Jordánsko – 8 dní

Jordánsko – poklady kráľovstva – po stopách karaván

Jordánsko 4 dni

Výnimočný zájazd - Jordánsko - Po stopách karaván

Poznávací zájazd touto blízkovýchodnou krajinou nám ponúkne veľa atrakcií. Jordánsko to je slávna Petra (UNESCO), Mŕtve more, SAFARI v púšti Wadi Rum, život Beduínov, či skala s názvom „Sedem pilierov múdrosti“.
1. deň

Odlet

Odlet z Viedne alebo z Budapešti* do Aqaby

Po prílete do Aqaby Vás privíta zástupca lokálnej cestovnej kancelárie, spolu s ktorým sa presuniete na ubytovanie do Wadi Musa pri Petre. Nasleduje večera a voľný program. Odporúčame si poriadne oddýchnuť, nakoľko ráno na Vás čaká nabitý program.

2. deň

Mystická Petra

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje stretnutie so slovenským sprievodcom a výlet do Petry.

Petra je skalné mesto a archeologická lokalita v Jordánsku. Od roku 1985 je zaradená na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
Petra sa nachádza za vstupnou bránou nazývanou siq. Mesto vzniklo v dokonale krytom mieste, kde sa stretávajú tri údolia. Prvým Európanom, ktorý uvidel Kráľovskú hrobku v Petre, bol v roku 1812 švajčiarsky bádateľ a cestovateľ Johann Ludwig Burckhardt, ktorý cestoval zo Sýrie do Egypta v prezlečení za Araba.
Pri návšteve Petry rozhodne počítajte s tým, že na Vás čaká bohatý program. Impozantný výhľad budete mať už cestou do mesta – Sík je tiesňava, ktorá do Petry vedie ako jediná. Na niektorých miestach je široká až 5 metrov, inde sa pri rozpaženia dotknete oboch stien, ktoré sú až 200 metrov vysoké.
Prvé, čo pri vstupe do mesta uvidíte, je Al Khazneh, alebo pokladnica. Táto budova snáď nemohla mať lepšiu polohu, pretože tu, hneď na začiatku mesta, je skvele chránená pred nepriaznivými prírodnými vplyvmi a zároveň všetkých turistov zaujme krása a majestátnosť pokladnice. O kus ďalej potom narazíte na divadlo, ktoré ponúka miesta až pre 8 500 divákov.

Po prehliadke budeme pokračovať do Wadi Rum, kde sa ubytujeme v našom kempe v púšti, užijeme si klasickú jordánsku večeru a strávime tu noc.

3. deň

Púšť Wadi Rum

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program.

Vyberieme sa spolu na cca. 2 hodinové safari po prekrásnej púšti Wadi Rum, zastavíme sa na čaj u klasického kočovného kmeňa žijúceho v púšti Wadi Rum.

Obľúbené Jordánsko sa môže popýšiť púšťou. Ukrýva totiž v sebe púšť Wadi Rum, ktorá si drží povesť najfarebnejšej púšte Blízkeho Východu. Púšť Wadi Rum leží na juhu krajiny, medzi svetoznámou Petrou a prímorskou Aqabou.
Púšť Wadi Rum a výlety majú dnes pod palcom Beduíni z kmeňa Zalabia. Tu na začiatku Wadi Rum stojí skala s príznačným názvom „Sedem pilierov múdrosti“. Pripomína kamenné prsty vystreté k nebu a jej meno je dedičstvom T.E.Lawrenca. Stačí pár kilometrov po prašnej ceste okolo ktorej vyrástli ostré štíty kopcov a objaví sa veľký, opustený strom aký zvykne rásť sám na zelenej lúke neďaleko lesa. Naokolo sú napadané skaly a medzi hnedými kameňmi sa vo výške niekoľkých metrov zaleskne zeleň. „To miesto voláme Lawrencov prameň“ .
Cestou k úzkemu kaňonu al-Chazali sa odrazu objaví pôsobivá, niekoľko metrov vysoká piesková duna, ktorá sa stala symbolom Wadi Rum a tak sa pri nej zastaví skutočne každý.
Po programe v púšti nasleduje transfer do Aqaby pri Červenom mori, večera a voľný program.

4. deň

Pre pobyty na 4 dni:

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00 - po tomto čase si môžete nechať veci v úschovni a užiť si ešte poobedie pri mori), transfer na letisko v Aqabe, odlet do Viedne.

Ak máte záujem tu nájdete informáciu:  o 8 dňový zájazd aj s pobytom pri Mŕtvom mori  

alebo sa informujte v našej CK ma3oska travel - kontakty 

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

polpenzia

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 18.11.2022
do 21.11.2022
voľný odlet VIE
od 780,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter