Sicília – relax a poznávačka

To najlepšie na juhu Talianska - Sicília = Palermo, Liparské ostrovy, Taormina

Ostrov Slnka – Sicília so svojou históriou, južanským temperamentom a skvelou kuchyňou. Vulkány na Liparských ostrovoch. A samozrejme typický sicílsky ležérny život a sicílske jedlá. V základnej cene je oddych pri mori + raňajky, možnosť fakultatívnych výletov.

Čo vám ponúkame?

Pobytovo-poznávací výlet. Čaká nás leňošenie pri nádhernom mori alebo pri bazéne + toto všetko bude obohatené o zážitkové (fakultatívne) výlety, všetko podľa vášho výberu. 

V ponuke fakultatívnych výletov sú pripravené celodenné  výlety loďou na Liparské ostrovy: Lipari - Vulcano,  Panarea - Stromboli.

Môžete sa s nami vybrať do Palerma - hlavného mesta Sicílie, ale aj na miesta, kde sa natáčal film Krstný otec...

A k tomu všetkému more + relax, dobré jedlo + víno = aj takto chutí Sicília.

1. deň

Prílet z  Viedne do Catanie; presun do hotela 4* v Capo d´Orlando - pár metrov od mora.

2. deň

Raňajky, relax pri mori

Po prílete - dnes relax pri mori.

ALE, ak však chcete zažiť niečo netradičné a užiť si Sicíliu naplno, je tu možnosť ísť na celodenný lodný výlet  Lipari - Vulcano.

Lipari je najväčším z ostrovov, zároveň hlavné mesto súostrovia, v minulosti to bývalo biskupské sídlo (historické centrum je toho dôkazom). 

Vulcano stále vrie a vzduch je plný prírodných sírových pár (tzv. fumarole). Môžete vyjsť ku kráteru alebo si zaplávať v horúcom mori (s vyvierajúcimi prameňmi priamo v ňom) alebo navštíviť miestne termály s bazénmi rôznej teploty, vírivkami a všetkým, čo vám dá pocit relaxu.

3. deň

Raňajky, relax pri mori.

Alebo pokračujeme v spoznávaní Sicílie: celodenný výlet Palermo - Cefalú (s relaxom pri mori na krásnej romantickej pláži)

Palermo - je od stredoveku hlavným mestom Sicílie a piatym najväčším mestom Talianska. Svoj povestný lesk už stratilo, ale pri prechádzke mestom pocítite jeho veľkosť a minulú slávu. Známe európske „vychytávky“ Duomo, Quattro Canti, Piazza Pretoria či Teatro Massimo v Palerme určite neobídeme. A nielen to, veď mesto má čo ponúknuť.

Cefalú - veľmi útulné a pôsobivé mestečko na severnom pobreží si získa hlavne romantické duše. Normanská katedrála, uzučké vydláždené uličky a kúzelná romantická pláž. Aj toto je Cefalú. Svoju malebnosť a romantiku si mestečko zachovalo aj preto, že tu nenájdete žiadnu modernú zástavbu, proste romantika na taliansky/sicílsky spôsob.

4. deň

Raňajky, relax pri mori.

Pokiaľ sa vám zdá, že vám je bližší aktívny oddych, ako oddych pri mori, môžete sa s nami aj dnes vybrať na celodenný lodný výlet: Panarea - Stromboli - 2 ostrovy v Liparskom súostroví.

Panarea - je najmenší ostrov a veru asi aj najkrajší - také Santorini (Grécko) na sicílsky spôsob. Biela a modrá farba prevládajú na tomto ostrove a je to veru veľmi útulné romantické miestečko.

Stromboli vás priam chytí za srdce svojou aktivitou a živelnosťou. Sopka je dodnes aktívna a každých 15-20 minút nám to dokazuje. Obzvlášť večer, kedy si užijeme "Divadlo" pod otvoreným nebom. Unikátne foto a video si budete roky prezerať a spomínať na tento prírodný unikát.

Malebné uličky, jednoduché domčeky, skvelé jedlá a pohár svetoznámeho vína Malvasia - aj toto je DOLCE VITA ala Sicilia/Stromboli.

5. deň

Raňajky, relax pri mori.

Dnes si všetci spolu dopoludnia dáme relax pri mori a potom nás čaká prechádza mestečkom Capo d'Orlando.

V podvečer cooking class - sicílska kuchyňa (40,00€) alebo degustácia sicílskych vín (25,00€) - podľa vlastného výberu.

6. deň

Raňajky, relax pri mori.

Celodenný výlet Savoca -Taormina.

Savoca - Taormina. Kto videl Coppolovu trilógiu Krstný otec s Marlonom Brandom a Alom Pacinom (r. 1972; považovaný za jeden z TOP filmov všetkých čias), atmosféru filmu zažije na vlastnej koži.

V Savoca (a v neďalekej Forza d´Agro) všetko zostalo tak, ako bolo... Doslova a do písmena - také putovanie minulosťou Sicílie. Ikonické „mafiánske“ miesta s pitoresknými zákutiami.

Poobede vás zase opantá zmyselná Taormina. Je najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Tak si ju dosýta vychutnáme, veď Sicília je a bude tým naj miestom, ktoré treba určite zažiť, ochutnať a precítiť, tak ako sa patrí.

7. deň

Raňajky, odubytovanie sa/check-out; presun na letisko; odlet z Catánie do Viedne.

Pár faktov o Sicílii:

  • je to najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina);
  • región SICÍLIA má špeciálny autonómny status od r. 1946 a súčasťou Talianska je od roku 1861;
  • SICÍLIU obmývajú tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V);
  • k SICÍLII patrí aj ďalšie ostrovy: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone;
    • SICÍLIA je približne polovica zo Slovenska;
  • jej najširšia časť je 188 km a najdlhšia časť má 288 km;
  • od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m, aj preto je teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami obrovský - to pocítite, hlavne ak sa vyberiete na sopku ETNA ;
  • SICÍLIA je veľmi krásna, zároveň kontrastná, vzrušujúca a určite divoká a, dievčatá, je tam skvelý "šoping";
  • rôznorodá architektúra - nájdeme tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostolíky a hrady, arabsko-byzantské dómy. No a práve tento MIX robí SICÍLIU jedinečnou a atraktívnou.
ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca počas celého pobytu

ma3oska travel zajazd taliansko

7 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 11.09.2022
do 17.09.2022
voľný
od 750,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter