Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

Kto nezažil ten zaváhal… Karneval v Benátkach je veľkolepá šou masiek a kostýmov nie len „na vode“ ale aj v uličkách romantického mesta. A ako bonus krásna a láskou pretkaná VERONA.

Karneval v Benátkach, kto nebol, ten zaváhal...

Nádherné prostredie mesta "na vode" a k tomu ako bonus masky a maškarády, ktoré ste nikde nevideli a veru ani neuvidíte... Neváhajte a pridajte s ak nám a vkročte do sveta benátskeho karnevalu...

Čaká nás neopakovateľná atmosféra a ako BONUS nádherná  a romantická VERONA.  

 

Odlety:

Viedeň 05:45 hod - 07:15 hod Benátky letisko M.Polo

Benátky letisko M.Polo 17:00 hod  - 18:20hod Viedeň

1. deň

Odlet z Viedne

Prílet do Benátok, transfer do hotela. Ubytovanie, stretnutie so sprievodcom a prvý dotyk s Benátkami.

V centre mesta si budete môcť užiť atmosféru karnevalu, ktorý sa každoročne koná počas desiatich dní pred Popolcovou stredou. História karnevalu siaha až do 11. storočia. Všetci ľudia, bez rodielu spoločenského postavenia, mali na sebe kostýmy a masky. Obľúbené boli hlavne postavy z barokovej talianskej Commedia dell´arte – Harlekýn, morový doktor, ale aj masky kurtizán. Počas karnevalu sú ulice mesta plné ľudí s najrozličnejšími maskami a maškarnými kostýmami. Atmosféru dotvárajú hýriace sa farby, smiech a krik. Môžete sa poprechádzať po uličkách plných turistov, ktorí si tiež užívajú túto nevšednú atmosféru alebo si sadnete do preslávenej kaviarne Florian na Námestí svätého Marka. Spleťou uličiek sa neskôr dostanete až k mostu Rialto, z ktorého je nádherný výhľad na Canal Grande s jeho rušnou dopravou. V prípade záujmu sa môžete nechať previesť na gondole úzkymi kanálmi popod mosty a mostíky mesta.

Po ukončení programu individuálne voľno a návrat do hotela.

2. deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou do centra mesta.

Benátky, vábivá zmes Východu a Západu. Toto ani európske, ale ani výhradne talianske mesto (všade cítiť stopy Byzancie a vplyv Orientu) leží na súostroví 118 ostrovčekov. Predstavuje labyrint 177 kanálov, ponad ktoré sa klenie asi 450 mostov. Mesto s romantickou atmosférou, zachovávajúce si svoju kultúrnu jedinečnosť spoznáte najlepšie, keď si ho prejdete pešo. Benátky sú zmes očarujúcich obrázkov s neprekonateľne krásnymi lagúnami; občas pôsobia až melancholicky... avšak, ich mnohotvárny šarm nikdy nesklame. Pri prechádzke mestom majte na pamäti, že atmosféra Benátok je absolútne odlišná od iných miest. Prejdeme Piazza San Marco, ktoré vzniklo asi v 9. stor. so slávnymi budovami, ako je Palazzo Ducale (najväčšia svetská stavba Benátok), Basilica di San Marco (symbol Benátok), vysoká Campanila, z ktorej je neopísateľný pohľad na mesto a lagúnu; neobídeme romantický symbol, Most Vzdychov či Most Rialto, architektonicky najdokonalejší oblúk v Európe, ktorý je viac ako 400 rokov križovatkou na hlavnom mestskom kanále.

Odchod na výlet Murano-Burano. Mnohé z ostrovčekov okolo Benátok zostali pusté, neobývané, ba verejnou dopravou aj nedostupné. My si užijeme pitoresknú cestu lagúnou a spoločne navštívime Murano, ostrov skla (výroba skla v Benátkach siaha do 10. storočia; od r. 1292 bola premiestnená na ostrov Murano); Burano, perlu lagúny, s nádhernými farebnými domami (mimochodom, na ostrove sa kedysi vyrábala tá najkrajšia krajka na svete); pokojné a takmer opustené Torcello, hoci do raného stredoveku bol ostrov centrom civilizácie v lagúne. Na ostrove sa nachádza kostolík Santa Fosca (najstaršia pamiatka zóny; pochádza z 5. stor.) s prekrásnymi mozaikami.

Po návrate v ostrova Burano si ešte užijete večernú atmosféru mesta zahaleného do atmosféry karnevalu.

Po ukončení programu individuálne voľno.

 

3. deň

Raňajky v hoteli, check out z hotela, stretnutie so sprievodcom. Transfer do Verony.

Verona. Elegantná, uvoľnená, romantická, často označovaná ako „brána do Talianska“. Druhé najdôležitejšie mesto v regióne Veneto (po Benátkach); do svetového povedomia sa dostala najmä ako dejisko  Shakespearovej najslávnejšej hry Rómeo a Júlia.

Od r. 2000 bolo historické centrum mesta zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem unikátneho a populárneho balkóna na dome, v ktorom (podľa legendy) žila Júlia, určite stojí za videnie aj Arena di Verona na Piazza Bra, najväčšia operná scéna sveta (pochádza z 1. stor. n. l.).

Stredovekým srdcom mesta je námestie Piazza delle Erbe s rušným trhoviskom.

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

4. deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a dokončenie prehliadky Benátok.

Po ukončení programu transfer na letisko, odlet do Viedne.

ma3oska travel zajazd

február - marec

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 10.02.2023
do 13.02.2023
voľný
od 529,00 EUR
od 17.02.2023
do 20.02.2023
voľný
od 540,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter