 02 2021, 15:23

Cestovné poistenie od UNIQA poisťovne, a.s., kryje už aj poistné udalosti spojené s COVID-19!

 

20210209_115111 vyrez

09 01 2021, 20:57

Milí priatelia, aj v roku 2021 pokračujeme v cykle „S ma3oskou na cestách“ 

Naša prvá téma bude zaujímavá a inšpirovali ste nás práve vy, naši cestovatelia, poslucháči a čitatelia.

Téma: "MÝTY v ruskej histórii - obdobie vládnutia rodu Romanovovcov - do roku 1917".

 

05 01 2021, 22:15

Vianoce u pravoslávnych (nielen) v Rusku podľa juliánskeho kalendára.

Kým u nás na Slovensku sa 6. januára oslavuje sviatok Troch kráľov, u pravoslávnych veriacich sú práve teraz začínajú PRAVOSLÁVNE VIANOCE.

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-ruske-vianoce-1

05 01 2021, 19:24

TOP zaujímavosti z Ruska. 

Pri príprave poznávacích zájazdov po Rusku, človek natrafí na rôzne zaujímavosti, prečítajte si o niektorých spolu s nami. 

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-kamcatka-2

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2021
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK