Hlavná \ Zájazdy \ CHORVÁTSKO \ Plitvické jazerá a Záhreb

CHORVÁTSKO trochu inak

 

"Zlatá jeseň"

Záhreb a Plitvické jazerá

Plánovaný termín: 24.9. - 27.09.2021

 

ma3oska-travel-plitvicke-jazera-zagreb

 

"Vody, jazerá, vodopády a lesy sú aj inde, ale Plitvické jazerá sú len jedny. Musíte ich vidieť."

(Ivo Pevalek, prvý výskumník jazier)

 

Čo navštívime? 

1/ ZÁHREB

Hlavné a najväčšie mesto Chorvátskej republiky svojou návštevnosťou a atraktívnosťou dobieha iné európske metropoly. Spája v sebe nestratenú spätosť s prírodou a bohatstvo možností veľkomesta. Spoznáte mesto a jeho históriu, zoznámite sa s osobnosťami, rodenými Záhrebčanmi, ale aj s tými, ktorí do tohto mesta prišli a viac ho neopustili a ktorí svojou veľkosťou prekročili hranice Chorvátska a pozná ich celý svet. Záhreb, aj keď leží vo vnútrozemí, vo vzduchu cítiť duch Stredomoria. Nie je to len pre blízkosť mesta k Jadranskému moru, ale aj pre životný štýl Záhrebčanov - sú majstri života, vedia kde v čiernej nájsť aj bielu.

 

 

 

2/ PLITVICKÉ JAZERÁ 

My poznáme "PLITVICE" ako miesto, kde sa natáčali filmy s Winnetuom, či jeho verným priateľom Old Shatterhandom. No a práve tento "Poklad na Striebornom jazere" počas nádhernej Zlatej jesene si tu spolu vychutnáme. NÁRODNÝ PARK PLITVICKÉ JAZERÁ - je najstarším a rozlohou najväčším z ôsmich národných parkov v Chorvátsku. UNESCO uznalo ich jedinečnosť pre travertínové bariéry, ktoré jednotlivé jazerá oddeľujú a cez ktoré tečúca voda vytvára vodopády. V roku 1979 boli Plitvické jazerá zapísané do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO ako sústava 16 – tich rôzne veľkých jazier, v rôznej nadmorskej výške, ktoré sú kaskádovito pospájané v dĺžke takmer  9 km. Nie je divu, že sa táto nádherná sústava jazier a vodopádov v roku 2011 ocitla na zozname v prvej desiatke najkrajších vodopádov sveta, hneď po Niagarských vodopádoch.Plitvickú sústavu jazier tvoria dve skupiny jazier – DOLNÉ JAZERÁ A HORNÉ JAZERÁ. V sústave Dolných jazier sa nachádza diamant a najväčšie lákadlo – VELIKI SLAP (Veľký vodopád), najvyšší vodopád nielen v národnom parku ale aj v Chorvátsku, ktorý padá do 78 metrov hlbokej Koranskej priepasti. V sústave Horných jazier Vám možno zastavia, zrýchlia alebo vyrazia dych vodopády Prštavci a Galovački buk.Na hladine krištáľovo čistých jazier smaragdovej, modrej, zelenej farby uvidíte množstvo vodných živočíchov. Bohatá flóra a fauna v národnom parku patrí k najzachovalejším svojho druhu v Európe. Jedným z domorodých plemien, ktorých stáda sa stále pasú na trávnatých plochách v okolí národného parku je ovca plemena Lika Pramenka. Vysoko kvalitné produkty z jahniat Lika si môžete kúpiť alebo ochutnať pri vstupe č. 1 v reštaurácii Lićka kuća, postavenej v štýle tradičnej ľudovej architektúry.

 

Autumn landscape and waterfall   Travertine waterfall   The waterfalls of Plitvice National Park

 

Špecifikácia zájazdu:

CENA ZAHŔŇA:

 • doprava moderným klimatizovaným autobusom
 • profesionálny a skúsený sprievodca Chorvátskom, delegát CK ma3oska travel
 • ubytovanie v 3* hoteli v centre Záhrebu, 1 noc s raňajkami formou bufetových stolov

 

CENA NEZAHŔŇA:

 • jednoposteľová izba  - 50 EUR
 • miestenka v autobuse - 5 EUR
 • voľné sedadlo vedľa seba v autobuse - 50 EUR
 • cestovné poistenie klienta sprostredkuje CK ma3oska travel (UNIQA - poistenie EXTRA+PANDEMIA - 30,00 € - spoluúčasť klienta 0% alebo  KOMFORT+PANDEMIA - 22,20 € - spoluúčasť klienta 15%) 
 • vstupné do NP Plitvické jazerá - PLATÍ SA NA MIESTE: dospelý/os: 180,00 HRK (HRK=chorvátska kuna), študent/os: 125 HRK, deti 7-18/os: 70 HRK, do 7r. a invalidi nad 50%: grátis
 • možné vstupy v Záhrebe - cena je orientačná:
  • múzeá a galérie (30-40 HRK)
  • vyhliadka - veža Lotrščak (20 HRK)
  • vyhliadka - Zagreb 360 (60 HRK)
  • pozemná lanovka (5 HRK/cesta)
  • verejná doprava (4 HRK / 30 min.)
  • vstup do Záhrebskej katedrály a ostatných sakrálnych pamiatok v Záhrebe je bezplatný

CK ma3oska travel si vyhradzuje zmeny vo vstupnom, ak ich zmení chorvátska strana.

 

Konečná cena s ubytovaním - 199,00 EUR /osoba

 

 

Program zájazdu:

0. deň (piatok)

Cesta do Chorvátska v nočných hodinách podľa nástupných miest.

Nástupné miesta:

 • 22.00 hod. - Ružomberok, železničná stanica
 • 22.45 hod. - Martin, zastávka MHD OC TULIP  
 • 23.15 hod. - Žilina, zastávka MHD pri železničnej stanici

pokračujeme - 1. deň (sobota) - smer ZÁHREB

 • 00.15 hod. - Trenčín, železničná stanica
 • 01.15 hod. - Trnava, železničná stanica
 • 02.00 hod. - Bratislava, DK Istropolis

Príchod do Záhrebu v ranných hodinách.

Po príchode do Záhrebu čas na kávičku a čaká nás prehliadka mesta. Poprechádzame sa starým historickým centrom Záhrebu - Horným mestom cez dve stredoveké jadrá, Kaptol a Gradec. Námestie bána J. Jelačiča, ktoré je hlavným námestím a miestom, Arcibiskupský dvor s parkom Ribnjak a 108 metrov vysoká neogotická katedrála Nanebovzatia blaženej Panny Márie a svätých Štefana a Ladislava, alebo ako ju poznáme Záhrebská katedrála, so zachovalými zvyškami stredovekej pevnosti zo 16. storočia, ktorej bola súčasťou. Kamenná brána z 13.storočia, Námestie sv. Marka, ktorému dominuje najstarší kostol v meste, kostol sv. Marka z polovice 13. storočia. Nádherný jezuitský komplex s najkrajším barokovým kostolom sv. Kataríny z 18. storočia, najväčšia galéria v Chorvátsku Klovičevi dvoriprvá fontána Gradecu so sochou rybára, plató Gradec s výhľadom na najmajestátnejší cintorín v juhovýchodnej Európe Mirogoj, prvá verejná promenáda, nazvaná aj Strossmartre, podľa populárnej parížskej promenády Montmartreu, najhlasnejšie mestské hodiny, ohlasujúce denne poludnie  streľbou z kanóna od roku 1877 – stredoveká mestská veža z 13. storočia Lotrščak, najkratšia 66 metrová pozemná lanová dráha na svete Uspinjača a tunel Grič z 2. svetovej vojny, ktorého podzemné chodby vedú až do stredovekej pevnosti Medvedgrad na úpätí pohoria Medvednica.

Po ubytovaní sa a osobnom voľne pokračujeme ďalej.

Zažijeme aj cestovanie v čase "Zagrebaćki vremeplov" - jedinečnú kultúrnu udalosť, počas ktorej ožíva minulosť a zvyky mesta. Najväčším lákadlom je  atmosféra na najväčšom a najslávnejšom trhu v Záhrebe, Dolaci - kde stretnete predávať "kumice" - ženy, ktoré z okolia mesta v minulosti denne kráčali kilometre  do Záhrebu  s nošami na hlavách plnými ovocia, zeleniny, smotany, syrov a iných výrobkov zo svojich záhrad. Dych berúci je aj aj slávnostný ceremoniál chorvátskej ľahkej jazdy pešiakov a jazdcov na koňoch, ktorí v tridsaťročnej vojne vstúpili do služieb francúzskej armády a do sveta priniesli módny doplnok - kravatu. 

Prechádzku zakončíme na najdlhšej ulici Ilica, ktorá nás priláka vôňou horúcej čokolády a vychýrených krémešov v prvom Choco bare chorvátskej čokoládovne KRAŠ.

Večer voľno na nákup suvenírov, darčekov, ale aj vychutnanie si Záhrebu cez skvelú kulináriu, ale aj prostredníctvom samotnej atmosféry toho fantastického mesta.

2. deň (nedeľa) - PLITVICKÉ JAZERÁ

Raňajky formou bufetových stolov, odchod do Národného parku Plitvické jazerá.

Pešia prehliadka Plitvických jazier - sústavou s vodopádmi a vyhliadkami - kaňonom Dolných jazier od Veľkého vodopádu k jazeru Kozjak. Občerstvenie a nákup suvenírov. Plavba elektroloďou po jazere Kozjak k Horným jazerám. Prechod Hornými jazerami do stanice panoramatického vozidla. Jazda panoramatickým vozidlom s prekrásnymi vyhliadkami do stanice, odkiaľ krátkou chôdzou chodníkmi, z ktorých sa nám naskytnú výhľady na jazerá a vodopády, dôjdeme k výstupu z národného parku.

Po prehliadke národného parku možnosť návštevy reštaurácie Lićka kuča, kde je takmer všetko „Lićko“ – lički guláš, lički šalát, ličko pivo.

V podvečerných hodinách odchod na Slovensko. 

 

 

3. deň (pondelok)

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách podľa miest výstupu: 

 • Bratislava, DK Istropolis
 • Trnava, železničná stanica 
 • Trenčín, železničná stanica
 • Žilina, zastávka MHD pri železničnej stanici
 • Martin, zastávka MHD OC TULIP 
 • Ružomberok, železničná stanica 

*************************

Od 1. júla 2021 platia v krajinách EÚ jednotné Digitálne COVID preukazy EÚ. COVID preukaz je identifikovateľný pomocou QR kódu.

Informácie o Digitálnom COVID preukaze EÚ nájdete na stránkach: https://korona.gov.sk/informacie-o-digitalnom-covid.../

********************

Podmienky vstupu do Chorvátska (aktualizované 30.7.2021):

Pri vstupe do Chorvátska je potrebné preukázať sa platným cestovným dokladom alebo občianskym preukazom (s platnosťou aj v čase návratu do SR).

Tranzitujúci cez Chorvátsko nemajú povinnosť nastúpiť do samoizolácie/domácej karantény ak do 12 hodín od vstupu opustia krajinu.

Cestujúcim do Chorvátska z jedného z členských štátov EÚ/EHP bude umožnený bezproblémový vstup do Chorvátskej republiky, ak budú mať platný Digitálny COVID preukaz EÚ
 

Výnimočne budú mať bezproblémový vstup aj cestujúci prichádzajúci priamo z krajín a/alebo regiónov Európskej únie alebo krajín a/alebo regiónov schengenského priestoru a krajín pridružených k schengenskému priestoru, ktorí ešte nemajú digitálny certifikát EÚ COVID, ale vedia sa preukázať jednou z nasledovných možností v anglickom alebo chorvátskom jazyku:

 • negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín,
 • alebo rýchly antigénový test (RAT), nie starší ako 48 hodín (od odobratia vzorky) Zoznam rýchlych antigénových  (RAT) testov na webovej stránke Európskej komisie
 • alebo potvrdenie nie staršie ako 270 dní od prijatia dvoch dávok vakcíny použitých v členských štátoch EÚ (Pfizer, Moderna, AstaZeneca, Gamaleya/Sputnik V, Sinopharm), alebo predloženie osvedčenia nie staršieho ako 270 dní od prijatia jednej dávky vakcíny (Janssen/Johnson & Johnson), a od podania tejto jednej dávky uplynulo minimálne 14 dní;
 • alebo potvrdenie o prijatí prvej dávky Pfizer, Moderna alebo Gamaleya/Sputnik V, s ktorými je možné vstúpiť do Chorvátskej republiky v období od 22. do 42. dňa prijatia vakcíny, alebo od 22. do 84. dňa prijatia prvej dávky AstraZeneca;
 • alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19 a prijatia jednej dávky vakcíny do šiestich mesiacov od začiatku ochorenia za predpokladu, že očkovanie sa musí vykonať menej ako 270 dní pred príchodom na hraničný priechod; 
 • alebo predloženie pozitívneho PCR alebo rýchleho testu na antigén (RAT), ktorý potvrdzuje, že testovaná osoba sa zotavila z COVID-19, pričom test sa uskutočnil v predchádzajúcich 270 dňoch a je starší ako 11 dní odo dňa príchodu na hraničný priechod alebo predloženia lekárske potvrdenie o prekonaní (v anglickom alebo chorvátskom jazyku); 
 • alebo PCR testovanie alebo rýchle testovanie antigénu - RAT na SARS-CoV-2 ihneď po príchode do Chorvátskej republiky (na vlastné náklady), s povinnosťou samoizolácie do príchodu negatívneho nálezu. V prípade nemožnosti testovania stanovuje sa samoizolácia na obdobie desiatich (10) dní.
   

Ak antigénový test (RAT) nebude mať viditeľného výrobcu a/alebo obchodný názov, nebude test prijatý ako dôveryhodný pre vstup do Chorvátskej republiky. 

Všetky vyššie zmienené potvrdenia musia byť v anglickej alebo chorvátskej jazykovej verzii. 

Podrobnejšie informácie o podmienkach vstupu do Talianska nájdete na stránkach MZVaEZ: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#chorvatsko

*****************

Akékoľvek vaše otázky môžete adresovať na informačné centrum MZVaEZ v BA (+421 2 5978 5978).

***************

Bez rozdielu na to, z akého štátu na Slovensko prichádzate, ste povinný zaregistrovať sa na stránke https://korona.gov.sk/ehranica

Všetky potrebné info o návrate domov (platné od 19.7.2021)

https://www.uvzsr.sk/docs/uvod/rozcestnik_hranice_19-7-2021.pdf

 

Ako vidíte, bude toho naozaj veľa. Je na čo sa tešiť!

Vaša CK ma3oska® travel 

logo_MA3OSKA R

CK ma3oska travel si vyhradzuje zmenu programu zájazdu, resp. cien vstupov.

 

 

Zaujímavosti
31 03 2021, 12:55

Plán vysielaní na mesiac apríl 2021 

 

09 02 2021, 15:23

Cestovné poistenie od UNIQA poisťovne, a.s., kryje už aj poistné udalosti spojené s COVID-19!

 

20210209_115111 vyrez

09 01 2021, 20:57

Milí priatelia, aj v roku 2021 pokračujeme v cykle „S ma3oskou na cestách“ 

Naša prvá téma bude zaujímavá a inšpirovali ste nás práve vy, naši cestovatelia, poslucháči a čitatelia.

Téma: "MÝTY v ruskej histórii - obdobie vládnutia rodu Romanovovcov - do roku 1917".

 

05 01 2021, 22:15

Vianoce u pravoslávnych (nielen) v Rusku podľa juliánskeho kalendára.

Kým u nás na Slovensku sa 6. januára oslavuje sviatok Troch kráľov, u pravoslávnych veriacich sú práve teraz začínajú PRAVOSLÁVNE VIANOCE.

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-ruske-vianoce-1

05 01 2021, 19:24

TOP zaujímavosti z Ruska. 

Pri príprave poznávacích zájazdov po Rusku, človek natrafí na rôzne zaujímavosti, prečítajte si o niektorých spolu s nami. 

ma3oska-travel-zajazdy-do-ruska-kamcatka-2

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 18 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2021
Naša webová stránka využíva takzvané cookies. Ide o malé textové súbory, ktoré sa s pomocou prehliadača ukladajú vo vašom počítači. Cookies používame na to, aby bola naša ponuka prispôsobená používateľovi. Niektoré cookies zostávajú uložené vo Vašom počítači, kým ich nevymažete. Umožňujú nám pri vašej opätovnej návšteve rozpoznať Váš prehliadač. Ak si neželáte ich používanie, môžete si prehliadač nastaviť tak, aby Vás informoval o použití cookies a aby ste ich mohli povoliť len pre určitý konkrétny prípad. Deaktivácia cookies môže obmedziť funkčnosť našej webovej stránky. Zásady ochrany osobných údajov
OK