Taliansko: Vezuv, Amalfi, Positano, Capri, Neapol a Pompeje

1.deň

Odlet z Viedne do Neapolu.


Prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela v Neapole.

Ubytovanie a pomalinky začneme so spoznávaním tohto nádherného mesta plného protikladov.

Nevynecháme vysvietenú Via S. Gregorio Armeno. Náš deň je ďalej venovaný historickému centru Neapola (mimochodom, najväčšie historické centrum v Európe; od r. 1995 zapísané v UNESCO). Užijeme si prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí.

Dnes máme ešte v pláne „srdce“ Neapola. Srdcom Neapola (nadol po nákupnej ulici Via Toledo) je Piazza del Plebiscito s Basilica di San Francesco di Paola, s kráľovským palácom Palazzo Reale (oproti) a významnou opernou scénou Teatro San Carlo (vedľa kráľovského paláca); v tesnej blízkosti sa nachádza Galleria Umberta I. (miesto relaxu) a známa kaviareň Gambrinus, ktorú nemôžeme obísť (káva či drink je povinným rituálom každého návštevníka Neapola). Odtiaľ smerom nadol (k moru) sa dostanete na pobrežnú promenádu, tzv. Lungomare, k prístavom Beverello a Santa Lucia; okrem kaviarničiek a barov sú tam pevnosti Castel dell´Ovo (Vaječný hrad; najstarší hrad) a Castel Nuovo/Maschio Angioino (Nový hrad).

Po programe návrat do hotela a voľný program.

2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet na Capri.

V ranných hodinách odchod loďou na ostrov rímskych cisárov Capri, perlu Tyrhénskeho mora, miesto, ktoré uchvátilo nielen rímskeho cisára, ale aj maliarov, skladateľov, politikov a ďalšie významné osobnosti. Dopoludňajšia prehliadka mesta Anacapri, rozkladajúceho sa na náhornej plošine pod najvyššou kaperskou horou Monte Solaro. Možnosť návštevy kostola Sv. Michala (€ 3) so známou majolikovou podlahou, slávnej vily S.Michele Axela Munteho San Michele (€ 8), obrazárne Casa Rosa (€ 3,50) so sochami cisára Tiberia nájdenými na dne modrej jaskyne, alebo výjazd lanovkou na Monte Solaro (€ 10), najvyššiu horu Capri s úchvatnými panoramatickými výhľadmi na dva zálivy / časovo aspoň 60min rezerva /.


Popoludní prehliadka hlavného mesta ostrova, prechádzka starobylou štvrťou – cez malebnú Piazzeta s hodinovou vežou, okolo slávneho hotela Quisisana až ku kláštoru S.Jakuba, odkiaľ vedie slávna zik-zak ulička Via Krupp a kde sa nachádzajú Augustove záhrady s nádhernými vyhliadkami na tri kamenné Faraglioni a Marina Picola (vstup do záhrad € 1). Na záver vrelo odporúčame hodinový výlet loďou okolo Capri (€ 16) s návštevou bielej a zelenej jaskyne. Svetoznáma modrá jaskyňa prístupná separátnymi autobusy, vstup (€ 12).


Po skončení okruhu návrat do hotela a voľný program.

3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Pompeje a Vezuv.

Pompeje sú staroveké mesto v Kampánii na juhu Talianska, známe svojimi archeologickými nálezmi, ktoré vznikli po erupcii sopky Vezuv v roku 79 n. l. Následkom tejto katastrofy bolo mesto zakryté vrstvou sopečného popola a lávy, čo paradoxne prispelo k jeho zachovaniu. Toto opustené mesto bolo znovuobjavené v 18. storočí a odvtedy sa stalo jedným z najdôležitejších archeologických nálezísk na svete.

Pompeje ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad do každodenného života v antickom Ríme. Dobre zachované domy, námestia, verejné budovy a umelecké artefakty poskytujú pohľad na tehdejšiu kultúru a architektúru.
Mnoho domov v Pompejách obsahuje nádherné fresky, čo sú maľby na stenách. Tieto fresky poskytujú predstavu o vkuse a životnom štýle vtedajších obyvateľov. Mesto obsahuje veľa obytných domov a výstavných sídiel bohatých obchodníkov a aristokratov, ako je slávna Casa dei Vettii. Tieto domy sú príkladom luxusu a architektúry toho obdobia.

Centrálne námestie mesta, známe ako Forum Romanum, bolo srdcom verejného života, obchodu a politiky. Ampitheatrum Pompejanum (Pompejský amfiteáter), známy aj ako Pompejské divadlo, bolo miestom pre rôzne verejné udalosti a divadelné predstavenia.

Návšteva Pompejí ponúka jedinečný pohľad do starovekého sveta a je to jedno z najznámejších a najdôležitejších archeologických nálezísk v Taliansku.

NUTNÉ DOKLADY SO SEBOU (pas alebo OP, preukaz ZŤP). V archeologickom aeráli Pompeí sú povolené batohy do max. veľkosti 15x30cm.

  • Po programe v Pompejách sa presunieme na Vezuv

Vezuv je stratovulkán situovaný na západnom pobreží Talianska, v blízkosti miest Neapol a Pompeje. Tento vulkán je najznámejšou svojou erupciou v roku 79 n. l., ktorá viedla k pochovaniu miest Pompeje, Herkulaneum a ďalších okolitých osád sopečným popolom a lávou. Najznámejšia erupcia sa odohrala v roku 79 n. l., kedy výbuch zničil antické mestá Pompeje, Herkulaneum a Stabia a spôsobil mnoho škôd v okolí. To, čo zostalo z týchto miest, bolo pochované vrstvou sopečného popola a lávy, čo paradoxne prispelo k ich konzervácii.

Vezuv je stále považovaný za aktívny vulkán, hoci bola v posledných storočiach pozorovaná iba mierna činnosť. Odborníci monitorujú vulkán, aby sledovali možné známky budúcej aktivity a minimalizovali riziko pre okolité oblasti. Vezuv má bohatú geologickú históriu a jeho erupcie majú význam pre štúdium sopečnej aktivity a vplyvu na okolité prostredie. Dnes je Vezuv obľúbeným turistickým cieľom, kde návštevníci môžu vystúpiť na jeho vrchol a obdivovať krásny výhľad na záliv Neapolskú a okolitú krajinu.

Vezuv zostáva významným symbolom sopečnej činnosti a zanecháva nám historické poučenie o vplyve prírodných katastrof na ľudskú históriu.

Počas programu nás vyvezie náš mikrobus na najvyššie možné miesto dosiahnuteľné po verejnej ceste. Vďaka našim lístkom do NP Vezuv sa dostaneme aj priamo dnu do NP Vezuv a prejdeme sa po tomto supervulkáne. Trek nie je náročný a je zvládnuteľný pre všetky vekové kategórie. Samozrejme, nie je povinný a v prípade záujmu je možné na skupinu počkať v reštaurácii na parkovisku.

Ukončenie programu, návrat do Neapolu a voľný večerný program.

4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Amalfitanské pobrežie – Amalfi a Positano. Transfer do Positana a Amalfi je trajektom. Počas plavby si užijete nezabudnuteľné výhľady.

Mesto Amalfi je bývale sídlo biskupov a jedna zo štyroch slávnych námorných republík. Práve tu vynašiel Flavio Gioia buzolu. Najznámejšou pamiatkou je chrám Sv. Ondreja – Duomo di S.Andrea / vstup € 3 /. Budete mať dostatok času nato, aby ste si užili vynikajúcu kávu a ochutnali niektorý zo skvelých dezertov. V meste Amalfi si užijeme cca.3 hodiny a premiestnine sa do rozprávkového Positana.

Mesto Positano je prekrásne mestečko ukryté medzi skaliskami a divokou prírodou, slávne positánskou módou a kultúrnymi akciami. V úzkych uličkách malé obchodíky s remeselnými výrobkami, ľanovými odevmi. Krásne výhľady na krištáľové more, to a ešte viac je Positano. Po 3 hodinách v Positane sa vrátime do Neapolu.

Po návrate do Neapolu vo večerných hodinách nasleduje už iba voľný program.

5.deň

Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet z Neapolu.

Termíny

od 11.09.2024
do 15.09.2024
5 dní
Viedeň
Voľný
od 953,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Meno a priezvisko*
Priezvisko*
Email*
Tel. číslo*
Termín
Zájazd*
GDPR*

Pripravujeme

Rusko

VIANOČNÁ MOSKVA a PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Rím – Vatikán – Neapol

Úlet do večného mesta a pod sopku Vezuv

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

Chorvátsko

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART v Záhrebe

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

Rusko

MOSKVA A MURMANSK

Vianočná Moskva + Silvester za polárnym kruhom Murmansk

Rusko

Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD - mesto námorníkov - atraktívny zájazd

plitvicke jazera

Chorvátsko

Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

maks moskva

Rusko

MAKS Moskva

Veľkolepá letecká šou pod Moskvou

moskva 9 máj

Rusko

Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

vianočná moskva

Rusko

Vianočná MOSKVA

Slávnostná vianočná atmosféra na Červenom námestí - Moskva stojí za návštevu

Rusko

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála - trasa Irkutsk - Vladivostok

Rusko

SOČI

Juh Ruska - pobrežie Čierneho mora

na vyžiadanie v CK

Rusko

Kazaň

Kazaň so zastávkou v Moskve = 2 mestá = 2 kremle= 2 náboženstvá

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

MURMANSK

Ruský sever za polárnym kruhom - lovenie polárnej žiary - Murmansk a okolie

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter