Sicília: Etna, Savoca, Katánia, Taormina a Liparské ostrovy

1.deň – Katánia

Odlet z Viedne do Katánie.

Prílet do Katánie, spoločný transfer do hotela, ubytovanie a začína náš program.

Sicília, „ostrov Slnka“, najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina); Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský). 

Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov; ostrov postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady,  arabsko-byzantské dómy… tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry z nej robí atraktívnu destináciu. 

Katánia – počtom obyvateľov je po Palerme druhým najväčším sicílskym mestom, celkovo desiatym spomedzi všetkých talianskych miest. Takisto patrí medzi pätnásť talianskych miest, v ktorých sa nachádza metro a je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pozrieme si centrum s Katedrálou Svätej Agáty, prístav a pevnosť Castello Ursino, ktorú postavili v tesnej blízkosti mora v roku 1240.

Večer návrat do hotela, voľný program.

2.deň – Etna, Savoca a Taormina

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Etna a Taormina.

Dnes nás čaká výlet k najväčšiemu vulkánu Európy – k sopke Etna: vrchol pokrytý lávovými prúdmi, vulkanickým popolom a ostrovčekmi snehových polí. Cesta zvaná „Strada del´Etna“ s mnohými zákrutami nás dovedie k horskej chate Sapienza vo výške 1 910 m.n.m., kde si užijete krásny výhľady na krátery Silvestri.

S výškou 3 357 metrov je Etna najvyššia sopka v Európe. Sopka je izolovaný kopec, ležiaci približne 29 km od mesta Catania. Na jej úpätí sa nachádzajú vinice, olivové, figové a citrusové sady, vyššie polohy sú pokryté píniovými hájmi a vrchol je odlesnený, pokrytý lávovými prúdmi a vulkanickým popolom. Väčšiu časť roka sa na vrchole drží snehová pokrývka.

Pokračujeme návštevou známeho sicílskeho mestečka Savoca, s prehliadkou originálneho baru Vitelli, kde slávny americký režisér Francis Ford Coppola filmoval niektoré časti z ikonickej trilógie Krstného otca. Návšteva baru je samozrejmosťou. Ďalej  nasleduje prehliadka kostola Sv. Nicolu, kde sa filmovala svadba Michaela Corleoneho (Al Pacino) s jeho láskou Apolloniou. Savoca je mimochodom súčasťou prestížnej skupiny najkrajších stredovekých mestečiek Talianska (Borghi piu belli d’Italia). 

Taormina – Je najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Tak si ju dosýta vychutnáme, veď Sicília je a bude tým naj miestom, ktoré treba určite zažiť, ochutnať a precítiť, tak ako sa patrí.

Po programe návrat do hotela a voľný program.

3.deň – Liparské ostrovy

Po raňajkách nasleduje transfer do mesta Milazzo, kde sa nalodíme na náš výlet na ostrovy Panarea a Stromboli.


Ostrov Panarea – je najmenší z obývaných ostrovov a celkovo druhý najmenší ostrov súostrovia Liparské ostrovy. Nachádza sa približne 20km od ostrova Lipari. Ostrov je obývaný už od staroveku, Gréci mu dali meno Hycesia. Na ostrove žije približne 280 obyvateľov.

Panarea ponúka jeden z najkrajších výhľadov na susedné ostrovy s večne predvádzajúcou sa sopkou. Cez ostrov sa môžete vydať pešo a po pár minútach zistíte, prečo ostrov nazývaju ,,talianske Santorini´´. Ostrov ponúka útočisko pre mnoho slávnych osobností, ktoré si chcú oddýchnuť pred davom turistov. Po voľnom čase a prehliadke ostrova Panarea a nalodíte na loď a vydáte sa smerom k ostrovu Stromboli.

Ostrov Stromboli – je tvorený rovnomenným stratovulkánom, ktorý patrí medzi najaktívnejšie sopky na svete. Tento ostrov je oproti predošlému o niečo väčší, jeho rozloha je 12,2 km2. Pod morskou hladinou sa nachádza základňa sopky, ktorá je 2 400 m hlboko. Najvyšší bod ostrova je vo výške 926 m. Vancori, druhý najvyšší vrchol, sa nachádza v nadmorskej výške 924 m. V celom Liparskom súostroví je sopka Stromboli najmladšia (cca 40 000 rokov), ale tiež najaktívnejšia.

Tento stratovulkán, tzv. navrstvenú sopku, ktorá má pomerne štíhly kužeľ s vrcholovým kráterom, máte možnosť zbadať v jej aktívnej činnosti práve napríklad pri plavbe na lodi okolo ostrova. Každých cca 20 minút sa opakujú erupcie kráteru a za dobrej viditeľnosti sú najmä v noci vidieť z ďalekého okolia. Je naozaj veľký zážitok vidieť niečo takéto na vlastné oči! Zaujímavosťou je, že sopečná erupcia v lete 2003 rozšírila priemer vrcholového kráteru z pôvodných 35 m na dnešných 125 m. Ale nemajte obavy, žeravá láva je vymršťovaná hore a obvykle padá ihneď späť do kráteru a takto stále dokola. Nespôsobuje tak príliš veľké škody a za dobu svojej existencie nezničila ani jednu miestnu osadu. Po tomto nádhernom prírodnom divadle sa vydáte naspäť do mesta Milazzo a čaká na Vás už iba transfer do Katánie.

V neskorých večerných hodinách návrat do Katánie a voľný program.

4.deň

  • Pri pobyte na 4 dni: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.

 

  • Pri pobyte na 5 a 6 dní: Voľný program

5.deň

  • Pri pobyte na 5 dní: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.

 

  • Pri pobyte na 6 dní: Voľný program

6.deň

  • Pri pobyte na 6 dní: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.

Termíny

od 19.10.2023
do 22.10.2023
4 dní
Viedeň
Voľný
od 800,00 EUR
od 19.10.2023
do 23.10.2023
5 dní
Viedeň
Voľný
od 765,00 EUR
od 19.10.2023
do 24.10.2023
6 dní
Viedeň
Voľný
od 928,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter