Gruzínsko

Gruzínsko – zájazd na pohostinný Kaukaz

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Kaukazské hory a kaukazská pohostinnosť = skvelá kombinácia pre aktívny oddych, ktorý pohladí oko a rozozvučí všetky chuťové poháriky. Tbilisi, Kutaisi, historické pamätihodnosti v okolí, víno, gruzínske brandy a mnoho zábavy v pohostinnom Gruzínsku.

Kaukaz má svoje čaro v každom ročnom období,

ale zimný Kaukaz to je iné kafé...

Alebo, ak chcete, dobrý čaj s "gruziňákom" na zohriatie po výbornej lyžovačke v stredisku GUDAURI.

Kto má záujem, môže do Gudauri priletieť na HELI SKI vrtuľníku (informácie v CK ma3oska travel).

Ubytovanie je priamo v lyžiarskom stredisku na kaukazských svahoch. K dispozícii sú upravené svahy, vynikajúce nové sedačkové lanovky. Pre milovníkov free-ride lyžovačky je možné vychutnať si vynikajúce extrém zóny s prašanom, kde niekedy nestretnete ani živej duše.

Okrem lyžovačky je v ponuke aj spoznávanie krásneho a autentického hlavného mesta Tbilisi, ochutnávka miestnych gruzínskych vín v oblasti Kachétie, ochutnávka gruzínskeho brandy, no a samozrejme autentickej a veľmi chutnej rôznorodej kaukazskej/gruzínskej kuchyne.

Už vás nudí lyžovať v Tatrách a Alpách?

Tak neváhajte a vydajte sa s nami na lyžovačku do Gruzínska!

Máme pre vás pripravený 5-dňový zájazd a 9- dňový zájazd - čítajte ďalej...

1. deň

Odlet do Gruzínska

Prílet do Kutaisi, transfer do hlavného mesta Tbilisi. Cestou si povieme základné informácie o tejto naozaj veľmi zaujímavej krajine v kaukazských horách.

Ubytovanie sa, krátky oddych a večerná prehliadka starého mesta s jeho stovkami reštaurácii, obchodíkov, kde vás lákajú pohostinní Gruzínci a ako sa sami presvedčíte, sú to skvelí obchodníci.

Večer folklórny večer a spoločná večera v typickej gruzínskej reštaurácii - lebo Kaukaz je najlepšie spoznať cez chuťové poháriky.

 

Spoznávame Tbilisi - čo uvidíme počas prehliadky Tbilisi?

Pri pešej prechádzke mestom sa dozvieme veľa zaujímavého o jeho histórii, ale aj prítomnosti. Prejdeme sa krásnym historickým centrom, budeme obdivovať typické vyrezávané balkóny Tbilisi, dozvieme sa veľa o typickom spôsobe života Gruzíncov.

Vyberieme sa aj k rieke Kura na nový Most Mieru. Je to nový symbol Tbilisi, ktorý skvele zapadol do panorámy starého Tbilisi. Najstarším pamätníkom je chrám Ančiskhati, ktorý má viac ako 1000 rokov a bol postavený cca v 6. storočí. Nad mestom sa hrdo týči aj najväčší pravoslávny chrám na svete, chrám Sameba. Lanovka, ktorú postavili ešte v roku 1905 a pred pár rokmi bola zrekonštruovaná, nás vyvezie nad hlavné mesto na Svätú horu Mtatsminda, kde si urobíme krásne autentické a fotogenické zábery na staré mesto Tbilisi.

Vyberieme sa aj na miestny trh/bazár kde si nakúpime darčeky a suveníry. Kto bude chcieť, môže sa s  nami vybrať na veľký zlatý trh, kde si môže nakúpiť zlato alebo striebro v skutočne nádhernom spracovaní miestnych majstrov za neuveriteľne nízke ceny alebo sa len tak počudovať nad týmto fenomenálnym trhom.

Večer je možnosť ísť do miestnych sírových kúpeľov, ktoré už v 19.storočí navštevovalo veľa významných osobností. Info po prílete u delegáta CK ma3oska travel.

2. deň

Zámok Ananuri a lyžiarske stredisko Gudauri

Ráno sa odubytujeme a vyberieme sa smerom do lyžiarskeho strediska Gudauri. Naša cesta povedie po starej gruzínskej vojnovej ceste, ktorá je jedinou spojnicou medzi Kaukazom a Ruskom. Bola vybudovaná ešte za čias cárskeho Ruska. Cestou budeme mať niekoľko zaujímavých zastávok.

Prvá zastávka bude v bývalom hlavnom meste Gruzínska (vtedy ešte Gruzínskeho kráľovstva) v Mtskhete/Mcchete, ktoré nazývajú aj gruzínsky Jeruzalem, nakoľko sa tu nachádza niekoľko starodávnych gruzínskych pravoslávnych chrámov, ktoré aj navštívime. Napríklad Katedrála Svetiskhoveli je posvsvätné miesto pre každého gruzínskeho veriaceho pravoslávneho vyznania. V chráme je uchovaná vzácna relikvia - rúcho Ježiša Krista.

No a vyberieme sa aj na miestny trh, kde si nakúpite aj krásne darčeky pre blízkych.

Ďalšia zastávka bude na jazere Žinvali/Zhinvali, kde si pozrieme komplex so zámkom Ananuri. Bol budovaný v 16-18. storočí. Navštívime aj gruzínsky kresťanský chrám z 10. storočia, ktorý je zasvätený najsvätejšej Bohorodičke - patrónke Gruzínska a je jedným z pútnických miest v Gruzínsku.

Prestávka na obed.

Ďalej transfer do lyžiarskeho strediska Gudauri.

Ubytovanie a večera.

3.deň

Lyžovačka/sánkovačka v Gudauri

Voľný program - lyžovačka v lyžiarskom stredisku Gudauri. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške vyše 2000 m.n.m. Podmienky kaukazských hôr tu umožňujú lyžovačku pre všetky vekové kategórie, ale aj pre začiatočníkov či pokročilých.

*možnosť vypožičania si výstroja - info v CK.

Večera v hoteli.

4. deň

Lyžovačka/sánkovačka v Gudauri

Voľný program - lyžovačka v lyžiarskom stredisku Gudauri. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške vyše 2000 m.n.m. Podmienky kaukazských hôr tu umožňujú lyžovačku pre všetky vekové kategórie, ale aj pre začiatočníkov či pokročilých.

*možnosť vypožičania si výstroja - info v CK.

Večera v hoteli.

5. deň

5-dňový zájazd - Odlet domov z Kutaisi

Raňajší transfer do Kutaisi a podvečerný odlet domov.

Cestou si dáme zastávku v rodisku Jozefa Vissarionoviča Stalina v mestečku Gori. Múzeum nie je veľké, ale ukrýva množstvo predmetov, ktoré boli Stalinovi podarované. Mnohých turistov zaujme napríklad aj jeho posmrtná maska. Navštívime aj domček, vlastne len jednu izbu, ktorú si rodina prenajímala. Môžete si pozrieť aj vagón, v ktorom Stalin cestoval na Krym do Jalty na významnú konferenciu o ďalšom usporiadaní sveta po 2. svetovej vojne.

Príchod na letisko do Kutaisi, odlet domov

----------------------------------------

8-dňový zájazd

Náš program pokračuje. Po skvelej lyžovačke v kaukazských horách nás čaká transfer do Tbilisi.

Príchod do Tbilisi. Ubytovanie sa, voľný program. Spoločná prehliadka mesta.

Večer je možnosť ísť do miestnych sírových kúpeľov, ktoré už v 19.storočí navštevovalo veľa významných osobností. Info po prílete u delegáta CK ma3oska travel.

6. deň

Degustácia brandy a vinárska oblasť Kachétia

Po raňajkách sa vyberieme do miestneho závodu na degustáciu gruzínskeho brandy, kde si ho nielen vychutnáme, ale dozvieme sa množstvo informácií o tradíciách výroby.

A aby ten náš deň bol riadne intenzívny pre naše chuťové poháriky, vyberieme sa aj do vinárskej oblasti oblasti Kachétia. Lebo práve tu je rodisko tých najlepších vín Gruzínska. Okrem degustácie vína nás však najskôr prevedú mestečkom Signachi, ktoré je chránené stredovekými hradbami s vyše 20- timi strážnymi vežami. (Ak sa chcete dozvedieť o gruzínskych vínach niečo viac, prečítajte si náš blog O gruzínskych vínach.)

Zavítame aj do miestneho vinárstva, kde budeme degustovať gruzínske vína a aj vínovicu, ktorá sa volá v Gruzínsku čača. Okrem degustácie nápojov, na ktoré sú Gruzínci patrične hrdí, nás čaká aj pestro a bohato vyzdobený stôl s typickými gruzínskymi jedlami. A ten kto bude mať záujem, môže sa naučiť variť typické gruzínske chinkali.

V  podvečer návrat do Tbilisi.

Večer voľný program, resp. podľa dohody spoločná večera s možnosťou folklórneho vystúpenia.

7. deň

Stalin a jeho rodisko

Hneď po raňajkách sa odubytujeme a vyberieme sa smerom do Kutaisi odkiaľ na ďalší deň odlietame.

Cestou si však dáme zastávku v rodisku Jozefa Vissarionoviča Stalina v mestečku Gori. Múzeum nie je veľké, ale ukrýva množstvo predmetov, ktoré boli Stalinovi podarované. Mnohých turistov zaujme napríklad aj jeho posmrtná maska. Navštívime aj domček, vlastne len jednu izbu, ktorú si rodina prenajímala. Môžete si pozrieť aj vagón, v ktorom Stalin cestoval na Krym do Jalty na významnú konferenciu o ďalšom usporiadaní sveta po 2. svetovej vojne.

Príchod v podvečer do Kutaisi, ubytovanie sa v hoteli.

Posledný nákup darčekov a spoločná večera.

8. deň

Odlet z Kutaisi domov.

zajazd letecky ma3oska travel

január-marec

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene, polpenzia v Gudauri

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5/8 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od
do
0 dní
od 0,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Mongolsko, Rusko, Uzbekistan

Veľký okruh – Ďaleký východ

Grand tour Mongolsko - Ulánbátar, Rusko - Irkutsk, Bajkal, Transsibírska magistrála až do Vladivostoku, Uzbekistan - Taškent a Samarkand

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest 2023 Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter