Istanbul – mesto na 2 kontinentoch

Istanbul - voňavé mesto na hranici Európy a Ázie

Vône Istanbulu sú presýtené koreninami, čiernym čajom, východnými sladkosťami a sušeným ovocím. Slávne historické pamiatky – Hagia Sophia, Modrá mešita, ale aj plavba Bosporom. Grand bazaar, kde je možné kúpiť všetko, tento zážitok len umocní.
1. deň

Odlet

Odlet do Istanbulu s prvotriednou leteckou spoločnosťou Turkish Airlines - odlet z Viedne

Po prílete nasleduje transfer do hotela (check in možný od 14:00), ubytovanie.

Voľný program.

 

2. deň

Spoznávame Istanbul - Hagia Sophia, Topkapi Palace, Modrá mešita...

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a začiatok celodenného poznávacieho programu.

Topkapi Palace - hlavné sídlo tureckých sultánov)

Hagia Sophia - chrám Božej múdrosti z obdobia Byzantskej ríše a symbol mesta. Jedna z najznámejších budov nielen v Istanbule, ale aj v celom Turecku predstavuje v mnohých ohľadoch históriu krajiny za posledné dve tisícročia. Pôvodne išlo o grécky ortodoxný kostol, ktorý svojmu prvotnému účelu slúžil asi tisíc rokov. Neskôr sa z neho na ďalších päťsto rokov stala mešita a dnes v ňom turisti nájdu múzeum. Jej ohromujúci exteriér je ohraničený minaretmi, pridanými po osmanskom dobytí. Interiér je však spomienkou na moc Konštantínopolu. Hlavným dielom rímskeho „inžinierstva“ je masívna kupola, ktorá má priemer 31 metrov. Múzeum je plné fascinujúceho umenia s neustále sa meniacim výstavným programom. Hagia Sophia je „must see“ pre každého počas dovolenky v Turecku.

Modrá mešita - svoje meno získala podľa prevažne modrých dlaždičiek, ktoré krášlia jej interiér. Mešita sultána Ahmeda, známa tiež ako Modrá mešita, bola postavená v roku 1616 a ešte aj dnes ostáva najdôležitejším náboženským miestom v Istanbule. Považuje sa za najkrajšiu budovu v meste a je zapísaná medzi pamiatkami svetového dedičstva UNESCO. Medzi turistami je obľúbeným cieľom, len si treba zapamätať, že je počas dňa päťkrát na pol hodiny uzavretá, pretože v nej prebieha modlitba. Vo vnútri mešity je vysoký strop lemovaný 20-tisíc modrými dlaždicami rôznych vzorov, ktorým mešita vďačí za svoje meno. Bola navrhnutá tak, aby súperila so staršou Hagiou Sophiou.

Obed v miestnej reštaurácii v cene zájazdu

Rímsko-byzantský hipodróm

Grand Bazaar a nákupy voňavých darčekov, zlatých šperkov, šálov, hodvábnych šatiek a iných lákadiel na svetoznámom trhu Istanbulu.

3. deň

Bospor a jeho okolie - Ako vonia Istanbul

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a celodenné spoznávanie ďalšej časti mesta Istanbul a  jeho vône. Čo nás čaká?

Známy trh s koreninami - tu  pocítite, ako vonia Istanbul.

Plavba po Bospore. Bospor je úzky prieliv nachádzajúci sa v Istanbule a spájajúci Marmarské more s Čiernym. Zároveň rozdeľuje Európu a Áziu. Jeho dĺžka je 31 km. Jedná sa o zatopené riečne koryto s množstvom zátok a vysokých brehov, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady po okolí.

Palác Dolmabahce - návštevníkov víta jedinečnými klenotmi ako sú dvojmetrové vázy, krištáľové schodište a alabastrová kúpeľňa.

Obed v miestnej reštaurácii - je v cene.

Most ponad Bospor spájajúci európsku s ázijskú časť mesta Istanbul.

4. deň

Odlet domov

Po raňajkách odubytovanie, do transferu voľný program s možnosťou nákupov darčekov pre najbižších.

Transfer na letisko, odlet z Istanbulu.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene + 2x obed

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 22.09.2022
do 25.09.2022
voľný
od 699,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter