Španielsko: Barcelona, srdce Katalánska

1.deň

Odlet do Barcelony.

 

Po prílete nasleduje transfer na hotela a voľný program.

 

2.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na program.

 • Sagrada Familia – je masívna rímskokatolícka bazilika v Barcelone, ktorá je vo výstavbe už od roku 1882. Sagrada Familia je najväčší nedokončený katolícky kostol na svete s výškou 138m(2022). Prvá omša, ktorá tu bola odslúžená bola v roku 1885. Jej predpokladané dokončenie bolé na rok 2026 pri príležitosti osláv 100. o stanovenvýročia smrti architekta tohto chrámu Antonia Gaudího.
  Pápež Benedikt XVI. 7. novembra 2010 počas svojej návštevy Španielska baziliku posvätil. Do septembra 2010 bola dostavaná časť interiéru a zároveň bola sprístupnená pre turistov. Večer 8. decembra 2021 rozsvietili novo dokončenú vežu Panny Márie. Veža Panny Márie s výškou 138 metrov je druhou najvyššou z plánovaných 18 veží. Prekoná ju veža Ježiša Krista s výškou viac ako 172,5 metra, ktorá však ešte nie je dokončená.
  Bazilika je budovaná v štýle stredovekých katedrál s použitím jedinečného Gaudího dizajnu a pohanskej symboliky. Svojou výškou a masívnosťou sa ešte pred dokončením stala dominantou mesta Barcelona. Od roku 2005 sú fasáda zrodenia a hrobka, rovnako ako ďalšie Gaudího diela, spoločne zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.
   
 • Park Güell – keď sa povie Barcelona, automaticky vám napadne aj Antoni Gaudí. Tento velikán architektúry sa zaslúžil o preslávenie svojho milovaného mesta vďaka množstvu zaujímavých stavieb, ktoré v ňom naplánoval. Popri Sagrade Familia vyniká tiež Park Güell, ktorý mal byť veľmi zaujímavým komunitným projektom. 
  Je rozľahlý park s architektonickými prvkami situovaný nad Barcelonou  na svahu hory Turó del Carmel obrátenom smerom k moru. Park navrhol katalánsky architect Antoni Gaudí pôvodne ako záhradné mesto. Výstavba parku prebehla v rokoch 1900–1914; projekt záhradného mesta sa však realizovať nepodarilo.
   
 • Casa Batlló – je secesný dom v Barcelone susediaci s Casa Amatller. Stavbu vystavanú roku 1877 prestaval v rokoch 1905–1907 na objednávku textilného magnáta Josepa Batlló i Casanovasa slávny španielsky architekt Antoni Gaudí.
  Budova je potiahnutá dominujúcou fasádou, na ktorej sa nachádzajú balkóny v tvare lebiek a väčšie okná sú rozdelené holennými kosťami, poprípade nohami čajky. Na streche zas sú komíny pripomínajúce mimozemšťanov. Stavba na každého pôsobí inak a to bol zámer. Od roku 1962 je kultúrnou pamiatkou av roku 2005 bol zapísaný k ďalším Gaudího dielam na zozname svetového dedičstva UNESCO.
   
 • Paseo de Gracia  – El Paseo de Gracia (en catalán, Passeig de Gracia) sa nachádza v Barcelone a je najluxusnejšiou   a najnavštevovanejšiou ulicou v Barcelone . Je známa svojimi modernistickými budovami, dielami navrhnutými Antonim Gaudí a hosťovaním mnohých luxusných obchodov. Jej počiatky siahajú do rímskych čias. Najprv bola korzom, ktorý komunikoval Barcelonu s Gráciou, potom sa stal priestor pre voľný čas po inštalácii záhrad na oboch stranách ulice a nakoniec sa stal miestom bydliska, keď Ildefons Cerda navrhol Eixample na konci 19. storočia Milujem Barcelonu vás prevedie pamiatkami, ktoré v Eixample na ulici  Passeig de Grácia nemôžete nechať ujsť. Nachádzajú sa tu budovy Casa Mila, tiež známa ako La Pedrera, Casa Batlló, Casa Amatller. 

Po ukončení programu návrat do hotela a voľný program. 

3.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na program.

 • La Rambla – je 1,2 kilometrov dlhá životne dôležitá tepna v centre mesta. Predstavte si pešiu zónu, vynásobte jej ruch desiatimi, pridajte južanský temperament a možno sa priblížite k atmosfére Rambly. Rambla prechádza od monumentu Colom, ktorý je venovený Krištofovi Kolumbovi až k Placa de Catalunya, centrálne námestie mesta. Rambla je v každé ročné obdobia a v každú hodinu plná života – nájdete tu pouličných artistov, reštaurácie, a najmä množstvo turistov. Nechajte sa aj vy zlákať do tejto príjemne turistickej pasce.
   
 • Tržnica Boqueria – vo svojej dnešnej podobe bola otvorená na začiatku 20. storočia a stále sa tešia obrovskej obľuby ako medzi miestnymi, tak aj turistami. Ponúka totiž všetko, čo vás napadne – od pôvodného mäsa, morských plodov, rýb, cez údeniny, vajcia, mliečne výrobky, syry až po ovocie a zeleninu všemožných typov, druhov, chutí a vôní. La Boqueria je prima ako na nákup surovín na jedlo, tak aj ak chcete nejakú čerstvú desiatu alebo obed – je tu nespočetné množstvo stánkov ponúkajúcich rôzne tapas, smoothies, krájané ovocie rovno na konzumáciu alebo obložené žemle.
   
 • Gotická štvrť – táto štvrť patrí k najstarším častiam mesta, nájdeme tu pozostatky opevnenia z čias Rímskej ríše, skryté gotické poklady, spleť úzkych uličiek pripomínajúcich labyrint, ústiacich na nádherné starobylé námestia. Pozrieme si katedrálu sv. Eulálie z 13. storočia, či kostol sv. Márie zo 14. storočia. Na námestí sv. Filipa si pripomenieme smutné udalosti, keď tu počas španielskej občianskej vojny v roku 1938 dopadla Francova bomba a zabila 30 nevinných ľudí, väčšinou ničnetušiace hrajúce sa deti. Na stenách vidieť stále stopy po šrapneloch, až vás z toho mrazí.
   
 • Paseo Colon – ulica vedie na východ od Kolumbovho pamätníka po centrálnu poštu a bola postavená od roku 1878, keď bola zbúraná bývalá morská stena.
   
 • Montjuic – v stredovekej latinčine a katalánčine znamená „židovská hora“, je široký, plytký kopec v Barcelone s bohatou históriou. Bolo to rodisko mesta a jeho strategická poloha pri Stredozemnom mori a rieke Llobregat ho robila významným v celej histórii. Na kopci sa nachádza stredoveký židovský cintorín, ktorý bol v roku 2007 vyhlásený za oblasť kultúrneho dedičstva národného záujmu. Montjuic bol miestom rôznych opevnení, vrátane hradu Montjuic zo 17. storočia. Táto oblasť bola tiež spojená s politickým väznením a popravami a mala význam počas španielskej občianskej vojny.
  Kopec bol vybraný ako miesto pre medzinárodnú výstavu v roku 1929, ktorá viedla k výstavbe niekoľkých budov, vrátane Palau Nacional a Estadi Olímpic. Montjuic bol tiež miestom niekoľkých miest počas letných olympijských hier v roku 1992, pričom stredobodom bol olympijský štadión. Kopec je teraz domovom Museu Nacional d'Art de Catalunya a rôznych parkov a záhrad a je prístupný cez lanovku Montjuic.
   
 • Olympijský štadión – Estadi Olímpic Lluís Companys je viacúčelový štadión slúžiaci najmä pre futbal a atletiku. Pojme 55 926 divákov. Otvorený bol v roku 1929, k jeho celkovej rekonštrukcii došlo medzi rokmi 1985 a 1989. Následne slúžil ako hlavné dejisko Letných olympijských hier 1992. Svoje zápasy tu hrá katalánska futbalová reprezentácia. V minulosti tu pôsobil futbalový klub RCD Espanyol a klub amerického futbalu Barcelona Dragons. 

Po ukončení programu návrat do hotela a voľný program. 

4.deň

Po raňajkách transfer na letisko, odlet z Barcelony.

Termíny

od 14.10.2023
do 17.10.2023
4 dní
Viedeň
Voľný
od 617,00 EUR
od 14.10.2023
do 17.10.2023
4 dní
Budapest
Voľný
od 765,00 EUR
od 14.10.2023
do 17.10.2023
4 dní
Krakow
Voľný
od 1.035,00 EUR
od 14.10.2023
do 19.10.2023
6 dní
Viedeň
Voľný
od 809,00 EUR
od 14.10.2023
do 19.10.2023
6 dní
Budapest
Voľný
od 873,00 EUR
od 14.10.2023
do 19.10.2023
6 dní
Krakow
Voľný
od 1.187,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter