Spojené arabské emiráty: Abu Dhabi, Dubaj a púštne safari

Top atrakcie v Emirátoch vrátane Jeep Safari

Navštívte s nami Abu Dhabi – Veľkú mešitu Sheik-a- Zayed-a, Capital gate prezidentský palác Quasr al Watan, a čo dať si tak kávu so zlatom v Emirates Palace? V Dubai neobídeme ani Dubai Marínu, Palmový ostrov ale aj tzv. Benátky Dubaja…je sa veru na čo tešiť !

1.deň

Odlet do Abu Dhabi.

 

Po prílete nasleduje transfer do hotela, ubytovanie a voľný program. 

2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a odchod na program.

 • Veľká mešita Sheikh-a Zayed-a – prehliadka najväčšej mešity v Emirátoch a jednej z najväčších na svete Vás zaujme čisto bielym mramorom, najväčším kobercom v mešite na svete, nádherným zdobením,krištáľovými lustrami … Skrátka úchvatný zážitok, ktorý nemožno pri návšteve Abu Dhabi vynechať (vstup zdarma)
   
 • Capital Gate – pri ceste do centra Abu Dhabi prejdeme okolo budovy Capital Gate, ktorá je známa pod menom šikmá veža v Abu Dhabi. Pýši sa titulom najnaklonenejšej budovy postavenej človekom.
   
 • Quasr al Watan – prezidentský palác je oficiálnym miestom zasadnutia Kabinetu a Najvyššej Rady S.A.E., Rady Spolupráca v zálive a Arabskej Ligy. Bohato zdobené interiéry Vás ohromia a zanechajú dlho v úžase. Navštívite miestnosti, kde sú vystavené prezidentské dary, Veľká sála, knižnicu, banketná sála a ďalšie. (vstup fakultatívne za cca.17€/osoba)
   
 • Emirates Palace – kto by nechcel ochutnať kávu s pravým zlatom. Emirates Palace, najdrahšia hotelová budova na svete, Vám tento zážitok ponúka. Rezervácia nutná.
   
 • Etihad Tower – príjemnou zastávkou bude vyhliadka na moderné veže Etihad Towers, v ktorých sa okrem kancelárií a bytov nachádza aj hotel Hilton vrátane reštaurácie a panoramatickým výhľadom na mesto v 300 m nad zemou. V prípade, že by ste radi videli Abu Dhabi z vtáčej perspektívy, je možné sa dohodnúť na rezervácii reštaurácia v Etihad Towers. Z ceny vstupného je možné využiť časť na malé občerstvenie.
   
 • Louvre Abu Dhabi – milovníkov umenia určite zaujme návšteva pobočka slávneho múzeá Louvre. V klasickej prehliadke mesta sa počíta iba s krátkou zastávkou.

Po skončení programu v Abu Dhabi nasleduje transfer do Dubaja, ubytovanie a voľný večerný program.

3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a odchod na program.

 • Dubai Marina – moderná mestská štvrť postavená okolo umelej zátoky s prístaviskom jácht a najvyššími rezidenčnými budovami sveta. Krátka prechádzka po nábreží.
   
 • Dubai Ain, Blue Water Island – prejdeme sa po umelom ostrove Blue Water Island, na ktorom sa týči najvyšší ruský bicykel sveta Dubai Ain s úctyhodnou výškou 210 m.
   
 • Palmový ostrov, Hotel Atlantis – ďalšia ikonická stavba Dubaja, Hotel Atlantis, sa nachádza na vlnolamu obopínajúcim Palmový ostrov. Ostrov drží ďalšie „NAJ“ a to najväčší vybudovaný umelý ostrov na svete. Najkrajšie snímky tejto ikonickej budovy sú zo samotného konca „Palmy“
   
 • Burj al Arab a Souk Madinat – Souk Madinat je právom prezývaný „Benátky Dubaja“. Moderná tržnica v tradičnom starom štýle ponúka množstvo suvenírov pre Vašich blízkych a úžasný výhľad na najluxusnejší hotel sveta Burj al Arab, čiže „Veža Arabov“.
   
 • Sheikh Zayed Road a Dubai Frame – diaľnica Sheikh-a Zayeda je najznámejšou šesťprúdovou tepnou mesta. Prejdeme medzi výškovými budovami okolo Múzeá budúcnosti v blízkosti známych Emirates Towers, aj finančného a obchodného centra Dubaja. Krátko zastavíme na foto najväčšieho rámu obrazu na svete – Dubai Frame.
   
 • Pevnosš al Fahidi, Dubai Museum – cestou do starého mesta budeme míňať pevnosť Al Fahidi, ktorá je najstaršou zachovanou budovou v Dubaji. Bola postavená v r. 1787 Angličanmi na obranu mesta a po zjednotenie Emirátov v r. 1971 tu bolo vybudované Dubajské múzeum. Kultúrna pamiatka.
   
 • Dubai Creek – dubajská zátoka bola dôležitým prístaviskom obchodných lodí v dobách pred objavením ropy, kedy sa aktívne obchodovalo so zlatom, korením a perlami. Stále tu medzi brehy funguje pôvodná doprava, pramica zvaná „abra“. Tá nás dopraví do štvrte Deira, kde sa nachádza známe trhovisko.
   
 • Trh so zlatom a korením – viete, kde je najväčší zlatý prsteň na svete? My Vám ho ukážeme. Na Zlatom trhu môžete nakúpiť zlato za bezkonkurenčné ceny, pretože tu môžete o cene zjednávať. To isté platí o trhu s korením aj látkami. Vyskúšajte svoje umenie obchodníka a odvezte si domov krásu a vôňu orientu.
   
 • Burj Khalifa a Dubai Mall – kto bol v Dubaji a nenavštívil najvyššiu budovu sveta Burj Khalifu, Dubajskú fontánu a Dubaj mall, ako by tu nikdy nebol. To najlepšie vždy patrí nakoniec.

Po skončení programu v Dubaji nasleduje transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a voľný večerný program.

4.deň

Raňajky v hoteli, doobedňajší voľný program.

V poobedňajších hodinách možnosť zúčastniť sa Jeep Safari alebo plavby s večerou Dhow Cruide (nie je povinné, možný doplatok v ďalšom kroku rezervácie)

Jeep Safari – o cca.15:30 Vás vyzdvihne Váš šofér na nezabudnuteľné Jeep Safari – adrenalíná jazda v špeciálne upravenom 4×4 off-road SUV vozidle. Skúsení vodiči Vás prevezú zlatými piesočnými dunami pri západe slnka. Zastaví Vám na najvyšších dunách, kde si môžete zaobstarať dych vyrážajúce fotografie púšte pri západe slnka, kedy je piesok nádherne sfarbený mäkkým zlatým slnečným svitom do červena.

Po krátkom odpočinku v púšti bude program pokračovať v beduínskom kempe s typickým posedením a tradičnou arabskou večerou. V rámci celovečerného programu si môžete nechať natetovať ruky hennou, zajazdiť si na ťave, vychutnať vodnú fajku, zatancovať si s brušnými tanečnicami či pozorovať tanec dervišov.

V cene je zahrnuté:

 • Vyššie spomínaný program
 • Večera, občerstvenie, nealkoholické nápoje
 • Transfer z hotela a späť

V cene nie je zahrnuté:

 • Alkohol (možno dokúpiť)

 

Dhow Crusie – o cca.18:00 Vás vyzdvihne Váš šofér – ponúkame Vám romantickú večeru pod hviezdnou oblohou na tradičnej arabskej drevenej lodi dhow, ktorá ticho pláva zálivom obklopená svetlami mesta. Stará aj moderná architektúra je v noci úplne úchvatná. Vychutnajte si delikátnu večeru s niekoľkými chodmi, ktorej atmosféru bude dotvárať živá tradičná arabská hudba. Zažite Dubaj z inej perspektívy.

Varianty

 • Plavba po Dubai Creek – historická časť Dubaja
 • Plavba po Dubai Marina – moderná časť Dubaja


V cene je zahrnuté:

 • Transfer z hotela a späť
 • Plavba s večerou


Po skončení programu v Dubaji nasleduje transfer do hotela v Dubaji, ubytovanie a voľný večerný program.

5.deň

Pri pobyte na 5 dní: Check out z hotela, transfer na letisko, odlet.

Pri pobyte na 6 dní: Voľný program v Dubaji.

Pri pobyte na 8 dní: Voľný program v Dubaji.

6..deň

Pri pobyte na 6 dní: Check out z hotela, transfer na letisko, odlet.


Pri pobyte na 8 dní: Voľný program v Dubaji.

7.deň

Pri pobyte na 8 dní: Voľný program v Dubaji.

8.deň

Pri pobyte na 8 dní: Check out z hotela, transfer na letisko, odlet.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

SK/CZ sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

6 dní /8 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 26.03.2023
do 30.03.2023
5 dní
Viedeň
Voľný
od 829,00 EUR
od 26.03.2023
do 31.03.2023
6 dní
Budapest
Voľný
od 939,00 EUR
od 26.03.2023
do 02.04.2023
8 dní
Viedeň
Voľný
od 1.059,00 EUR
od 26.03.2023
do 02.04.2023
8 dní
Budapest
Voľný
od 1.059,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter