Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

PETROHRAD

Mesto na Neve – Biele noci – zájazd do Petrohradu

MOSKVA-PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD - mesto námorníkov - atraktívny zájazd

Petrovo mesto – Sankt Peterburg – Petrohrad – Leningrad – fascinujúce mesto na Neve. Poďte aj vy s nami prežiť zájazd na výnimočnú oslavu námorníctva a námorníkov, tak ako si to v roku 1703 zaumienil Peter I. Veľký.

Predaj zájazdov do Ruska je nateraz pozastavený.  

O obnovení vás budeme ihneď informovať tu, alebo na našej facebookovej stránke

Zatiaľ vám odporúčame naše ďalšie destinácie – naše poznávacie autorské zájazdy, ktoré nájdete na našej stránke. Pripravili sme pre vás už tradične UzbekistanGruzínsko, Arménsko, TalianskoChorvátsko a ďalšie zaujímavé destinácie stál pridávame na našu stránku ZÁJAZDY

Kolektív ma3oska travel

Petrohrad bol do roku 1918 hlavným mestom cárskeho a neskôr sovietskeho Ruska. A doteraz je hlavným mestom kultúry Ruska. Ale od svojho založenia v roku 1703 až do dnešných dní je aj hlavným mestom ruského vojnového námorníctva. Práve v Petrohrade, predtým v Leningrade, sídli Hlavný štáb Námornej flotily Ruskej federácie (predtým Námornej flotily ZSSR). A od roku 1939 sa v Petrohrade každoročne koncom júla koná monumentálna námorná prehliadka. Poďte sa s nami na ňu pozrieť.

1. deň

Odlet do Ruska

Prílet do Petrohradu, transfer z letiska do hotela.

Ubytovanie v hoteli priamo v širšom centre Petrohradu bude rýchle, aby sme nestrácali čas. A ide sa do ulíc. Ako inak, začneme hneď v chrámoch Petrohradu a to v Kazanskom chráme, kde je pochovaný poľný maršal Kutuzov, ktorý porazil Napoleona. Poprechádzame sa po Nevskom prospekte a v priľahlých parkoch. Na večeru si dáme boršč, bliny s kaviárom, či peľmene na všetky možné spôsoby.

Otváranie mostov - atrakcia na Neve

Pokiaľ bude dobré počasie a je plavebná sezóna, ideme na neskorú nočnú atrakciu – na otváranie mostov na Neve. Odchod podľa pokynov delegáta CK.

2. deň

Petrohrad - Benátky severu

Po raňajkách sa stretneme na recepcii, nasadneme do autobusu a ideme na autobusovú prehliadku nádherného Petrohradu. Nevský prospekt, hlavná tepna Petrohradu; Vasiljevskij ostrov s jeho rostrami a Burzou; no a samozrejme rieka Neva, ktorá vyteká z Ladožského jazera a má len 28 km. Ďalšia zastávka je na Zajačom ostrove (nemá nič spoločné so zajacmi. Prečo je to tak, sa dozviete sa pri výklade). Petropavlovská pevnosť je prvý záchytný bod z roku 1703, od ktorého počítame dejiny Petrohradu. Práve tu všetko začalo a práve tu v chráme sv. Petra a Pavla sú pochovaní všetci cári z rodu Romanovovcov od 18. storočia.

A ideme ďalej, veď nás čakajú strážcovia Petrohradu - sfingy, slávna Aurora, ktorej výstrelom sa v 1917 roku veľa zmenilo. Jazdecká socha Petra Veľkého - Mednyj vsadnik, budova Admirality. A sme pri chráme svätého Izáka. Chrám navrhol na mieste predchádzajúceho dreveného chrámu francúzsky architekt Auguste Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý bol patrónom imperátora Petra I. Veľkého. Interiér chrámu je vyzdobený mozaikami, zlatom, mramorom. 

A nakoniec nás čaká Chrám Kristovho vzkriesenia (Spas na Krovi), ktorý bol postavený na mieste, kde bol spáchaný atentát na cára Alexandra II. ktorého reformy sa mu zrejme stali osudnými. Podoba chrámu vám bude pripomínať Chrám Vasilija Blaženého, hlavne jeho cibuľové vežičky.

3. deň

Peterhof a Kronštadt

Ráno po raňajkách odchádzame na fakultatívny výlet do letného sídla cárskej rodiny, ktoré založil Peter I. Veľky, do Peterhofu (za príplatok 55,00 EUR), ktorý volajú aj ruské Versailles. Tento architektonický skvost Vás očarí. Čaká nás nádherný palác, ešte krajšie parky a pre nás úplne najkrajší výhľad na Fínsky záliv.

Po prehliadke Peterhofu ideme ďalej, tentokrát smerujeme do Mesta námorníkov - Kronštadtu.  Naša cesta povedie cez Fínsky záliv - ponad vodu / popod vodu. Máte sa na čo tešiť, cestou si pozrieme aj zaujímavé morské pevnosti, tzv. forty.

 

Zimný palác a jeho Ermitáž

Po návrate do Petrohradu nás čaká Zimný palác/Ermitáž. Tento nádherný stánok umenia je svetový unikát. V jeho zbierkach nájdeme vyše 3 milióny vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prehliadka s výkladom trvá cca 2,5 hodiny - budete obdivovať diela najvýznamnejších majstrov umeleckého sveta a jedinečnú architektúru Zimného paláca, vrátane Jordánskeho schodiska, palácovej kaplnky, cárskych apartmánov a reprezentačných sál.

4. deň

Prehliadka ruskej námornej flotily

Ráno sa stretneme na recepcii. Dnes nás čaká prehliadka námornej flotily Ruskej federácie. Celá prehliadka je situovaná na rieke Neve. Pokiaľ chceme mať dobrý výhľad, je potrebné si privstať a obsadiť dobré miesto s výhľadom na Nevu. Celé mesto bude žije  námorníctvom a námorníkmi a zmení sa doslova na jednu veľkú pešiu zónu. Treba sa, samozrejme, pripraviť na množstvo ľudí, ale myslíme si, že to všetko určite stojí za to.

5. deň

Carskoje selo s Jantárovou komnatou

Raňajky v hoteli. Po raňajkách nás čaká exkurzia (fakultatívny výlet za príplatok 70,00 EUR) do prímestskej cárskej rezidencie Carskoje selo, ktorá je známa hlavne Katarínskym palácom so slávnou "Jantárovou komnatou", ktorej obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny definitívne dokončili až v roku 2003. Pôvodná Jantárová komnata bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhema I. Petrovi Veľkému. Mestečko Puškin - letné sídlo ruských cárov dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval na Diplomatickej akadémii.

Poobede nás čaká plavba po kanáloch, pozrieme si Petrohrad z paluby lode. Dozviete sa napríklad, kto/čo je Čižik-pižik, ale aj veľa nových faktov o tomto úžasnom meste popretkávanom kanálmi a riečkami.

6. deň

Odlet domov

Končí sa náš poznávací letecký zájazd do Petrohradu, čaká nás už len transfer na letisko – odlet domov.

ma3oska travel zajazd

júl

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský (český) sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

6 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

No data was found
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter