Hlavná \ Zájazdy \ TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

 

Nakoľko si vážime čas (ako aj mnohí z vás) a Rusko poznáme, pripravili sme pre vás poznávací zájazd Ruskom - kombináciu „ Jazero Bajkal a Transsibirska magistrála trochu inak“. Takýmto spôsobom využijeme maximálne intenzívne čas a investované peniaze a uvidíme spolu to, čo nám tento "kusisko" veľkého Ruska ponúka. Čo nás čaká a kade povedie naše putovanie?

Začneme na letisku vo Viedni - smer IRKUTSK s  medzipristátím v Moskve 

BAJKAL magické jazero s  hľbkou  neuveriteľných 1642 metrov.

Transsibírska magistrála - najskôr okolo jazera Bajkal tou pravou originálnou trasou s množstvami viaduktov, mostov a tunelov - ako za starých cárskych čias. Náš vláčik bude ťahať pravá parná lokomotíva. Je sa na čo tešiť!  Ďalšie dni - smer ostrov OĽCHON - šamani.

Po preskúmaní jazera Bajkal a okolia, ideme na výpravu po TRANSSIBÍRSKEJ MAGISTRÁLE - čaká nás mesto CHABAROVSK na rieke AMUR a koniec putovania veľkým Ruskom konečná - 9288 km mesto VLADIVOSTOK

ma3oska-travel-zajazd-rusko-jazero-bajkal-transibirska-magistrala-8

Termín leto/jeseň 2021

Presný termín zverejníme po 15.1.2021, resp. po informáciách, ako sa bude ďalej vyvíjať otváranie hraníc  EU/RF

(14dní/13nocí)

* Ďalšie informácie k termínom budeme zverejňovať - sledujte nás, alebo sa zaregistrujte na odber noviniek.  Stačí nám napísať na mail info@ma3oska.sk

 

1.deň 

Odlet z Viedne cez Moskvu do Irkutsku. Po prílete transfer na hotel, oboznámenie sa s mestom, ubytovanie sa, výmena € na ruble. Aklimatizácia, nakoľko v Irkutsku bude 6 hodinový posun (letný čas).  V podvečer miestneho času prechádzka po nábreží rieky Angara – jedinej rieky, ktorá pramení z jazera Bajkal. Navštívime krásne pravoslávne chrámy, napr. dominantu Irkutska - chrám Zjavenia, a budeme obdivovať miestnu architektúru. V centre Irkutsku navštívime aj skanzen pod názvom KVARTAL 130 - malebné drevené domčeky starej ruskej architektúry. Tu si dáme dobrý obed. Určite nesmie chýbať miesta ryba - Omuľ, ktorá je veľmi chutná a má veľa pre telo tak prepotrebných Omega 3 kyselín. Začíname ten správny stravovací režim.

Večer - Voľný program, oddych. 

2.deň

V raňajších hodinách odchod do Listvjanky – turistického mestečka na brehu jazera Bajkal. Cestou si urobíme prestávku v skanzene Taľci, kde sa dozvieme o spôsobe života v tomto regióne. Ešte pred príchodom do Listvjanky sa zastavíme na brehu Angary, mohutnej sibírskej rieky, ktorá vyteká z jazera Bajkal, oproti skaly Šaman.

Po príchode do Listvjanky prestávka na obed.

Poobede nás čaká prehliadka Bajkalského múzea, kde sa dozvieme veľa informácií o vzniku jazera Bajkal, jeho faune, ale aj flóre. "Ponoríme" sa na bajkalskej ponorke až na samé dno jazera, kde uvidíme, kto a čo žije v hĺbke od 100 do 1642 metrov pod hladinou. No a samozrejme uvidíme aj slávne Bajkalské nerpy, jediné sladkovodné tulene, ktoré sú roztomilo guľaté ako balón a stále sa usmievajú.

Ubytovanie sa v hoteli. Večer – prechádzka po brehu jazera Bajkal a návšteva pravoslávneho kostola v Krestovke. Voľný program, oddych. 

3.deň

Stretnutie po raňajkách na recepcii a transfer do prístavu. Čaká nás výlet po Starobajkalskej okružnej železnici. Keďže tento vláčik je čisto turistický, čaká nás niekoľko zastávok po ceste,  kde si budete môcť odfotiť nádhernú magickú prírodu, mosty, viadukty, alebo sa okúpať v jazere Bajkal.

Obed budeme mať na jednej zo zastávok.

Náš výlet sa končí cca o 17:00 hod. v stanici Sljudanka. Pozrieme si raritnú stanicu, ktorá je postavená z mramoru. Ďalej už vláčik ide po skutočnej Transsibírskej magistrále až do Irkutsku – predpokladaný príchod  do Irkutsku je o 20:35 hod. Transfer do hotela, oddych, voľný program.

4.deň

Stretnutie po raňajkách na recepcii a vyrážame na ostrov Oľchon.

Obed v komplexe burjatskej dediny, typické burjatské jedlá.

Poobede dorazíme na breh jazera Bajkal a počkáme na loď, ktorá nás preplaví na ostrov Oľchon. Tu na nás už budú čakať naše nové dopravné prostriedky – UAZ-y. V podvečer, po príchode, sa ubytujeme a kto bude mať záujem, ponorí sa s nami do magického jazera so živou vodou, najväčšieho sladkovodného jazera Bajkal. Večer sa na skale Šamanka poďakujeme za skvelý deň a za to, že sme tu. 

5.deň

Stretnutie po raňajkách na recepcii a vyrážame na mys Hoboj v severnej časti ostrova Oľchon. Vyrážame na našich UAZ-och.

Obed – piknik  budeme mať v prírode. Nesmieme si zabudnúť plavky, určite si nájdeme čas na kúpanie v jazere.

Večer návrat do hotela, oddych, voľný program.

6.deň

Voľný deň, oddych na plážach jazera Bajkal, resp. za doplatok je možná individuálna exkurzia na vrtulníku na ostrov, na ktorom žijú Bajkalské nerpy (informácie na požiadanie v CK).

7. deň

Stretnutie po raňajkách na recepcii a vraciame sa naspäť na pevninu. Naložíme našu batožinu a ide sa do prístavu, kde sa nalodíme a preplavíme na pevninu. Transfer do Irkutsku.

Obed v miestnej burjatskej reštaurácii, kde si pochutnáme na miestnom jedle - dáme si totiž "buzy", akési veľké parené buchty s rôznymi chutnými náplňami - mäsové alebo vegetariánske.

Poobede prehliadka miestneho Burjatského múzea, stretnutie so šamanom. Večer sa vrátime do Irkutsku. Kto bude mať záujem, prehliadka mesta, nákup darčekov. 

8.deň 

Skoro ráno transfer na železničnú stanicu v Irkutsku, odchod vlakom po Transsibírskej magistrále (v skratke Transsib) smer Chabarovsk. Čaká nás prvá noc a deň vo vlaku po slávnej trase, ktorá bola budovaná  počas cárskeho Ruska. Pri ktorom cárovi, začali trasu slávnej Transsibírskej magistrály budovať, ktorý jeho syn bol hlavou celého projektu sa porozprávame počas jazdy vlakom. Keďže je cesta dlhá, bude aj ďalšia téma - touto trasou išli aj československý legionári, kedy a ako to vlastne bolo, aj o tejto pre nás zaujímavej výprave si povieme. 

9. -10.deň

Prichádzame do mesta Chabarovsk. Mesto leží na sibírskom veľtoku Amur. Rozvoj Chabarovska sa začal práve pri výstavbe Transsib-u. Rozvoj mesta -    Svoj rozkvet začal v čase,  kedy sa začala stavať železničná trať v 19.storočí. Transfer na hotel, ubytovanie sa,  neskôr prehliadka mesta. 

11.deň

Dnešný deň pokračujeme ďalej po Transsibírskej magistrále. Cieľ je jasný konečná na 9288 km vo Vladivostoku.  Ešte jedna noc vo vlaku, pohľady  na širokú ruskú rovinu, brezové háje, a nekonečno, kde tu nejaký ten domček v typickej ruskej architektúre. Toto všetko sa však zmení po príchode do Vladivostoku, mesta, ktoré má neuveriteľnú charizmu. Po príchode transfer na hotel, ubytovanie sa a k večeru prechádzka po historickej časti mesta, nábreží Ochotského mora, kde vždy stretnete námorníka, prístav je totiž súčasťou mesta. Podľa želania možnosť návštevy Múzea námorníctva v pravej ponorke, ktorá sa zúčastnila bojov počas 2.sv.vojny. Odporúčame večerný život vo Vladivostoku,  je to niečo, čo treba určite zažiť a my si to nenecháme ujsť!

12.deň 

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme na výlet na ostrov Ruskij po moste, ktorý spája pevninu a je aj vyobrazený na dvetisíc rubľovke. Navštívime spolu  Oceanárium a kto bude mať záujem aj vystúpenie morských živočíchov.  Poobede plavba po Ochotskom mori a večer štýlová večera kde vyskúšame čerstvovylovené kraby, ustricea iné  morské plody tak typické pre túto časť Ruska. Po večeri, ten kto bude ešte vládať - zubačkou sa vyvezieme na vyhliadku mesta mostov, námorníkov a ruskej tichooceánskej flotily. Vyhliadka stojí za to.

13.deň 

Odlet domov smer Vladivostok - Moskva - Viedeň 

(*Pozn. tí čo ešte stále nemajú dosť - Ideme smer  KAMČATKA  ) 

Základná cena zájazdu:

1 osoba v dvojlôžkovej izbe - upresníme neskôr

*1 osoba v jednolôžkovej izbe - príplatok cca 150,00 EUR

V cene zájazdu je zahrnuté:

 • Transfery v rámci programu
 • Ubytovanie v 3* hotel s raňajkami
 • Služby slovenského delegáta
 • Strava podľa programu
 • Trajekt po jazere Bajkal na ostrov Oľchon
 • Cestovný lístok na Starobajkalskú okružnú železnicu
 • Cestovný lístok s miestenkou v 4-lôžkovom kupé na vlak Transsibírskej magistrály na trase Irkutsk – Chabarovsk - Vladivostok (*2 miestne kupé za príplatok)
 • Zdieľaný wi-fi prístup na internet od delegáta CK
 • Miestny sprievodca 
 • 0,5 litra vody denne / osoba 
 • Návšteva múzeí a šamana 

V cene zájazdu nie je zahrnuté:

 • letenka s poplatkami Viedeň - Moskva - Irkutsk a Vladivostok - Moskva - Viedeň  cca 680,00 EUR - upresníme pri ponuke na požiadanie  (**je možné objednanie letenky - biznis trieda)  
 • vizum do Ruska vybavuje naša CK  - 20,00*  EUR - * tu záleží od počtu dní ako dlho budem na ceste - upresníme pred zájazdom
 • POISTENIE 43,20 EUR / deň – poistenie účastníkov zájazdu  SVET (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu do 3.000 eur/osoba) UNION
 • POISTENIE 29,25 EUR / deň – poistenie účastníkov zájazdu SVET cestovné poistenie BEZ  poistenia storna zájazdu
 • poplatky CK ma3oska travel 160,00 eur 

Všeobecná informácia :

*Zájazd je garantovaný od počtu 10 účastníkov zájazdu 

Naše putovanie v roku 2019 nájdete aj na našom youtube kanály - "Virtuálne cestovanie s ma3oskou"

 

Tešíme sa na Vás pri putovaní Ruskom, tentokrát až na magický a ďaleký Bajkal, ďalej TRANSSIBÍRSKOU MAGISTRÁLOU až do konečnej vo VLADIVOSTOK-u.

P.S. Miestnu kartu na internet kúpime na mieste a budeme vždy on-line, veď kto by sa nechcel pochváliť tými NAJ fotkami on-line!

Vaša ma3oska 

 

Zaujímavosti
09 01 2021, 20:57

Milí priatelia, aj v roku 2021 pokračujeme v cykle „S ma3oskou na cestách“ 

Naša prvá téma bude zaujímavá a inšpirovali ste nás práve vy, naši cestovatelia, poslucháči a čitatelia.

Téma: "MÝTY v ruskej histórii - obdobie vládnutia rodu Romanovovcov - do roku 1917".

 

05 01 2021, 22:15

Vianoce u pravoslávnych (nielen) v Rusku podľa juliánskeho kalendára.

Kým u nás na Slovensku sa 6. januára oslavuje sviatok Troch kráľov, u pravoslávnych veriacich sú práve teraz začínajú PRAVOSLÁVNE VIANOCE.

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-ruske-vianoce-1

05 01 2021, 19:24

TOP zaujímavosti z Ruska. 

Pri príprave poznávacích zájazdov po Rusku, človek natrafí na rôzne zaujímavosti, prečítajte si o niektorých spolu s nami. 

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-kamcatka-2

01 12 2020, 01:13

Zľavy vo vydavateľstve LINGEA vo výške 20% na celý sortiment vydavateľstva, ktorý nájdete na stránkach 

www.lingea.sk a slovniky.lingea.sk 

Stačí ak uvediete kupón na zľavu: ma3oska 

30 11 2020, 21:18

ADVENT s ma3oskou

PROGRAM vysielania naživo každú stredu o 20:00 hodine na facebookovej stránke 

TU je pripojenie: https://www.facebook.com/ma3oskatravel/

 

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2021
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK