Maroko, Atlas a oddych pri Atlantiku

Exkluzívny relax pri Atlantickom oceáne – Maroko a Marakéš

Jordánsko – 8 dní

Jordánsko – poklady kráľovstva – po stopách karaván

Libanon

Krajina paradoxov a cédrového dreva - Libanon

Libanon – jeho hlavné mesto Bejrút volajú aj Paríž Blízkeho Východu. Mesto Tripolis na severe krajiny, cédrové háje, mestečko Sidon, Tyre aj údolie Bekaa – toto je len časť z toho, čo ponúkame na poznávacom zájazde krajinou na brehoch Stredozemného mora.

Libanon (Libanonská republika) - štát na Blízkom Východe, pri východnom pobreží Stredozemného mora.

Libanon má niekoľko NAJ prívlastkov:  NAJkrajší, NAJbúrlivejší, NAJpestrejší, NAJexotickejší, NAJzáhadnejší a veríme, že bude čoskoro aj NAJvyhľadávanejší medzi turistami.

Má pohnutú históriu, ale aj prítomnosť. Krajina je novou destináciou v cestovnou ruchu, preto je ideálny čas navštíviť ju, kým tam nie sú návaly turistov.

Hlavným mestom je Bejrút (Paríž Blízkeho Východu), ktorý si podrobne prezrieme, ale spoznáme aj iné miesta, prírodu, zvyky, ale aj jedlo. Podrobnejšie v itinerári nižšie.

História v podaní SK sprievodcu tejto krajiny je fascinujúca, veď budeme rozprávať o Nabuchodonozrovi, rímskych pamiatkach, Fénickej federácii, ale aj o historickom strome cédri -"Céder Pána", ktorý priviezol sám Šalamún do svojho chrámu v Jeruzaleme...

1. deň

Odlet z Viedne, alebo Budapešti (podľa výberu).

Prílet do Libanonu v nočných hodinách. Transfer do hotela a prenocovanie v hoteli.

2. deň

Bejrút - metropola Libanonu - nazývaný aj "Paríž Blízkeho východu"

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje prehliadka Bejrútu.

Prehliadka mesta Bejrút, návšteva Národného múzea, Holubia skala, ruiny mesta, Námestie mučeníkov, Hviezdne námestie, Rímske kúpele a mnoho iného

Bejrút v predstavách mnohých vyzerá ďaleko odlišne ako v skutočnosti. Bejrút je oázou, ktorá nečakane prekvapí moderným pulzom. Toto mesto bolo vo svojej histórii sedemkrát zničené, opäť postavené a aj dnes chvíľami pripomína veľké stavenisko. Je však obdivuhodné, ako sa dokázalo vylízať z vojnových rán do podoby, akú má dnes.

3. deň

Harissa, jaskyňa Jeita, Byblos

Po raňajkách cesta na návštevu Harissy.

Na polceste medzi Bejrútom a Byblosom stráži Libanon malé mestečko Harissa, ktoré je známe ako dôležité pútnické miesto. Zdobí ho obrovská, takmer desať metrová socha Patrónky Libanonu, predstavujúca Pannu Máriu. Pozerá pred seba na zátoku Jounieh a pred pár rokmi oslávila svoju storočnicu.

Pokračujete do Jeity, ktorá stojí nádhernom mieste. Jaskyňa Jeita sa nachádza v strede západných strán libanonských hôr, potom navštívte rieku Nahr al-Kalb, ktorá je v Libanone známa ako pamätná stéla Nahr el-Kalb.

A potom nasleduje jazda do Byblosu. Byblos sa znovu objavuje ako luxusné turistické centrum. Vďaka starobylému prístavu, fénickým, rímskym a križiackym ruinám, piesočnatým plážam a malebným horám, ktoré ho obklopujú, je ideálnym turistickým cieľom.

Návrat do hotela, oddych,nocľah.

4. deň

Bekaa, Anjar, Zahle... Libanon je nádherná krajina

Po raňajkách pôjdeme dolu údolím Bekaa, aby ste navštívili Baalbeck, kde si prezrieme pozostatky najkolosálnejších pamiatok, aké sa kedy našli z rímskeho obdobia, vrátane Jupiterovho chrámu, Bachovho chrámu so zachovanými nástennými a stropnými rezbami a nádherný Venušin chrám.

Pokračujte do Anjaru, jediného zostávajúceho umajjského opevneného mesta v Libanone, postaveného na úpätí Anti-Libanonu.
A potom pokračujeme do Zahle - je to štvrté najväčšie mesto v Libanone po Bejrúte, Tripolise a Baalbeku.

Návrat do hotela, nocľah

5. deň

Mesto Sidon (Saida), Mantara, Maghdouche, Tyre - spoznávame Libanon ďalej....

Po raňajkách sa dnes presunieme na juh, aby sme navštívili mesto Sidon (Saida). Keď sa priblížime, uvidíme morský hrad, pevnosť z 13. storočia, ktorá je postavená na ostrovčeku pri ústí prístavu.
Potom sa prejdeme po jeho farebných starých trhoch a vychutnáme si chuť starého mesta.

Ďalej navštívte kostol Mantara Maghdouche.

Pokračujte na juh a navštívte Tyre (Sour), mesto, ktoré vzdorovalo Nabuchodonozorovi 13 rokov a Alexandrovi Veľkému 7 mesiacov. Je to najjužnejšie mesto Libanonu, jeden z jeho skrytých klenotov.

Návrat do hotela, nocľah

6. deň

Tripolis - severné hlavné mesto

Po raňajkách jazda na sever do Tripolisu, severného hlavného mesta Libanonu a jeho druhého najväčšieho mesta. Pôvodne malý obchodný prístav Tripolis získal význam, keď sa stal hlavným mestom Fenickej federácie.
Z jeho začiatkov zostalo len málo, iba hrad a budovy z čias Mamlúkov. Môže sa pochváliť aj najväčším a najfarebnejším trhoviskom na Blízkom východe, kde budeme mať čas prechádzať sa po jeho labyrintových uliciach.

Neskôr prejdeme do neďalekých hôr, až do úžasného údolia Kadisha. V nadmorskej výške takmer 6000 stôp uvidíte historické stromy známe ako „Céder Pána“, s výškami presahujúcimi 100 stôp a obvodom 60 stôp! Šalamún doviezol tento cenný strom na stavbu svojho chrámu v Jeruzaleme. Saida a Tyre ich použili na výstavbu lodí a sôch. Dnes je céder štátnym znakom Libanonu.

Navštívime aj rodisko známeho básnika Gebran Khalil Gebran.

Návrat do hotela, nocľah

7. deň

Hora Shouf, Deir el Qamar

Po raňajkách prejdete k hore Shouf a navštívite Deir el Qamar (1. historické hlavné mesto krajiny Libanon), palác Beit Eddine, kostol Panny Márie.

Navštívite Deir El Kamar - je to typická libanonská dedina. Kúsok od hradu Beiteddine s krásnym palácom Palazzo dell'Emiro Bechir. Jednalo sa o letné sídlo prezidenta Libanonu do roku 1983.

Návrat do hotela, nocľah

8. deň

Rachana - Mashnaka - Fakra

Po raňajkách jazda na sever, kde navštívite Rachana - Mashnaka - Fakra

Rachana: Malá dedinka premenená na otvorené múzeum troch slávnych sochárov - bratov Basbousových. Každý rok sa organizuje sympózium, na ktoré sú pozvaní sochári z celého sveta

Mashnaka: Rímsky chrám Astarte Steles

Fakra: Rímske ruiny v nadmorskej výške 1550 m. Samotné archeologické nálezisko je pozoruhodnou zbierkou rímskych chrámov, stĺpov, oltárov a fénických skalných vytesaných hrobiek, zatiaľ čo okolitá krajina je tvorená prírodným vytesaným vápencom.

Návrat do hotela, nocľah

9. deň

Odlet domov

V skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet do Viedne/Budapešti.

Termíny

od 05.09.2022
do 13.09.2022
voľný - odlet VIE
od 1.399,00 EUR
od 05.09.2022
do 13.09.2022
voľný - odlet BUD
od 1.399,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter