Sicília

Ostrov na juhu Talianska, ktorý musíte vidieť

Ostrov Slnka alebo slnečná Sicília. Aj takto sa dá charakterizovať ostrov, kde zažijete históriu, južanský temperament, skvelú kuchyňu s plodmi mora. Ale aj ETNU. A samozrejme typický južanský ležérny život.

Čo vám ponúkame?

Pobytovo-poznávací výlet. Čaká nás leňošenie pri nádhernom mori alebo pri bazéne + toto všetko bude obohatené o zážitkové (fakultatívne) výlety. 

V ponuke fakultatívnych výletov sú pripravené celodenné  lodné výlety na Liparské ostrovy: Lipari, Vulcano,  Panarea, Stromboli.

Lipari je najväčším z ostrovov, zároveň hlavné mesto súostrovia, v minulosti to bývalo biskupské sídlo (historické centrum je toho dôkazom). Vulcano stále vrie a vzduch je plný prírodných sírových pár (tzv. fumarole). Môžete vyjsť ku kráteru, alebo si zaplávať v horúcom mori (s vyvierajúcimi prameňmi priamo v ňom), alebo navštíviť miestne termály s bazénmi rôznej teploty, vírivkami a všetkým, čo vám dá pocit relaxu.

Panarea patrí k menším ostrovom v súostroví. Je to pastva pre oči, niečo ako Santorini v Grécku. Biela a modrá vás opantajú. Stromboli vás dostane svojou stále živou sopkou, ktorá sa predvádza každých 15-20 minút, svetoznámym dezertným vínom Malvasia, ale aj úzkymi uličkami a jednoduchými domčekmi s vonkajším schodiskom. V podvečer zažijete divadelné predstavenie sopky Stromboli naplno. Kamery a fotoaparáty dobre nabiť!

1. deň

Prílet z  Viedne do Catanie; presun do hotela v Capo d´Orlando

2. deň

Po prelete máme dnes relax pri mori.

V podvečer Capo d´Orlando

3. deň

Celodenný výlet Monreale-Palermo

Monreale-Palermo. Dve nádherné katedrály. Jedna je krajšia zvnútra, druhá zvonku. Rozhodnete vy, ktorá na vás ako pôsobí. Akoby bohom zabudnuté Monreale je usadené v horách nad Palermom, ktoré už dávno nemá svoj povestný lesk a slávu, hoci mnohé nám neustále pripomína jeho veľkosť a silu. Palermo je od stredoveku hlavným mestom Sicílie. a piatym najväčším mestom Talianska. Známe európske „vychytávky“ (okrem Duomo) Quattro Canti, Piazza Pretoria či Teatro Massimo v Palerme určite neobídeme.

4.deň

Relax pri mori; v podvečer cooking class; degustácia sicílskych vín

4. deň

Relax pri mori; v podvečer cooking class; degustácia sicílskych vín

5. deň

Celodenný výlet Savoca -Taormina

Savoca-Taormina. Kto videl Coppolovu trilógiu Krstný otec s Marlonom Brandom a Alom Pacinom (r. 1972; považovaný za jeden z najlepších filmov všetkých dôb), atmosféru filmu zažije na vlastnej koži. V Savoca (a v neďalekej Forza d´Agro) všetko zostalo tak, ako bolo... doslova. Ikonické „mafiánske“ miesta s pitoresknými zákutiami. Poobede vás opantá zmyselná Taormina. Je najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Tak si ju dosýta vychutnáme...

6. deň

Cefalú; relax pri mori

7. deň

check-out; presun na letisko; odlet z Catanie do Viedne

Pár faktov o Sicílii:

  • je to najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina)
  • región SICÍLIA má špeciálny autonómny status od r. 1946 a súčasťou Talianska je od roku 1861
  • SICÍLIU obmývajú tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V)
  • k SICÍLII patrí aj osem ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone
  • SICÍLIA je približne polovica zo Slovenska
  • jej najširšia časť je 188 km a najdlhšia časť má 288 km
  • od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viacej ako 3 000 m, aj preto je teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami obrovský - to pocítite, hlavne ak sa vyberiete na sopku ETNA 
  • SICÍLIA je veľmi krásna, zároveň kontrastná, vzrušujúca a určite divoká a, dievčatá, je tam skvelý "šoping"
  • rôznorodá architektúra - nájdeme tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostolíky a hrady, arabsko-byzantské dómy. No a práve tento MIX robí SICÍLIU jedinečnou a atraktívnou.

 

celoročne

polpenzia

slovenský sprievodca

7 dní

letecky

Termíny

od 19.06.2022
do 25.06.2022
voľný
od 889,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné

Galéria zájazdu

Táto web stránka používa súbory cookies