Miláno a Bergamo + okolie BUS

NAJ z Lombardie a Piemonte – zájazd do Talianska – BUSom

Miláno, Bergamo, Verona

NAJ z Lombardie a Piemonte - Milano+Bergamo+Verona - bez naháňania

Letecký zájazd na trase Miláno, Bergamo, Borromejské ostrovy (Lago Maggiore), Lago di Como, Verona z cyklu „Ako chutí Taliansko“. Čaká vás nabitý program, veľa zážitkov a na svoje si prídu aj vaše chuťové poháriky. Skvelý program provinciami Lombardia a Piemonte.

NAJ, NAJ, NAJ...

Tentokrát nás čaká fakt to NAJ v Taliansku - veď posúďte sami:

  • Miláno - druhé NAJväčšie mesto (po Ríme) Talianska - centrum módy, obchodu a financií,
  • Lago di Como - NAJkrajšie jazero Talianska - plné fjordov a malebných zákutí,
  • Lago Maggiore - druhé NAJväčšie jazero Talianska s 3 plávajúcimi Borremejskými ostrovmi,
  • Bergamo - NAJobývačka Talianska.
  • Verona - a slávne postavy románu - Rómeo a Júlia
Geografické minimum o Taliansku:

Lombardia (Lombardsko) je „región jazier“ na severe Talianska (medzi Alpami a údolím rieky Pád). Hraničí so Švajčiarskom. Patrí k NAJnavštevovanejším a z ekonomického hľadiska NAJbohatším regiónom Talianska. Lombardia tým, čo ponúka, uspokojí všetky typy turistov.

Piemonte (Piemont) je po Sicílii druhý NAJväčší a po Lombardii druhý hospodársky NAJvyspelejší  región Talianska. Je cestovateľsky zaujímavým regiónom práve pre tunajšie hory, ktoré sú lákadlom pre kvalitnú turistiku a zimné športy. Je to aj kraj kvalitných vín.

 

1. deň

Odlet do Talianska

Príchod do Talianska - mesto Bergamo v obedňajších hodinách, ubytovanie sa a nasleduje prehliadka mesta.

Bergamo je staré talianske mesto, v ktorom sa zachovali okrem iného aj benátske hradby. Mesto má fakt autentickú a fotogenickú atmosféru a panorámu. Leží totiž na 7 pahorkoch. Počas našej návštevy sa budeme s mestom postupne zoznamovať, prejdeme si staré mesto Cittá Alta a vyvezieme sa aj vyše 100-ročnou lanovkou. Nebojte sa, je v skvelej kondícii. Mesto je plné barov, obchodov, múzeí a nádherných rozľahlých parkov.

A aj keď Bergamo je tak trochu v "tieni" Milána, sami sa na vlastné oči presvedčíte, že má čo ponúknuť turistovi.

Veď nie nadarmo nazývajú Bergamo aj "obývačkou Talianska" (salotto d´Italia).

2. deň

Lago Maggiore / Piemonte - celodenný výlet bez naháňania a stresu

Raňajky a odchod na celodenný výlet na Lago (jazero) Maggiore.

Toto druhé najväčšie jazero Talianska so svojimi tzv. kvitnúcimi plávajúcimi ostrovmi vás jednoducho očarí na prvý pohľad.

Borromejské ostrovy - Madre, Bella a Superiore/dei Pescatori sú zo severnej strany chránené masívom Álp. A práve toto dáva tomuto miestu priam ideálnu klímu pre subtropickú flóru, ktorá tu vyznieva priam "gýčovo".

Z nóbl kúpeľného mestečka Stresa, ktoré navštívil aj Ernest Hemingway sa trajektom vyberieme na každý jeden z nich. Čakajú nás svahy posiate vilami, rezidenciami, subtropickými záhradami, terasami, ktoré sú zakvitnuté a prerastené kvetmi a palmami. Gurmáni si veru prídu tiež na svoje, veď miestna kuchyňa je preslávená na celý svet.

Isola (ostrov) Bella je najväčší a jeho dominantou je prekrásny honosný barokový palác s nádhernou záhradou s terasami, ktorá je cenená ako jedna z najstarších záhrad Talianska.

Isola Madre je botanická záhrada s exkluzívnym rastlinstvom - kamélie, fuksie, rosárium, banánovníky či palmy, to je len zlomok toho, čo poteší vaše oko. Kto má záujem múže navčtíviť aj palác a jeho zámocké terasy.

Isola Superiore alebo aj Isola dei Pescatori je typická malebná talianska rybárska dedinka/ostrov s fantastickou autentickou atmosférou. Je to jediný ostrov, ktorý je osídlený a je preslávený  svojou NAJ "cucina italiana". Bude čas aj na obed a nákup suvenírov.

Keďže sme na ostrovoch celý deň a riadime sa heslom "Žiaden stres a naháňačka" je čas aj na kúpanie (voda v jazere je už v tomto období teplá), individuálny oddych a relax je heslom dňa!

Večerný návrat na hotel

3. deň

Verona + Soave

Raňajky a dnes celodenný výlet do Verony.

Verona je mestečko, ktoré lečí cca 40 km od Garského jazera.  Nikomu hádam netreba pripomínať, že ho preslávilo dielo Williama Shakespeara - slávna tragédia lásky, kde hlavnými aktérmi boli Júlia a jej Rómeo. Ale nielen slávnym balkónom na Via  Capello v Casa di Julietta je mesto známe. V meste sa zachoval aj amfiteáter - Aréna. Prejdeme sa po námestí Piazza dei Signori, pozrieme si aj Palazzo della Ragione so schodiskom vládcov Verony..., ale aj ďalšie historické pamiatky.

Poobede sa presunieme  do neďalekého stredovekého mestečka Soave, do miestneho vinárstva na degustáciu jedinečných bielych a červených lokálnych vín známych to značiek Soave a Valpolicella, D.O.C.G.. Excelentné vinárstvo (v roku 2021 ocenené za enoturizmus) je miestom, kde sa rodia vína značky Rocca Sveva - TOP veronskej vínnej tradície. Vína sú veľmi elegantné, výrazné, so svojim talianskym šarmom a terperamentom... Niečo medzi históriou a realitou.

V podvečerných hodinách návrat do  Bergama.

4. deň

Lago di Como- jazero elity(nielen) Talianska

Raňajky a dnes celedenný výlet na Lago di Como.

Lago di Como - je NAJkrajšie jazero Talianska plné fjordov - taký malý kúsok Nórska v  malebnom severnom Taliansku. Pobrežie je lemované romantickými mestečkami na brehu jazera s tyrkysovou vodou, s úžasnými parkmi a domami takých celebrít ako G. Clooney, Madonna, L. Messi a iní... Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda jazera a okolo zasnežené vrcholy Álp... To jednoducho, musíte vidieť na vlastné oči. Perlou jazera sú mestečká Bellagio ( inšpirované kasínom Las Vegas) a Varenna s vilou Monastero a atraktívnou botanickou záhradou a terasovitými záhradami a romantickými miestečkami, kde sa natáčal nejeden romantický film. Nad dedinkou sa hrdo týči hrad - Castello di Vezio, ktorý si užívala kráľovná Theodelinda. Ako vidíte, je čo obdivovať.

Vo voľnom čase si môžete dopriať kúpanie v telom jazere a slnenie na pláži jazera.

V podvečerných hodinách návrat do  Bergama.

5. deň

Miláno - celodenný výlet do mesta módy a financií

Raňajky a potom vláčikom obdivujúc prírodu a miestnu scenériu ideme do Milána (cca 50min.)

Miláno - druhé NAJväčšie mesto Talianska je centrum vysokej módy, obchodu a finančníctva. Táto životom pulzujúca metropola na prvý pohľad pripomína moderné mestá Európy, pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest.

Ale, medzi luxusnými butikmi a elegantnými modernými sklenenými kancelárskymi budovami tu nájdete aj také skvosty, ako napr. NAJextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu s tzv. „strechou sveta“ či NAJprestížnejší operný dom na svete "Teatro alla Scala“, ktorý bol otvorený v r. 1778. Spojivkom medzi katedrálou a operou, ktoré na našej prechádzke Milánom nevynecháme, je pasáž Galéria Vittorio Emanuele II. postavená na oslavu zjednotenia Talianska, ktorá je, najmä, štýlovým luxusným nákupným centrom.

Potulky so sprievodcom a aj individuálne nákupy TOP talianskej módy - na všetko bude čas...

V podvečerných hodinách návrat do Bergama.

6. deň

Odlet domov

Doobeda individuálny program, resp. podľa dohody so sprievodcom, poobede odlet domov.

 

Vínne minimum:

Soave je víno vyrobené z hrozna Garganega na území homonymného označenia v oblasti Verony. Suché biele vína vyrábané v tejto oblasti zodpovedajú nominálnym hodnotám Soave D.O.C. a Soave Superiore D.O.C.G., z ktorých vzniká niekoľko druhov, základné, vynikajúce, klasické a rezervné. To umožňuje výrobcom mať rad vín, ktoré siahajú od najpripravenejších a najľahších, cez vína strednej, pikantnej a harmonickej úrovne až po skvelé vína na dozrievanie.

Valpolicella je najdôležitejšou a najznámejšou vinárskou oblasťou v provincii Verona a rozprestiera sa v piatich paralelných dolinách, ktoré sa nachádzajú v smere sever-juh, medzi jazerom Garda a pohorím Lessini. Na tomto obrovskom území sa pestuje hlavne čierne bobuľovité hrozno viniča Corvina, Rondinella a Molinara. Z tohto hrozna sa vyrába celý rad vín od základnej a vyššej Valpolicella až po Valpolicella Ripasso až po Amarone a Recioto.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

6 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 19.06.2022
do 24.06.2022
voľný
od 550,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné