Perly Talianska: Cinque Terre, Florencia a Pisa

TOPka Talianska - Pisa, Cinque-Terre, Florencia

Tentokrát si spolu prejdeme centrum kultúry a renesancie Florenciu aj vďaka slávnej rodine Medici, šikmú vežu v meste Pisa ,národný park na brehu mora – Cinque Terra. Aj toto sú lákadlá, ktoré si spolu užijeme na poznávacom zájazde + skvelé víno a jedlo = DOLCE VITA !

1.deň

Odlet do Pisy, stretnutie so sprievodcom na letisku v Pise.

 

Prílet do Pisy, spoločný transfer do hotela v Pise. Ubytovanie a voľný program.

2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta La Spezia a začiatok spoznávania Cinque Terre.

Ligúria. Cinque Terre (národný park; UNESCO). Drobné farebné dedinky medzi kopcami a lánmi viníc či olív. Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. Jedna „chutnejšia“ ako druhá. Každý z nás si zamiluje inú. Monterosso al mare (najväčšia); má najkrajšiu pláž. Pokiaľ chcete len a len oddych pri mori, potom je toto tá najlepšia voľba (nenechajte si ujsť možnosť člnkovať sa). Vernazza (najmiernejšie pobrežie); akoby tu zastal čas… cítite sa ako v stredoveku.  Corniglia (najvyššia); 100 m n. m. Je jediná, čo nie je priamo pri mori, musíte vyšľapať „zopár“ schodov. Vinice vám spríjemnia cestu hore. Manarola (najstaršia); bola vcelku izolovaná od ostatných, čo dokazuje špecifický manarolský dialekt. Je známa ako rybárska dedina a rybolov živí väčšinu ľudí (zásobujú podniky po celom pobreží). Rimaggiore (najkrajšia); tu sú tie najfarebnejšie domčeky; to je to miesto, kde urobíte tzv. ikonické fotky z Cinque Terre, ktoré poznáte z bedekrov a katalógov. Miestna architektúra je najzachovalejšia. Dedinky nie sú dostupné autom, ani autobusom.  Pohybovať sa po Cinque Terre sa budete pešo a vlakom.


Po skončení okruhu návrat do Pisy a voľný program.

3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Florencie a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.

Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci… mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Spoločná vychádzka mestom, ktorá bude trvať zhruba 6 hodín (s prestávkami na jedlo, kávu či pohár vína); centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládneme vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomi, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (ozdobený 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), ba i freska starovekej Bratislavy s názvom Pressburg (aj tuná sa dá vyjsť 300 schodov a pohľad na Florenciu je boží). Hneď vedľa je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio… a mnohí iní, nielen talianski umelci) či slávnou kaviarňou Rivoire. Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. Náš okruh mestom ukončíme v kostole Santa Croce, kde je pochovaný Galileo, Michelangelo a Machiaveli.

V podvečer  sa vrátime do Pisy a začneme  spoznávať toto prekrásne mesto.

Pisa, mesto známe najmä pre svoju (takmer 60 m vysokú) šikmú románsku vežu (Torre Pendente), ktorá je jedným zo symbolov Talianska. Srdce mesta: Námestie zázrakov = Piazza dei Miracoli (od r. 1987 zapísané na zoznam UNESCO) s katedrálou Duomo Santa Maria Assunta (11. stor.) a krstiteľnicou (Battistero; 12. stor.) sv. Jána (najväčšia krstiteľnica v Taliansku); neďaleko sú zvyšky rímskych kúpeľov a jeden z najkrajších cintorínov na svete Camposanto. Je možnosť zájsť si aj do múzeí, Museo delle Sinopie či Museo dell'Opera del Duomo Všetko si spolu prejdeme a urobíme netradične „tradičné“ fotky so šikmou vežou. Individuálny program.

4.deň

Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 11.03.2023
do 14.03.2023
4 dní
Viedeň
Voľný
od 560,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter