Marakéš: Perla Maroka s výletom k Atlasu

Maroko a jeho orientálne skvosty

Marakéš nazývajú rôzne – Červené mesto, Okrové mesto, perla juhu či Bagdád západu… mesto, ktoré drží ruku na pulze života, má svoje farby, chute a vône a určite predčí vaše očakávania. Čaká nás však aj pravý opak – Pohorie Atlas a jeho podhorie krásna Ourika.

1.deň

Odlet z Viedne s Ryanair priamym letom do Agadiru.

 

Po prílete tranfer do hotela pri Marakéši (transfer bude trvať cca.3 hodiny), ubytovanie.

 

Po príchode do hotela nasleduje už iba voľný program.

2.deň

Raňajky v hoteli, voľný doobedňajší program. Poobede sa presuniete do Marakéša a začnete s poznávaním.

 

Červené mesto, Okrové mesto, dcéra púšte, brána do hôr, Perla juhu a Bagdád západu. To všetko je Marakéš. Mesto, ktoré pulzuje, kde všetky farby, vône a chute sú zosilené. Mesto zázrakov. Na  trhy v starej medine si vyčleníme  dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme , ďaleko bude predčiť naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné   berberské šperky, voňavé  koreniny,ručne zdobené  šaty ako z 1000 a 1 noci,  typické marocké topánky babouche  ,  kožené kabelky , ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy,  sošky z alabastru , drahé kamene a krištály , tradičné berberské koberce. 
Poobede spolu  navštívime Palác Bahia (v preklade KRÁSNY) s nádherne vyzdobeným háremom o rozlohe viac než 8 hektárov, v ktorom žili 4 ženy veľkovezíra   a jeho 24 konkubín. Skvost marockej architektúry. Palác, ktorý 14 rokov stavali tí najšpičkovejší marockí umelci . Maľované ,zlatom a cédrovým drevom vykladané stropy,  slnkom zaliate mozaiky – zellidž ,štuková výzdoba jemnejšia než francúzska krajka, nádherné záhrady . Krása, ktorá prebúdza dušu k činom. 

Voľný program.

3.deň

Po raňajkách vyrážame do Ouriky (do pohoria Atlas).

Prvá zastávka bude v berberskej škole, kde sa zúčastníme krásneho projektu NAPLŇ SVOJ KUFOR.

Popis projektu:

Počas svojej cesty do Ouriky sa zastavíme v klasickej berberskej škole v berberskej dedine. Každý z nás si vie predstaviť, že život v Maroku, v berberskej dedine je síce krásny, no o to náročnejší. A koho by sme mali potešiť viac ako deti?

Preto sme sa rozhodli zahájiť projekt NAPLŇ SVOJ KUFOR a deťom uľahčiť prístup k vzdelaniu aj cez nové pracovné školské pomôcky – či už perá, farbičky, fixky, vymalovávanky, zošity atď.. Deti budú za takéto pomôcky nesmierne vďačné. Samozrejme, nepohrdnú ani dobrou slovenskou sladkosťou.

Preto by sme Vám chceli ponúknuť participáciu na tomto projekte a NAPLNIŤ SVOJ KUFOR až na maximum a prispieť práve týmito školskými pomôckami pre berberské deti. V akom rozsahu prispejete, bude iba čisto na Vašom uvážení. Samozrejme, každý príspevok je dobrovoľný. Dar odovzdáme spoločne počas našej návštevy.

 

Ďalej budeme cestou prechádzať nádhernou berberskou dedinou,kde sa každý utorok koná miestny souk – trh a my sa na ňom na chvíľku zastavíme. Neopakovateľný zážitok pre nás všetkých. Pokračujeme do údolia, ktoré je síce len 40 minút od MARRAKECHU, ale zrazu sa nám otvorí úplne iný svet. Na jar plné rozkvitnutých čerešní a mandľovníkov, na jeseň ponúka neopakovateľné výhľady na pozadí už opäť zasnežených vrcholov Vysokého Atlasu. Ľahký trekking, obed (fakultatívne). Cestou spať zástavka v cooperative, kde si môžeme prezrieť a aj kúpiť podľa nás tie najkrajšie a najkvalitnejšie koberce v celom Maroku.

Presun do Berberského múzea (fakultatívne), kde nám nie moc zdĺhavým, avšak pritom naozaj pekným výkladom ukážu, ako veľa naše krajiny majú toho spoločného.

Odchod do hotela, ubytovanie (v prípade záujmu možnosť večere).

4.deň

Raňajky v hoteli a nasleduje program.

Vstávame , raňajkujeme za zvuku hlasu muzeína,  ktorý sa nesie ponad námestie Djemaa el Fna ponad celé mesto a zvoláva veriacich k modlitbe. Čakajú nás  ikonické záhrady Jardin Majorelle (fakultatívne) vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životným zvratov .300 rastlinných druhov, z 5 kontinentov. 
Poobede omladenie tela a duše –  HAMMAM (fakultatívne) – kúpeľný rituál , kde po zážitku čas i priestor nadobudnú úplné inú dimenziu. 

Asistované nákupy – pomôžeme Vám vybrať tie najlepšie darčeky, alebo to jednoducho vybavíme za Vás.

Odchod do hotela, ubytovanie.

5.deň

Po raňajkách transfer na letisko v Agadire, odlet priamym letom do Viedne. Reálne po 5 dňoch, ale na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 20.03.2023
do 24.03.2023
5 dní
Viedeň
Voľný
od 700,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter