Hlavná \ Zájazdy \ MOSKVA - PETROHRAD - dve hlavné mestá Ruska

Moskva a Petrohrad - program spoznávacieho zájazdu

 

 

PROGRAM 9 dní/8 nocí 

 

Spoznávame Rusko - tentokrát Vám ponúkame skvelý poznávací zájazd do dvoch hlavných miest Ruska. Čaká nás majestátna MOSKVA - najväčšie mesto v Európe a nádherný históriou opradený PETROHRAD, ktorý ako sa presvedčíte na vlastné oči,  je úplne iný - európsky. Tieto dve mestá a dve rozdielne architekúry porovnáme spolu. A verte, že to stojí za to. Čaká Vás nabitý program, rýchly presun moderným rýchlovlakom SAPSAN medzi mestami a samozrejme veľmi veľa nových zážitkov.

1. deň

Odlet Viedeň ( na letisku treba byť min.2 hod. dopredu) prílet Moskva. Po prílete do Moskvy nás čaká autobus a začína sa naše spoznávanie Moskvy. Už po ceste z letiska sa oboznámime s históriou, ale aj súčastnosťou Moskvy, zorientujeme sa v tejto veľkej metropole a cestou uvidíme hlavné orientačné body - Stalinské výškové budovy či moderné Moscow city.  Ubytovanie sa v hoteli.  

 

ma3oska-ck-frantexim-moscow-city-2ma3oska-ck-frantexim-moscow-city-1 ma3oska-ck-frantexim-moscow-city-red

2. deň

Ráno sa vydáme cez Alexandrovskyj sad do Kremľa, kde si prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkého, chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám), chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám), chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon. No a samozrejme povieme Vám, v ktorej časti Kremľa pracoval Lenin, Stalin a aj terajší prezident RF V.Putin. 

Cez hlavnú bránu Spasskej veže moskovského Kremľa prejdeme priamo na legendárne Červené námestie ( prečo sa volá práve tak sa dozviete pri výklade nášho sprievodcu), čaká nás GUM – najslávnejší a určite aj najkrajší (a najdrahší)  obchodný dom Ruska (podľa mňa aj Európy, ak nie sveta), Mauzóleum s Leninom ( tu si postojíme v rade, ale určite to stojí za to), no a samozrejme neobídeme ani rozprávkový Chrám Vasilija Blaženého s typickými cibuľovými farebnými vežičkami. Posilníme sa typickým ruským občerstvením v pravej ruskej jedálni s názvom Stolovaja No. 57.

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna.

ma3oska-kremel-frantexim ma3oska-ck-frantexim-kremel-2017-4 frantexim-biznis-v-rusku-moscow-kreml-kuranty-1

 

3.deň

Dnes ochutnáme Moskvu hneď noblesne. Čaká nás najväčšie svetové múzeum ruského výtvarného umenia – Treťjakovská galéria. Sprevádzať nás bude ruský sprievodca a prevedie nás veľmi pohnutou ruskou históriou. Umelci ako Šiškin, Levitan, Serov sú svetová elita výtvarného umenia. Ako to všetko začalo, kto založil tento skvost a mnohé iné Vám porozpráveme na mieste.  Posilnúme sa a ide sa ďalej. Čaká nás totiž Chrámu Krista Spasiteľa, ktorý bol v 30-tych rokoch minulého storočia zbúraný a namiesto neho tu bol roky verejný bazén. Ale časy sa menia a my budeme môcť opäť zažiť atmosféru hlavného pravoslávneho chrámu ruskej pravoslávnej cirkvy. Legendami opradený Starý Arbat, kde si pochutnáme na pravej ruskej kuchyni. Určite Vám budú chutiť šaláty, seljodka, boršč, šašlyk a ochutnáme aj vodku. Na Starom Arbate si môžete nakúpiť tie najorginálnejšie suveníry a darčeky pre svojich najbližších. 

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna. 

4. deň

Po raňajkách sa stretneme na recepcii a vyberieme sa na pešiu prechádzku po historických uličkách starej kupeckej Moskvy - čaká nás stará legendami opradená Moskva, obchodíky a nespočetné množstvo kaviarní, prejdeme sa okolo Boľšovo teatra, či poprechádzame po Buľvarmom koľci. V jednej z kaviarní si dáme kávičku a niečo sladké na posilnenie a potom si pozrieme Podzemné paláce čiže Moskvovské metro.  Pre tých čo si zaplatili/zaplatia - Plavba na výletnej lodi po rieke Moskva, kde za 2,5 hodiny uvidíme Moskvu ako na dlani(vrele odporúčame - cena 25,00 eur) Plaviť sa budeme na novej modernej jachte od moderného MOSCOW city až po Kremeľ a späť. V jedenj zo stalinských výškových budov si pozrieme starú maketu centra MOSKVY.

слайд-5

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna.

5. deň

Čaká nás presun do Petrohradu – raňajky a  transfer na stanicu a potom rýchlovlak SAPSAN, ktorý nás odvezie za 4 hodiny priamo do centra Petrohradu. Sami sa presvedčíte, že Petrohrad je európsky elegán s nádhernými palácmi, parkmi a riekou Nevou. Petrohrad je o štýle a elegancii vtedajších majiteľov, majstrovstve svetových architektov, ale aj bohatstve prevedenia. Aj preto je Petrohrad v zaradený v UNESCO. Prejdeme sa miestami kde sa prechádzal P.I.Čajkovskij, ale aj Rimskij - Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin. Cárske Rusko a jeho história  tu na vás číha na každom kroku. Imperátor Peter Veľký ( nielen svojou výškou),  ale hlavne svojmi činmi - zakladateľ toho výnimočného mesta - Benátok severu, ale aj hlavnej tepny vtedajšieho obchodu. Imperátorka - ako ju volali "matuška" - Katarína Veľká so svojimi " favoritmi"- to je téma sama o sebe. Nemka, ktorá prijala pravoslávnu vieru, zvrhla svojho manžela z trónu a milovala Rusko viac ako hociktorý iný rus. No a nakoniec nesmieme zabudnúť na Rasputina, Potemkina, Auróru, či Lenina. Petrohrad bol hlavným mestom Cárskeho Ruska do 1918 roku. Ale doteraz je to hlavné mesto kultúry Ruska. Veď slávny Petrohradský balet či opera nemá vo svete konkurenciu. A ak budete mať záujem, radi vám toto svetové umenie sprostredkujeme.    

frantexim-biznis-v-rusku-sankt-peterburg-2 IMG_20170617_011555 IMG_20170617_000709

 

Ubytovanie v hoteli priamo v šišom centre Petrohradu bude rýchle, aby sme nestrácali čas. A ide sa do ulíc. A ako ináč, začneme hneď v chrámoch Petrohradu a to v Kazanskom chráme, kde je pochovaný najznámejší poľný maršál Kutuzov, ktorý zvíťazil nad Napoleonom. Poprechádzame sa po Nevskom prospekte a v priľahlých parkoch. Na večer si dáme boršč, bliny s kaviárom či pelmene na všetky možné spôsoby. 

 

Neskorá večerná atrakcia - čaká nás prechádzka - ide sa na otváranie mostov na rieke Neva.

 

6. deň

Po raňajkách sa stretneme na recepcii, nasadneme do autobusu a ideme na autobusovú prehliadku nádherného Petrohradu. Nevský prospekt - hlavná tepna Petrohradu, Vasiljevskij ostrov so svojimi strelkami, Burzou, no a samozrejme rieka Neva, ktorá má len 28 km a vyteká z Ladošského jazera. Ďalšia zastávka je Zajačí ostrov ( nemá nič spoločné so zajacmi - prečo je to tak sa dozviete sa pri výklade). Petropavlovská pevnosť je prvým zachytným bodom, kde bol založený v 1703 roku Petrohrad. Prave tu to všetko začalo a práve tu v Petropavlovskom chráme sú pochovaný všetci potomkovia slávneho rodu Romanovcov od 18. storočia. Históriou nasýtena zem nám veľa prezradí.

A ide sa ďalej, veď nás čakajú stážcovia Petrohradu - Sfingy, slávna Auróra, ktorej výstrelom sa v 1917 roku veľa zmenilo. Socha Petra Veľkého - Mednyj vsadnik, budova Admirality a sme pri Chráme svätého Izáka. Chrám navrhol na mieste predchádzajäho dreveného chrámu francúzsky architekt Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako Imperátor Peter Veľký a bol jeho patrónom. Možno aj preto stihol Peter Veľký tak veľa urobiť pre Cárske Rusko.

A nakoniec nás čaká Chrám Vzkriesenia Krista ( Spas na Krovi), ktorý bol postavený na mieste, kde bol spáchaný atentát na cára Alexandra II. známeho svojimi reformami, čo mu zrejme bolo aj osudné. Architektúra Vám bude pripomínať Chrám Vasilija Blaženého, práve svojimi cibuľovými vežičkami. 

IMG_6678 IMG_20170616_161324 Chrám svätého Izáka -Isakijevskyj chrám

 

Na Nevskom prospekte naša prehliadka končí, nasleduje voľný program, ale nudiť sa nebudete , veď sadnúť si len tak do jednej z mnohých kaviarničiek  a pozorovať rytmus tohto mesta stojí za to. A určite Vám odporúčame dať si soté Stroganov, lebo práve v Petrohrade sa zrodil tento svetovo známy recept, ktorý má už 200 rokov. A ako vznikol? Prezradíme v Petrohrade. 

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna.

 7. deň

Ráno po raňajkách odchádzame na fakutlatívny výlet - podľa záujmu – Letné sídlo cárskej rodiny, ktoré založil Imperátor Peter Veľky - Peterhof (za príplatok 55,00 eur). Vydáme sa teda spolu do Peterhofu, ktorý volajú aj ruské Versailles. Tento architektonický skvost Vás očarí. Čaká nás nádherný palác, ešte krajšie parky a pre nás úplne najkrajší výhľad na Fínsky záliv. 

IMG_20170615_151324 IMG_20170615_151919 IMG_20170615_151650


Po návrate z Peterhofu nás čaká Ermitáž. Tento nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prehliadka trvá cca 2 hodiny s výkladom, vrátane architektúry Zimného paláca, cárskych apartmánov a cárskych sál, Jordánskeho schodiska.   

spoznaj-rusko-frantexim-11

Večer – voľný program resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, ruská sauna. 

8. deň 

Raňajky v hoteli, po raňajkách nás čaká exkurzia (za príplatok 70,00 eur) do prímestskej cárskej rezidencie Carskoje selo, ktorá je známa hlavne Katarínskym palácom so slávnou "Jantárovou komnatou", ktorej obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili v roku 2003. Pôvodná jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. Mestečko Puškino - letné sídlo ruských cárov dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval na Diplomatickej akadémii.

Návrat do Petrohradu, plavba po kanáloch, pozrieme si Petrohrad z paluby lode. Dozviete sa napríklad, kto/čo je Čižik-pižik, ale aj veľa nových faktov a tomto skvelom meste popretkívanom kanálmi a riečkami. 

 

9. deň

 

Raňajky v hoteli, odubytovanie sa, čaká nás transfer na letisko z hotela a odlet z Petrohradu do Viedne.

Podľa potreby vieme zabezpečiť transfer z letiska Viedeň do Bratislavy

UBYTOVANIE

 • 9 dní/8 nocí - ubytovanie v 3* hoteli v centre Moskvy a Petrohradu – dvoj, troj-lôžkové izby, resp. podľa želania
 • 8x raňajky v cene
 • medzinárodná letenka Viedeň/Moskva, Petrohrad/Viedeň
 • transfery v rámci programu
 • transfer vlakom SAPSAN Moskva - Petrohrad
 • transfer z letiska/na letisko Moskva, Petrohrad
 • služba turistického sprievodcu hovoriaceho slovensky/česky
 • bulletin našej CK o Moskve a Petrohrade – potrebné informácie a kontakty v slovenčine
 • mapa metra + mapa Moskvy a Petrohradu
 • poistenie CK voči insolventnosti
 • jedinečný autorský program našej CK   

CENA NEZAHŔŇA

 • 25,00 eur - poistenie účastníkov zájazdu vrátane poistenia storna - info TU: https://goo.gl/zWSB8B
 • 80,00 eur - vízum do Ruska – kompletný servis 
 • 85,00 eur - letiskové a palivové poplatky
 • fakultatívne výlety a program, napr.: cirkus,divadlo,koncert – podľa priania, orientačná cena od 60,00 eur – podrobnejšie pri plánovaní cesty a aktuálnej ponuky 
 • Moskva - plavba výletnou loďou 25,00 eur
 • fakultatívny výlet Peterhof – 55,00 eur, Carskoje selo – 70,00 eur, resp. podľa dohody
 • príplatok za jednolôžkovú izbu - 190,00 eur
 • možnosť ubytovania v 4* alebo 5* hoteli podľa požiadaviek

 * zájazd garantujeme od 6 osôb resp. podľa dohody 

ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV - SLEDUJTE nás, alebo sa zaregistrujte na odber noviniek, stačí nám napísať na mail info@ma3oska.sk

Cena zájazdu: od 1 000,00 eur 

 

MESIAC Termín zájazdu Počet dní zájazdu Základná cena zájazdu Kód zájazdu
OKTÓBER 21.10. - 29.10.2018 9 dní/ 8 nocí  1 000,00 € MP2110
         
DECEMBER 

12.12. - 19.12.2018

VIANOČNÁ

MOSKVA A PETROHRAD

8 dní /7 nocí 990,00 € AKCIA MP1212
         
2019 2019 2019 2019 2019
JANUÁR 2019 16.01. - 24.01.2019 9 dní /8 nocí 1 000,00 € MP1601
FEBRUÁR 2019 13.02. - 21.02.2019 9 dní /8 nocí 1 000,00 € MP1302
MAREC 2019 23.03. - 31.03.2019 9 dní /8 nocí 1 000,00 € PM2303
APRÍL 2019 18.04. - 26.04.2019  VEĹKÁ NOC 9 dní /8 nocí 1 000,00 € MP1804
MÁJ 2019 06.05. - 14.05.2019 9 dní /8 nocí 1 100,00 € MP0605
BIELE NOCI  25.05. - 02.06.2019 9 dní /8 nocí 1 200,00 € MP2505
JÚN 2019 11.06. - 19.06.2019 9 dní /8 nocí 1 200,00 € MP1106
  19.06. - 27.06.2019 9 dní /8 nocí 1 200,00 € PM1906
JÚL 2019 03.07. - 11.07.2019 9 dní /8 nocí 1 200,00 € PM0307
AUGUST 2019

25.07. - 02.08.2019

Prehliadka námornej flotily v Petrohrade

+ Moskva

9 dní /8 nocí 1 200,00 € PM2507
  03.08. - 11.08.2019 9 dní /8 nocí 1 200,00 € MP0308
ZLATÁ JESEŇ 21.08. - 29.08.2019 9 dní /8 nocí 1 200,00 € PM2108
SEPTEMBER 2019 28.08. - 05.09.2019 9 dní /8 nocí 1 100,00 € PM2808
  11.09. - 19.09.2019 9 dní /8 nocí 1 100,00 € PM1109

                 Poznámka ku kódu zájazdu :

                 MP..... trasa je v smere Moskva -> Petrohrad 

                 PM..... trasa je v smere Petrohrad -> Moskva - program čítajte od konca - Na požiadanie Vám vieme vypracovať presnú ponuku na konkrétny dátum s programom.

Fotogaléria

 

Vaša ma3oska travel logo_MA3OSKA

 

Zaujímavosti
21 10 2018, 01:16

Výstava 

Zlatý vek Peterhofu.

Od Petra I. až po Katarínu II. 

 

 

14 08 2018, 12:20
Hodvábna cesta s ma3oska travel 
25 12 2017, 20:42
02 04 2017, 22:03

 

Famózny festival priamo na ČERVENOM NÁMESTÍ - 26.8. - 3.9.2017

 

07 03 2017, 12:38

 

PETERHOF - architektonický skvost Vás ožiari zlatom a očarí neskutočnou architektúrou.

 

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 16 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2018