Poklady Maroka: Marakéš, Casablanca a Rabat

1.deň

Odlet z Viedne do Agadiru.

 

Po prílete tranfer do Marakéša (cca.3 hodiny) sa stretnete so sprievodcom, ktorý Vám pomôže s ubytovaním. Nasleduje krátky oddych v hoteli a následne sa vydáme smerom na svetoznáme námestia Djemma el Fna s jeho neutíchajúcim životom. Prejdeme si historické staré mesto a zoznámime sa s týmto čarokrásnym miestom plných chutí a vôní Maroka. 

 

Po príchode do hotela nasleduje už iba voľný program.

2.deň

Raňajky v hoteli a nasleduje stretnutie so sprievodcom a program v Marakéši

Červené mesto, Okrové mesto, dcéra púšte, brána do hôr, Perla juhu a Bagdád západu. To všetko je Marakéš. Mesto, ktoré pulzuje, kde všetky farby, vône a chute sú zosilené. Mesto zázrakov. Na  trhy v starej medine si vyčleníme  dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme , ďaleko bude predčiť naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné   berberské šperky, voňavé  koreniny,ručne zdobené  šaty ako z 1000 a 1 noci,  typické marocké topánky babouche  ,  kožené kabelky , ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy,  sošky z alabastru , drahé kamene a krištály , tradičné berberské koberce. 

Pozrieme sa na starý trh s korením The Rahba Kedima, navštívime židovskú štvrť, zastavíme sa pri  70 metrov vysokom minarete Koutoubia, ktorý je akýmsi symbolom mesta. Nasajeme atmosféru na rušnom námestí Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. Námestie sa najmä večer mení na veľkú vývarovňu, kde majú návštevníci možnosť ochutnať miestne špeciality ako sú napr. slimáky na badiáne, ťavie hlavy a pod.

Spolu  navštívime Palác Bahia (v preklade KRÁSNY) s nádherne vyzdobeným háremom o rozlohe viac než 8 hektárov, v ktorom žili 4 ženy veľkovezíra  a jeho 24 konkubín. Skvost marockej architektúry. Palác, ktorý 14 rokov stavali tí najšpičkovejší marockí umelci . Maľované ,zlatom a cédrovým drevom vykladané stropy,  slnkom zaliate mozaiky – zellidž ,štuková výzdoba jemnejšia než francúzska krajka, nádherné záhrady . Krása, ktorá prebúdza dušu k činom. 

Po obede nás čakajú ikonické záhrady Jardin Majorelle (fakultatívne) a múzeum Yves Saint Laurenta (fakultatívne) vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životným zvratov 300 rastlinných druhov, z 5 kontinentov. 

Ukončenie programu a voľný program.

3.deň

Vstávame a raňajkujeme ešte predtým, ako sa prebudí celé mesto. Dnes nás čaká nezabudnuteľný zážitok z návštevy miest Casablanca a hlavného, kráľovského mesta Rabat.

Okolo 6:30 sa vydáme na našu cestu poznávania mesta Casablanca. V Casablance navštívime svetoznámu mešitu Hassana II. Mešita je so svojou plochou 90 000 m2 7. najväčšou na svete. Do mešity sa zmestí 105 tisíc ľudí. Mešitu navrhol francúzsky architekt Michel Pinseau a bola postavená firmou Bouygues. Mešita je dodnes najväčšou v krajine a jedinou v Maroku, ktorá je otvorená aj nemoslimom. 
Následne sa presunieme do časti Corniche – je promenáda, ktorá vedie pozdĺž pobrežia Casablancy. Počas slnečných dní je to jedno z najpríjemnejších miest v meste. Z promenády sa vám naskytne zaujímavý pohľad nmešitu Hassana II. Promenáda má byť pôvodne rušnou oblasťou zo strany turistov aj obyvateľov, strednej či vyššej triedy. Je tu mnoho reštaurácií.

Následne sa presunieme do Rabatu.

Rabat je hlavné mesto Maroka a zároveň jedno z „kráľovských miest“ Maroka. Nachádza sa na pobreží Atlantického oceánu pri ústí rieky ’Abú Raqráq. Rabat je opevnené staré mesto. Nachádza sa v ňom množstvo vrcholnostredovekých (maurských) pamiatok a hradieb. Je tu univerzita (1957), technická vysoká škola, Ústav pre arabský jazyk, Národné konzervatórium, škola tkania kobercov, botanická záhrada, zoo, botanická pokusná záhrada, divadlá, múzeá, knižnica, medzinárodné letisko (10 km od mesta) a námorný prístav. Sídli tu aj katolícke biskupstvo
Počas poznávacej časti navštívite medinu v Rabate, Kasbu – nachádza sa na kopci pri ústí rieky Bou Regreg, oproti Salé a susedí so starou medinou v Rabate. Je zapísaná spolu s ďalšími pamiatkami v Rabate medzi svetové dedičstvo UNESCO. Budeme pokračovať prehliadkov Hassan Tower – koncom 12. storočia ho objednal Abu Yusuf Yaqub al-Mansur, tretí kalif Almohadského kalifátu. Veža mala byť najväčším minaretom na svete a mešita, ak by bola dokončená, by bola najväčšou v západnom moslimskom svete. Keď al-Mansur v roku 1199 zomrel, výstavba mešity sa zastavila. Minaret zostal stáť vo výške 44 metrov. Zvyšok mešity bol tiež ponechaný neúplný, pričom boli postavené iba začiatky niekoľkých múrov a 348 stĺpov. Veža spolu s pozostatkami mešity a moderným mauzóleom Mohameda V. tvorí dôležitý historický a turistický komplex v Rabate.

Po prehliadke nasleduje transfer do Marakéšu a voľný program.

4.deň

Po raňajkách budete mať mižnosť stráviť ešte krátky čas v centre mesta a následne sa vyberieme na letisko v Agadire.

Odlet do Viedne.

 

Termíny

od 11.11.2023
do 14.11.2023
4 dní
Viedeň
Voľný
od 761,00 EUR
od 25.11.2023
do 28.11.2023
4 dní
Viedeň
Voľný
od 763,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter