Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD – mesto námorníkov – atraktívny zájazd

MAKS Moskva

Veľkolepá letecká šou pod Moskvou

MOSKVA

Spoznajte ju s nami!

Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

Zažite s nami niečo výnimočné – Deň víťazstva – 9. máj v Moskve.

Ak máte záujem o zájazd, kontaktujte nás na info@ma3oska.sk alebo na telefonickom čísle +421 2 21025778.

1. deň

Odlet do Ruska

Odlet a prílet do Moskvy.  Transfer z letiska a ubytovanie sa v hoteli v širšom centre Moskvy, výmena eur na ruble. Oboznámenie sa s programom. 

2.deň

Srdce Moskvy - Kremeľ

Ráno sa stretneme na recepcii hotela a vydáme sa do srdca Moskvy. V dnešný deň, tak ako po iné roky, je plánovaná generálka osláv výročia víťazstva Červenej armády v II. svetovej vojne, na ktorej sa zúčastníme. Naša CK ma3oska travel má svoje "overené miesta", odkiaľ je možné všetko sledovať a "uloviť" si tie najlepšie zábery. Je to fakt silný zážitok. 

Po prehliadke generálky bude prestávka na obed a potom nasleduje prehliadka slávneho Moskovského kremľa, kde si spolu so sprievodcom prezrieme slávne kremeľské chrámy – Zvonicu Ivana Veľkéhochrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám)chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám)chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami a ikonami, uvidíme hrobky ruských cárov a neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon

Poobede prehliadka širšieho centra Moskvy: Divadelné námestie, Detskij mir, Nikolská ulica atd.

Kto má záujem, podvečerná prehliadka areálu Park Pobedy na Poklonnej hore. Poklonná hora je spomienkový areál, ktorý bol otvorený k 50. výročiu víťazstva nad fašizmom (1995).  Niekoľko hektárový park s fontánami, ktoré večer svietia na červeno, múzeami vojenskej techniky z II. sv. vojny pod otvoreným nebom, kde uvidíte všetko - od tankov až po ponorky. 

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert, všetko podľa výberu a aktuálnej ponuky

3. deň

Treťjakovská galéria, metro a VDNCH

Ráno sa stretneme na recepcii hotela a tentokrát si vychutnáme Moskvu úplne inak. Čaká nás Treťjakovská galéria (fakultatívne). Táto najväčšia galéria ruského výtvarného umenia na svete vás očarí. Pozrieme si spolu obrazy slávneho Repina, Šiškina, Vrubeľa, Serova, Vereščagina, ale aj ďalších významných ruských umelcov. 

Po prehliadke je prestávka na obed. Posilnení a oddýchnutí sa vydáme do podzemia Moskvy - čaká nás totiž Metro a prehliadka Podzemných palácov Moskvy.

V podvečer nás ešte čaká prehliadka nádherného parku VDNCH s možnosťou návštevy Múzea kozmonautiky, pavilónu Kozmos, pavilónu Garáž so starými auto-veteránmi, ktoré pamätajú cára Mikuláša II (Nikolaja II), Stalina, Brežneva a iných "papalášov" ZSSR. Uvidíte aj moderný AURUS súčasného prezidenta RF. Kto má rád oceán a moria, odporúčame mu navštíviť oceanárium (najväčšie v Európe) - MOSKVÁRIUM -

Fontány na VDNCH patria medzi jedny z najkrajších (obzvlášť večer) a celkovo je tento areál ideálne miesto vhodné na oddych a prechádzky v megapolise a aj spoznanie života moskovčanov.   

* Vstupné do jednotlivých múzeí VDNCH si hradí každý účastník zájazdu na mieste.

Návrat do hotela vo večerných hodinách individuálne, alebo na základe dohody s delegátom CK.  

4. deň

9. máj - oslavy

Dnes nás čaká dlho očakávaná veľkolepá Vojenská prehliadka na počesť 9. mája - Dňa víťazstva v centre Moskvy.

Hneď skoro ráno, cca o 07:00 hod., sa vyberieme na určené miesta (* upresníme podľa pokynov z ruskej strany, aby sme mali tie najlepšie miesta na fotenie), po ktorých pôjde vojenská technika, pripravíme si fotoaparáty, mobily a kamery. Prehliadka začína o 10:00 hod.

Cca po 12:00 hodine pokračuje masovou akciou Nesmrteľný pluk až do neskorých poobedňajších hodín. Ak teda máte záujem a máte niekoho blízkeho vo svojej rodine, kto sa zúčastnil bojov v 2. svetovej vojne, pripravte si fotku a môžete sa zaradiť do tohto sprievodu a prejsť po celej Tverskej ulici a Červenom námestí, ktoré už bude možné poobede takto navštíviť a prejsť sa po ňom.

Celé centrum Moskvy je v tento deň jedna veľká pešia zóna, kde je možné zabaviť sa, stretnúť sa s veteránmi 2. svetovej vojny, či zaspievať si vojenské frontové pesničky, veď tých "garmošiek" tam bude neúrekom a kto bude mať chuť, môže si dať aj pohánkovú kašu z poľnej kuchyne, či zaspievať Kaťušu s rodenými rusmi. 

Kto bude mať záujem, môže sa vybrať napríklad aj na Poklonnú horu - spomienkový park, kde sú tiež veľkolepé oslavy Dňa víťazstva, koncerty a skvelá atmosféra. Podrobné informácie poskytne sprievodca namieste, podľa pokynov organizátorov.

Večerný ohňostroj

Kto bude mať záujem, môže organizovane spolu so sprievodcom ísť na veľkolepý ohňostroj, ktorý bude na niekoľkých miestach Moskvy a my pri tom samozrejme nesmieme chýbať. 

Neskoro večer návrat na hotel.

5. deň

Červené námestie a chrám Vasilija Blaženého

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa do historického centra. Čaká nás prehliadka Červeného námestia, ale aj rozprávkový Chrám Vasilija Blaženého. Na obed si dáme typické ruské občerstvenie v pravej ruskej jedálni s názvom Stolovaja No. 57 priamo na Červenom námestí. Potom nás ešte čaká prehliadka parku Zarjadie a fotografovanie sa na moste nad riekou Moskva s nádhernou panorámou moskovského Kremľa, Moscow-city a výškových stalinských budov. 

Pre tých, ktorí si zaplatia plavbu na luxusnej lodi, je tu 2,5 hodinová plavba loďou, ktorá bude v poobedňajších hodinách.

Po plavbe si pozrieme ešte legendami opradený Starý Arbat (pešia zóna). Nakúpite si darčeky pre vašich najbližších. Matriošky, tričká, magnetky, jantár... a mnoho ďalších suvenírov.

Večer voľný program, alebo kto bude mať záujem Bunker 42, alebo program podľa aktuálnej ponuky v Moskve.

6.deň

Odlet domov - pri 6-dňovom zájazde

Doobeda bude ešte čas na dokúpenie darčekov, na obed sa stretneme na recepcii, odovzdáme izby a čaká nás transfer na letisko, odlet domov.

 

Park Patriot - pri 7-dňovom zájazde

Na základe množstva dopytov sme do programu zaradili možnosť predĺžiť si pobyt o jeden deň a vybrať sa s nami na celodenný výlet do Parku Patriot, cca 60 km za Moskvou. Čo nás čaká?

Predovšetkým park s vojenskou technikou, partizánska "dedina" so zemľankami, poľnou kuchyňou s pravým borščom, poľná pekáreň, v ktorej pečú ten najlepší chlieb, aký sme v Rusku jedli, ale aj letecká a iná technika (veľká expozícia tankov II. svetovej vojny...) a mnoho, mnoho iného.

Poobede sa vyberieme po spomienkového parku, kde je hlavný Chrám ruskej armády. Ocitnúť sa v ňom je neuveriteľný a silný zážitok. Okrem silnej energie a ducha ruskej armády od čias Alexandra Nevského až po súčasnosť sa môžete pokochať výnimočnými keramickými, či mramorovými mozaikami, ale aj vitrážami. Za zmienku stojí aj spomienkové Múzeum 1418. Je to o 1418 dňoch Veľkej vlasteneckej vojny. Prejdete symbolických 1418 krokov po tomto veľkolepom múzeu.  Určite silný zážitok, ktorý z vlastnej skúsenosti vrele odporúčame. 

Návrat večer na hotel. 

Cenu celodenného výletu upresníme neskôr.

7. deň

Odlet domov - pri 7-dňovom zájazde

Doobeda bude ešte čas na dokúpenie darčekov, na obed sa stretneme na recepcii, odovzdáme izby a čaká nás transfer na letisko, odlet domov.

ma3oska travel zajazd

máj

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

6 dní (7 dní s parkom Patriot)

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

No data was found
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter