Hlavná \ Zájazdy \ TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

 

Termín 15.08. - 28.08.2020 

14dní/13nocí

ma3oska-travel-zajazd-rusko-jazero-bajkal-transibirska-magistrala-8

Nakoľko si vážime čas (ako aj mnohí z vás) a Rusko poznáme, pripravili sme pre vás TRANSSIBÍRSKU MAGISTRÁLU trochu inak. Využijeme maximálne intenzívne čas a uvidíme spolu to, čo nám tento "kusisko" veľkého Ruska ponúka ako sa len dá.  Čo nás čaká a ako povedie naše putovanie?

Naše putovanie začne na letisku vo Viedni - prelet do Moskvy - ďalej let smer IRKUTSK. Tu si posunieme hodinové ručičky + 6 hodín oproti nášmu letnému času.

BAJKAL magické jazero s  hľbkou  neuveriteľných 1642 metrov.

"TRANSIB" - Transsibírska magistrála - najskôr okolo jazera Bajkal tou pravou trasou s množstvami viaduktov, mostov a tunelov - ako za starých cárskych čias. Náš vláčik bude ťahať pravá parná lokomotíva. Je sa na čo veru tešiť!  Ďalšie dni - smer ostrov OĽCHON - šamani a úplne iný svet a príroda.

Po preskúmaní jazera Bajkal a okolia, ideme na výpravu po TRANSSIBÍRSKEJ MAGISTRÁLE - čaká nás mesto CHABAROVSK na rieke AMUR a koniec putovania veľkým Ruskom konečná - 9987 km TRANSIB-u  - mesto VLADIVOSTOK

 

 

Program zájazdu 

0.deň

Prelet Viedeň/Moskva/Irkutsk 

1.deň 

ma3oska-travel-zajazd-rusko-jazero-bajkal-transibirska-magistrala-106

Prílet do Irkutska, Ubytovanie sa, zámena rub/eur. 

Ubytovanie sa, oddych,  poobede spoznávanie mesta Irkutsk .Prechádzka po nábreží rieky Angara - jediná rieka, ktorá pramení z jazera Bajkal. Navštívime krásne pravoslávne chrámy ako Chrám Zjavenia a budeme obdivovať miestnu architektúru. Pre nás už neskorý obed(večera) v miestnej reštaurácii. V centre Irkutska navštíme aj skanzen pod názvom KVARTÁL 130 - malebné drevené domčeky starej ruskej architektúry. Tu si dáme dobrý obed určite nesmie chýbať miesta ryba - Omuľ, ktorá je veľmi chutná a má veľa telu prepotrebných Omega 3. Začíname ten správny stravovací režim. 

Večer - Voľný program, oddych.

2.deň  

V raňajších hodinách odchod do Listvjanky - turistické mestečko na brehu jazera Bajkal. Cestou si urobíme prestávku v skanzene Taľci, kde sa dozvieme o spôsobe života v tomto regióne. Ešte pred príchodom do Listvjanky sa zastavíme na brehu rieky ANGARA (mohutná sibírska rieka, ktorá vyteká z jazera Bajkal ) oproti skaly Šaman. Po príchode do Listvjanky prestávka na obed. Poobede nás čaká prehliadka Bajkalského múzea, kde sa dozvieme veľa informácii o vzniku jazera Bajkal, jeho faune, ale aj flóre, "ponoríme" sa na bajkalskej ponorke až na samé dno jazera, kde uvidíte kto a čo žije na hľbke 100-200-300-400-... metrov pod hladinou. No a samozrejme uvidíme aj slávne Bajkalské nerpy, čo sú vlastne jediné sladkovodné tulene, ktoré sú krásnučko guľaté ako balón a strašne krásne sa usmievajú. Večer prechádzka po brehu Bajkalu a návšteva pravoslávneho kostola v Krestovke. Ubytovanie sa v hoteli.

Večer prechádzka po brehu Bajkal a návšteva pravoslávneho kostola v Krestovke. Ubytovanie sa v hoteli.

Voľný program, oddych. 

ma3oska-travel-zajazd-rusko-jazero-bajkal-transibirska-magistrala-3

3.deň

Stretnutie po raňajkách ráno o 8,00 na recepcii a transfer do prístavu. Ide sa totiž na výlet po Starej Okružnej bajkalskej železnici. Keďže tento vláčik je čisto turistický, čaká nás niekoľko zastávok po ceste,  kde si budete môcť odfotiť túto nádhernú magickú prírodu, mosty, viadukty, alebo sa okúpať v magickom Bajkal so živovou vodou (tak toto jazero ma3oska aj nazýva)  e všetko. Obed budeme mať vo vlaku a náš výlet sa končí cca o 17,00 hodine, kedy prídeme do stanice Sljudanka. Pozrieme si raritnú stanicu, ktorá je celá vybudovaná z mramoru. Ďalej ide vláčik už po TRANSIBÍRSKEJ MAGISTRÁLE až do Irkutska, predpokladaný príchod  do Irkutska 20,35 hod. 

Transfer do hotela, oddych, voľný program.

ma3oska-travel-zajazd-rusko-jazero-bajkal-transibirska-magistrala-4

4.deň

Stretnutie po raňajkách ráno o 8,00 hodine na recepcii a vyrážame na ostrov OĽCHON. Po ceste si zájdeme do miestneho Múzea v Burjatskej dedine Usť - Orda. Dozvieme sa o spôsobe životov miestnych Burjatov, o ich zvykoch, zvyklostiach, filozofii bytia, či prežitia. No a veľa nám o tomto všetkom povie aj miestny ŠAMAN, s ktorý sa stretneme a budeme spolu ŠAMANIŤ. 

Obed v komplexe burjatskej dediny, typické burjatské jedlá.

V podvečer dorazíme k brehu jazera BAJKAL a počkáme na loď, ktorá nás preplaví na ostrov OĹCHON. Tu na nás už budú čakať naše nové dopravné prostriedky UAZIK-y, ktoré hlavne my,  staší poznáme z čias nedávno minulých. Večer dorazíme na hotel, ubytujeme sa a kto bude mať záujem ponorí sa s nami do blahodárneho najväčšieho sladkovodného jazera BAJKAL. Večer sa na magickej skale ŠAMANKA poďakujeme za skvelý deň a za to, že sme TU. 

ck-ma3oska-bajkal-rusko-zajazd-6

5.deň

Stretnutie po raňajkách ráno o 9,00 hodine na recepcii a vyrážame na mys HOBOJ - severná časť ostrova OĽCHON. Vyrážame na našich UAZIK-och, obed - piknik  budeme mať v prírode a samozrejme nesmiete si zabudnúť aj plavky, určite sa nájde čas na kúpanie v jazere BAJKAL.

K večeru návrat do hotela, oddych, voľný program.

IMG_20170807_194721_HDR

6.deň

Voľný deň, oddych na plážach jazera BAJKAL, resp. za doplatok je možná individuálna exkurzia na vrtulníku na ostrov, na ktorom žijú Bajkalské nerpy. Info na požiadanie v CK. 

7. deň

Stretnutie po raňajkách ráno o 8,00 hodine na recepcii a vraciame sa naspäť na pevninu. Naložíme našu batožinu do UAZIK-ov a ide sa do prístavu, kde sa nalodíme a prepravíme na pevninu. Transfer do Irkutska. Obed v miestnej burjatskej reštaurácii kde si pochutíme na ich jedle - dáme si totiž "BUZY" , akési veľké parené buchty s rôznymi chutnými náplňami - mäsové alebo vegetariánske. potom prehliadka miestneho Burjatského Múzea, stretnutie so šamanom. 

ck-ma3oska-bajkal-rusko-zajazd-transfer-1

V podvečer sa vrátime do Irkutska, kto bude mať záujem prehliadka mesta, oddych a príprava na CESTU VLAKOM.

8.deň 

Transfer na železničnú stanicu - odchod Vlakom smer CHABAROVSK  - TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA (TRANSSIB)

Čaká nás prvá noc a deň vo vlaku po slávnej trase, ktorá bola budovaná ešte počas cárskeho Ruska. Pri ktorom cárovi, začali trasu TRANSSIBU-u budovať, ktorý jeho syn bol hlavou celého projektu sa porozprávame počas jazdy vlakom. Kedže je cesta dlhá, bude aj ďalšia téma - touto trasou išli aj československý legionári, kedy ako to vlastne bolo, aj o tejto pre nás zaujímavej výprave si povieme. 

ma3oska-travel-zajazd-rusko-jazero-bajkal-transibirska-magistrala-7

9. -10.Deň

Prichádzame do CHABAROVSK-a - mesta,  ktoré leží na veľkej rieke AMUR. Svoj rozkvet začalo v čase,  kedy sa začal stavať TRANSSIB v 19.storočí.  Ubytovanie sa na hoteli, neskôr prehliadka mesta. 

11.deň

Prehliadka mesta a poobede ideme ďalej SMER VLADIVOSTOK - konečná našej cesty.  Ešte jedna noc vo vlaku, pohľady  na širokú ruskú rovinu, brezovú háje, a kde tu nejaký ten domček v tej typickej ruskej architektúre. Toto všetko s azmení po príchode do VLADIVOSTOK-u, mesta ktoré má neuveriteľnú charizmu, a veľa pozitívnej energie. Aspoň takto to cítime my v ma3oska travel a radi Vás týmto mesto prevedieme. 

Ubytovovanie sa v centre mesta, a k večeru precházka po historickej časti mesta, nábreží, kde vždy určite stretnete námorníka a uvidíte neskutočné množstvo lodí, prístav je totiž súčasťou mesta.

Večerný život vo Vladivostok-u je niečo čo treba určite zažiť a my si to nenecháme ujsť!

12.deň 

Výlet na ostrov RUSKIJ po moste, ktorý spájana pevninu a je aj vyobrazený na 2000 rubľovke. Navštívime Oceanárium a kto chce aj vystúpenie morských živočíchov.  Poobede plavba po Ochotskom mori a večer štýlová večera s krabmi, ustricami a inými morskými dobrotami. 

neskoro večer - ten kto bude ešte vládať - zubačkou na vyhliadku mesta mostov, námorníkov a ruskej tichooceánskej flotily. 

13.deň 

Odlet domov smer Moskva - Viedeň 

* poznámka, tí čo ešte stále nemajú dosť - IDEME SMER KAMČATKA 

CENA zájazdu:

1 osoba v dvojlôžkovej izbe - 1.680,00  EUR / osoba / pobyt bez letenky

*1 osoba v jednolôžkovej izbe - príplatok 150,00 EUR

V cene zájazdu je zahrnuté:

 • ubytovanie 7x - hotel Irkutsk, Listvjanka, ostrov Oľchon 
 • 7x raňajky, 4x obed + 4x večera
 • všetky transfery Irkutsk, Oľchon a okolie
 • trajekt po jazere Bajkal na ostrov Oľchon
 • lístok po Starej Okružnej Bajkalskej Železnici - stará časť Transsibírskej železnice 
 • slovenský delegát, informačný materiál
 • wifi zdieľaný od delegáta CK
 • miestny sprievodca
 • 0,5 litra vody denne/osoba 
 • návšteva Múzea + šamana 

V cene zájazdu nie je zahrnuté:

 • letenka Viedeň - Moskva + Moskva - Irkutsk a späť - cca 560,00 EUR - upresníme pri ponuke na požiadanie, 

**je možné objednanie letenky - biznis trieda  

 • vízum do Ruska (vybavuje naša CK)  - 80,00 EUR - bližšie informácie sú uvedené na našej stránke /viza-rusko
 • 43,20 EUR / deň – poistenie účastníkov zájazdu  SVET (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu do 3.000 eur/osoba) UNION
 • 29,25 EUR / deň – poistenie účastníkov zájazdu SVET cestovné poistenie BEZ  poistenia storna zájazdu

Orientačná celková cena od 2.210,00 EUR - presnú ponuku Vám zašleme, pokiaľ nám napíšete na mail info@ma3oska.sk

Všeobecná informácia :

*Zájazd je garantovaný od počtu 6 účastníkov zájazdu 

 

Tešíme sa na Vás pri putovaní Ruskom, tentokrát až na magický a ďaleký Bajkal, ďalej TRANSSIBÍRSKOU MAGISTRÁLOU až do konečnej vo VLADIVOSTOK-u.

P.S. Miestnu kartu na internet kúpime na mieste a budeme vždy on-line, veď kto by sa nechcel pochváliť tými naj fotkami na Instagrame !

 

Zaujímavosti
19 02 2019, 00:23

Festival vojenských súborov "SPASSKÁ VEŽA" bude v MOSKVE tohto roku už 11-ty krát.

 

 

21 10 2018, 01:16

Výstava 

Zlatý vek Peterhofu.

Od Petra I. až po Katarínu II. 

 

 

14 08 2018, 12:20
Hodvábna cesta s ma3oska travel 
25 12 2017, 20:42
02 04 2017, 22:03

 

Famózny festival priamo na ČERVENOM NÁMESTÍ - 26.8. - 3.9.2017

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2019
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK