Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

Dych vyrážajúce Pompeje, ktoré žili „pompéznym“ lux životom, ale pochoval ich sopečný popol, Sorrento s gastro-eco-bio mestom, kde sa nedá nevnímať ostrosť farieb a chute talianskej južanskej kuchyne a napokon Neapol so jeho jedinečným štýlom života a PIZZA NAPOLETANA.

Neapol: Od roku 1995 je historické centrum Neapola zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a my sa bude túlať práve týmito malebnými uličkami. Prechádzka po Via Tribunali a Spaccanapoli, kde je veľa sakrálnych stavieb a malebných zákutí. Zážitkom je určite Duomo, nádherná katedrála, ktorá má základy z roku 324, ale určite aj neapolské podzemie Napoli sotterranea, kde sa zdržíme 2 hodiny. Obed v jednej z tratórií, kde si dáme tú pravú  pizzu a tou je určite "Pizza Napoletana"

Sorrento: Pobrežné mesto a letovisko ležiace neďaleko Neapola, na brehu Tyrhenského mora, na 50 m vysokej tufovej skale. Už v staroveku bolo obľúbeným kúpeľným mestom a miestom relaxu starých Rimanov (Surrentum). Jeho lávové terasy, doslova obklopené pomarančovníkmi a citrónovníkmi, jeho poloha pri mori, ikonické pláže a romantické pobrežie s výhľadom na Vezuv a ostrov Capri vás „dostanú“.

Pompeje: Starobylé rímske mesto, zapísané vo svetovom dedičstve UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom Vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta.

 

Odlet/prílet:

odlet 19:20 Viedeň VIE - 20:55 Neapol NAP

prílet 20:25 Neapol NAP - 22:05 Viedeň VIE

1. deň

Odlet z Viedne do Neapolu.

odlet  19:20 Viedeň VIE - 20:55 Neapol NAP

Večerný prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

2. deň

Doobeda Sorrento - poobede Neapol

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Sorrenta.

Ak ste videli film „Nebožtíci přejí lásce“, práve Sorrento je miestom, ktoré tvorilo kulisy v scénach pri mori. Pohodová prechádzka po pobrežnej promenáde, po terasách nad morom či starým mestom plným barov a kaviarničiek ulahodí našim zmyslom. Užijeme so  tie najkrajšie pohľady a zábery z terasy mestského parku Villa Comunale, barokový chrám San Francesco s krížovou chodbou zo 14. st. či Dóm so zvonicou pôvodne z 11. st. na Piazza Tasso (stred mesta), cez ktoré vedie hlavná trieda mesta Corso Italia.

Poobedňajší návrat do Neapola a program v tomto nikdy nespiacom meste.
Dnes máme ešte v pláne „srdce“ Neapola. ktorým je (nadol po nákupnej ulici Via Toledo) je Piazza del Plebiscito s Basilica di San Francesco di Paola, s kráľovským palácom Palazzo Reale (oproti) a významnou opernou scénou Teatro San Carlo (vedľa kráľovského paláca); v tesnej blízkosti sa nachádza Galleria Umberta I. (miesto relaxu) a známa kaviareň Gambrinus, ktorú nemôžeme obísť (káva či drink je povinným rituálom každého návštevníka Neapola). Odtiaľ smerom nadol (k moru) sa dostanete na pobrežnú promenádu, tzv. Lungomare, k prístavom Beverello a Santa Lucia; okrem kaviarničiek a barov sú tam pevnosti Castel dell´Ovo (Vaječný hrad; najstarší hrad) a Castel Nuovo/Maschio Angioino (Nový hrad).

Ukončenie programu, voľný večerný program

3. deň

Pompeje - UNESCO

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Pompejí.

Starobylé rímske mesto Pompeje, zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta. Vstupné do Pompejí sa platí na mieste. NUTNÉ DOKLADY SO SEBOU (pas alebo OP, preukaz ZŤP). V archeologickom aeráli Pompeí sú povolené batohy do max. veľkosti 15x30cm.

Po návrate z Pompejí nasleduje program v Neapole. Nevynecháme vysvietenú Via S. Gregorio Armeno, celoročne plnú ručne robených betlehemov a vianočné trhy na Piazza Dante. Náš deň je ďalej venovaný historickému centru Neapola (mimochodom, najväčšie historické centrum v Európe; od r. 1995 zapísané v zozname UNESCO). Užijeme si prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí.

Ukončenie programu, voľný večerný program.

4. deň

Neapol

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a program v Neapole.

Dnes budete mať možnosť navštíviť tajomnú kaplnku S. Severo (Il Cristo velato = vrcholné dielo svetového sochárstva); kláštor S. Chiara so záhradami plnými citrónov; Duomo, nádhernú katedrálu so základmi z roku 324, s kaplnkou S. Gennara (Tesoro di S. Gennaro) či Národné archeologické múzeum.
Posilnení sa necháme vyviezť lanovkou na vyhliadku k pevnosti/hradu Castel Sant’ Elmo (lanovka nie je v cene). Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a, samozrejme, majestátny Vezuv. ...mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“.

V podvečer transfer na letisko, odlet do Viedne.

prílet 20:25 Neapol NAP -  22:05 Viedeň VIE

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 01.08.2022
do 31.05.2023
voľný
od 596,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter