Kamčatka

Polostrov vulkánov, gejzírov a kamčatských krabov – toto je Kamčatka

Transsib II.

Kratšia trasa – LETO – Irkutsk – Vladivostok

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála – trasa Irkutsk – Vladivostok

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Hádam niet cestovateľa, ktorý by sa nechcel nechať unášať tisíce km po legendárnej železničnej trati. Prekročíte mnoho časových pásiem, čakajú vás zážitky, nové miesta, nové pohľady na svet. Splňte si svoj sen a nasadnite spolu s nami do legendárneho vlaku!

Ak máte záujem o zájazd, kontaktujte nás na info@ma3oska.sk alebo na telefonickom čísle +421 2 21025778.

 

1. deň

Odlet do Ruska

Prílet do Moskvy, ubytovanie sa, výmena eur/rub.

2. deň

Moskva - prehliadka mesta a nástup na Transsib

Po raňajkách sa stretneme na recepcii a vydáme sa spoznávať Moskvu. Pozrieme si legendárne Červené námestie, slávny obchodný dom GUM, Chrám Vasilija Blaženého a Park Zarjadie.  Prejdeme sa okolo najväčšieho obchodného domu s hračkami "Detskij mir" a na Divadelnom námestí budeme obdivovať "Boľšoj teatr". Prestávka na obed. V poobedňajších hodinách sa vrátime na hotel a večer nás čaká transfer na Kazanskú železničnú stanicu a presun nočným rýchlikom do Kazane.

3. deň

Kazaň - hlavné mesto Tatarstanu

Príchod v ranných hodinách do Kazane. Transfer do hotela a raňajky v centre. Po raňajkách nás čaká prvé zoznámenie sa s históriou Kazane. Prejdeme sa historickými uličkami mesta, okolo jazera Kaban, po Baumanskej ulici, okolo chrámu sv. Mikuláša, či pamätníka operného speváka Šaľjapina a parku "Tisícročia". Obed v typickej tatárskej reštaurácii. Po obede nasleduje exkurzia do Kazanského kremľa. Privítajú nás biele múry starej pevnosti (slovo kremeľ je tatárskeho pôvodu a hovorí o mieste v centre mesta s hradbami). Pokocháme sa pohľadom na krivú vežu Suyumbike, sprievodca nám rozpovie smutnú legendu o osude kazanskej princeznej. Neobídeme ani chrám Zvestovania (Blagoveščenský chrám). Poobede sa ubytujeme v hoteli v centre mesta. Osobné voľno.

Večer sa vyberieme na autobusovú prehliadku mesta, ktoré je nádherné nielen cez deň, ale aj v noci, keď je nádherne osvetlené. Pre záujemcov je možné zabezpečiť jazdu na veľkom modernom vyhliadkovom kolese, kde budete mať Kazaň ako na dlani (veľmi odporúčame). Naskytne sa vám neuveriteľný pohľad na Kazanský kremeľ, ale aj na celé mesto a rieku Volgu.

4. deň

Kazaň - výlet na ostrov Svijažsk

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a ideme na autobusovú exkurziu na ostrov Svijažsk.

Na ostrove Svijažsk vznikla za čias Ivana Hrozného pevnosť, ktorá bola jeho východiskovým bodom pri dobýjaní Kazane. Podarilo sa mu poraziť Zlatú Hordu a Kazanský chanát  sa stal súčasťou cárskeho Ruska.

Práve tejto časti histórie bude zasvätené naše dnešné putovanie. Ponoríme sa do čias Ivana Hrozného, zmeriame si sily s vojakmi oných dávnych čias, zastrieľame si z luku, či kuše, ale hlavne uvidíme nádhernú prírodu okolo rieky Volgy, ktorá má v týchto miestach šírku do 42 km. Svijažsk je známy svojou nádhernou architektúrou, chrámami s originálnymi zachovanými freskami z čias Ivana Hrozného. Navštívime spolu pravoslávne kláštory – Uspensko-bogorodický a Joano-Predtečenskij, kde sa nachádza aj najstarší pravoslávny chrám v Tatarstane. 

Večer odchod vlakom smer Jekaterinburg

5. deň

Cesta vlakom do Jekaterinburgu

V poobedňajších hodinách dorazíme do Jekaterinburgu. Ubytovanie sa v hoteli, večerná prehliadka mesta.

6. deň

Jekaterinburg - sme na hranici Európy a Ázie

Hneď zrána vyrazíme na hranicu Európy a Ázie a na pietne miesto, kde si povieme ako to vlastne bolo s posledným ruským cárom Mikulášom II. a jeho rodinou.

Prestávka na obed, ďalej prehliadka mesta Jekaterinburg. Jeho architektúra z 19. storočia je pretkaná modernými budovami a zaujímavou architektúrou. Navštívime aj miesto, ktoré hovoria o československých legionároch, ktorý v meste pobudli rok.

Večer oddych a príprava na cestu.

7. deň - 8. deň

Smerujeme ďalej

Ráno po raňajkách smer železničná stanica v Jekaterinburgu a odchod vlakom cez Omsk a Novosibirsk ďalej do Irkutsku a na Bajkal. Cesta bude dlhá, ale bude o čom rozprávať, veď po tejto trati prešla cárska rodina, ale aj  československí legionári.

9. deň

Irkutsk a Bajkal

Sme v Irkutsku. Mesto pri najhlbšom jazere sveta je zaujímavé svojou architektúrou, drevenými domčekmi s typickou drevorezbou. Miestne centrum s trhoviskom nám ponúkne širokú škálu farmárskych produktov a typických ruských "buločiek" (buchtičiek-pirôžkov), ktorým sa proste nedá odolať. Prechádzka historickým centrom, okolo rieky Angara.

10. deň

Bajkal

Dnes nás čaká jazero Bajkal, najväčšia zásobáreň pitnej vody na svete (cca 1/6). Hneď ráno vyrazíme k miestu, kde z jazera Bajkal vyteká jediná rieka Angara s magickou skalou Šaman uprostred toku. Ďalej smerujeme do dediny Listvjanka, kde v Múzeu jazera Bajkal uvidíme okrem iného aj nerpy, jediné sladkovodné tulene na svete. Miestne trhovisko je veľké lákadlo a my ho nevynecháme. Pochutnáme si endemickej rybe - údenom omuľovi, nakúpime darčeky a idem ďalej, vraciame sa do Irkutsku.

Večera, noc v hoteli.

11. deň

Smer budhistické chrámy v Ulan-Ude

Ráno nasadneme na vlak, smer Ulan-Ude - hlavné mesto Burjatska a centrum budhizmu v Rusku. Ešte pred tým si vychutnáme nádherné pohľady , ktoré sa nám vyskytnú pri jazde okolo jazera Bajkal. Jedna zo zastávok na trase je aj stanica Sljudanka, ktorá je ako jediná železničná stanica na svete postavená z mramoru. Je to pamätník všetkým, ktorý najdlhšiu železničnú trasu stavali.

Na obed príchod do Ulan-ude, pofotíme si železničnú stanicu a ide sa na prehliadku mesta. Staré krásne kupeckú mesto, ktoré svoj rozmach zaznamenalo práve vďaka Transsibu je veľmi fotogenické. A samozrejme zastavíme sa aj pri soche - buste Lenina. Veď je, ako inak, najväčšia na svete.

V podvečer sa poprechádzame o budhistickom centre za mestom a večerný návrat na hotel. Večera, oddych

12. deň

Smerujeme ďalej na východ

Opäť celý deň vo vlaku, ale nebojte sa, to dáme ani nezbadáte ako. Príroda sa síce opakuje a za oknami sa míňajú nespočetné množstva briez a tzv. ruská rovnina, ale my máme stále o čom hovoriť. Československé légie pokračovali, tak ako aj my, po Transsibírskej magistrále ďalej na východ. Čo všetko ich po ceste čakalo? Aj o tom si povieme.

Vďačnou témou na dlhej ceste je aj celá stavba Transsibírskej magistrály. Cestá dlhá a tém na rozprávanie bude veľa. Kto vie, či to všetko stihneme...

13. deň

Chabarovsk

Mesto Chabarovsk  na rieke Amur je jedno z mnohých miest, ktoré vznikli a boli vybudované v 19.storočí vďaka stavbe Transsibírskej magistrály. My tu vystúpime, čaká nás prehliadka mesta, jeho historického centra, ale aj prechádzka po brehoch sibírskeho veľtoku Amur. Večer voľno.

14. deň

Smer Vladivostok

Dnes odchádzame do Vladivostoku - konečnej stanice Transsibirskej magistrály. Cieľ je predsa jasný - konečná na 9288. kilometri Transsib-u.  Cestou míňame krajinu hraničiacu s Čínou a približujeme sa do najvýchodnejšieho miesta. Po príchode do záverečného bodu nášho budovania si hneď na železničnej stanici urobíme na pamiatku foto/selfíčko pri stĺpe/kilometrovníku s označením 9288 km. Veď práve preto sme sem prišli! Prezrieme si nádhernú historickú budovu železničnej stanice. Je na čo sa tešiť... Už aby sme tam boli...

15. deň

Vladivostok - konečná

Ranný príchod do Vladivostoku. Fotíme sa o 106!

Vladivostok - podľa nás jedno z najkrajších miesta v Rusku a je perfektné, že ho môžeme navštíviť, čo napríklad ešte na začiatku 90-tych rokov minulého storočia nebolo cudzincom dovolené. Mesto nám učarovalo hneď pri prvej návšteve (taká láska na prvý pohľad) a každá ďalšia návšteva tento pocit ešte viacej utvrdzuje. Mesto si prejdeme spolu, pokocháme sa pohľadmi na more, tichooceánsku flotilu, mosty spájajúce mesto. Pohľady a hlavne fotky z Vladivostoku, ktoré si urobíte, fakt stoja za to, mesto je veľmi autentické, fotogenické a plné mladých ľudí z celej Ázie. Kórejci ho priam milujú.

Večera na brehu mora s fantastickými krevetami, chobotnicami, kamčatskými krabmi a inými morskými príšerami. Veď sme na brehu Tichého oceánu.

16. deň

Vladivostok - ostrov Russkij

Ráno sa stretneme na recepcii a ideme na výlet na ostrov Russkij po moste spájajúcom ostrov s pevninou, ktorý je vyobrazený aj na dvetisícrubľovej bankovke. Navštívime spolu Oceanárium. Poobede plavba po Ochotskom mori a večer štýlová večera,  na ktorej vyskúšame čerstvo vylovené kraby, ustrice a iné  morské plody, tak typické pre túto časť Ruska.

Po večeri tí, čo ešte budú vládať - zubačkou sa vyvezieme na vyhliadku mesta mostov, námorníkov a ruskej tichooceánskej flotily. Vyhliadka na mesto stojí za to.

17. deň

Odlet domov

Odlet domov, trasa informácia v CK.  

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

17 dní

ma3oska-travel-doprava-vlak-transsib-lietadlo

letecky do/z Ruska, Transsib. magistrálou do Vladivostoku

Termíny

od 01.08.2024
do 15.08.2024
15 dní
Viedeň
voľný
od 4.500,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Meno a priezvisko*
Priezvisko*
Email*
Tel. číslo*
Termín
Zájazd*
GDPR*

Pripravujeme

Rusko

VIANOČNÁ MOSKVA a PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Rím – Vatikán – Neapol

Úlet do večného mesta a pod sopku Vezuv

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

Chorvátsko

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART v Záhrebe

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

Rusko

MOSKVA A MURMANSK

Vianočná Moskva + Silvester za polárnym kruhom Murmansk

Rusko

Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD - mesto námorníkov - atraktívny zájazd

plitvicke jazera

Chorvátsko

Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

maks moskva

Rusko

MAKS Moskva

Veľkolepá letecká šou pod Moskvou

moskva 9 máj

Rusko

Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

vianočná moskva

Rusko

Vianočná MOSKVA

Slávnostná vianočná atmosféra na Červenom námestí - Moskva stojí za návštevu

Rusko

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála - trasa Irkutsk - Vladivostok

Rusko

SOČI

Juh Ruska - pobrežie Čierneho mora

na vyžiadanie v CK

Rusko

Kazaň

Kazaň so zastávkou v Moskve = 2 mestá = 2 kremle= 2 náboženstvá

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

MURMANSK

Ruský sever za polárnym kruhom - lovenie polárnej žiary - Murmansk a okolie

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter