Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

Taliansko a jeho sever bol vždy hlavným „ťahúňom“ Talianska. O tom sa presvedčíme aj pri putovaní po mestách Florencia, Bologna a Modena a v múzeách slávneho Enza Ferarriho. Značky Ferarri, Lamborghini, F1, ale aj tenorista Lucianno Pavarotti, preslávili tento región.
Čo navštívime? 

Florencia (UNESCO) Toskánsko. Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galilei, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov a skvelého steaku.

Enzo Ferrari - slávne meno automobilového priemyslu. Rodák z Modeny.

Luciano Pavarotti - tenor s darom v hrdle od Boha. Aj tak ho volajú jeho obdivovatelia na celom svete. Ďalší slávny rodák z Modeny.

Modena je pekné, udržiavané a hlavne tiché mesto. Je to dôležité stredisko strojárstva a výroby automobilov Ferrari aj Lamborghini.

Bologna (pôvodne Felsina) je hlavné mesto regiónu Emilia-Romagna v severnom Taliansku (do 400 tisíc obyvateľov). Je nazývaná aj červená (rossa) pre charakteristické budovy z neomietnutých tehál; aj vzdelaná (dotta) pre svoju najstaršiu univerzitu a kultúru, ktorá tu prekvitá celé storočia;  V hodnotení životných podmienok v talianskych mestách je Bologna na vrchole rebríčka a patrí k najbohatším mestám krajiny.

1. deň

Odlet z Viedne do Bologne.

Prílet do Bologne, spoločný transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

2. deň

Celodenný výlet v znamení značky Ferrari + mesto Modena, rodisko Enza Ferarriho

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na program do Modeny.

Zažite nezabudnuteľný zážitok, počas ktorého spoznáte históriu svetoznámej automobilky Ferrari.
Počas dňa navštívime Museo Ferrari v Maranelle a rovnako aj Museo Enzo Ferrari v Modene

Museo Enzo Ferrari zavedie návštevníkov späť na začiatok najznámejších svetových značiek. Budova múzea vyniká výraznou žltou strechou, ktorej návrh bol inšpirovaný kapotou auta. Z múzea môžete obdivovať panorámu mesta Modena. Dozviete sa informácie o založení spoločnosti Ferrari, uvidíte niektoré z najkrajších vozidiel, ktoré kedy boli vyrobené. Múzeum zahŕňa aj bývalú dielňu Enza Ferrariho, ktorá bola starostlivo zreštaurovaná a teraz je v nej expozícia motorov Ferrari.

V blízkom Maranelle (18 km) sídli múzeum automobilky Ferrari, Galleria Ferrari Maranello, ktoré by nemal obísť žiadny fanúšik týchto nablýskaných vozidiel. Ponúka unikátny a fascinujúci príbeh rozprávaný autami, ktoré tvoria históriu na uliciach aj okruhoch po celom svete. Budete mať možnosť posadiť sa do simulátora Formule 1 a získať rovnaký vzrušujúci pocit (simulátor F1 nie je v cene), aký zažívajú vodiči F1 počas veľkej ceny. Okrem toho vás čaká niekoľko poučných a pútavých výstav, ktoré vám poodhalia napr. konštrukčný proces automobilov z rôznych dôb.

Súčasťou zájazdu je exkluzívny výlet kyvadlovým autobusom na trať Fiorano a po Viale Enzo Ferrari v továrenskom komplexe. 45-minútová prehliadka autobusom zavedie návštevníkov do areálu továrne Ferrari a okolo trate Fiorano a zariadení spoločnosti (upozorňujeme, že návštevníci zostávajú po celý čas v autobuse).

Po prehliadke múzeí nasleduje ešte krátka prehliadka mesta Modena. Modena je pekné, udržiavané a hlavne tiché mesto. Je to dôležité stredisko strojárstva a výroby automobilov Ferrari aj Lamborghini. Narodili sa tú takí velikáni ako Enzo Ferrari a Luciano Pavarotti.

Je aj významným historickým mestom s desiatkami jedinečných pamiatok. Centrum mesta je zapísané na zozname UNESCO. A my si celé historické centrum na záver dňa určite doprajeme.

Vo večerných hodinách návrat do Bologne a voľný program.

3. deň

Celodenný výlet do mesta renesancie a výborných steakov - Florencia

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet do Florencie.

Centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládnete vyjsť 463 schodov hore, odmenou вám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomo, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (s 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami) ), aj s freskou starovekej Bratislavy ešte s názvom Pressburg (i tu sa dá užiť si pohľad na Florenciu, potrebné je vyjsť 300 schodov hore); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých kópií Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), kde vždy prednášali svoje prejavy tí najdôležitejší vo svojej dobe. Hneď, v uličke vedľa, je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci).

Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.

Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia kópia Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie.

Ukončenie programu, návrat do Bologne, voľný večerný program.

4. deň

Celodenný výlet do Bologne a odlet domov

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a výlet po meste Bologna.

Prednosťou mesta Bologna je sieť elegantných arkád pôvodom z 15. st., v dĺžke 35 km. Mimochodom, Portico di San Luca je jednou z najdlhších (nielen v Bologni, ale aj na svete). 666 arkád v dĺžke 3,5 km je označovaných ako „najdlhšia veranda sveta“. Vedie k nádhernej basilike na kopci nad mestom, Satuario della Madonna di San Luca.

Arkády poskytujú pohodlnú prechádzku mestom aj v nepriaznivom počasí; ale aj príjemný nákup v elegantných obchodoch. Zaujímavosťou je, že pri stavbe arkádových chodieb sa vždy dodržiavala požiadavka, že arkády by mali byť najmenej tak vysoké, aká bola výška jazdca na koni.

Bologna je známa aj svojimi mierne naklonenými vežami, ktoré v stredoveku určovali charakter (profil) mesta. Najdôležitejšie z nich sú dve, ktoré sú zároveň aj symbolom mesta. Rodové veže (zo stredoveku) sú k sebe šikmo naklonené: Asinelli (97 m) a Garisenda (48 m). Na vrchol Asinelli sa dá vyjsť po 498 schodoch, odkiaľ sa nám naskytne úžasný panoramatický výhľad na celé mesto.  Východiskovým bodom na prehliadku mesta je štvorcové námestie Piazza Maggiore, obklopené historickými budovami zo stredoveku. Najvýznamnejšou stavbou je, bezpochyby, Basilica San Patronio, ktorá patrí medzi najimpozantnejšie kresťanské kostoly. Na blízkom námestí Piazza Nettuno stojí za obdiv nádherná baroková fontána boha morí, Neptúna. V Bologni je zážitkom aj Basilica Santo Stefano, komplex siedmich kostolov (prechádzate plynulo z jedného do druhého) na neďalekom Piazza Santo Stefano. Pýchou mesta sú historické Quadrilatero trhy; vznikli už v stredoveku. Najviac trhov je na ulici Mercado di Mezzo, dnes známej ako via Rizzoli. Ide o historické centrum a okrem jedla tu kúpite šperky, oblečenie a všetko ostatné.

Po programe nasleduje transfer na letisko a odlet do Viedne.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od
do
0 dní
od 712,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, jesetery, čaj z čajových plantáží

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-travel-gruzinsko-armensko-poznavaci-zajazd-

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko - zájazd na Kaukaz

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest 2023 Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter