Ischia – dovolenka na ostrove + Capri

Exkluzívna dovolenka pri mori – 3 ostrovy + Neapol

Ischia, Capri a okolie

Klenoty Talianska - ostrovy Neapolského zálivu

To naj – Ischia a Capri – oddych v termáloch a pri mori a spoznávanie okolia so sprievodcom

Ostrovy Ischia a Capri - nádherné ostrovné kráľovné Neapolského zálivu. Horúcu a slnečnú Ischiu, exkluzívne a štýlové Capri treba určite vidieť.

Keďže ostrov Ischia je najväčší, aby ste mali šancu užiť si nielen more a termály, ale aj zaujímavosti, ktoré ponúka, vyčlenili sme jej tri plné dni. Hneď na začiatku pobytu spoznáme celý ostrov, aby ste sa mohli rozhodnúť, ako stráviť ďalšie dni (radi “našepkáme”).

Capri bude typickým celodenným výletom s cieľom prejsť si a spoznať obe časti ostrova. Capri aj Anacapri a ich naj-časti. Zážitkom je záverečný hodinový okruh loďou okolo ostrova.

Ak máte radi atmosféru a osobitosť ostrovov*, jednoduchosť, láskavosť a pohostinnosť ostrovanov, veľa slnka, dobré jedlo a víno, potom je táto dovolenka práve pre vás. Čarovné ostrovy, ktoré nemožno porovnávať, lebo každý je absolútne jedinečný... a v tom je ich omamnosť.

*možnosť predĺžiť si pobyt a zostať na ktoromkoľvek z ostrovov; hotel, transfer na letisko a trajekt do Neapolu zabezpečíme; prosíme nahlásiť vopred (kvôli letenkám). 

1. deň

Odlet do Neapolu.

Prílet do Neapolu, transfer do prístavu v Neapole, plavba trajektom na Ischiu, transfer do hotela. Ubytovanie, večera, voľný program.

2. deň

Zoznámenie sa s ostrovom Ischia

Informačné stretnutie so sprievodcom/delegátom CK  a individuálne voľno s možnosťou kúpania v mori, návštevy zátoky horúcich prameňov Sorgeto, Poseidonových záhrad alebo botanickej záhrady La Mortella.

3.deň

Ischia - poldenný okruh okolo ostrova

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom.

Poldenný okruh okolo ostrova Ischia so slovenským/českým sprievodcom. Prehliadky a zastávky na najzaujímavejších miestach ostrova - Laco Ameno s jeho dominantou Il Fungo, Casamicciola Terme na prehliadku centra a ochutnávku likérov, v Barano d'Ischia - ak veľkosť autobusu dovolí - zastávka na nádhernej panoramatickej vyhliadke, ďalej výjazd do najvyššie položenej dediny Serrara Fontana so zastávkou na občerstvenie / výborné cappuccino alebo bruschetta - hrianka s paradajkovo-bazalkovo-oregánovo-peperoncinovou oblohou /. V mestečko Ciglio prehliadka malebného kostolíku zo zeleného tufu a na záver hodinová zastávka v termálne najaktívnejšej oblasti ostrova, pôvabnej, pôvodnej rybárskej dedinke Sant Angelo. Možnosť nákupu suvenírov alebo liečivej termálnej kozmetiky Cava Scur

Po ukončení prehliadku transfer do hotela, večera a voľný program.

4.deň

Capri celodenný výlet

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Výlet na Capri.

V ranných hodinách odchod loďou na ostrov rímskych cisárov Capri, perlu Tyrhénskeho mora, miesto, ktoré uchvátilo nielen rímskeho cisára, ale aj maliarov, skladateľov, politikov a ďalšie významné osobnosti.

Dopoludňajšia prehliadka mesta Anacapri, rozkladajúceho sa na náhornej plošine pod najvyššou kaperskou horou Monte Solaro. Možnosť návštevy kostola Sv. Michala (€ 3) so známou majolikovou podlahou, slávnej vily S.Michele Axela Munteho San Michele (€ 8), obrazárne Casa Rosa (€ 3,50) so sochami cisára Tiberia nájdenými na dne modrej jaskyne, alebo výjazd lanovkou na Monte Solaro (€ 10), najvyššiu horu Capri s úchvatnými panoramatickými výhľadmi na dva zálivy / časovo aspoň 60min rezerva /. Možnosť obeda v reštaurácii, turistické menu € 15.
Popoludní prehliadka hlavného mesta ostrova, prechádzka starobylou štvrťou - cez malebnú Piazzeta s hodinovou vežou, okolo slávneho hotela Quisisana až ku kláštoru S.Jakuba, odkiaľ vedie slávna zik-zak ulička Via Krupp a kde sa nachádzajú Augustove záhrady s nádhernými vyhliadkami na tri kamenné Faraglioni a Marina Picola (vstup do záhrad € 1). Na záver vrelo odporúčame hodinový výlet loďou okolo Capri (€ 16) s návštevou bielej a zelenej jaskyne. Svetoznáma modrá jaskyňa prístupná separátnymi autobusy, vstup (€ 12).

Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

 

5.deň

Park La Romantica

Raňajky v hoteli, transfer do Park Tropical

Celodenný relax v termálnom parku La Romantica v San Angele s mierne rádioaktívnymi, jodidovo-železitými termálnymi vodami. La Romantica ponúka viac ako 10 bazénov, saunu, dobrú reštauráciu a príjemnú relaxáciu na panoramatickom mieste nad mestečkom San Angelo. V cene transfer z hotela tam a späť, ráno asistencia českého delegáta a celodenné vstupné. Kúpacie čiapky je potrebné vziať si so sebou (popr. Mžnosť zakúpiť na mieste € 2).

Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

 

6.deň

Raňajky formou balíčka, odchod na výlet Pompeje a Vezuv

Pompeje - Neapol

Starobylé rímske mesto Pompeje, zapísané na svetovom dedičstve UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom Vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta. Odchod z hotelov pred 6.00h. Trajektom o 6.25 sa preplavíte na pevninu a po diaľnici prejazd do Pompejí. Vstupné do Pompejí € 16 na osobu sa hradí mieste. Zdarma deti do 18 rokov, študentské zľavy, zľavy pre držiteľov ZŤP. NUTNÉ DOKLADY SO SEBOU (pas alebo OP, preukaz ZŤP). V archeologickom aeráli Pompeí sú povolené batohy do max. veľkosti 15x30cm. Po návšteve Pompejí zastávka na obed, turistické menu € 15.

Následne sa vydáme do Neapola. Tajomný Neapol, mesto s viac ako 2700 ročnou históriou zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Poďte so skúseným sprievodcom objaviť tri hlavné rímske Decumani Spacanapoli, Via tribunale a Via Pisanello, pod ktorými sa nachádza dychberúce grécko-rímskej podzemie. Navštívime katedrálu Duomo s pozostatkami neapolského patróna Sv. Genaro, rímske podzemie pod gotickou katedrálou San Lorenzo / vstup 9EUR /. Potom budeme postupovať smerom ku Španielskej štvrti, Via Toledo, slávnje obchodnej Galérii Umberta I, k námestie Piazza Plebiscito s kópiou rímskeho Pantheonu - katedrála Sv. Františka, slávnej opere Sv. Karla s kráslovskou rezidenciou a skončíme u jedného zo štyroch neapolských hradov Castel Nuovo.

Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

7. deň

Ischia Ponte a Aragonský hrad

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Ischia Ponte a Aragonský hrad

Po raňajkách prehliadka najstaršej pamiatky ostrova Aragonského hradu, ktorého história sa datuje až k roku 474 př.n.l. Prejazd do historickej časti Ischia Ponte, voľno cca 2,5 hodiny na individuálnu prehliadku hradu (vstupné 10 € / os). Nasleduje prechádzka so sprievodcom starobylou časťou mesta Ischia, bývalou rybárskou dedinou s možnosťou nákupov suvenírov. Návrat do hotela okolo 13 hodiny, voľno. Z dôvodu COVID opatrení nie je k dispozícii výťah v Aragonskom hrade.

Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

 

8.deň

Odlet domov

Transfer na letisko v Neapole, odlet z Neapola.

zajazd letecky ma3oska travel

celoročne

ma3oska travel zajazd

polpenzia

ma3oska travel zajazd

slovensky delegat

ma3oska travel zajazd taliansko

8 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 10.09.2022
do 17.09.2022
voľný
od 948,00 EUR
od 17.09.2022
do 24.09.2022
voľný
od 883,99 EUR
od 24.09.2022
do 01.10.2022
voľný
od 870,00 EUR
od 01.10.2022
do 08.10.2022
voľný
od 813,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter