PETROHRAD

Mesto na Neve – Biele noci – zájazd do Petrohradu

MOSKVA

Spoznajte ju s nami!

MOSKVA-PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Zájazd do Moskvy a Petrohradu – dvaja velikáni Ruska. Majestátna MOSKVA, najväčšie mesto v Európe a nádherný históriou opradený PETROHRAD, múzeum na Neve.

Ak máte záujem o zájazd, kontaktujte nás na info@ma3oska.sk alebo na telefonickom čísle +421 2 21025778.

Petrohrad (1703) je európsky elegán s nádhernými palácmi, parkmi a riekou Nevou. Je o štýle a elegancii vtedajších majiteľov, majstrovstve svetových architektov, ale aj bohatstve samotného architektonického prevedenia. Aj preto je Petrohrad zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Petrohrad bol hlavným mestom Cárskeho Ruska do roku 1918, ale dodnes je hlavným mestom ruskej kultúry. Veď slávny petrohradský balet, či opera, nemá vo svete konkurenciu. Prejdeme sa po miestach, kde sa prechádzal P.I.Čajkovskij, ale aj N.A.Rimskij-Korsakov, či nám všetkým dobre známy A.S.Puškin.

Moskva (1147) – mesto, ktoré založil Juraj Dlhoruký. Moskva je plná paradoxov, typickej ruskej architektúry, ktorú by ste v Petrohrade zbytočne hľadali. Na druhej strane je to ultramoderné mesto s novou dominantou MOSCOW CITY. Dodnes sú však najväčšími dominantami stalinské výškové budovy. Je ich sedem a my ich všetky uvidíme. Najväčšou z nich je Moskovská štátna univerzita, ktorá hrdo nosí meno prvé ruského akademika M.V.Lomonosova.

1. deň

Odlet do Ruska

Prílet do Petrohradu, transfer z letiska do hotela. Ubytovanie v hoteli priamo v širšom centre Petrohradu bude rýchle, aby sme nestrácali čas. A ide sa do ulíc. V prvom rade si zameníme eur na ruble, dáme si prestávku na občerstvenie a podvečer ideme do centra na prvé zoznámenie sa s mestom. Poprechádzame sa po Nevskom prospekte a v priľahlých parkoch, či okolo kanálov. Večer je voľný program, poradíme Vám kde si môžete dať boršč, bliny s kaviárom či peľmene na všetky možné spôsoby.

Otváranie mostov - atrakcia na Neve

Pokiaľ bude dobré počasie a je plavebná sezóna, ideme na neskorú nočnú atrakciu – na otváranie mostov na Neve. Odchod podľa pokynov delegáta CK.

2. deň

Petrohrad - severné hlavné mesto Ruska

Raňajky v hoteli, po raňajkách sa začína náš skvelý poznávací zájazd v Petrohrade a to hneď autobusovou exkurziou po meste, ktorým vás bude sprevádzať certifikovaný sprievodca. Cestou sa dozviete základné informácie o meste, ktoré právom nazývajú aj Benátkami severu. Mesto založil v roku 1703 Peter Veľký a jeho vyše 300-ročná história Vás určite zaujme. Pohľady, ktoré uvidíte, Vám budú vyrážať dych. Hlavná tepna Nevský prospekt, sieť kanálov, ktoré spájajú všetky časti tohto severného hlavného mesta Ruska.

Pozrieme si zvnútra aj s výkladom Kazanský chrám, Isakijevský chrám (chrám sv. Izáka), Chrám Spas na Krovi, Petropavlovskú pevnosť s chrámom sv. Petra a Pavla. Uvidíme Zimný palác (Ermitáž), slávnu Auroru (vstup na Auroru za doplatok), Michajlovský zámok, Letný sad, Vasiljevský ostrov, sfingy (ochrancovia Petrohradu) a mnoho ďalších pamiatok, ktorými je mesto priam posiate. Prehliadka trvá celý deň, vrátane plavby po Neve a kanáloch Petrohradu. Samozrejme, nájdeme si čas aj na obed a kávu. Naša prehliadka končí v poobedňajších hodinách.

3. deň

Peterhof a Kronštadt

Raňajky v hoteli, po raňajkách nás čaká exkurzia do prímestskej cárskej rezidencie Peterhof, ktorý volajú aj ruské Versailles. Tento architektonický skvost vás očarí svojimi fontánami, parkmi, ale hlavne palácom na brehu krásneho Baltského mora. Po prehliadke nádherného letného sídla ruských cárov sa vyberieme ponad (mostom) a popod (podvodným tunelom) Fínsky záliv do mesta námorníkov – Kronštadt. Cestou  budeme obdivovať forty (pevnosti), ktoré boli vybudované ešte za čias Petra Veľkého.,

Zimný palác a Ermitáž

V popoludňajších hodinách nás čaká Ermitáž – skvost svetového výtvarného umenia, kde je zhromaždených vyše 10 miliónov exponátov z rôznych období dejín ľudstva.

4. deň

Carskoje selo a "zázrak" z jantáru, Jantárová komnata

Raňajky v hoteli, po raňajkách nás čaká exkurzia do prímestskej cárskej rezidencie Carskoje eelo, ktorá je známa hlavne Katarínskym palácom so slávnou „Jantárovou komnatou“, obnovu ktorej po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili v roku 2003. Pôvodná jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. V podvečer podľa záujmu – samostatná prehliadka Petrohradu, resp. kto bude chcieť, môže ísť s nami do múzea Fabergé (za  príplatok) pozrieť si skvosty zlatníckeho domu Karla Fabergé.

5. deň

Transfer rýchlovlakom SAPSAN do Moskvy

Po raňajkách transfer rýchlovlakom SAPSAN do Moskvy. Cesta trvá cca 4 hodiny, po príchode transfer na hotel v širšom centre Moskvy. Cestou vám porozprávame o histórii a reáliách Moskvy. V podvečer prechádzka do mesta a zoznámenie sa s centrom mesta.

6. deň

Červené námestie a Treťjakovská galéria

Ráno sa stretneme na recepcii, čaká nás slávne moskovské Červené námestie. Kto bude mať záujem, navštívi aj Mauzóleum s Leninom. Prehliadka širšieho centra Moskvy: Divadelné námestie a slávny „Boľšoj teatr“ – hlavný stánok ruského baletu a opery, „Malyj teatr“ a aj najväčší obchodný dom pre deti v Európe „Detskij mir“GUM – hádam najkrajší obchodný dom v Európe s nádhernými butikmi z celého sveta, ale aj veľa iného so zaujímavým rozprávaním o dejinách Moskvy. Prestávka na obed – odporučíme vám tú pravú ruskú kuchyňu s borščom, blinami či peľmeňmi.

Po prestávke nás čaká prehliadka Treťjakovskej galérie, ktorá je najväčšou galériou ruského výtvarného umenia na svete. Nie je to len prehliadka galérie, ale aj výklad o histórii a vývoji umenia, ale aj celého cárskeho Ruska. Zbierka bratov Treťjakovovcov je výnimočná – Repin, Ivanov, Ajvazovský, Polenov, Vereščagin a ďalší sa vám navždy vryjú do pamäte. A verte, že táto exkurzia patrí k tým, ktoré treba v Moskve vidieť.

7. deň

Kremeľ a chrám Vasilija Blaženého

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa do Alexandrovského sadu, povieme si o jeho histórii, na koho príkaz vznikol a čo vlastne symbolizuje. Pomaly prejdeme do Kremľa, kde si za výkladu certifikovaného sprievodcu prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkého, chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám), chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám), chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami, ikonami a hrobkami moskovských kniežat a ruských cárov. Neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon.

Po prehliadke Kremľa sa presunieme cez Spasskú bránu na Červené námestie, kde nás čaká skutočný skvost a symbol Moskvy - Chrám Vasilija Blaženého. Kto ho dal postaviť a prečo, to sa dozviete priamo v chráme. A taktiež rozluskneme záhadu čo znamená výraz Kitaj gorod. Prestávka na obed.

 

VDNCH - areál, kde sa nenudíme

Po obede pokračujeme a ideme do parku VDNCH – areálu výstaviska z dôb minulých, kde budeme obdivovať 80-ročnú budovateľskú architektúru, tzv. stalinský empír. V parku je možné navštíviť Múzeum kozmonautiky, najväčšie oceanárium v Európe – Moskvárium, či kochať sa pohľadmi na obnovené a zreštaurované pavilóny slávneho sovietskeho výstaviska, alebo oddychovať pri fontánach.

Návrat na hotel vo večerných hodinách.

8.deň

Podzemné paláce a plavba loďou

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa na prehliadku staníc metra – Podzemné paláce Moskvy. Stanice moskovského metra patria medzi svetové skvosty a my si ich poriadne užijeme. Veď stanice metra Ploščad revoluciji, Komsomolskaja, Beloruskaja, Majakovskaja a ďalšie nás majú čím ohúriť. Každá má inú architektúru, inú históriu, ale je aj zahalená do rúška tajomna a záhad. O všetkom si porozprávame. Aj o tom, kde sa nachádza stanica Bratislavskaja.

Po prehliadke metra sa presunieme do prístavu na rieke Moskva. V poobedňajších hodinách nás čaká plavba na luxusnej výletnej lodi po rieke, kde za 2,5 hodiny uvidíme mesto ako na dlani. Všetko s výkladom kvalifikovaného sprievodcu. Popri tom si dáme obed, možno aj nejakú tú vodku a naše nohy si konečne oddýchnu.

 

Prechádzka po Starom Arbate

Po plavbe loďou nás čaká autobus, vyberieme sa na legendami opradený  Starý Arbat, akúsi pešiu zónu pre turistov. Tu si môžeme nakúpiť darčeky pre svojich najbližších: matriošky, magnetky, ušianky, tričká od výmyslu sveta. Cestou na hotel absolvujeme ešte autobusovú prehliadku centra Moskvy s výkladom.

9. deň

Odlet domov

Náš výlet končí. Doobedu ešte dokúpime darčeky v okolí hotela.  Odubytujeme sa a čaká nás transfer na letisko.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský (český) sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

9 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky do/z Ruska, vlakom SAPSAN

Termíny

od
do
9 dní
kontaktujte nás
info@ma3oska.sk
od 0,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, jesetery, čaj z čajových plantáží

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-travel-gruzinsko-armensko-poznavaci-zajazd-

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko - zájazd na Kaukaz

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest 2023 Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter