Gruzínsko

Gruzínsko – zájazd na pohostinný Kaukaz

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko – zájazd na Kaukaz

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Kaukazské hory a kaukazská pohostinnosť = skvelá kombinácia pre aktívny oddych, ktorý pohladí oko a rozozvučí všetky chuťové poháriky. Tbilisi, Kutaisi, historické pamätihodnosti v okolí, víno, gruzínske brandy a mnoho zábavy v pohostinnom Gruzínsku.

Kaukaz má svoje čaro počas každého ročného obdobia,

ale zimný Kaukaz to je iné kaffé...

Alebo ak chcete dobrý čaj s "gruziňákom" na zohriatie po výbornej lyžovačke v stredisku GUDAURI.

Kto má záujem, je možnosť do Gudauri priletieť na HELI SKI vrtuľníku - informácie v CK ma3oska travel.

Ubytovanie je priamo v lyžiarskom stredisku na kaukazských svahoch. K dispozícii sú upravené svahy, vynikajúce nové sedačkové lanovky. Pre milovníkov freeride lyžovačky je možné vychutnať si vynikajúce extrém zóny s prašanom, kde niekedy nestretnete ani živej duše.

Okrem lyžovačky bude v ponuke aj spoznávanie krásneho a autentického Tbilisi, ochutnávka miestnych gruzínskych vín, gruzínskeho brandy, autentickej a veľmi chutnej rôznorodej kuchyne.

Boli ste lyžovať v Tatrách a Alpách? Tak neváhajte a vydajte sa s nami na lyžovačku do Gruzínska!

1. deň

Odlet do Gruzínska

Prílet do Kutaisi, transfer do hlavného mesta Tbilisi.

Ubytovanie sa, krátky oddych a večerná prehliadka starého mesta s jeho stovkami reštaurácii, obchodíkov, kde vás lákajú pohostinný gruzíni, lebo ako sa sami presvedčíte sú to skvelí obchodníci.

Večer folklórny večer a spoločná večera v typickej gruzínskej reštaurácii - lebo Kaukaz je najlepšie spoznať cez chuťové poháriky.

2. deň

Zámok Ananuri a lyžiarske stredisko Gudauri

Ráno sa odubytujeme a vyberieme sa smerom do lyžiarskeho strediska Gudauri. Naša cesta povedie po starej gruzínskej vojnovej ceste, ktorá je jediným "spojíítkom" medzi Kaukazom a Ruskom. Bola vybudovaná ešte za čias cárskeho Ruska. Cestou sa zastavíme na jazere Žinvali/Zhinvali, kde si pozrieme komplex so zámkom Ananuri. Bol budovaný v 16-18.storočí. Navštívime aj gruzínsky kresťanský chrám z 10.storočia, ktorý je zasvätený najsvätejšej Bohorodičke - patrónke gruzínska a je jedným z pútnických miest v Gruzínsku.

Prestávka na obed.

Ďalej transfer do lyžiarskeho strediska Gudauri.

Ubytovanie a večera.

3.deň

Lyžovačka/sánkovačka v Gudauri

Voľný program - lyžovačka v lyžiarskom stredisku Gudauri. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške vyše 200m.n.m. Podmienky kaukazských hôr tu umožňujú lyžovačku pre všetky vekové kategórie, ale aj pre začiatočníkov či pokročilých.

*možnosť vypožičania si výstroje - info v CK.

Večera v hoteli.

4.deň

Lyžovačka/sánkovačka v Gudauri

Voľný program - lyžovačka v lyžiarskom stredisku Gudauri. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške vyše 200m.n.m. Podmienky kaukazských hôr tu umožňujú lyžovačku pre všetky vekové kategórie, ale aj pre začiatočníkov či pokročilých.

*možnosť vypožičania si výstroje - info v CK.

Večera v hoteli.

5.deň

Transfery

5. dňový zájazd - Odlet domov z Kutaisi

Raňajší transfer do Kutaisi a podvečerný odlet domov.

9.dňový zájazd

Náš program pokračuje. Po skvelej lyžovačke v kaukazských horách nás čaká transfer do Tbilisi. Cestou sa zastavíme  v bývalom hlavnom meste Gruzínska - vtedy ešte gruzínskeho kráľovstva v Mtskhete/Mcchete, ktorý nazývajú aj gruzínsky Jeruzalem, nakoľko sa tu nachádza niekoľko starodávnych gruzínskych pravoslávnych chrámov, ktoré aj navštívime. napríklad Katedrála Svetiskhoveli je sväté miesto pre každého gruzínskeho veriaceho pravoslávneho vyznania. V chráme je uchovaná vzácna relikvia - róba Ježiša Krista.

No a vyberieme sa aj na miestny trh, kde si nakúpite aj krásne darčeky pre blízkych.

Podvečer príchod do Tbilisi. Ubytovanie sa, voľný program.

6. deň

Degustácia brandy a spoznávanie Tbilisi

Po raňajkách sa vyberieme do miestneho závodu na degustáciu gruzínskeho brandy, kde si ho nielen vychutnáme, ale dozvieme sa aj o tradíciách výroby.

A aby ten náš deň bol riadne intenzívny na naše chuťové poháriky, vyberieme sa aj do vinárskej oblasti oblasti Kachétia. Lebo práve tu je rodisko tých najlepších vín Gruzínska. Okrem degustácie vína nás však najskôr prevedú mestečkom Signachi, ktoré je chránené stredovekými hradbami s vyše 20- timi strážnymi vežami. Ak sa chcete dozvedieť o gruzínskych vínach niečo viacej prečítajte si náš blog O gruzínskych vínach.

Zavítame aj do miestneho vinárstva, kde budeme degustovať gruzínske vína a aj vínovicu, ktorá sa volá v Gruzínsku čača. Okrem degustácie nápojov, na ktoré sú gruzini patrične hrdí, nás čaká aj pestro a bohato vyzdobený stôl s typickými gruzínskymi jedlami. A ten kto bude mať záujem, môže sa naučiť variť typické gruzínske chinkali.

V  podvečer návrat do Tbilisi.

Večer voľný program, resp podľa dohody a želania spoločná večera.

 

 

7. deň

Spoznávame ďalej Tbilisi.

Po raňajkách sa stretneme s miestnym sprievodcom a pôjdeme na pešiu vychádzku mestom. Dozvieme sa veľa zaujímavého o jeho histórii, ale prítomnosti. Prejdeme sa krásnym historickým centrom, budeme obdivovať typické vyrezávané balkóny Tbilisi, dozvieme sa veľa o typickom spôsobe života gruzinov.

Vyberieme sa aj k rieke Kura na nový Most Mieru. Je to nový symbol Tbilisi a skvele sa zaradil do architektúry starého Tbilisi. Najstarším pamätníkom je chrám Ančiskhati, ktorý má viac ako 1000 rokov a bol postavený cca v 6 storočí. Nad mestom sa hrdo týči aj najväčší pravoslávny chrám na svete chrám Sameba. Lanovka, ktorá bola postavená ešte v roku 1905 a pred pár rokmi zrekonštruovaná nás vyvezie nad hlavné mesto na Svätú horu Mtatsminda , kde si urobíme krásne autentické a fotogenické zábery na staré mesto Tbilisi.

Prestávka na obed.

Po obede sa ešte vyberieme na miestny trh/bazár kde si nakúpime darčeky a suveníry. Kto bude chcieť, môže s nami vybrať na veľký zlatý trh, kde si môže nakúpiť vzácny zlatý alebo strieborný kov v skutočne nádhernom spracovaní miestnych majstrov za neuveriteľne nízke ceny, alebo sa len tak počudovať nad týmto fenomenálnym trhom.

Večer je možnosť ísť do miestnych sírových kúpeľov, kde v 19.storočí bolo veľa významných osobností. Info po prílete u delegáta CK ma3oska travel .

 

8.deň

Stalin a jeho rodisko

Hneď po raňajkách sa odubytujeme a vyberieme sa smerom do Kutaisi.

Cestou si však dáme zastávku v rodisku Jozefa Visarionoviča Stalina v mestečku Gori. Múzeum je nie veľké, ale skrýva mnoho artefaktov/predmetov, ktoré boli Stalinovi podarované. Mnohých turistov zaujme napríklad aj jeho posmrtná maska. Navštívime aj domček, vlastne len jednu izbu, ktorú si rodina prenajímala. K videniu je aj vagón, v ktorom Stalin cestoval na Krym do Jalty na významnú konferenciu o ďalšom usporiadaní sveta po 2.svetovej vojne.

Príchod v podvečer do Kutaisi, ubytovanie sa v hoteli.

Posledný nákup darčekov a spoločná večera.

9.deň

Odlet domov z Kutaisi

zajazd letecky ma3oska travel

november-apríl

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5-8 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 12.02.2023
do 16.02.2023
voľný
od 540,00 EUR
od 12.02.2023
do 19.02.2023
voľný
od 850,00 EUR
od 12.03.2023
do 16.03.2023
voľný
od 540,00 EUR
od 12.03.2023
do 19.03.2023
voľný
od 850,00 EUR
od 01.01.2023
do 28.04.2023
individuálne podľa želania
od 0,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter