ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

Magický Altaj. Zažite s nami neuveriteľnú silu prírody a samotného bytia. Rieka Katuň, ktorá vyviera pod magickou horou Belucha, altajské bylinky, med a šamani. Zažijeme spolu úplné ponorenie do seba, kde vám nebudú chýbať žiadne mobilné dáta a spojenie so svetom.

Predaj zájazdov do Ruska je nateraz pozastavený.  

O obnovení vás budeme ihneď informovať tu, alebo na našej facebookovej stránke

Zatiaľ vám odporúčame naše ďalšie destinácie – naše poznávacie autorské zájazdy, ktoré nájdete na našej stránke. Pripravili sme pre vás už tradične UzbekistanGruzínsko, Arménsko, TalianskoChorvátsko a ďalšie zaujímavé destinácie stál pridávame na našu stránku ZÁJAZDY

Kolektív ma3oska travel

1. deň
Odlet do Ruska

Odlet cez Moskvu do republiky Altaj a jej hlavného mesta Gorno-Altajsk.

2. deň
Altaj - zlaté hory a mystické miesta

Po raňajkách sa vyberieme do múzea Altajska, kde sa dozvieme veľmi zaujímavé informácie o tomto kraji, o altajskej princeznej, o osídleniach, ktoré majú vyše 7000 rokov, čo sú to kurgany a prečo Altaj tak priťahuje tisíce turistov ročne.

Po obede sa vyberieme do lyžiarskeho strediska Manžerok (1080m). Navrch hory Siňucha sa vyvezieme modernou lanovkou, zastavíme sa pri zlatej soche "Altyn-aj" čo v preklade znamená "Zlatá baba" a zaželáme si prianie, pri ktorom treba splniť určité rituály. Aké? To sa dozvieme na mieste.  Pred návratom si dáme kávu s cédrovými orieškami, miestnu špecialitu. Sme predsa na Sibíri a cédre, práve tie altajské sú výnimočné svojimi orieškami a veľmi liečivé.

K večeru pôjdeme k rieke Katuň, ktorá má dĺžku cca 700 km a pár desiatok km si pozrieme aj my. Rieka Katuň pramení pod záhadnou magickou posvätnou horou Belucha. Ale o tom si povieme až pri rieke.

Večer pravá altajská baňa (sauna). Pri saunovaní si porozprávame veľa mystických príbehov spojených s Altajom.

3. deň
Deň troch mostov

Po raňajkách sa vyberieme na magistrálu Čujský trakt, jednu z najkrajších ciest na svete, ktorá spája Európu s Áziou. Práve v týchto miestach sa prechádza popri rieke Katuň.

Dnes nás čakajú okrem iného "Zuby draka", ktoré vytŕčajú z vody hneď vedľa mostu, ktorým prejdeme pešo ponad rieku Katuň.

Ďalším mostom bude Oroktonský most, ktorý priam "visí" nad riekou Katuň a pod nami bude hĺbka neuveriteľných 70! metrov. Veru k Altaju patrí aj kus adrenalínu.

Tretím mostom bude visutý most na ostrov Patmos v dedinke Čemal. Ostrov - skala, ktorú obmýva rieka Katuň, je známa svojim pravoslávnym minichrámom apoštola Jána Evanjelistu.

Večer si oddýchneme u miestneho včelára, čaká nás degustácia altajského medu, medovuchy (až na mieste prezradím, čo to je), ale hlavne zábavné rozprávanie miestneho včelára. A kto bude chcieť ,môže si dať aj "včelovicu" alebo, ak chcete "samogon jo-cho-cho..." Bude veselo!

Neskorý návrat do hotela.

4. deň
Čujské serpentíny

Raňajky a vyrážame ďalej spoznávať Altaj.

Každý jeden návštevník Altaja "musí prejsť" Čujským traktom. Cesta sa stavala ešte začiatkom 20. storočia za cárskeho Ruska a vedie až na hranice s Mongolskom. Zastavíme sa na mieste, kde je vidieť ešte starú časť cesty, ktorá sa nad riekou Katuň doslova skladala zo skál. Miesto nádherné, fotogenické a silné svojou energiou. Tu je aj pamätník všetkým, ktorí Čujský trakt stavali.

Po obede navštívime pohrebisko starých skýtov - Uč Elmek. Tu sa dozvieme viac o týchto pôvodných obyvateľoch Altaja (nielen).

Podvečer ideme do dedinky Aktaš. Čaká nás príjemné posedenie s miestnymi altajcami, ktorý nám zaspievajú pre nich typický hrdelný spev. Je to niečo výnimočné a sme radi, že si to budeme môcť  vypočuť. Pohostia nás miestnym chlebom baursak, altajskými jedlami a ako aperitív si dáme mliečnu vodočku.

Prenocujeme v neďalekej turistickej dedinke v chatkách. Kto bude mať záujem, môže sa "popariť" v pravej altajskej bani (saune).

5. deň
Ideme na Mars!

Dnešný deň bude opäť výnimočný, veď Ideme na MARS! 

Ale ešte pred tým, hneď po raňajkách navštívime prírodnú atrakciu v lone prírody - Gejzírové jazero. Jazero je magicky smaragdové a pramene, ktoré priam vyrážajú z dna modro-šedej hliny vytvárajú neuveriteľné úkazy. Stačí sa len zahľadieť a nechať sa unášať týmto pohybom vody a človek ani nevie, ako sa dostáva do symbiózy s prírodou. Voda sa krúti v znaku jing-jang a vy sa nechávate unášať ďalej a ďalej... Áno aj toto je Altaj!

Ale to nie je všetko...

Ďalej pokračujeme Čujským traktom smerom k Mongolsku cez Kurajskú step a ocitáme sa doslova na Červenej planéte, na MARS-e.  Prečo to tak je? Miestna pôda je bohatá na minerály s obsahom železa. V priesmyku Kyzyl-Čin vám červené hory poskytnú akýsi vesmírny pohľad, vesmírne fotky a celkový pocit byť tu, je nejaký iný kozmický, veď sme na Marse!

Večer návrat do ubytovne.

6. deň

Aj dnešný deň bude v znamení spoznávania Altaja.

Po raňajkách sa vyberieme k rieke Katuň, na miesto kde sa do tejto veľkej altajskej rieky vlieva rieka Čuj. Vypočujeme si legendu o silnej láske dvoch mladých ľudí... Cestou nás čaká ešte starý Ininskyj most .

Po dobrom obede sa vyberieme na výhliadku Malý Jaloman, prejdeme sa k "energetickým" kameňom. Po tomto nabití sa energiou nás čaká priesmyk Čike Taman a neobídeme ani miestny trh so suvenírmi, kde si nakúpime darčeky pre našich najbližších.

Návrat do Gorno-Altajsku.

7. deň
Gorno Altajsk

Dnes voľný deň - relax.

Je možné objednať si individuálne rôzne atrakcie

  • rafting na rieke Katuň
  • obhliadka Altaju na vrtuľníku
  • prechádzka po altajských horách na koni
  • iné podľa aktuálnej ponuky

Pre tých, čo ostanú na hoteli, odporúčame skvelé altajské relaxačné liečebné procedúry - ponuka v CK.

8. deň
Odlet domov

Dnes sa rozlúčime s riekou Katuň, poďakujem jej za priazeň.

Odlet cez Moskvu domov

P.S. Altaj je magické miesto, pri rozlúčke nesmútime, lebo väčšina ľudí sa vždy na Altaj vráti... Minimálne mysľou a tým, čo si odtiaľto odniesli.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

plná penzia

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

8 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

No data was found
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter