Vážime si čas (ako aj mnohí z vás) a Rusko poznáme, preto sme pre vás pripravili poznávací zájazd Ruskom – kombináciu „Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála“.
Intenzívne využijeme čas a investované peniaze do zájazdu a uvidíme spolu to, čo nám tento "kusisko" veľkého Ruska ponúka. Čo nás čaká a kadiaľ povedie naše putovanie?
Začneme na letisku vo Viedni – smer JEKATERINBURG ...
BAJKAL magické jazero s hĺbkou neuveriteľných 1642 metrov.
Transsibírska magistrála – najskôr okolo jazera Bajkal tou pravou originálnou trasou s množstvom viaduktov, mostov a tunelov – ako za starých cárskych čias. Náš vláčik bude ťahať pravá parná lokomotíva. Je na čo sa tešiť!
Po preskúmaní jazera Bajkal a okolia, ideme na výpravu po Transsibírskej magistrále – čaká nás mesto Ulan Ude, Chabarovsk na rieke Amur a koniec putovania veľkým Ruskom - konečná (9 288 km) v mesto VLADIVOSTOK.
Ubytujeme sa v hoteli, oddych, spoločná večera
Jekaterinburg, jedno z najväčších miest Ruska a hlavné mesto Sverdlovskej oblasti, ponúka turistom pestrú paletu historických, kultúrnych a prírodných zaujímavostí. Tu je prehľad toho, čo vidieť a zažiť:
Večer nasadneme na vlak a ideme 2 dni a pár hodín do Irkutska
Príchod do sibírskeho mesta Irkutsk na Angare. Mesto pri najhlbšom jazere sveta Bajkal je zaujímavé svojou architektúrou, drevenými domčekmi s typickou drevorezbou. Miestne centrum s trhoviskom nám ponúkne širokú škálu farmárskych produktov a typických ruských "buločiek" (buchtičiek-pirôžkov), ktorým sa proste nedá odolať.
Irkutsk, často nazývaný „Paríž Sibíri“, je jedným z najkrajších miest na Sibíri a vstupnou bránou k jazernému skvostu Bajkal. Toto historické mesto spája starodávnu architektúru, živú kultúru a blízkosť prírody. Tu je prehľad, čo vidieť a zažiť v Irkutsku:
Poobede presun k jazeru Bajkal, najväčšej zásobárne pitnej vody na svete (cca 1/6). Po ceste zastávka v miestnom skanzene. Vyrážame ďalej, zastávku si dáme aj pri mieste, kde z jazera Bajkal vyteká jediná rieka Angara s magickou skalou Šamanka uprostred toku. "Pošamaníme". Ďalej smerujeme do dediny Listvjanka,na brehu jazera, kde sa ubytujeme.V podvečer sa poprechádzame po pláži pri jazere Bajkal. Tí otužilejší si môžu samozrejme aj zaplávať.
Noc v Listvjanke.
Hneď skoro ráno ráno vyrazíme k jazeru (kto bude chcieť) a vychutnáme si východ slnka. Po raňajkách navštívime Múzeum jazera Bajkal, kde sa dozvieme o jeho vzniku, uvidíme okrem iného aj nerpy, jediné sladkovodné tulene na svete. Ako sa dsostali do jazera Bajkal? Aké endemické živočíchy a rastlinstvá sa nachádzajú v/okolo Bajkalu? Miestne trhovisko je veľké lákadlo a my ho nevynecháme. Pochutnáme si endemickej rybe - údenom omuľovi, nakúpime darčeky a idem ďalej, Podvečer návrat do Irkutska.
Ráno nasadneme na vlak Transsibírskej magistrály a naše dobrodružstvo pokračuje ďalej. Vlakom ideme okolo jazera Bajkal. Naskytnú sa nám neuveriteľné pohľady na jazero, podľa nás je toto jedna z najkrajších časti Transsibu. Jedna zo zastávok na trase je aj stanica Sljudanka, ktorá je ako jediná železničná stanica na svete postavená z mramoru. Je to železničná stanica - pamätník všetkým, ktorý najdlhšiu železničnú trasu stavali.
Smerujeme do Ulan - Ude.
Na obed dorazíme do mesta Ulan-Ude, ktoré je hlavným mesto Burjatska. Ubytujeme sa na hoteli a vyrazíme obdivovať mesto, jeho pešiu zónu, kde natrafíme aj na najväčšiu hlavu Lenina. Tento monument stojí za to , aby sme si urobili vlastné originálne selfičko.
Návšteva budhistického centra v Ulan-Ude. Neskoro večer sa vrátime na hotel.
Opäť sme vo vlaku, ale nebojte sa, to dáme ani nezbadáte ako. Príroda sa síce opakuje a za oknami sa míňajú nespočetné množstva briez, ale my máme stále o čom hovoriť. Československé légie pokračovali, tak ako aj my, po Transsibírskej magistrále ďalej na východ... Čo všetko ich po ceste čakalo? Aj o tom si povieme. Vďačnou témou na dlhej ceste je aj celá stavba Transsibírskej magistrály. Cestá dlhá a tém na rozprávanie bude veľa. Kto vie, či to všetko stihneme...
Mesto Chabarovsk na rieke Amur je jedno z mnohých miest, ktoré vznikli a boli vybudované v 19.storočí vďaka stavbe Transsibírskej magistrály. Na stanici je cca hodina, kúpime si pirôžky, nasadneme na vlak a prejdeme najdlhším mostom ponad rieku Amur a ideme ďalej...
Dnes odchádzame smerom do Vladivostoku - konečnej stanice Transsibirskej magistrály. Cieľ je predsa jasný - konečná na 9288. kilometri Transsib-u. Cestou míňame krajinu hraničiacu s Čínou a približujeme sa do najvýchodnejšieho miesta. Po príchode do záverečného bodu nášho budovania si hneď na železničnej stanici urobíme na pamiatku foto/selfíčko pri stĺpe/kilometrovníku s označením 9288 km. Veď práve preto sme sem prišli! Prezrieme si nádhernú historickú budovu železničnej stanice. Je na čo sa tešiť... Už aby sme tam boli...
Príchod do Vladivostoku. Fotíme sa o 106!
Vladivostok - podľa nás jedno z najkrajších miesta v Rusku a je perfektné, že ho môžeme navštíviť, čo napríklad ešte na začiatku 90-tych rokov minulého storočia nebolo cudzincom dovolené. Mesto nám učarovalo hneď pri prvej návšteve (taká láska na prvý pohľad) a každá ďalšia návšteva tento pocit ešte viacej utvrdzuje. Mesto si prejdeme spolu, pokocháme sa pohľadmi na more, tichooceánsku flotilu, mosty spájajúce mesto. Pohľady a hlavne fotky z Vladivostoku, ktoré si urobíte, fakt stoja za to, mesto je veľmi autentické, fotogenické a plné mladých ľudí z celej Ázie. Kórejci ho priam milujú.
Večera na brehu mora s fantastickými krevetami, chobotnicami, kamčatskými krabmi a inými morskými príšerami. Veď sme na brehu Tichého oceánu.
Ráno sa stretneme na recepcii a ideme na výlet na ostrov Russkij po moste spájajúcom ostrov s pevninou, ktorý je vyobrazený aj na dvetisícrubľovej bankovke. Navštívime spolu Oceanárium. Poobede plavba po Ochotskom mori a večer štýlová večera, na ktorej vyskúšame čerstvo vylovené kraby, ustrice a iné morské plody, tak typické pre túto časť Ruska.
Po večeri tí, čo ešte budú vládať - zubačkou sa vyvezieme na vyhliadku mesta mostov, námorníkov a ruskej tichooceánskej flotily. Vyhliadka na mesto stojí za to.
P.S.
Tí, čo ešte stále nemajú dosť - ideme ďalej, smer KAMČATKA.
Polostrov vulkánov, gejzírov a kamčatských krabov - toto je Kamčatka
Poďte s nami TAM, kde ZAČÍNA RUSKO. Polostrov Kamčatka brehoch Tichého oceánu s bohatou rôznorodou faunou a flórou. Dolina gejzírov, sopky, prelet vrtuľníkom, chutné čerstvé kraby, krevety, ryby, kaviár. Pozorovanie veľrýb a medveďov, všetko je v rukách prírody
Zobraziť termíny
Informácie v CK ma3oska travel - info@ma3oska.sk
CK ma3oska travel si vyhradzuje zmenu poradia dní/programu.
Termín zájazdu sa môže posunúť ± 2 dni v závislosti od grafikonu Ruských železníc (RŽD)
Minimálny počet účastníkov zájazdu: 10 osôb
Maximálny počet účastníkov zájazdu: 14 osôb
Ideálne pobaliť sa do stredne veľkého kufra, resp. ruksaku. Čo si zabaliť a ako sa zbaliť pošleme s presnými inštrukciami pred cestou.
Polia označené * sú povinné
Web vytvoril Lukáš Šleboda