Prosecco tour + advent BUS

Prosecco tour – advent

Benátky + Prosecco degustácia

Romantická Verona + Prosecco/Valdobbiadene - TOP víkendovka

Poďte s nami do provincie Verony, kde navštívime samotnú Veronu s príbehom Romea a Júlie, degustujeme prosecco, vína Soave a túlame sa vinárskou oblasťou VALDOBBIADENE – mestečko v regióne TREVISO. Práve tu sa vyrába najkvalitnejšie prosecco.

Benátky a okolie + vínna cesta talianskymi dolinami tejto provincie

1. deň

Odchod do Talianska podľa nástupných miest

Nástup:

  • 05.00 hod. - Bratislava, DK Istropolis 

Ďalej smer Rakúsko a Taliansko.

Príchod do Talianska v poobedňajších hodinách

Príchod do cieľa v poobedňajších hodinách, ubytovanie sa v hoteli.

O 17.00 hod. spoločný odchod na degustáciu exkluzívneho PROSECCA (8 druhov) s pravým talianskym občerstvením, večerná zábava, voľný program.

2. deň

Verona a Valdobbiadene

Raňajky. Po raňajkách odchod autobusom do romantickej a prekrásnej Verony, do mesta Shakespeara a jeho príbehu lásky..

Čo tu nájdeme? Známu arénu na námestí Piazza Brá, množstvo krásnych uličiek, známe módne značky s oslnivými logami, obrovské množstvo historických budov a čarovných zákutí... Samozrejme, Casa di Julietta s povestným balkónom na Via Capello 23 je najväčším ťahačom. Okrem toho si pozrieme Piazza delle Erbe (bývalé rímske fórum) s fontánou so sochou „veronskej madony“, symbol mesta Verona. Zastavíme sa aj na námestí Piazza dei Signori, pozrieme si pruhovaný palác Palazzo del Comune, 84 m vysokú vežu Torre dei Lamberti, či románsky kostol Santa Maria Antica, vedľa ktorého sú gotické náhrobky Scaglierovcov, vládcov Verony...

Cestou do Valdobbiadene sa zastavíme v Rocca Sveva, v pôvabnej stredovekej dedine na degustáciu skvelých bielych a červených lokálnych vín známych značiek Soave a Valpolicella. Dnes to bude bez bubliniek. Excelentné vinárstvo, v ktorom sa rodia vína Rocca Sveva, vyhľadávaný výber vín veronskej tradície. Silné, elegantné, výrazné, so šarmom... niečo medzi históriou a realitou.

Návrat na hotel. Podľa dohody so sprievodcom je možná degustácia "Italiano producto" D.O.C. vrátane prosecca pre tých, čo si vedia užívať život (cena od 7,00 €/osoba). 

3. deň

Pokračujeme v ochutnávaní Talianska

Raňajky a odubytovanie sa. Ráno sa ešte zastavíme pri Molinetto della Corda (neďaleko Refrontolo) na starom mlyne z roku 1630, ktorý stojí na brehu rieky Lierza a mlel múku celých 300 rokov až do roku 1953! A keďže sme v Taliansku a prišli sme sem, aby sme si užili a priniesli domov TOP "jedlé" darčeky, zastavíme sa na nákupy chutných talianskych produktov na rodinnej farme Perenzuinovcov (San Pietro). Táto eko-bio farma má všetky certifikáty a oprávnenia predávať produkty pod značkou kvality D.O.C. - už teraz sa nám zbierajú slinky... Je možná degustácia (cena od 7,00 €/osoba). Na cestu si ešte dáme skvelé prosecco... Dolce vita Italia!

 

Poobede odchod domov

Sadáme do autobusu a cestujeme na Slovensko. Návrat vo večerných/nočných hodinách 

  • Bratislava, DK Istropolis
Vinárske minimum

Soave je víno vyrobené z hrozna Garganega na území homonymného označenia v oblasti Verony. Suché biele vína vyrábané v tejto oblasti zodpovedajú nominálnym hodnotám Soave DOC a Soave Superiore DOCG, z ktorých vzniká niekoľko druhov, základné, vynikajúce, klasické a rezervné. To umožňuje výrobcom mať rad vín, ktoré siahajú od najpripravenejších a najľahších, cez vína strednej, pikantnej a harmonickej úrovne až po skvelé vína na dozrievanie.

Valpolicella je najdôležitejšou a najznámejšou vinárskou oblasťou v provincii Verona a rozprestiera sa v piatich paralelných dolinách, ktoré sa nachádzajú v smere sever-juh, medzi jazerom Garda a pohorím Lessini. Na tomto obrovskom území sa pestuje hlavne čierne bobuľovité hrozno viniča Corvina, Rondinella a Molinara. Z tohto hrozna sa vyrába celý rad vín od základnej a vyššej Valpolicella až po Valpolicella Ripasso, Amarone a Recioto.

VALDOBBIADENE - mestečko v regióne TREVISO (sever Talianska). Práve tu sa vyrába najkvalitnejšie prosecco na svete.

A my vás pozývame k TOP výrobcovi, ktorého meno je známe po celom svete. Taliani, Gregorio a jeho synovia Massimo a Michele, nám vo svojej vinici a pivnici pripravia degustáciu ôsmich druhov prosecca s občerstvením. "Prosečko" + jedlo a nádherné výhľady po prekrásnej talianskej krajine = srdečná a milá zábava - à la Dolce vita Italia. 

À propos - ich Prosecco D.O.C.G. extra brut - získalo 9. júla 2021 zlatú medailu na prestížnej medzinárodnej súťaži a MY ho máme v ponuke degustácie - bellissimo degusto!

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom, nástup/výstup od RK po BA

Termíny

od 02.12.2022
do 04.12.2022
voľný
od 430,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter