Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

Dych vyrážajúce Pompeje, ktoré žili „pompéznym“ lux životom, ale pochoval ich sopečný popol, Sorrento s gastro-eco-bio mestom, kde sa nedá nevnímať ostrosť farieb a chute talianskej južanskej kuchyne a napokon Neapol so jeho jedinečným štýlom života a PIZZA NAPOLETANA.

Neapol: Od roku 1995 je historické centrum Neapola zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a my sa bude túlať práve týmito malebnými uličkami. Prechádzka po Via Tribunali a Spaccanapoli, kde je veľa sakrálnych stavieb a malebných zákutí. Zážitkom je určite Duomo, nádherná katedrála, ktorá má základy z roku 324, ale určite aj neapolské podzemie Napoli sotterranea, kde sa zdržíme 2 hodiny. Obed v jednej z tratórií, kde si dáme tú pravú  pizzu a tou je určite "Pizza Napoletana"

Sorrento: Pobrežné mesto a letovisko ležiace neďaleko Neapola, na brehu Tyrhenského mora, na 50 m vysokej tufovej skale. Už v staroveku bolo obľúbeným kúpeľným mestom a miestom relaxu starých Rimanov (Surrentum). Jeho lávové terasy, doslova obklopené pomarančovníkmi a citrónovníkmi, jeho poloha pri mori, ikonické pláže a romantické pobrežie s výhľadom na Vezuv a ostrov Capri vás „dostanú“.

Pompeje: Starobylé rímske mesto, zapísané vo svetovom dedičstve UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom Vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta.

 

Odlet/prílet:

odlet 19:20 Viedeň VIE - 20:55 Neapol NAP

prílet 20:25 Neapol NAP - 22:05 Viedeň VIE

1. deň

Odlet z Viedne do Neapolu.

odlet  19:20 Viedeň VIE - 20:55 Neapol NAP

Večerný prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

2. deň

Doobeda Sorrento - poobede Neapol

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Sorrenta.

Ak ste videli film „Nebožtíci přejí lásce“, práve Sorrento je miestom, ktoré tvorilo kulisy v scénach pri mori. Pohodová prechádzka po pobrežnej promenáde, po terasách nad morom či starým mestom plným barov a kaviarničiek ulahodí našim zmyslom. Užijeme so  tie najkrajšie pohľady a zábery z terasy mestského parku Villa Comunale, barokový chrám San Francesco s krížovou chodbou zo 14. st. či Dóm so zvonicou pôvodne z 11. st. na Piazza Tasso (stred mesta), cez ktoré vedie hlavná trieda mesta Corso Italia.

Poobedňajší návrat do Neapola a program v tomto nikdy nespiacom meste.
Dnes máme ešte v pláne „srdce“ Neapola. ktorým je (nadol po nákupnej ulici Via Toledo) je Piazza del Plebiscito s Basilica di San Francesco di Paola, s kráľovským palácom Palazzo Reale (oproti) a významnou opernou scénou Teatro San Carlo (vedľa kráľovského paláca); v tesnej blízkosti sa nachádza Galleria Umberta I. (miesto relaxu) a známa kaviareň Gambrinus, ktorú nemôžeme obísť (káva či drink je povinným rituálom každého návštevníka Neapola). Odtiaľ smerom nadol (k moru) sa dostanete na pobrežnú promenádu, tzv. Lungomare, k prístavom Beverello a Santa Lucia; okrem kaviarničiek a barov sú tam pevnosti Castel dell´Ovo (Vaječný hrad; najstarší hrad) a Castel Nuovo/Maschio Angioino (Nový hrad).

Ukončenie programu, voľný večerný program

3. deň

Pompeje - UNESCO

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Pompejí.

Starobylé rímske mesto Pompeje, zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta. Vstupné do Pompejí sa platí na mieste. NUTNÉ DOKLADY SO SEBOU (pas alebo OP, preukaz ZŤP). V archeologickom aeráli Pompeí sú povolené batohy do max. veľkosti 15x30cm.

Po návrate z Pompejí nasleduje program v Neapole. Nevynecháme vysvietenú Via S. Gregorio Armeno, celoročne plnú ručne robených betlehemov a vianočné trhy na Piazza Dante. Náš deň je ďalej venovaný historickému centru Neapola (mimochodom, najväčšie historické centrum v Európe; od r. 1995 zapísané v zozname UNESCO). Užijeme si prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí.

Ukončenie programu, voľný večerný program.

4. deň

Neapol

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a program v Neapole.

Dnes budete mať možnosť navštíviť tajomnú kaplnku S. Severo (Il Cristo velato = vrcholné dielo svetového sochárstva); kláštor S. Chiara so záhradami plnými citrónov; Duomo, nádhernú katedrálu so základmi z roku 324, s kaplnkou S. Gennara (Tesoro di S. Gennaro) či Národné archeologické múzeum.
Posilnení sa necháme vyviezť lanovkou na vyhliadku k pevnosti/hradu Castel Sant’ Elmo (lanovka nie je v cene). Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a, samozrejme, majestátny Vezuv. ...mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“.

V podvečer transfer na letisko, odlet do Viedne.

prílet 20:25 Neapol NAP -  22:05 Viedeň VIE

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 27.04.2022
do 30.04.2022
voľný
od 596,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné