Spojené arabské emiráty: Abu Dhabi, Dubaj a Fujairah

1.deň

Odlet do Abu Dhabi.

Po prílete nasleduje transfer do hotela, ubytovanie a voľný program.

2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a odchod na program v Abu Dhabi.

 • Veľká mešita Sheikh-a Zayed-a – prehliadka najväčšej mešity v Emirátoch a jednej z najväčších na svete Vás zaujme čisto bielym mramorom, najväčším kobercom v mešite na svete, nádherným zdobením,krištáľovými lustrami … Skrátka úchvatný zážitok, ktorý nemožno pri návšteve Abu Dhabi vynechať (vstup zdarma)
 • Capital Gate – pri ceste do centra Abu Dhabi prejdeme okolo budovy Capital Gate, ktorá je známa pod menom šikmá veža v Abu Dhabi. Pýši sa titulom najnaklonenejšej budovy postavenej človekom.
 • Quasr al Watan – prezidentský palác je oficiálnym miestom zasadnutia Kabinetu a Najvyššej Rady S.A.E., Rady Spolupráca v zálive a Arabskej Ligy. Bohato zdobené interiéry Vás ohromia a zanechajú dlho v úžase. Navštívite miestnosti, kde sú vystavené prezidentské dary, Veľká sála, knižnicu, banketná sála a ďalšie.
 • Emirates Palace – cestou prejdeme okolo Emirates Palace – jedného z najluxusnejších hotelov sveta.
 • Heritage Village – reštaurovaná rybárska dedina s pôvodnými domami. V Heritage Village sa Vám naskytne krásny výhľad na panorámu Abu Dhabí.
 • Etihad Tower – od prezidentského paláca je krásna vyhliadka na moderné veže Etihad Towers, v ktorých sa okrem kancelárií a bytov nachádza aj hotel Hilton vrátane reštaurácie s panoramatickým výhľadom na mesto z výšky 300 m nad zemou.
 • Louvre Abu Dhabi – milovníkov umenia určite zaujme návšteva pobočka slávneho múzeá Louvre. V klasickej prehliadke mesta sa počíta iba s krátkou zastávkou.

Po skončení programu v Abu Dhabi nasleduje transfer do Dubaja, ubytovanie a voľný večerný program.

3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a odchod na program v Dubaji.

 • Dubai Marina – moderná mestská štvrť postavená okolo umelej zátoky s prístaviskom jácht a najvyššími rezidenčnými budovami sveta. Okolo Dubai Marina budeme prechádzať cestou z palmového ostrova. Krásny výhľad na celú marínu sa nám naskytne z Blue Water Island.
 • Dubai Ain, Blue Water Island – prejdeme sa po umelom ostrove Blue Water Island, na ktorom sa týči najvyšší ruský bicykel sveta Dubai Ain s úctyhodnou výškou 210 m. Z nábrežia sa nám vynorí krásny výhľad na panorámu Dubaja.
 • Palmový ostrov, Hotel Atlantis – ďalšia ikonická stavba Dubaja, Hotel Atlantis, sa nachádza na vlnolamu obopínajúcim Palmový ostrov. Ostrov drží ďalšie „NAJ“ a to najväčší vybudovaný umelý ostrov na svete. Najkrajšie snímky tejto ikonickej budovy sú zo samotného konca „Palmy“
 • Burj al Arab a Souk Madinat – Souk Madinat je právom prezývaný „Benátky Dubaja“. Moderná tržnica v tradičnom starom štýle ponúka množstvo suvenírov pre Vašich blízkych a úžasný výhľad na najluxusnejší hotel sveta Burj al Arab, čiže „Veža Arabov“.
 • Sheikh Zayed Road a Dubai Frame – diaľnica Sheikh-a Zayeda je najznámejšou šesťprúdovou tepnou mesta. Prejdeme medzi výškovými budovami okolo Múzeá budúcnosti v blízkosti známych Emirates Towers, aj finančného a obchodného centra Dubaja. Krátko zastavíme na foto najväčšieho rámu obrazu na svete – Dubai Frame.
 • Pevnosť al Fahidi, Dubai Museum – cestou do starého mesta budeme míňať pevnosť Al Fahidi, ktorá je najstaršou zachovanou budovou v Dubaji. Bola postavená v r. 1787 Angličanmi na obranu mesta a po zjednotenie Emirátov v r. 1971 tu bolo vybudované Dubajské múzeum. Kultúrna pamiatka.
 • Dubai Creek – dubajská zátoka bola dôležitým prístaviskom obchodných lodí v dobách pred objavením ropy, kedy sa aktívne obchodovalo so zlatom, korením a perlami. Stále tu medzi brehy funguje pôvodná doprava, pramica zvaná „abra“. Tá nás dopraví do štvrte Deira, kde sa nachádza známe trhovisko.
 • Trh so zlatom a korením – viete, kde je najväčší zlatý prsteň na svete? My Vám ho ukážeme. Na Zlatom trhu môžete nakúpiť zlato za bezkonkurenčné ceny, pretože tu môžete o cene zjednávať. To isté platí o trhu s korením aj látkami. Vyskúšajte svoje umenie obchodníka a odvezte si domov krásu a vôňu orientu.
 • Burj Khalifa a Dubai Mall – kto bol v Dubaji a nenavštívil najvyššiu budovu sveta Burj Khalifu, Dubajskú fontánu a Dubaj mall, ako by tu nikdy nebol. To najlepšie vždy patrí nakoniec.

Po skončení programu v Dubaji nasleduje transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a voľný večerný program.

4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a odchod na program vo Fujairah.

 • Al Hayl Castle – ako prvá zastávka nášho celodenného výletu je prehliadka hradu Al Hayl, kde žila v 70. rokoch kráľovská rodina. Zámok sa nachádza na konci horského údolia a dá sa ním doslova prejsť dostať sa na vrchol strážnej veže však vyžaduje určitú zručnosť a odvahu.
 • Mešita Sheikha Zayeda – čaká nás pokojná prehliadka druhej najväčšej mešity v Emirátoch postavenej po vzore tureckých mešít. S rešpektom k islamu, ako štátnemu náboženstvu je pre vstup do mešity treba, aby muži mali zahalené ramená a kolená, ženy musia mať zahalené vlasy, dlhé rukávy a nohavice či sukňu bez rázporku ku členkom, ktoré neobopínajú postavu.
 • Fujairah Fort – neďaleko Veľkej mešity sa nachádza stará portugalská pevnosť z polovice 16.storočia. Pevnosť slúžila na obranu mesta a priľahlých obchodných chodníkov, ktoré viedli údolím medzi horským masívom k Arabskému zálivu.
 • Monument A Al Raba Tower – Malá strážna vežička na vyvýšenom mieste nad starým mestom a prístavom slúžila na obranné účely. Od veže vedie turistická trasa do hôr. Cestou na túto vyhliadku budeme míňať Resistance monument, výraznú vežovitú stavbu, v ktorej je malá kinosála, kde je možné vidieť historický film o statočnosti miestnych obyvateľov, ktorí sa snažili ubrániť mesto pred Portugalskou inváziou.
 • Umelý vodopád a amfiteáter – ďalšiu krátku zastávku urobíme pri najnovších stavbách v tomto prímorskom mestečku. Za umelým vodopádom sa nachádza priestor pripomínajúci jaskyňu. Priľahlý amfiteáter je zaujímavý svojou technológiou unikátneho systému chladenia vďaka ktorému je možnosť celoročného využitia.
 • Mešita Al Bidya – Na našej ceste nemôžeme vynechať najstaršiu zachovanú hlinenú mešitu v Emirátoch, ktorá je zapísaná medzi pamiatkami svetového dedičstva UNESCO. Malú očarujúcu mešitu, ktorej vek sa odhaduje na koniec 15. storočia, stráži na priľahlom skalisku 2 veže, od ktorých je pekný výhľad do okolia.
 • Al Suhub Rest Area – Z Al Bidya sa stočíme späť ku KhorFakan a vyšplháme (autom) 600 metrov k obľúbenému cieľu miestnej smotánky reštaurácii Al Suhub. Hoci by sa mohlo zdať, že tu budú ceny rovné atraktivite miesta, nie je tomu tak. Ceny za jedlo sú oproti Dubaji „ľudové“ a jedlo fantastické. Budeme mať dosť času nielen na vyhliadky a fotografovanie, ale aj na občerstvenie.
 • Dedina Najd Al Miqsar – krátka zastávka pri ceste späť na hotel pri zreštaurovanej horskej dedinke.
 • Priehrada Al Rafisah – jedna z priehrad, ktorá má celoročne vodu a je využívaná na rekreačné účely leží pri spiatočnej ceste do Dubaja v horách emirátu Sharjah. Hovorí sa, že keď je nízky stav vody sú vidieť strechy zatopených domov. Zastávka na fotenie.

Po skončení programu vo Fujairah nasleduje transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a voľný večerný program.

5.deň

Raňajky v hoteli, doobedňajší voľný program.


V poobedňajších hodinách možnosť zúčastniť sa Jeep Safari alebo plavby s večerou Dhow Cruise (nie je povinné, možný doplatok v ďalšom kroku rezervácie)

 • Jeep Safari – o cca.15:30 Vás vyzdvihne Váš šofér na nezabudnuteľné Jeep Safari – adrenalíná jazda v špeciálne upravenom 4×4 off-road SUV vozidle. Skúsení vodiči Vás prevezú zlatými piesočnými dunami pri západe slnka. Zastaví Vám na najvyšších dunách, kde si môžete zaobstarať dych vyrážajúce fotografie púšte pri západe slnka, kedy je piesok nádherne sfarbený mäkkým zlatým slnečným svitom do červena.

Po krátkom odpočinku v púšti bude program pokračovať v beduínskom kempe s typickým posedením a tradičnou arabskou večerou. V rámci celovečerného programu si môžete nechať natetovať ruky hennou, zajazdiť si na ťave, vychutnať vodnú fajku, zatancovať si s brušnými tanečnicami či pozorovať tanec dervišov.

V cene je zahrnuté:

 • Vyššie spomínaný program
 • Večera, občerstvenie, nealkoholické nápoje
 • Transfer z hotela a späť

V cene nie je zahrnuté:

 • Alkohol (možno dokúpiť)

alebo

 • Dhow Crusie – o cca.18:00 Vás vyzdvihne Váš šofér – ponúkame Vám romantickú večeru pod hviezdnou oblohou na tradičnej arabskej drevenej lodi dhow, ktorá ticho pláva zálivom obklopená svetlami mesta. Stará aj moderná architektúra je v noci úplne úchvatná. Vychutnajte si delikátnu večeru s niekoľkými chodmi, ktorej atmosféru bude dotvárať živá tradičná arabská hudba. Zažite Dubaj z inej perspektívy.

Varianty

 • Plavba po Dubai Creek – historická časť Dubaja
 • Plavba po Dubai Marina – moderná časť Dubaja


V cene je zahrnuté:

 • Transfer z hotela a späť
 • Plavba s večerou


Po skončení programu v Dubaji nasleduje transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a voľný večerný program.

6.deň

Pri pobyte na 6 dní: Check out z hotela, transfer na letisko, odlet.


Pri pobyte na 8 dní: Voľný program v Dubaji.

V rámci voľného programu Vám vieme zabezpečiť vstupenky do:

 • Múzeum budúcnosti
  Svet, v ktorom teraz žijeme je iný ako pred desiatimi rokmi. Čo teda môžeme očakávať v budúcej dekáde? Alebo dokonca v roku 2071? Múzeum budúcnosti Vám dá odpoveď… Aby sme si mohli predstaviť budúcnosť, musíme byť otvorení novým veciam, objavíme nové svety a osídlíme vesmír? Buďte svedkami zázrakov prírody, zapojte všetky zmysly a pozrite na seba i svet novými očami. Zajtra môže byť vlastne už dnes vďaka novým technológiám blízkej budúcnosti.
 • Dubai SKY VIEWS –
  SKY OBSERVATORY je vyhliadková plošina v dvoch podlažiach budovy Skyview s nádherným výhľadom na najkrajšiu mestskú štvrť Dubaja
  „dovntown“ a ďaleké okolie. Vyhliadka je prístupná preskleným výťahom. Ak sa nebojíte výšok, a chcete nové pohľady na Dubaj, potom 46 metrová prechádzka po sklenenom moste, ktorý spája veže budovy na úrovni 52 podlaží je určená práve pre Vás. Najkrajšie
  zábery mesta zaobstaráte práve odtiaľto.
  SKY GLASS SLIDE
  Doprajte si adrenalínový zážitok a skĺznite preskleným tobogánom nad mestom medzi 53. a 52.poschodím.
  SKY EDGE WALK
  Niekto miluje adrenalín, niekomu výšky a otvorený priestor nerobia dobre. Ako ste na tom vy? Budete odvážni a prejdete sa po okraji budovy vo výške 219,5 metrov, bez zábradlia, bez okien, len tak na čerstvom vzduchu?
 • Dubai The View at the Palm
  THE VIEW AT THE PALM:
  tento variant ponúka bezkonkurenčný panoramatický výhľad na Palmový ostrov z vonkajšej terasy z 240 m na 52. poschodí. Očarí Vás panoramatický výhľad na Palmový ostrov s hotelom Atlantis na jeho vlnolame, na mestskú štvrť Dubaj Marina
  a najväčší ruský bicykel na svete Dubai Ain na umelom ostrove Blue Water Island, ďalej potom pohľad na najluxusnejší hotel sveta a ikonu Dubaja hotel Burj al Arab vrátane panorámu downtownu spolu s Burj Khalifou, púšť aj more. Do 52. poschodia v najvyššej budove na Palmovom ostrove Vás vyvezie výťah počas 45 sekúnd. Súčasťou zážitku je aj krátky program o stavbe ostrova.

Program je individuálny, bez sprievodcu a transferu a nie je povinný. Môžete si samozrejme vybrať aj oddych v hoteli.

7.deň

Pri pobyte na 8 dní: Voľný program v Dubaji.

8.deň

Pri pobyte na 8 dní: Check out z hotela, transfer na letisko, odlet.

Termíny

od 18.01.2024
do 23.01.2024
6 dní
Viedeň
Voľný
od 959,00 EUR
od 18.01.2024
do 23.01.2024
6 dní
Budapest
Voľný
od 959,00 EUR
od 18.01.2024
do 25.01.2024
8 dní
Viedeň
Voľný
od 1.129,00 EUR
od 18.01.2024
do 25.01.2024
8 dní
Budapest
Voľný
od 1.129,00 EUR
od 12.03.2024
do 17.03.2024
6 dní
Viedeň
Voľný
od 1.199,00 EUR
od 12.03.2024
do 17.03.2024
6 dní
Budapest
Voľný
od 1.199,00 EUR
od 12.03.2024
do 19.03.2024
8 dní
Viedeň
Voľný
od 1.159,00 EUR
od 12.03.2024
do 19.03.2024
8 dní
Budapest
Voľný
od 1.159,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, jesetery, čaj z čajových plantáží

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-travel-gruzinsko-armensko-poznavaci-zajazd-

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko

Arménsko a Gruzínsko - zájazd na Kaukaz

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest 2023 Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter