Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

MOSKVA

Spoznajte ju s nami!

Vianočná MOSKVA

Slávnostná vianočná atmosféra na Červenom námestí - Moskva stojí za návštevu

Moskva patrí počas adventu a novoročných sviatkov medzi najkrajšie mestá na svete. Poďte si ju užiť s nami. Klzisko a varené vínko na Červenom námestí, skvelá nálada a nákup tých naj darčekov pre svojich najbližších. Aj toto nás čaká na zájazde – Vianočná Moskva.

Ak máte záujem o zájazd, kontaktujte nás na info@ma3oska.sk alebo na telefonickom čísle +421 2 21025778.

Moskva patrí počas adventu a novoročných sviatkov medzi najkrajšie mestá na svete. Milióny svetielok, svetelných iluminácií a k tomu ešte skvelá atmosféra a všade prítomný Ded Moroz a Sneguročka. No kto by to nechcel zažiť? Kúpiť si originálne ruské vianočné ozdoby, výrobky z vlny: tzv. váľanky, rukavice, ušianky. Ideálne miesto nakúpiť darčeky pre vašich najbližších.

1. deň

Odlet do Ruska

Odlet/prílet do Moskvy, kde nás čaká transfer na hotel. Cestou vám porozprávame o histórii a reáliách Moskvy. Cesta nám ubehne rýchlo, ubytujeme sa v hoteli. Výmena eur na ruble, večera samostatne.

2. deň

Začíname spoznávať Moskvu

Ráno sa stretneme na recepcii, čaká nás slávne moskovské Červené námestie. Kto bude mať záujem, navštívi aj Mauzóleum s Leninom. Prehliadka širšieho centra Moskvy: Divadelné námestie  a slávny „Boľšoj teatr“ – hlavný stánok ruského baletu a opery, „Malyj teatr“ a aj najväčší obchodný dom pre deti v Európe „Detskij mir“, GUM – hádam najkrajší obchodný dom v Európe s nádhernými butikmi z celého sveta, ale aj veľa iného so zaujímavým rozprávaním o dejinách Moskvy. Prestávka na obed – odporučíme vám tú pravú ruskú kuchyňu s borščom, blinmi či peľmeňmi.

Po prestávke nás čaká prehliadka Treťjakovskej galérie, ktorá je najväčšou galériou ruského výtvarného umenia na svete. Nie je to len prehliadka galérie, ale aj výklad o histórii a vývoji umenia, ale aj celého cárskeho Ruska. Zbierka bratov Treťjakovovcov je výnimočná – Repin, Ivanov, Ajvazovský, Polenov, Vereščagin a ďalší sa vám navždy vryjú do pamäti. A verte, že táto exkurzia patrí k tým, ktoré treba v Moskve vidieť.

Večer – voľný program, resp. podľa priania: cirkus, divadlo, koncert.

Kto má záujem, večerné korčuľovanie na Červenom námestí, kde je už pripravené klzisko, stačí si dať korčule na nohy a váš sen sa vám splnil.

3. deň

Moskovský kremeľ a rozprávkový chrám Vasilija Blaženého

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa do Alexandrovského sadu, povieme si o jeho histórii, na koho príkaz vznikol a čo vlastne symbolizuje. Pomaly prejdeme do Kremľa, kde si za výkladu certifikovaného sprievodcu prezrieme slávne kremeľské chrámy – zvonicu Ivana Veľkého, chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky (Uspenský chrám), chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám), chrám Archanjela Michala (Archangelský chrám) s freskami, ikonami a hrobkami moskovských kniežat a ruských cárov. Neobídeme ani delo Cár-puška a slávny Cár-zvon.

Po prehliadke Kremľa sa presunieme cez Spasskú bránu na Červené námestie, kde nás čaká skutočný skvost a symbol Moskvy - chrám Vasilija Blaženého. Kto ho dal postaviť a prečo, to sa dozviete priamo v chráme. A taktiež rozluskneme záhadu čo znamená výraz Kitaj gorod

 

VDNCH - komplex s TOP výzdobou a najväčším klziskom v Európe

Po obede posilnení a oddýchnutí pokračujeme a ideme do parku VDNCH – areálu výstaviska z dôb minulých, kde budeme obdivovať 80-ročnú budovateľskú architektúru, tzv. stalinský empír. V tomto období je toto miesto vysvietené a vyzdobené ako v rozprávke. Okrem obdivovania svetelnej výzdoby od výmyslu sveta môžeme v parku navštíviť Múzeum kozmonautiky, najväčšie oceanárium v Európe – Moskvárium, či kochať sa pohľadmi na obnovené a zreštaurované pavilóny slávneho sovietskeho výstaviska.

Práve tu, na VDNCH, je aj najväčšie klzisko v Európe. Môžeme si požičať korčule a korčuľovať okolo zlatých fontán a vychutnať si tú pravú atmosféru zimnej Moskvy.

Návrat na hotel vo večerných hodinách.

4. deň

Metro a 7 stalinských budov - legendy a mýty

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa na prehliadku staníc metra – Podzemné paláce Moskvy. Stanice moskovského metra patria medzi svetové skvosty a my si ich poriadne užijeme. Veď stanice metra Ploščad revoluciji, Komsomolskaja, Beloruskaja, Majakovskaja a ďalšie nás majú čím ohúriť. Každá má inú architektúru, inú históriu, ale je aj zahalená do rúška tajomna a záhad. O všetkom si porozprávame, aj o tom , kde sa nachádza stanica Bratislavskaja.

Po prehliadke metra sa presunieme do prístavu na rieke Moskva. V poobedňajších hodinách nás čaká plavba na luxusnej výletnej lodi po rieke, kde za 2,5 hodiny uvidíme mesto ako na dlani, všetko s výkladom kvalifikovaného sprievodcu. Popri tom si dáme obed, možno aj nejakú tú vodku a naše nohy si konečne oddýchnu.

Po plavbe loďou nás čaká autobus, vyberieme sa na legendami opradený Starý Arbat, akúsi pešiu zónu pre turistov. Tu si môžete nakúpiť darčeky pre svojich najbližších: matriošky, magnetky, ušianky, tričká od výmyslu sveta.

Cestou na hotel absolvujeme ešte autobusovú prehliadku centra Moskvy s výkladom. Autobusová prehliadka mesta je veľmi populárna, lebo Moskva vás prekvapí svojou krásou. Večer vrele odporúčame ostať v centre a užívať si fantastickú náladu slávnostnej predvianočno-novoročnej Moskvy.

5. deň

Odlet domov

Náš výlet končí, doobedu ešte dokúpime darčeky v okolí hotela v Izmajlovskom parku a na blšom trhu Vernisáž. Odubytujeme sa a čaká nás transfer na letisko.

ma3oska travel zajazd

december - január

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 13.12.2023
do 12.01.2024
6 dní
kontaktujte nás
info@ma3oska.sk
od 550,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Milano Bergamo Taliansko zajazd ma3oska travel

Taliansko

Lombardia – Lago di Como, Miláno a Bergamo

To NAJ z Lombardie - sever Talianska

21.10. - 24.10.2022 + 2023 pripravujeme

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

10/ 2023 info v CK

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter