Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

Kde oddychuje aristokracia?

EXKLUZÍVNA dovolenka na konci leta vás zavedie do skutočného raja + pošteklí váš jazýček. Letecký zájazd na trase Bergamo – Miláno + Lago Maggiore a plávajúce Borromejské ostrovy, Lago di Como + Lago di Garda. Skvosty záhradnej architektúry na jazerách.

Tentokrát máme pre vás pripravený výlet do "raja", lebo aj tak možno nazvať miesta, ktoré navštívime.

Exkluzívne ostrovy na jazerách -  Lago di Como, Lago di Garda, Lago Maggiore na severe Talianska sú schované a chránené medzi Alpami, majú vlastnú klímu, ktorá okolie jazier premenila v subtropický raj a čo je neuveriteľné dívajúc sa na palmy a exotickú faunu vidíte zasnežené končiare Álp. Záhrady, botanické záhrady a celková záhradná architektúra pohladí vaše oko. Ocitnete sa v zajatí estetiky a krásy, ktorá nám tak chýba. Jednoducho, zavedieme vás do skutočného raja.

NAJ, NAJ, NAJ...

Tentokrát nás čaká fakt to NAJ v Taliansku - veď posúďte sami:

  • Miláno - druhé NAJväčšie mesto (po Ríme) Talianska - centrum módy, obchodu a financií,
  • Lago di Como - NAJkrajšie jazero Talianska - plné fjordov a malebných zákutí,
  • Lago Maggiore - druhé NAJväčšie jazero Talianska s 3 plávajúcimi Borremejskými ostrovmi,
  • Lago di Garda - NAJväčšie jazero Talianska
  • Bergamo - NAJobývačka Talianska
Geografické minimum o Taliansku:

Lombardia (Lombardsko) je „región jazier“ na severe Talianska (medzi Alpami a údolím rieky Pád). Hraničí so Švajčiarskom. Patrí k NAJnavštevovanejším a z ekonomického hľadiska NAJbohatším regiónom Talianska. Lombardia tým, čo ponúka, uspokojí všetky typy turistov.

Piemonte (Piemont) je po Sicílii druhý NAJväčší a po Lombardii druhý hospodársky NAJvyspelejší  región Talianska. Je cestovateľsky zaujímavým regiónom práve pre tunajšie hory, ktoré sú lákadlom pre kvalitnú turistiku a zimné športy. Je to aj kraj kvalitných vín.

 

1. deň

Odlet do Talianska

Príchod do Talianska - mesto Bergamo v popoludňajších hodinách, ubytovanie sa a nasleduje večerné zoznámenie sa s mestom s SK ma3oska sprievodcom.

Bergamo je staré talianske mesto, v ktorom sa zachovali okrem iného aj benátske hradby. Mesto má fakt autentickú a fotogenickú atmosféru a panorámu. Leží totiž na 7 pahorkoch. Počas našej návštevy sa budeme s mestom postupne zoznamovať, prejdeme si staré mesto Cittá Alta a vyvezieme sa aj vyše 100-ročnou lanovkou. Nebojte sa, je v skvelej kondícii. Mesto je plné barov, obchodov, múzeí a nádherných rozľahlých parkov.

A aj keď Bergamo je tak trochu v "tieni" Milána, sami sa na vlastné oči presvedčíte, že má čo ponúknuť turistovi.

Veď nie nadarmo nazývajú Bergamo aj "obývačkou Talianska" (salotto d´Italia).

2. deň

Lago Maggiore / Piemonte - celodenný výlet do "RAJA"

Raňajky a odchod na celodenný výlet na Lago (jazero) Maggiore.

Toto druhé najväčšie jazero Talianska so svojimi tzv. kvitnúcimi plávajúcimi ostrovmi vás jednoducho očarí na prvý pohľad.

Borromejské ostrovy - Madre, Bella a Superiore/dei Pescatori sú zo severnej strany chránené masívom Álp. A práve toto dáva tomuto miestu priam ideálnu klímu pre subtropickú flóru, ktorá tu vyznieva priam "gýčovo".

Z nóbl kúpeľného mestečka Stresa, ktoré navštívil aj Ernest Hemingway sa trajektom vyberieme na každý jeden z nich. Čakajú nás svahy posiate vilami, rezidenciami, subtropickými záhradami, terasami, ktoré sú zakvitnuté a prerastené kvetmi a palmami. Gurmáni si veru prídu tiež na svoje, veď miestna kuchyňa je preslávená na celý svet.

Isola (ostrov) Bella je najväčší a jeho dominantou je prekrásny honosný barokový palác s nádhernou záhradou s terasami, ktorá je cenená ako jedna z najstarších záhrad Talianska.

Isola Madre je botanická záhrada s exkluzívnym rastlinstvom - kamélie, fuksie, rosárium, banánovníky či palmy, to je len zlomok toho, čo poteší vaše oko. Kto má záujem, môže navštíviť aj palác a jeho zámocké terasy.

Isola Superiore alebo aj Isola dei Pescatori je typická malebná talianska rybárska dedinka/ostrov s fantastickou autentickou atmosférou. Je to jediný ostrov, ktorý je osídlený a je preslávený  svojou NAJ "cucina italiana". Bude čas aj na obed a nákup suvenírov.

Keďže sme na ostrovoch celý deň a riadime sa heslom "Žiaden stres a naháňačka", je čas aj na kúpanie (voda v jazere je už v tomto období teplá). Individuálny oddych a relax je heslom dňa!

Večerný návrat na hotel.

3. deň

Lago di Garda  - "Záhrada Talianska"

Raňajky a dnes celodenný výlet na Lago di Garda

Po raňajkách ideme spoznávať a kochať svoje oko a vnemy na NAJväčšie jazero Talianska na Lago di Garda. Jazero  sa nachádza len 30 km od Verony. Ľadovcové jazero Lago di Garda patrí k najväčším v krajine má  370 km štvorcových, jeho šírka je 17, 2 km, dĺžka impozantných 51, 6 km a je hlboké 346 m.  A je vskutku, jedným z najkrajších miest Talianska. Nad jazerom sa týčia strmé vápencové steny Gardských hôr (vysoké až 2000 m), ktoré sú popretkávané množstvom malebných cestičiek. Nájdete tu všetko, po čom srdce turistu, dobrodruha, historika či fotografa (a vlastne každého) plesá. A možno, oveľa viac...

Večer návrat do Bergama, voľný program.

4. deň

Lago di Como - jazero elity (nielen) Talianska

Raňajky a dnes celodenný výlet na Lago di Como.

Lago di Como - je NAJkrajšie jazero Talianska plné fjordov - taký malý kúsok Nórska v  malebnom severnom Taliansku. Pobrežie je lemované romantickými mestečkami na brehu jazera s tyrkysovou vodou, s úžasnými parkmi a domami takých celebrít ako G. Clooney, Madonna, L. Messi a iní... Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda jazera a okolo zasnežené vrcholy Álp... To jednoducho musíte vidieť na vlastné oči. Perlou jazera sú mestečká Bellagio (inšpirovalo aj kasíno v Las Vegas) a Varenna s vilou Monastero a atraktívnou botanickou záhradou a terasovitými záhradami a romantickými miestečkami, kde sa natáčal nejeden romantický film. Nad dedinkou sa hrdo týči hrad - Castello di Vezio, ktorý si užívala kráľovná Theodelinda. Ako vidíte, je čo obdivovať.

Vo voľnom čase si môžete dopriať kúpanie v teplom jazere a slnenie sa na pláži.

V podvečerných hodinách návrat do  Bergama.

5. deň

Miláno - celodenný výlet do mesta módy a financií

Raňajky a potom vláčikom obdivujúc prírodu a miestnu scenériu ideme do Milána (cca 50min.)

Miláno - druhé NAJväčšie mesto Talianska je centrum vysokej módy, obchodu a finančníctva. Táto životom pulzujúca metropola na prvý pohľad pripomína moderné mestá Európy, pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest.

Ale, medzi luxusnými butikmi a elegantnými modernými sklenenými kancelárskymi budovami tu nájdete aj také skvosty ako napr. NAJextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu s tzv. „strechou sveta“ či NAJprestížnejší operný dom na svete "Teatro alla Scala“, ktorý bol otvorený v r. 1778. Spojivkom medzi katedrálou a operou, ktoré na našej prechádzke Milánom nevynecháme, je pasáž Galéria Vittorio Emanuele II. postavená na oslavu zjednotenia Talianska, ktorá je, najmä, štýlovým luxusným nákupným centrom.

Potulky so sprievodcom a aj individuálne nákupy TOP talianskej módy - na všetko bude čas...

V podvečerných hodinách návrat do Bergama.

6. deň

Odlet domov

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

6 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od
do
5 dní
Viedeň/Brastislava
voľný
od 0,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter