Taliansko: Rím a Tivoli

1.deň

Odlet do Ríma

Prílet do Ríma, stretnutie s delegátom na letisku, spoločný transfer do hotela, ubytovanie.


Následne sa presuniete na Španielske námestie, kde o cca. 15:30 začnete svoje spoznávacie Ríma.

Prehliadka To najkrajšie z Ríma (Španielske schody – Fontána di Trevi – Panteón (externe) – Anjelský most – Anjelský hrad (externe) – Piazza Navona):

Prechádzka historickým centrom Ríma so sprievodcom, ktorý Vám ukáže nielen známe námestia s preslávenými fontánami (Fontána di Trevi, Piazza Navona, či Španielske schody). Zastavíme sa i v Panteóne a prejdeme sa po malebnej Via dei Coronari. Prejdeme Anjelským mostom a na opačnom brehu rieky sa potešíme pohľadom na Anjelsky hrad (externe), či baziliku Sv. Petra (externe)

Španielske schody – Počet pamätihodností Ríma sa končí tesne pred nekonečnom, ale obrovskú príťažlivosť má aj samotné Staré mesto. Jednou z najvyhľadávanejších a najnavštevovanejších zón sú Španielske schody. Postaviť ich, spolu so sochou, chcel už francúzsky kráľ Ľudovít XIV v 17. storočí, no pre pápežský zákaz boli schody postavené až v roku 1723. Pápež Inocent VIII poveril architekta Francisca de Sanctis a ten vytvoril návrh. Schody majú 138 schodov, tri krídla a viacero iných predelov. Najkrajšie sú v máji, keď sú celé pokryté azalkami.

Fontána di Trevi – je najznámejšia fontána v Ríme, vybudovaná bola v rokoch 1732 až 1762. Nachádza sa na Piazza di Trevi, asi 250 metrov na sever od Piazza Colonna a dotvára priečelie paláca Poli, ktorý akoby vyrastal zo skál. Fontána bola postavená na mieste niekdajšej renesančnej studne Trivio. Odtiaľ pochádza aj jej pomenovanie „di Trevi“, no niektorí hovoria, že názov je odvodený od „tre via“, čo znamená „tri cesty“, ktoré sa tu naozaj zbiehajú. Každý sa pri nej rád zastaví a vhodí do nej mincu, pretože podľa legendy kto hodí do fontány mincu, istotne sa do Ríma opäť vráti.

Panteón – Navštívte veľkolepý Pantheon, ktorý vám dá tú najlepšiu predstavu, ako kedysi vyzeral antický Rím. Jeden z najvýznamnejších a najzachovalejších antických chrámov na svete. Kruhová stavba má rovnakú výšku aj šírku 43,3m. Mohutná kupola (najvyššia v Ríme) je postavená zrejme ako prvá stavba z betónu vôbec. V dnešných dňoch sa tu v Pantheone nachádzajú pozostatky významných osobností, ktorými boli nepochybne Raffael, Vittorio Emanuel II, či Umberto I.

Po prehliadke rozlúčenie v centre Ríma, individuálny program.

2.deň

Raňajky v hoteli, následne stretnutie so sprievodcom na Benátskom námestí v poobedňajších hodinách.Na miesto stretnutia sa klienti dopravia individuálne metrom (všetky detailné informácie ohľadom presunu budú zaslané pred odletom).


Prehliadka Antický Rím, stretnutie so sprievodcom pred zastávkou metra Colloseo (začiatok prehliadky o 14:45). Na miesto stretnutia sa klienti dopravia individuálne metrom.

So sprievodcom po stopách antických pamiatok v centre Ríma po trase: Circus Maximus – Palatín (zvonka, s prekrásnym výhľadom od Circo Massimo) – Forum Boarium – Ústa pravdy – Kapitol s vyhliadkou na Forum Romanum) – Piazza Venezia a Pamätník Viktora Emanuela II. – Cisárske fóra(externe) – Koloseum (externe)

Koloseum – Najznámejšia rímska pamiatka, ktorá bola postavená niekedy v prvom storočí nášho letopočtu, si pamätá dávne časy gladiátorských bitiek, súbojov divých zvierat i krutých popráv. Bola tichým svedkom početných mučeníckych smrtí, slúžila ako kresťanské pohrebisko i kameňolom. Magnetom pre oči cestovateľov je štyri poschodia vysoký exteriér elipsovitého tvaru, ktorý je vyrobený z travertínu. Štvrté poschodie bolo určené nižším triedam spoločnosti a ženám. Koloseum v Ríme patrí medzi svetové skvosty, ktoré lákajú milovníkov histórie i nadšencov kultúrnych a spoločenských podujatí, pretože koncert v ruinách starobylej stavby je nezabudnuteľným zážitkom.

Forum Romanum – Forum Romanum je jedna z najstarších častí Ríma, ktorá bola v minulosti strediskom náboženského i kultúrneho života, plného obchodov, bazilík, kostolov a podobne. Dnes je unikátnym komplexom ruín, ktorý predstavuje srdce starovekého Ríma. Komplex je prístupný pre každého zadarmo a predstavuje naozaj unikátny pohľad na verejné priestranstvo, ako si ho predstavovali pred 2 tisíckami rokov. Najdôležitejšími pamiatkami sú víťazný oblúk Septima Severa z roku 203, Titov oblúk z roku 81, či Maxentiova bazilika, ktorá slúžila ako predloha pre ranokresťanské chrámy.

Po prehliadke rozlúčenie v centre Ríma, individuálny program. (*prehliadka trvá cca.4-5 hodín)

3.deň

Raňajky v hoteli, následne stretnutie so sprievodcom navlakovej stanici Tiburtina o 09:00.Na miesto stretnutia sa klienti dopravia individuálne metrom (všetky detailné informácie ohľadom presunu budú zaslané pred odletom).

Spoločne so sprievodcom sa presuniete do mestečka Tivoli, kde navštívite aj svetoznámu Villa D´Este.

Tivoli je malebné mesto v provincii Rome v regióne Lazio, Taliansko. Je známe pre svoje historické a kultúrne dedičstvo, ako aj pre jeho nádherné záhrady a historické stavby. Niekoľko významných miest a atrakcií v Tivoli zahŕňa:

Vila Adriana (Hadrianova vila): Toto veľkolepé sídlo postavené Hadriánom v 2. storočí, je jedným z najvýznamnejších historických miest v Tivoli. Vila Adriana je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka nádherné príklady antického architektonického dizajnu.

Vila d'Este: Táto renesančná vila, postavená v 16. storočí, je ďalšou významnou atrakciou v Tivoli. Je známa pre svoje úžasné záhrady, fontány a terasy s výhľadom na Talianske pobrežie.

Staré mesto Tivoli (Centro Storico): Staré mesto je plné úzkych uličiek, historických kostolov a trhovísk. Medzi jeho významné pamiatky patrí katedrála svätého Lorenza a pevnosť Rocca Pia.

Vodný úkaz Anio Novus: Tento staroveký akvadukt bol postavený v Rímskej ríši na dopravu vody do mesta Rím. Jeho pozostatky sú dodnes viditeľné v okolí Tivoli.

Santuario di Ercole Vincitore (Svätyňa Herkula Víťaza): Táto staroveká svätyňa je zasvätená Herkulovi a je umiestnená na kopci nad mestečkom. Ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Tivoli je okrem toho známe aj pre svoju gastronómiu a tradície, vrátane miestnych špecialít a festivalov. Navštíviť toto kultúrne bohaté mesto je pre milovníkov histórie a architektúry nezabudnuteľný zážitok.

Po programe v Tivoli sa presunieme naspäť do Ríma a pokračujeme s programom vo Vatikáne.

Prechádzka po Námestí sv. Petra s bohatým výkladom o zaujímavostiach najmenšieho štátu sveta – Vatikánu.

Vatikán – Centrum kresťanského sveta púta pozornosť mnohých cestovateľov. Svoje nadanie tu zvečnili najvýznamnejší umelci všetkých čias a dodnes tu sídlia skvosty, ktoré reprezentujú nie len kresťanstvo. Pravý breh rieky Tiber, to je územie, na ktorom sa rozkladá tento malý štát s rozlohou 0,44 km2 a počtom obyvateľov 900. Vatikán je sídlom pápežov len od roku 1377, teda šesť storočí. Verejnosti sú prístupné Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá a Vatikánske záhrady.

Námestie sv.Petra – Námestie sv. Petra alebo Piazza San Pietro je centrálnym vatikánskym námestím. Leží priamo pred Bazilikou svätého Petra a je dielom talianskeho architekta, sochára a maliara Gian Lorenza Berniniho. Barokové námestie tvoriace dominantný priestor mestského štátu je tvorený spojením dvoch menších námestí – elipsovitého Piazza Obliqua a menšieho lichobežníkového Piazza Retta. Obrovská, 240 metrov široká elipsa je ohraničená stĺporadím. Bernini sám prirovnával kolonádu k „náručiu cirkvi prijímajúcej všetkých veriacich, ktorí prichádzajú na toto miesto, aby upevnili svoju vieru“.

Po prehliadke rozlúčenie v centre Ríma, individuálny program.

4.deň

Raňajky v hoteli. Check-out z hotela možný do 10:00.

Transfer na letisko, odlet z Ríma.

Termíny

od 10.10.2024
do 13.10.2024
4 dní
Bratislava
Voľný
od 939,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Meno a priezvisko*
Priezvisko*
Email*
Tel. číslo*
Termín
Zájazd*
GDPR*

Pripravujeme

Rusko

VIANOČNÁ MOSKVA a PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Rím – Vatikán – Neapol

Úlet do večného mesta a pod sopku Vezuv

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

Chorvátsko

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART v Záhrebe

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

Rusko

MOSKVA A MURMANSK

Vianočná Moskva + Silvester za polárnym kruhom Murmansk

Rusko

Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD - mesto námorníkov - atraktívny zájazd

plitvicke jazera

Chorvátsko

Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

maks moskva

Rusko

MAKS Moskva

Veľkolepá letecká šou pod Moskvou

moskva 9 máj

Rusko

Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

vianočná moskva

Rusko

Vianočná MOSKVA

Slávnostná vianočná atmosféra na Červenom námestí - Moskva stojí za návštevu

Rusko

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála - trasa Irkutsk - Vladivostok

Rusko

SOČI

Juh Ruska - pobrežie Čierneho mora

na vyžiadanie v CK

Rusko

Kazaň

Kazaň so zastávkou v Moskve = 2 mestá = 2 kremle= 2 náboženstvá

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

MURMANSK

Ruský sever za polárnym kruhom - lovenie polárnej žiary - Murmansk a okolie

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter