Taliansko: Krásy severnej Sardínie s oddychom pri mori

Raj, ktorý treba uvidieť a ochutnať!

Vyberte sa s nami spoznávať ostrov, jeho zákutia, mestečká Sassari, Alghera – Cattedrale di Santa Maria či hradby Bastioni. Navštívime aj jaskyňu Grotta di Nettuno. Bude čas aj na oddych pri mori, na pohár skvelého vína či famóznej talianskej kuchyne.

1.deň

Odlet z Bratislavy.

Po prílete do Alghera nasleduje transfer na ubytovanie v Alghere, kde sa začne Váš program spoznávania mesta.

Začneme samozrejme spoločným obedov v typickej sardínskej reštaurácii, kde si spolu so sprievodcom odovzdáme základné informácie o Sardínii a krásnej oblasti Alghera.

Po obede sa vydáme na prechádzku historickým centrom mesta. Samozrejme, nebude chábať ani zastávka na výbornú kávu a taliansky dezert.

V podvečerných hodinách nás čaká krásny pohľad na západ slnka na promenáde v Alghere.

Po prehliadke mesta návrat do hotela a voľný program.

2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Odchod na dnešný program.

 • Grotta di Nettuno  do jaskyne sa vyberieme loďou z Alghera. Grotta di Nettuno je stalaktitová jaskyňa neďaleko mesta Alghero. Jaskyňa bola objavená miestnymi rybármi v 18. storočí a odvtedy sa stala obľúbenou turistickou atrakciou. Jaskyňa dostala svoje meno od rímskeho boha mora Neptúna. Vchod do jaskyne leží len asi meter nad hladinou mora na úpätí 110 metrov vysokých útesov Capo Caccia a jaskyňu je preto možné navštíviť len vtedy, keď sú vody pod ňou pokojné. Schodisko vysekané do útesu v roku 1954, 654-kroková escala del cabirol (kozie schody), vedie z parkoviska na vrchole útesu dole ku vchodu (my sa do jaskyne vydáme loďou. Schody nie je potrebné absolvovať). Jaskyňa je dostupná aj krátkym výletom loďou z prístavu Alghero.  Dve ďalšie jaskyne ležia neďaleko, „Zelená jaskyňa“, ktorá nie je turistom prístupná, a jaskyňa Grotta di Ricami, ktorá je prístupná len z mora a počas nášho výletu si ju pozrieme z exeriéru. Pod vodou všade naokolo je množstvo veľkých podmorských morských jaskýň, raj pre fanúšikov potápania, väčšia a najznámejšia je jaskyňa Nereo, ktorú každoročne navštívia tisíce potápačov. Celková dĺžka jaskynného systému sa odhaduje na približne 4 kilometre, no verejnosti je prístupných len niekoľko sto metrov. Vnútri sú chodby osvetlených stalaktitových a stalagmitových útvarov a 120 metrov dlhé jazero so slanou vodou, ktoré je na úrovni mora. Jaskyňa bola kedysi biotopom stredomorského tuleňa mnícha, ktorý v tejto oblasti vyhynul.
   
 • Po návrate do Alghera dokončíme prehliadku historickej časti mesta Alghero a vychutnáme si aperitívo na hradbách starého mesta so západom slnka.

Samozrejme nevynecháme ani dôležité pamiatky ako:

 • Hradby Bastioni – Alghero je jedno z mála miest na Sardínii, ktoré si zachovali takmer neporušené hradby a veže obklopujúce mesto. Toto mesto dal postaviť rod Doria v rokoch 1102 až 1112 a prvé opevnenia sa začali stavať iba o niekoľko desiatok rokov neskôr. Zaujímavosťou je, že hradby, ktoré bránia mesto, sú venované slávnym moreplavcom ako Krištof Kolumbus či Fernando Magalhaes. Navštíviť môžete pevnosti, mestské veže alebo prímestské veže.
 • Cattedrale di Santa Maria – Priamo v srdci historického mesta sa nachádza táto impozantná katedrála, ktorá je venovaná svätej Panne Márii. Stavba katedrály začala počas 16. storočia a trvala dvesto rokov. Napriek súčasnej novoklasicistickej fasáde môžete na katedrále vidieť ešte pozostatky goticko-katalánskych čŕt. Vnútro kostola je postavené prevažne v renesančnom štýle. Určite vás zaujme aj osemuholníková kupola, zvonica či centrálny oltár, ktorý je zdobený polychromatickými guličkami z konca 18. storočia.

Po skončení programu nasleduje už iba voľný program.

3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Odchod na dnešný program (do mesta Sassari sa vydáme vlakom a užijeme si krásne výhľady na okolitú krajinu počas hodinovej jazdy).

 • Sassari – je mesto plné krásnej architektúry, ktorú treba objavovať a milovníci umenia si tu tiež nájdu svoje.
  Barokovým klenotom Sassari je katedrála San Nicola, ktorá sa nachádza v starom meste. Objaví sa nečakane, keď sa prechádzate úzkymi uličkami tejto časti mesta a uchváti vás svojimi sochami, stĺpmi a ozdobami.
  Krásny je aj kostol Santa Maria di Betlem, prevažne románsky, ale aj bohatý na prvky rôznych štýlov. Vonku je zreteľný gotický vplyv a tiež trochu orientu, zatiaľ čo vnútro je takmer barokové. Vďaka zmesi typickej pre ostrovné mestá a južné Taliansko je návšteva týchto miest očarujúca a vzrušujúca. Ďalšou zasvávkou bude Piazza d'Italia, kde si opäť vychutnáme klasické talianske aperitívo – „Aperitív na námestí“ (aperitív na námestí) je celotalianska tradícia a samozrejme platí aj tu. Dodajme tiež, že najväčšie námestie v meste je miestom veľkého vizuálneho vplyvu, určite jedinečným svojho druhu na celej Sardínii. Skutočné centrum mestskej spoločnosti sa rozprestiera na ploche takmer jedného hektára a je obklopené monumentálnymi budovami z druhej polovice 19. storočia. V strede námestia stojí socha zasvätená kráľovi Vittoriovi Emanuelovi II., inaugurovaná v roku 1899.  Toto námestie je tiež východiskovým bodom ďalšieho veľkého tradičného festivalu Sassari, „Faradda di li Candareri“, čo je v Sassari Festha Manna („veľký sviatok“). Za zmienku stojí aj ďalšia zaujímavosť, ktorá sa nachádza mimo mestských hradieb. Fontána Rosello v neskororenesančnom štýle, ktorá je symbolom Sassari a jedinečnou pamiatkou na ostrove.

Po krásnom dni strávenom v Sassari sa vrátime vlakom do Alghera.

Po skončení programu nasleduje už iba voľný program.

4.deň

Raňajky v hoteli. Po raňajkách nasleduje transfer do oblasti Stintino, do obľúbeného hotela UNAHOTELS Ancora Hotel & Club 4*

 

UNAHOTELS Club Ancora 4*

POLOHA                                                                                                    
• hotel sa nachádza pri súkromnej pláži Yacht Club Beach • 50 km od letiska v Alghere • 65 km od mesta Alghero
                                                                                                                  
POPIS  
• rodinný hotel s krásnym zariadením v typickom talianskom štýle • hotel sa nachádza v krásnej záhrade s rozlohou 10000 metrov štvorcových • bazén s morskou vodou (slnečníky, ležadlá zdarma) • slnečná terasa • bar • reštaurácia • wifi • parkovanie
   
UBYTOVANIE                                                                                         
• 55 krásne zariadených izieb s maximálnou kapacitou 3 osoby • TV/SAT • kúpeľňa s WC • fén • balkón • klimatizácia • WiFi pripojenie na internet

STRAVOVANIE  
• raňajky: formou bufetových stolov • polpenzia: raňajky formou bufetu a večere formou bufetu + servírované menu • plná penzia: raňajky formou bufetu, obedy a večere formou bufetu + servírované menu

 PLÁŽ
• hotel sa nachádza pri krásnej pláži • ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo v Yacht Beach Club (pláž je oddelená od hotela iba miestnou komunikáciou. Nie je potrebné prechádzať cez cestu, k dispozícii je súkromný hotelový podchod)

5.-7.deň

Voľný program

8.deň

Po raňajkách nasleduje check out, transfer na letisko a odlet do Bratislavy.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene, možnosť objednať polpenziu

ma3oska travel zajazd

SK/CZ sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

8 dní

zajazd letecky ma3oska travel

letecky z Bratislavy

Termíny

od 11.05.2023
do 18.05.2023
8 dní
Bratislava
Voľný
od 846,00 EUR
od 11.05.2023
do 21.05.2023
11 dní
Bratislava
Voľný
od 1.031,00 EUR
od 21.09.2023
do 01.10.2023
11 dní
Bratislava
Voľný
od 1.147,00 EUR
od 05.10.2023
do 12.10.2023
8 dní
Bratislava
Voľný
od 855,00 EUR
od 05.10.2023
do 15.10.2023
11 dní
Bratislava
Voľný
od 1.054,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

v 2024 opäť v ponuke

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter