Sicília – relax a poznávačka

To najlepšie na juhu Talianska - Sicília = Palermo, Liparské ostrovy, Taormina

Ostrov Slnka – Sicília so svojou históriou, južanským temperamentom a skvelou kuchyňou. Vulkány na Liparských ostrovoch. A samozrejme typický sicílsky ležérny život a sicílske jedlá. V základnej cene je oddych pri mori + raňajky, možnosť fakultatívnych výletov.

Čo vám ponúkame?

Pobytovo-poznávací výlet. Čaká nás leňošenie pri nádhernom mori alebo pri bazéne + toto všetko bude obohatené o zážitkové (fakultatívne) výlety, všetko podľa vášho výberu. 

V ponuke fakultatívnych výletov sú pripravené celodenné  výlety loďou na Liparské ostrovy: Lipari - Vulcano,  Panarea - Stromboli.

Môžete sa s nami vybrať do Palerma - hlavného mesta Sicílie, ale aj na miesta, kde sa natáčal film Krstný otec...

A k tomu všetkému more + relax, dobré jedlo + víno = aj takto chutí Sicília.

1. deň

Prílet z  Viedne do Catanie; presun do hotela 4* v Capo d´Orlando - pár metrov od mora.

2. deň

Raňajky, relax pri mori

Po prílete - dnes relax pri mori.

ALE, ak však chcete zažiť niečo netradičné a užiť si Sicíliu naplno, je tu možnosť ísť na celodenný lodný výlet  Lipari - Vulcano.

Lipari je najväčším z ostrovov, zároveň hlavné mesto súostrovia, v minulosti to bývalo biskupské sídlo (historické centrum je toho dôkazom). 

Vulcano stále vrie a vzduch je plný prírodných sírových pár (tzv. fumarole). Môžete vyjsť ku kráteru alebo si zaplávať v horúcom mori (s vyvierajúcimi prameňmi priamo v ňom) alebo navštíviť miestne termály s bazénmi rôznej teploty, vírivkami a všetkým, čo vám dá pocit relaxu.

3. deň

Raňajky, relax pri mori.

Alebo pokračujeme v spoznávaní Sicílie: celodenný výlet Palermo - Cefalú (s relaxom pri mori na krásnej romantickej pláži)

Palermo - je od stredoveku hlavným mestom Sicílie a piatym najväčším mestom Talianska. Svoj povestný lesk už stratilo, ale pri prechádzke mestom pocítite jeho veľkosť a minulú slávu. Známe európske „vychytávky“ Duomo, Quattro Canti, Piazza Pretoria či Teatro Massimo v Palerme určite neobídeme. A nielen to, veď mesto má čo ponúknuť.

Cefalú - veľmi útulné a pôsobivé mestečko na severnom pobreží si získa hlavne romantické duše. Normanská katedrála, uzučké vydláždené uličky a kúzelná romantická pláž. Aj toto je Cefalú. Svoju malebnosť a romantiku si mestečko zachovalo aj preto, že tu nenájdete žiadnu modernú zástavbu, proste romantika na taliansky/sicílsky spôsob.

4. deň

Raňajky, relax pri mori.

Pokiaľ sa vám zdá, že vám je bližší aktívny oddych, ako oddych pri mori, môžete sa s nami aj dnes vybrať na celodenný lodný výlet: Panarea - Stromboli - 2 ostrovy v Liparskom súostroví.

Panarea - je najmenší ostrov a veru asi aj najkrajší - také Santorini (Grécko) na sicílsky spôsob. Biela a modrá farba prevládajú na tomto ostrove a je to veru veľmi útulné romantické miestečko.

Stromboli vás priam chytí za srdce svojou aktivitou a živelnosťou. Sopka je dodnes aktívna a každých 15-20 minút nám to dokazuje. Obzvlášť večer, kedy si užijeme "Divadlo" pod otvoreným nebom. Unikátne foto a video si budete roky prezerať a spomínať na tento prírodný unikát.

Malebné uličky, jednoduché domčeky, skvelé jedlá a pohár svetoznámeho vína Malvasia - aj toto je DOLCE VITA ala Sicilia/Stromboli.

5. deň

Raňajky, relax pri mori.

Dnes si všetci spolu dopoludnia dáme relax pri mori a potom nás čaká prechádza mestečkom Capo d'Orlando.

V podvečer cooking class - sicílska kuchyňa (40,00€) alebo degustácia sicílskych vín (25,00€) - podľa vlastného výberu.

6. deň

Raňajky, relax pri mori.

Celodenný výlet Savoca -Taormina.

Savoca - Taormina. Kto videl Coppolovu trilógiu Krstný otec s Marlonom Brandom a Alom Pacinom (r. 1972; považovaný za jeden z TOP filmov všetkých čias), atmosféru filmu zažije na vlastnej koži.

V Savoca (a v neďalekej Forza d´Agro) všetko zostalo tak, ako bolo... Doslova a do písmena - také putovanie minulosťou Sicílie. Ikonické „mafiánske“ miesta s pitoresknými zákutiami.

Poobede vás zase opantá zmyselná Taormina. Je najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Tak si ju dosýta vychutnáme, veď Sicília je a bude tým naj miestom, ktoré treba určite zažiť, ochutnať a precítiť, tak ako sa patrí.

7. deň

Raňajky, odubytovanie sa/check-out; presun na letisko; odlet z Catánie do Viedne.

Pár faktov o Sicílii:

  • je to najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina);
  • región SICÍLIA má špeciálny autonómny status od r. 1946 a súčasťou Talianska je od roku 1861;
  • SICÍLIU obmývajú tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V);
  • k SICÍLII patrí aj ďalšie ostrovy: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone;
    • SICÍLIA je približne polovica zo Slovenska;
  • jej najširšia časť je 188 km a najdlhšia časť má 288 km;
  • od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m, aj preto je teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami obrovský - to pocítite, hlavne ak sa vyberiete na sopku ETNA ;
  • SICÍLIA je veľmi krásna, zároveň kontrastná, vzrušujúca a určite divoká a, dievčatá, je tam skvelý "šoping";
  • rôznorodá architektúra - nájdeme tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostolíky a hrady, arabsko-byzantské dómy. No a práve tento MIX robí SICÍLIU jedinečnou a atraktívnou.
ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

7 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 12.06.2022
do 18.06.2022
voľný
od 750,00 EUR
od 11.09.2022
do 17.09.2022
voľný
od 750,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné