Španielsko: Barcelona, srdce Katalánska

1.deň

Odlet do Barcelony.

Po prílete nasleduje transfer na hotela a voľný program.

2.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na program.

 • Sagrada Familia – je masívna rímskokatolícka bazilika v Barcelone, ktorá je vo výstavbe už od roku 1882. Sagrada Familia je najväčší nedokončený katolícky kostol na svete s výškou 138m(2022). Prvá omša, ktorá tu bola odslúžená bola v roku 1885. Jej predpokladané dokončenie bolé na rok 2026 pri príležitosti osláv 100. o stanovenvýročia smrti architekta tohto chrámu Antonia Gaudího.
  Pápež Benedikt XVI. 7. novembra 2010 počas svojej návštevy Španielska baziliku posvätil. Do septembra 2010 bola dostavaná časť interiéru a zároveň bola sprístupnená pre turistov. Večer 8. decembra 2021 rozsvietili novo dokončenú vežu Panny Márie. Veža Panny Márie s výškou 138 metrov je druhou najvyššou z plánovaných 18 veží. Prekoná ju veža Ježiša Krista s výškou viac ako 172,5 metra, ktorá však ešte nie je dokončená.
  Bazilika je budovaná v štýle stredovekých katedrál s použitím jedinečného Gaudího dizajnu a pohanskej symboliky. Svojou výškou a masívnosťou sa ešte pred dokončením stala dominantou mesta Barcelona. Od roku 2005 sú fasáda zrodenia a hrobka, rovnako ako ďalšie Gaudího diela, spoločne zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.
 • Park Güell – keď sa povie Barcelona, automaticky vám napadne aj Antoni Gaudí. Tento velikán architektúry sa zaslúžil o preslávenie svojho milovaného mesta vďaka množstvu zaujímavých stavieb, ktoré v ňom naplánoval. Popri Sagrade Familia vyniká tiež Park Güell, ktorý mal byť veľmi zaujímavým komunitným projektom.
  Je rozľahlý park s architektonickými prvkami situovaný nad Barcelonou na svahu hory Turó del Carmel obrátenom smerom k moru. Park navrhol katalánsky architect Antoni Gaudí pôvodne ako záhradné mesto. Výstavba parku prebehla v rokoch 1900–1914; projekt záhradného mesta sa však realizovať nepodarilo.
 • Casa Batlló – je secesný dom v Barcelone susediaci s Casa Amatller. Stavbu vystavanú roku 1877 prestaval v rokoch 1905–1907 na objednávku textilného magnáta Josepa Batlló i Casanovasa slávny španielsky architekt Antoni Gaudí.
  Budova je potiahnutá dominujúcou fasádou, na ktorej sa nachádzajú balkóny v tvare lebiek a väčšie okná sú rozdelené holennými kosťami, poprípade nohami čajky. Na streche zas sú komíny pripomínajúce mimozemšťanov. Stavba na každého pôsobí inak a to bol zámer. Od roku 1962 je kultúrnou pamiatkou av roku 2005 bol zapísaný k ďalším Gaudího dielam na zozname svetového dedičstva UNESCO.
 • Paseo de Gracia – El Paseo de Gracia (en catalán, Passeig de Gracia) sa nachádza v Barcelone a je najluxusnejšiou a najnavštevovanejšiou ulicou v Barcelone . Je známa svojimi modernistickými budovami, dielami navrhnutými Antonim Gaudí a hosťovaním mnohých luxusných obchodov. Jej počiatky siahajú do rímskych čias. Najprv bola korzom, ktorý komunikoval Barcelonu s Gráciou, potom sa stal priestor pre voľný čas po inštalácii záhrad na oboch stranách ulice a nakoniec sa stal miestom bydliska, keď Ildefons Cerda navrhol Eixample na konci 19. storočia Milujem Barcelonu vás prevedie pamiatkami, ktoré v Eixample na ulici Passeig de Grácia nemôžete nechať ujsť. Nachádzajú sa tu budovy Casa Mila, tiež známa ako La Pedrera, Casa Batlló, Casa Amatller.

Po ukončení programu návrat do hotela a voľný program.

3.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na program.

 • La Rambla – je 1,2 kilometrov dlhá životne dôležitá tepna v centre mesta. Predstavte si pešiu zónu, vynásobte jej ruch desiatimi, pridajte južanský temperament a možno sa priblížite k atmosfére Rambly. Rambla prechádza od monumentu Colom, ktorý je venovený Krištofovi Kolumbovi až k Placa de Catalunya, centrálne námestie mesta. Rambla je v každé ročné obdobia a v každú hodinu plná života – nájdete tu pouličných artistov, reštaurácie, a najmä množstvo turistov. Nechajte sa aj vy zlákať do tejto príjemne turistickej pasce.
 • Tržnica Boqueria – vo svojej dnešnej podobe bola otvorená na začiatku 20. storočia a stále sa tešia obrovskej obľuby ako medzi miestnymi, tak aj turistami. Ponúka totiž všetko, čo vás napadne – od pôvodného mäsa, morských plodov, rýb, cez údeniny, vajcia, mliečne výrobky, syry až po ovocie a zeleninu všemožných typov, druhov, chutí a vôní. La Boqueria je prima ako na nákup surovín na jedlo, tak aj ak chcete nejakú čerstvú desiatu alebo obed – je tu nespočetné množstvo stánkov ponúkajúcich rôzne tapas, smoothies, krájané ovocie rovno na konzumáciu alebo obložené žemle.
 • Gotická štvrť – táto štvrť patrí k najstarším častiam mesta, nájdeme tu pozostatky opevnenia z čias Rímskej ríše, skryté gotické poklady, spleť úzkych uličiek pripomínajúcich labyrint, ústiacich na nádherné starobylé námestia. Pozrieme si katedrálu sv. Eulálie z 13. storočia, či kostol sv. Márie zo 14. storočia. Na námestí sv. Filipa si pripomenieme smutné udalosti, keď tu počas španielskej občianskej vojny v roku 1938 dopadla Francova bomba a zabila 30 nevinných ľudí, väčšinou ničnetušiace hrajúce sa deti. Na stenách vidieť stále stopy po šrapneloch, až vás z toho mrazí.
 • Paseo Colon – ulica vedie na východ od Kolumbovho pamätníka po centrálnu poštu a bola postavená od roku 1878, keď bola zbúraná bývalá morská stena.
 • Montjuic – v stredovekej latinčine a katalánčine znamená „židovská hora“, je široký, plytký kopec v Barcelone s bohatou históriou. Bolo to rodisko mesta a jeho strategická poloha pri Stredozemnom mori a rieke Llobregat ho robila významným v celej histórii. Na kopci sa nachádza stredoveký židovský cintorín, ktorý bol v roku 2007 vyhlásený za oblasť kultúrneho dedičstva národného záujmu. Montjuic bol miestom rôznych opevnení, vrátane hradu Montjuic zo 17. storočia. Táto oblasť bola tiež spojená s politickým väznením a popravami a mala význam počas španielskej občianskej vojny.
  Kopec bol vybraný ako miesto pre medzinárodnú výstavu v roku 1929, ktorá viedla k výstavbe niekoľkých budov, vrátane Palau Nacional a Estadi Olímpic. Montjuic bol tiež miestom niekoľkých miest počas letných olympijských hier v roku 1992, pričom stredobodom bol olympijský štadión. Kopec je teraz domovom Museu Nacional d'Art de Catalunya a rôznych parkov a záhrad a je prístupný cez lanovku Montjuic.
 • Olympijský štadión – Estadi Olímpic Lluís Companys je viacúčelový štadión slúžiaci najmä pre futbal a atletiku. Pojme 55 926 divákov. Otvorený bol v roku 1929, k jeho celkovej rekonštrukcii došlo medzi rokmi 1985 a 1989. Následne slúžil ako hlavné dejisko Letných olympijských hier 1992. Svoje zápasy tu hrá katalánska futbalová reprezentácia. V minulosti tu pôsobil futbalový klub RCD Espanyol a klub amerického futbalu Barcelona Dragons.

Po ukončení programu návrat do hotela a voľný program.

4.deň

Pre termíny na 4 dni:

Po raňajkách transfer na letisko, odlet z Barcelony.

Pre termíny na 5 a 6 dní:

Voľný program

5.deň

Pre termíny na 5 dní:

Po raňajkách transfer na letisko, odlet z Barcelony.

Pre termíny 6 dní:

Voľný program

6.deň

Pre termíny na 6 dní:

Po raňajkách transfer na letisko, odlet z Barcelony.

Termíny

od 29.08.2024
do 01.09.2024
4 dní
Viedeň
Voľný
od 848,00 EUR
od 29.08.2024
do 01.09.2024
4 dní
Budapest
Voľný
od 797,00 EUR
od 29.08.2024
do 02.09.2024
5 dní
Viedeň
Voľný
od 888,00 EUR
od 29.08.2024
do 02.09.2024
5 dní
Budapest
Voľný
od 909,00 EUR
od 29.08.2024
do 03.09.2024
6 dní
Viedeň
Voľný
od 956,00 EUR
od 29.08.2024
do 03.09.2024
6 dní
Budapest
Voľný
od 1.001,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Meno a priezvisko*
Priezvisko*
Email*
Tel. číslo*
Termín
Zájazd*
GDPR*

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Rusko

VIANOČNÁ MOSKVA a PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Rím – Vatikán – Neapol

Úlet do večného mesta a pod sopku Vezuv

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

Chorvátsko

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART v Záhrebe

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

Rusko

MOSKVA A MURMANSK

Vianočná Moskva + Silvester za polárnym kruhom Murmansk

Rusko

Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD - mesto námorníkov - atraktívny zájazd

plitvicke jazera

Chorvátsko

Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

maks moskva

Rusko

MAKS Moskva

Veľkolepá letecká šou pod Moskvou

moskva 9 máj

Rusko

Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

vianočná moskva

Rusko

Vianočná MOSKVA

Slávnostná vianočná atmosféra na Červenom námestí - Moskva stojí za návštevu

Rusko

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála - trasa Irkutsk - Vladivostok

Rusko

SOČI

Juh Ruska - pobrežie Čierneho mora

na vyžiadanie v CK

Rusko

Kazaň

Kazaň so zastávkou v Moskve = 2 mestá = 2 kremle= 2 náboženstvá

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

MURMANSK

Ruský sever za polárnym kruhom - lovenie polárnej žiary - Murmansk a okolie

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter