Apúlia – relax a poznávačka

Maldivy Európy = juhovýchod – zájazd do Talianska = Apúlia

Apúlia (Puglia)

Chutné putovanie talianskym "podpätkom" = kurz varenia, degustácia vín + výrobňa mozzarelly

APÚLIA (taliansky PUGLIA) – JV región slnečného Talianska vypĺňa časť „podpätku talianskej čižmy“ a nazývajú ho aj „Maldivy Európy“. Určite vás očarí tak, ako očarila nás, keď sme zájazd pripravovali. Degustácia vín, kurz varenia + výrobňa mozzarelly V CENE zájazdu.

APÚLIA (taliansky PUGLIA)

Apúlia, Puglia (opätok Talianska) - miesto, kde sa zastavil čas; Karibik Európy... od Gargana (Národný park od r. 1991) po Salento (Lecce-Leuca). Malebný, hoci rovinatý, kraj plný olivových hájov a mandľových plantáží. Dovolenka bez rezortov a bez all inclusive. Apúlia sa necíti byť úplne talianskym krajom, skrýva v sebe desiatky mikrokozmov. Ďaleko od Benátok, Ríma, Sicílie... geograficky aj atmosférou. Aj súčasť Talianska, aj nie; exotika v Európe. Historicky katolícka, ale so silnou pravoslávnou črtou... so svetoznámymi vínami, cestovinou  orecchiette a koláčikom pasticciotto.

Basilicata patrí k najmenej rozvinutým oblastiam. Je to jeden z najodľahlejších, ťažšie dostupných a najchudobnejších regiónov Talianska. Veľkým lákadlom pre turistov je, najmä, mesto Matera, označované ako "mesto hanby" a množstvo zaujímavých cyklotrás, ktoré umožňujú objaviť skryté zákutia tohto kraja (prirodzene ho prepájajú s Apúliou či Kalábriou).

*Pri 6-dňovom pobyte je možnosť navštíviť mestečko Lecce a taktiež vinárstvo + degustácia u slávneho speváka Al Bana.

1. deň

Odlet do Talianska

Prílet z Viedne do Bari; ubytovanie v centre Bari; prechádzka mestom.

2. deň

Altamura (ochutnávka chleba D.O.P.); mesto „hanby“ Matera

Altamura. V Altamura sa zastavíme, aby sme spolu s inými miestnymi produktmi ochutnali chlieb, ktorý získal ako jediné európske pečivo označenie D.O.P. S oblaženým žalúdkom potiahneme za oblažením oka, do mesta Matera (región Basilicata). Najtajomnejšie mesto Talianska, kedysi označované ako “mesto hanby”; staré jaskynné obydlia z tufového kameňa, tzv. Sassi, vytesané do strmých skalných útesov (UNESCO). Zážitok na pohľad.

3. deň

Alberobello, Putignano

Ďalší deň sa budeme túlať rozprávkovým a nesmierne fotogenickým Alberobello. Jedno z najzaujímavejších talianskych miest so svojimi trulli (domčeky), ktoré nenájdete nikde inde na svete (UNESCO); v mnohých sa dodnes žije. Po vychádzke sa občerstvíme na bio-farme v Putignano, ktorá sa venuje výrobe a predaju ekologických produktov a zdravej strave pri plnom rešpektovaní životného prostredia. Uvidíme a vyskúšame si aj výrobu mozzarelly.

4. deň

Bari (historické centrum + cooking class); Ruvo di Puglia (degustácia vín);

Tesné krivoľaké uličky starého mesta Bari ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek zasvätených Panne Márii, vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené ostatky svätého Mikuláša (známe pútnické miesto). Nie, nechystáme sa prejsť kostol za kostolom… chceme sa spolu stratiť v labyrinte uličiek a dvorov, vychutnať si atmosféru mesta, prejsť starý rybí trh a svoju vychádzku ukončiť klasickým obedom, ktorý si sami pripravíme. Signora Maria nám odhalí tajomstvo receptu a tvarovania slávnych cestovín orecchiette, ktoré zalejeme pohárom vína. A, aby bolo vína dosť, poobede si zájdeme na farmu rodiny Mazzone, do ich vínnej pivnive v Ruvo di Puglia na degustáciu ocenených značkových vín Nero di Trioia a bielej Malvasia Immensus. Podvečer je už len váš… možno vás zláka moderné Bari plné obchodov na nákupy darčekov.

5. deň

Odlet domov

Raňajky; check-out; presun na letisko; odlet z Bari do Viedne

Pri 6 dňovom pobyte sú 2 možnosti :

  • lákavý zájazd do mestečka Lecce + návšteva vinárstva, spojená s degustáciou u slávneho speváka Al Bana

ALEBO

  • oddych pri mori
6.deň

Odlet domov

Raňajky; check-out; presun na letisko; odlet z Bari do Viedne

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky VIEDEŇ

Termíny

od 24.06.2022
do 29.06.2022
voľný
od 699,00 EUR
od 05.10.2022
do 09.10.2022
voľný
od 590,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné