Arménsko

Arménsko – krajina pod bájnou horou ARARAT

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko – zájazd na Kaukaz

Gruzínsko

Gruzínsko - zájazd na pohostinný Kaukaz

Fascinujúca krajina s bohatou históriou, pohostinní Gruzínci, jedlo a víno – aj takto sa dá charakterizovať Gruzínsko. Navštívte s nami pamiatky UNESCO. Tbilisi, dolinu vína Kachétiu a mnoho iného.

Gruzínsko - krajina mnohých odtieňov

Krajina, ktorá vás očarí svojou neuveriteľnou prírodou, autenticitou, pohostinstvom, výborným jedlom a úprimnými ľuďmi. Pozrieme si spolu pamiatky UNESCO, naučíme sa piecť gruzínsky chlieb, urobiť svoju čurčchelu, pošteklíme naše chuťové poháriky pri degustácii vína... aj takto chutí Gruzínsko!

Vyberte sa s nami spoznávať túto krásnu kaukazskú krajinu!

1. deň

Odlet z Viedne do Gruzínska. Prílet na letisko Kutaisi, transfer do Tbilisi - večerná prehliadka mesta.

Ubytujeme sa v hoteli v Tbilisi a čaká nás prehliadka starého mesta. Pozrieme si pamiatky mesta zaradené do UNESCO - synagógu, Piatkovú mešitu, baziliku Anchiskhati, katedrálu Sioni, karavanserai... názvy skutočne exotické a my vám všetko vysvetlíme a naučíme vás aj pár gruzínskych slov.

Uvidíme mesto "ako na dlani" a to vďaka lanovke nad mestom, ktorá nás vyvezie až na vyhliadku nad mestom. Prehliadku mesta ukončíme prechádzkou po hlavnej mestskej triede Rustaveli.

Večer  - kto má záujem - mestské sírové kúpele - vrele odporúčame.

2. deň

KACHETIA - vinohradnícky región, degustácia vín

Po raňajkách odchádzame do kraja božského gruzínskeho moku - vína. Región Kachetia je známy nielen svojim vínom, ale aj históriou a výhľadmi na kaukazskú prírodu.

Naša prvá dnešná zastávka bude v meste lásky a zaľúbených Signagi. Mesto sa nachádza v kaukazských horách a výhľady, ktoré uvidíme, sú neuveriteľné. Mnohým z vás možno bude  pripomínať európske, skôr tie talianske, mestečká v horách.  Panoráma Alazanskej doliny vám poskytne pohľady na Gruzínsko v inej dimenzii. Patrónkou Gruzínska je svätá Nino je a my navštívime aj kláštor v Bodbe, kde je pochovaná. Prameň, ktorý neďaleko vyviera, je údajne liečivý a my si doprajeme dúšok z jeho živej vody doprajeme. Pokračujeme do dedinky Veliscikhe, kde si užijeme pravú gruzínsku pohostinnosť a degustáciu ozaj kvalitných gruzínskych vín.

A aby sme len tak nesedeli a nepopíjali, vyhrnieme si rukávy a pripravíme si gruzínsky chlieb a gruzínske čurčchely - že neviete čo to je? Dozviete sa na zájazde a my vám garantujeme, že každý z vás si pár kúskov kúpi aj domov.

Podvečer návrat do Tbilisi.

3. deň

Gruzínska vojenská cesta - dnes opäť veľmi atraktívny program

Po raňajkách začneme naše putovanie po starej gruzínskej vojenskej ceste. Cestou sa zastavíme v starom hradnom komplexe pevnosti Anauri, ktorá bola rezidenciou  Aragvetských kniežat. Bola vybudovaná v 16-18.stročí a týči sa nad malebným jazerom Žinvali, ktoré obmýva kaukazské horské brehy. Opäť neuveriteľné pohľady... Pevnosť s chrámami  a vežami je označovaná za jednu z najkrajších v Gruzínsku (nielen, podotýkame). Najstarší chrám Bohorodičky je ešte z 10.storočia.

Pokračujeme ďalej atraktívnou cestou cez Krestovský priesmyk so zastávkou na vyhliadke pod názvom Družba národov. Pohľad do hlbokej rokliny Kaukazského chrbta stojí za to. Až vás zamrazí... Pokračujeme do Kazbegi a odtiaľ na džípoch k chrámu svätej Trojice do výšky 2170 m.nm. Pokiaľ je výborné počasie uvidíme posvätnú horu Kazbek a nádherné fotogenické panorámy kaukazských hôr.

Po týchto pohľadoch sa vraciame plní dojmov do Tbilisi, kde nás čaká opäť niečo výnimočné - pravý folklórny večer.

Dnes veru naše emócie dostanú zabrať!

Neskorý návrat na hotel.

4. deň

Tbilisi - Mccheta/gruzínsky Jeruzalem - Gori/Stalin - Kutaisi

Raňajky a po raňajkách sa odubytujeme a ideme ďalej spoznávať "Chute a krásy Gruzínska".

Začneme chrámom zo 6. storočia - Svetitcchoveli, kde uchovávajú hlavnú kresťanskú relikviu - chitón (suknicu) Ježiša Krista, v ktorom bol ukrižovaný. Ďalší chrám je zo 7.storočia a volá sa Džvari a bol postavený na sútoku riek Aragvya a Kury. Pohľad, ktorý vás opäť unesie do inej dimenzie... Аj toto je Gruzínsko.

Mestečko Mccheta je staroveké mestečko, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom krajiny. Čo dom, to pamiatka - v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pokračujeme do Gori. V tomto mestečku je múzeum Josifa Vissarionoviča Stalina - tu sa narodil. Mestečko má veľmi pohnutú históriu. Bolo viackrát dobité, ale vždy sa postavilo z ruín. Samotné múzeum Stalina bolo vybudované ešte pred začiatkom 2. svet. vojny - v roku 1937. Nájdeme tu veľa artefaktov, ale aj informácií zo života Stalina a jeho rodiny, ktorá tu žila v prenajatom domčeku/izbe.

Na záver nášho dnešného putovania sa ešte zastavíme v Uplisciche - pevnosti vysekanej v skale - v jednom z prvých miest v Gruzínsku - vybudovanom v 2. - 1.storočí p.n.l.  Pevnosť/jaskyňa bola veľa krát prebudovaná a nakoniec cca v 19. storočí opustená. A práve táto časť krajiny poskytuje archeológom veľmi podrobné informácie o histórii Gruzínska.

Príchod do Kutaisi, ubytovanie sa a večerná prehliadka mesta.

5. deň

Odlet z Kutaisi do Viedne

Raňajky a transfer na letisko.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene + podľa programu

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 13.09.2022
do 18.09.2022
voľný
od 799,00 EUR
od 15.11.2022
do 19.11.2022
voľný
od 779,00 EUR
od 13.12.2022
do 17.12.2022
voľný
od 729,00 EUR
od 14.03.2023
do 18.03.2023
voľný
od 729,00 EUR
od 01.04.2023
do 31.10.2023
pripravujeme
od 0,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter