Prosecco tour

Prosecco tour, Italia – advent

Sicília

Ostrov na juhu Talianska, ktorý musíte vidieť

Apúlia (Puglia) relax + poznávačka

Maldivy Európy = juhovýchod Talianska

APÚLIA (taliansky PUGLIA) región JV slnečného Talianska. Táto časť Talianska sa nazýva aj „Maldivy Európy“ a vypĺňa časť „podpätku“ talianskej čižmy. Malebné územie medzi Jadranským a Iónskym morom vás určite očarí tak, ako očarilo aj nás, keď sme zájazd pripravovali.
APÚLIA (taliansky PUGLIA)

Región na juhovýchode slnečného Talianska. Táto časť Talianska sa nazýva aj "Maldivy Európy" a vypĺňa časť "podpätku" talianskej čižmy. Malebné územie medzi Jadranským a Iónskym morom vás určite očarí tak, ako očarilo aj nás, keď sme ešte v roku 2019 cestovanie do Talianska a hlavne do tohto regiónu pripravovali.

Apúlia/Puglia je poľnohospodárska časť Talianska s vynikajúcom vínom, mandľovými a olivovými plantážami a typickou vynikajúcou chutnou talianskou kuchyňou, o čom sa môžete presvedčiť aj pri mini kurze varenia. Ak milujete Taliansko tak, ako my, určite musíte aj tento očarujúci kúsok Talianska vidieť. 

Pripravili sme pre vás pobytovo/poznávací zájazd do tejto "prudko" talianskej oblasti, kde si potešíte oko, telo si oddýchne, chuťové poháriky budú mľaskať od radosti...

1.deň
Odlet do Talianska

Prílet z Viedne do Bari, transfer na hotel Riva del Sole Giovinazzo s vlastnou plážou a bazénom, po ubytovaní oddych na pláži.

2.deň
Relax pri mori, poobede Alberobello

Raňajky, relax pri mori, podvečer výlet do čarovného mestečka Alberobello - Locorotondo. Toto biele mestečko s kužeľovitými strechami na malebných domčekoch, ktoré pripomínajú úle, alebo domčeky trpaslíkov. Domčeky sú postavené nasucho, z miestneho kameňa.

3.deň
Relax pri mori, poobede Polignano a Mare

Raňajky, relax pri mori, podvečer výlet v Polignano a Mare. Mesto postavené na útesoch nad morom s malou očarujúcou plážou, historickými kúzelnými uličkami, kde sa poprechádzame a dozvieme sa zaujímavosti o tomto meste. A ak poznáte svetoznámy hit "Volare", tak práve tu sa narodil spevák Domenico Modugno, ktorý tento hit preslávil.

4.deň
Matera - celodenný výlet

Celodenný výlet do historického mestečka Matera (mesto hanby). Možno ste mesto videli aj vo filme Mela Gibsona Umučenie Krista. Mesto má za sebou veľmi ťažkú históriu, hlavne kvôli chudobe a chorobám, ktoré tu zúrili kvôli zlým hygienickým podmienkam. Napriek tomuto všetkému je dnes jedným z najvyhľadávanejších miest v Taliansku.

5. deň
Bari

Raňajky, relax pri mori, podvečer výlet do Bari, stredovekého mesta, ktoré má neuveriteľne taliansku atmosféru (nechýbajú šnúry na bielizeň medzi domami), mesta, ktoré je živé a autentické, až natoľko, že pravú pastu vám pripravia talianske donny priamo pred svojimi príbytkami. No a samozrejme je aj možnosť mini - kurzu "cuccina italiana"

6.deň
Odlet domov

Raňajky, transfer, odlet do Viedne

celoročne

raňajky v cene

slovenský sprievodca

6 dní

letecky

Termíny

od 28.08.2022
do 02.09.2022
od 0,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné

Táto web stránka používa súbory cookies