SOČI

Juh Ruska - pobrežie Čierneho mora

Ruské pobrežie Čierneho mora má určite čo ponúknuť. More, hory, olympijská dedina, výborné víno a čierny kaviár. Kto by odolal takej ponuke? Soči je mesto na pobreží a má dĺžku neuveriteľných 140 km!

Predaj zájazdov do Ruska je nateraz pozastavený.  

O obnovení vás budeme ihneď informovať tu, alebo na našej facebookovej stránke

Zatiaľ vám odporúčame naše ďalšie destinácie – naše poznávacie autorské zájazdy, ktoré nájdete na našej stránke. Pripravili sme pre vás už tradične UzbekistanGruzínsko, Arménsko, TalianskoChorvátsko a ďalšie zaujímavé destinácie stál pridávame na našu stránku ZÁJAZDY

Kolektív ma3oska travel

Mesto Soči, ktoré nazývajú aj ruskou Riviérou, má neuveriteľných 150 km. Vinie sa po pobreží Čierneho mora. A práve počas skvelého teplého jesenného počasia sme pre vás pripravili zájazd, v ktorom vám túto skutočne nádhernú časť subtropického  južného Ruska ukážeme. More, palmy, vynikajúce víno, jachty, architektúra, zábava, športoviská... je toho fakt veľa. História mesta a oddychu siaha až do roku 1909 do čias cárskeho Ruska a bohatej ruskej aristokracie. Veď, koho by nelákalo teplé more, skvelé jedlo, príjemná atmosféra mestečiek Adler, Gelendžik, či Anapa. No a samozrejme delfíny, ktoré si voľne plávajú popri pobreží. Ak budeme mať kus šťastia, určite ich uvidíme. Pozrieme si Olympijskú dedinu, športoviská svetovej úrovne, zimný štadión Šajba, na ktorom hrali aj naši hokejisti, či športoviská v ROSA CHUTOR  v Krasnej Poľane. Okrem toho je možné uvidieť dendrárium, oceanárium, delfinárium a mnoho iného a veľmi zaujímavého.

1. deň

Odlet do Ruska

Odlet z Viedne cez Moskvu do Krasnodaru.

Po prílete do Krasnodaru transfer na hotel, ubytovanie sa, prestávka na občerstvenie. Vo večerných hodinách prechádzka po nádhernom starom centre mesta. Dozvieme sa, prečo sa mesto volalo Jekaterinodar, kedy bolo premenované na Krasnodar a kto to boli „kubáňski kozáci“.

2. deň

Krasnodar

Ráno sa stretneme na recepcii a  pokračujeme v poznávaní Krasnodaru, poobede odchádzame vlakom – smer čiernomorské pobrežie Soči. Čaká nás skutočne zaujímavé putovanie krasnodarským krajom, upätím pohoria Kaukaz, ale aj nádherným čiernomorským pobrežím. Vo večerných hodinách príchod do Soči, ubytovanie sa na hoteli a prvé zoznámenie sa s mestom, ale aj plážami.

Večer - voľno.

3. deň

SOČI - perla čiernomorského pobrežia

Ráno sa stretneme na recepcii a vydáme sa na spoznávanie tzv. "Veľkého Soči". Prejdeme sa okolo budovy v štýle "stalinského empíru" – námorného prístavu, ktorý bol založený v roku 1934. Maják je dominantou mesta. Má už vyše sto rokov a je vidieť zo vzdialenosti 32 km. Drahé jachty, butiky, reštaurácie, palmy a kaviarne – aj toto je nádherné korzo, po ktorom sa budeme prechádzať.

Prestávka na obed (určite odporúčame skvelé špeciality – kambaly, miestne ustrice, krevety a iné dobroty čerstvo vylovené miestnymi rybármi. V popoludňajších hodinách plavba na lodi – cca 2 hodiny.

Večer možnosť navštíviť vystúpenie v delfináriu, resp. Aquapark alebo oceanárium. Všetko podľa vášho priania a chuti. Vstupné každý hradí sám.

4. deň

Olympijský deň

Tak sme nazvali dnešný deň, keď sa v skorých ranných hodinách, hneď po raňajkách, vyberieme do Olympijského parku Zimných olympijských hier 2014. Športoviská - zimný štadión Ľadovec, či hokejový štadión Šajba, olympijský štadión Fišt - na tomto štadióne prebiehal otvárací a zatvárací ceremoniál spomínaných ZOH. Určite nevynecháme ani modernú arénu F1, či spievajúcu fontánu.

V poobedňajších hodinách návrat na hotel, voľno, kúpanie sa v mori, relax. Individuálne je možnosť navštíviť Múzeum retro áut – kolekciu 79 veteránov z celého sveta alebo múzeum "Dača Stalina". Návrat na hotel vo večerných hodinách.

Večer, podľa priania, návšteva miestneho vinárstva a jeseterovej farmy (čierny kaviár).

5. deň

Rosa Chutor

Naše olympijské putovanie pokračuje a my sa dnes vyberiem do strediska ROSA CHUTOR. Toto lyžiarske stredisko sa nachádza na svahoch kaukazskej hory Ajbga, ktorej reliéf dovolil toto stredisko zaradiť do kategórie FIS. Komplex pojme 18 000 divákov a má jeden z najmodernejších systémov zasnežovania. Určite nevynecháme ani biatlonové centrum "Laura", kde naša zlatá Nasťa Kuzminová získala pre Slovensko zlatú medailu v biatlone.

V poobedňajších hodinách návrat na hotel, voľno, kúpanie sa v mori, relax.

Je možné dohodnúť ochutnávku miestnych krasnodarských vín.

6. deň

Dnešný deň bude celodenný výlet po pobreží Čierneho mora - info v CK .

7. deň

Odlet domov

Odlet domov, smer Soči – Moskva – Viedeň

ma3oska travel zajazd

máj-október

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

7 dní

ma3oska-travel-doprava-vlak-transsib-lietadlo

letecky do/z Ruska, vlak Krasnodar-Soči

Termíny

No data was found
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter