Kamčatka

Polostrov vulkánov, gejzírov a kamčatských krabov – toto je Kamčatka

Transsib II.

Kratšia trasa – LETO – Irkutsk – Vladivostok

Magický BAJKAL

Najhlbšie jazero sveta Bajkal

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála - trasa Irkutsk - Vladivostok

Nenechajte si ujsť perfektnú príležitosť vidieť Bajkal ako zrkadlo a zároveň zažiť cestu Transsibírskou magistrálou od Irkutsku až do Vladivostoku a samozrejme najs§r uviedieť nádherný Bajkal, ktorý práve v tomto období ako zrkadlo.

Predaj zájazdov do Ruska je nateraz pozastavený.  

O obnovení vás budeme ihneď informovať tu, alebo na našej facebookovej stránke

Zatiaľ vám odporúčame naše ďalšie destinácie – naše poznávacie autorské zájazdy, ktoré nájdete na našej stránke. Pripravili sme pre vás už tradične UzbekistanGruzínsko, Arménsko, TalianskoChorvátsko a ďalšie zaujímavé destinácie stál pridávame na našu stránku ZÁJAZDY

Kolektív ma3oska travel

ZIMA na Sibíri - pre niekoho znie dosť odstrašujúco a studeno. Ale my vám dokážeme, že to tak nie je. Zima v tejto časti Ruska je fascinujúca. Zamrznutý Bajkal, ktorý zmení svoje skupenstvo v hrúbke cca 2 metre, je toho dôkazom. Vyberte sa teda s nami na zimné jazero Bajkal s pokračovaním Transsibirskou magistrálou. Intenzívne využijeme čas a investované peniaze a uvidíme spolu to, čo nám tento "kusisko" veľkého Ruska ponúka. Čo nás čaká a kadiaľ povedie naše putovanie?

Začneme na letisku vo Viedni – smer IRKUTSK.

BAJKAL, magické jazero s hĺbkou  neuveriteľných 1642 metrov. "Poprechádzame" sa po najhlbších miestach sveta. Neveríte? Poďte sa presvedčiť sami.

Transsibírska magistrála – z Irkutsku sa vyberieme okolo jazera Bajkal, smer Vladivostok so zastávkami, viď rozpis nižšie.

0. deň

Odchod do Ruska

Prelet do Irkutsku cez Moskvu

1. deň

Irkutsk a Bajkal

Po prílete transfer na hotel, oboznámenie sa s mestom, ubytovanie sa, výmena € na ruble. Aklimatizácia, nakoľko v Irkutsku bude 7 hodinový.  V podvečer miestneho času prechádzka po nábreží rieky Angara – jedinej rieky, ktorá pramení z jazera Bajkal. Navštívime krásne pravoslávne chrámy, napr. dominantu Irkutska - chrám Zjavenia, a budeme obdivovať miestnu architektúru. V centre Irkutsku navštívime aj skanzen pod názvom KVARTAL 130 - malebné drevené domčeky starej ruskej architektúry. Tu si dáme dobrý obed. Určite nesmie chýbať miesta ryba – Omuľ, ktorá je veľmi chutná a má veľa pre telo tak prepotrebných Omega 3 kyselín. Začíname ten správny stravovací režim.

Večer – voľný program, oddych.

2. deň

Cesta po zamrznutom jazere

Stretneme sa na recepcii, čaká nás transfer na ostrov Oľchon. Cestou si dáme obed v typickej miestnej burjatskej reštaurácii, kto chce môže ochutnať miestne boozy. Navštívime aj miestne burjatske múzeum a Šamana. Príchod na ostrov Oľchon sa predpokladá cca o 16:00 hod., časť  transferu bude po priezračnom zamrznutom jazere Bajkal – všetky trasy sú preverené. Ubytovanie sa. Podľa priania, prechádzka a zoznámenie sa s nádherným magickým zamrznutým jazerom a okolím. Večera, oddych.

3. deň

Bajkal ako zrkadlo

Skoro ráno odchod na skalu Šamankakde budeme fotiť náš prvý ranný úsvit. Návrat na ubytovňu/chatky a raňajky. Po raňajkách odchádzame, smer mys Hoboj, kde budeme až do večera a budeme fotiť náš prvý západ slnka. "Obed na ľade", na čerstvom bajkalskom vzduchu. Do hotela sa vrátime cca po 20:00 hod. Večera. Uložíme sa skoro do postele, nakoľko ďalší deň nás čaká skoré vstávanie a ďalšie dobrodružstvo.

4. deň

Deň na ľade

Pre tých, čo nemajú problém so skorým vstávaním a prvoradý je pre nich "lov" tých NAJ záberov – skorý odchod z hotela k budhistickému pamätníku na ostrove Ogoj, aby sme stihli východ slnka. Návrat a raňajky v hoteli. Doobedu voľno, poprípade, podľa priania, prechádzka po miestnej dedinke, kde určite nenájdete žiadnu architektúru 21. storočia, ale je tu všetko veľmi autentické a fotogenické. Nákup suvenírov a miestnej údenej ryby – omuľa (je to pochúťka plná Omega 3). Obed, ktorý si sami uveríme - mieste žienky nás naučia variť boozy. Čo to to je?  Boozy sú typické jedlo burjatov - akási kapsička s mletým mäsom, naparená v parnom hrnci.   Poobede vyrážame za ďalším dobrodružstvom – fotografovanie západu slnka v jaskyni Charanci. Na chatky sa vrátime po 20:00 hod. Večera a oddych.

5. deň

Vznášadlami krížom cez Bajkal

Po raňajkách návrat na pevninu cez jazero Bajkal na špeciálnych vzduchových vznášadlách. Dovezieme sa až do Listvjanky, kde sa aj ubytujeme. Poobede návšteva Múzea jazera Bajkal, kto bude mať záujem môže sa previesť po ľade aj na psích záprahoch. Večerná prechádza po pobreží, návšteva miestneho trhu, kde si kúpite autentické suveníry.  Oddych.

6. deň

Návrat do Irkutsku

Ráno po raňajkách sa vraciame do Irkutsku.

Cestou sa zastavíme v miestnom skanzene, kde sa dozvieme veľa zaujímavostí zo života obyvateľov tejto časti Ruska. Ubytovanie sa v hoteli. Večer sa ešte prejdeme okolo rieky Angara, dokúpime darčeky a pobalíme sa.

7. deň

Transsibom okolo jazera Bajkal

Dnes pokračuje naše dobrodružstvo ďalej. Vlakom Transsibírskej magistrály sa vyberieme okolo jazera Bajkal. Naskytnú sa nám neuveriteľné pohľady na jazero. Smerujeme do Ulan-Ude.

Na obed dorazíme do mesta Ulan-Ude, ktoré je hlavným mesto Burjatska. Ubytujeme sa na hoteli a vyrazíme obdivovať mesto, jeho pešiu zónu, kde natrafíme aj na najväčšiu hlavu Lenina! Tento monument stojí za to, aby sme si urobili selfíčko...

Návšteva budhistického centra v Ulan-Ude. Neskoro večer sa vrátime na hotel.

8. deň

Smer Chabarovsk

Opäť celý deň vo vlaku, ale nebojte sa, prejde to, ani nezbadáte ako. Príroda sa síce opakuje a za oknami sa míňajú nespočetné množstva briez a široká ruská rovina, ale my máme stále o čom hovoriť. Československé légie pokračovali, tak ako aj my, po Transsibírskej magistrále ďalej na východ. Čo všetko ich po ceste čakalo? Aj o tom si povieme. Vďačnou témou na dlhej ceste je aj celá stavba Transsibírskej magistrály. Cesta je dlhá a tém na rozprávanie bude veľa. Kto vie, čo všetko stihneme porozprávať.

9. deň

Chabarovsk

Mesto Chabarovsk  na rieke Amur je jedno z mnohých miest, ktoré vznikli a boli vybudované v 19.storočí vďaka stavbe Transsibírskej magistrály. My tu vystúpime, čaká nás prehliadka mesta, jeho historického centra, ale aj prechádzka po brehoch sibírskeho veľtoku Amur. Večer voľno.

10. deň

Smer Vladivostok - náš cieľ

Dnes odchádzame smerom do Vladivostoku, konečnej stanice Transsibirskej magistrály. Cieľ je jasný - konečná na 9288. kilometri Transsib-u.  Cestou míňame krajinu hraničiacu s Čínou a približujeme sa do najvýchodnejšieho miesta trate. Po príchode do záverečného bodu nášho cestovania si hneď na železničnej stanici urobíme na pamiatku foto/selfíčko pri stĺpe/kilometrovníku s označením 9288 km. Veď práve preto sme sem prišli! Prezrieme si nádhernú historickú budovu železničnej stanice. Je na čo sa tešiť... Už aby sme tam boli...

11. deň

Vladivostok - konečná - vystupovať!

Ranný príchod do Vladivostoku. Fotíme sa o 106!

Vladivostok - podľa nás jedno z najkrajších miesta v Rusku a je perfektné, že ho môžeme navštíviť, čo napríklad ešte na začiatku 90-tych rokov minulého storočia nebolo cudzincom dovolené. Mesto nám učarovalo hneď pri prvej návšteve (taká láska na prvý pohľad) a každá ďalšia návšteva tento pocit ešte viacej utvrdzuje. Mesto si prejdeme spolu, pokocháme sa pohľadmi na more, tichooceánsku flotilu, mosty spájajúce mesto. Pohľady a hlavne fotky z Vladivostoku, ktoré si urobíte, fakt stoja za to, mesto je veľmi autentické, fotogenické a plné mladých ľudí z celej Ázie. Kórejci ho priam milujú.

Večera na brehu mora s fantastickými krevetami, chobotnicami, kamčatskými krabmi a inými morskými príšerami. Veď sme na brehu Tichého oceánu.

12. deň

Vladivostok - ostrov Russkij

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme na výlet na ostrov Russkij po moste spájajúcom ostrov s pevninou, ktorý je vyobrazený aj na dvetisícrubľovej bankovke. Navštívime spolu Oceanárium. Poobede plavba po Ochotskom mori a večer štýlová večera,  na ktorej vyskúšame čerstvo vylovené kraby, ustrice a iné  morské plody, tak typické pre túto časť Ruska.

Po večeri tí, čo ešte budú vládať - zubačkou sa vyvezieme na vyhliadku mesta mostov, námorníkov a ruskej tichooceánskej flotily. Vyhliadka na mesto stojí za to.

13. deň

Odlet domov

Odlet domov, smer Moskva-Viedeň.

P.S. Tí, čo ešte stále nemajú dosť - je možnosť pokračovať ďalej - smer KAMČATKA. Informácie v CK ma3oska travel - info@ma3oska.sk.

ma3oska travel zajazd

február - marec

ma3oska travel zajazd

plná penzia

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

14 dní

ma3oska-travel-doprava-vlak-transsib-lietadlo

letecky do/z Ruska, Transsib. magistrálou do Vladivostoku

Termíny

No data was found
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Mongolsko, Rusko, Uzbekistan

Veľký okruh – Ďaleký východ

Grand tour Mongolsko - Ulánbátar, Rusko - Irkutsk, Bajkal, Transsibírska magistrála až do Vladivostoku, Uzbekistan - Taškent a Samarkand

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest 2023 Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter