Rím – Adventný víkend vo večnom meste

Všetky cesty vedú do… – áno, je to RÍM

Trojkráľový Rím 5.1. – 8.1.2023

Všetky cesty vedú do Ríma!

Začnite rok 2023 veľkolepo! Vyberte sa s nami do večného mesta. Krásny Rím si užijeme s profesionálnym sprievodcom, zúčastníme sa svätej omše s pápežom Františkom v Bazilike sv. Petra a pozrieme si všetky významné pamätihodnosti. Tak čo? Presvedčili sme vás?
1. deň

Odlet z Viedne do Večného mesta

Prílet do Ríma - letisko Fiumicino, transfer do hotela v širšom centre Ríma.

Po rýchlom ubytovaní začíname prehliadku v najmenšej z pápežských bazilík Santa Maria Maggiore, ktorá je pre Slovanov významným pútnickým miestom. Následne sa prejdeme okolo prezidentského paláca až k Fontana Di Trevi a k slávnym Španielskym  schodom.

Večer si vychutnáme  atmosféru sobotného večera na nákupnej ulici Via del Corso. Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

2. deň

Pápežská svätá omša v Bazilike Svätého Petra

Po raňajkách  presun do Vatikánu, najmenšieho štátu na svete, a účasť na svätej omši v Bazilike Svätého Petra celebrovanej  Svätým otcom o 10:00 hodine.

Po svätej omši prehliadka baziliky a Vatikánu. Bazilika svätého Petra je jedna dych vyrážajúca bazilika s množstvom nádherných umeleckých diel.

(*Vatikánske múzeá sú v tento deň zatvorené a preto nie je možná ich prehliadka)

Prestávka na občerstvenie a následne pokračovanie v prehliadke Ríma.

Presunieme sa na Piazza Navona  a k  Pantheonu.

3. deň

Spoznávame Rím dôkladne

Dnešný deň začneme na úplne prvom kresťanskom mieste, kde sa začala písať história kresťanských chrámov – Lateránsky chrám. Prezrieme si jeho krásu, navštívime Sväté schody...

Odtiaľ sa presunieme prechádzkou okolo Colossea až k najstaršej časti Ríma - Forum Romanum.  V sobotu si ako praví Taliani užijeme večerný život v centre.

4. deň

Posledný a intenzívny deň v Ríme

Po raňajkách si odložíme batožinu a presunieme sa ku Chrámu Santa Croce, kde Michelangelo zanechal svoje veľkolepé dielo - sochu Mojžiša.  Ďalej navštívime  Piazza Venezia, miesto, ktoré si pripomína zrod Talianskej republiky. Ako praví Rimania navštívime  Campo dei Fiori, kde si vychutnáme nedeľný obed. Popoludní dobehneme všetko, čo sme v predošlé dni nestihli.

Cca o 17.00 odchod z hotela na letisko a presun domov.

ma3oska travel zajazd taliansko

január

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 05.01.2023
do 08.01.2023
voľný
od 575,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter