Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest 2022 Varaždin + hrad Trakoščan - BUSom z BA

Zažite víkend počas letného festivalu ŠPANCIRFEST s návštevou hradu Trakoščan! Mesto anjelov, mesto ruží, mesto zvoníc – to všetko sa spája s Varaždinom. Mesto si vyslúžilo prezývku „malá Viedeň“, ale aj „malý Rím“. Prečo? To sa dozviete na našom autorskom zájazde.

Čo nás čaká na víkendovom autorskom poznávacom zájazde?

„Nás čaká Varaždin, tak poďme kočom parádnym.

Ja všetko prichystám, ja všetko zariadim, veď na nás čaká celý Varaždin“....

Takto kedysi dávno v komickej operete Grófka Marica maďarského operetného skladateľa Emmericha Kálmána, ktorého celý svet pozná ako nekorunovaného čardášového princa, pozýval chudobný gróf Koloman Župan do svojho najdrahšieho mesta Varaždina bohatú a krásnu grófku Maricu.

Využite teda predĺžený víkend, zoberte svoju rodinu, priateľov, známych  a spoznajte a zažite elegantný Varaždin.

Do Varaždina smerujú v auguste už niekoľko rokov stovky návštevníkov na ŠPANCIRFEST, počas ktorého sa mesto premení na jednu veľkú umeleckú scénu pod holým nebom.

Počas ADVENTného obdobia si zase užijeme krásne vyzdobené mesto a vianočné trhy - 10.12.-11.12.2022 ADVENT vo Varaždine.

Po rušnom a zážitkami nabitom dni vo Varaždine navštívime unikátne miesto s jedinečnou krásou, ktoré sa na jeden deň stane pre vás skutočným rozprávkovým rajom a pokojným časom, stráveným  v lone prírody, na hrade TRAKOŠČAN.

Nezostáva nám nič iné, len dodať:

NEPREMEŠKAJTE skvelý zájazd!

 Zbaľte sa a zabavte sa s nami a urobte tak bodku za letom.

1. deň

27.08.2022 - (sobota) cesta do Chorvátska

Cesta do Chorvátska v nočných hodinách podľa nástupných miest:

27.08.2022 sobota  - 04.00 hod. - Bratislava, DK Istropolis 

  • Cca o 09:00 hod. príchod do Varaždinu. Po príchode odnesieme batožinu do hotela a začíname spoznávanie tejto "malej Viedne" .

Po príchode strávime dopoludnie návštevou historického jadra mesta, ktoré až do mohutného požiaru v r. 1776 bolo prvým hlavným mestom Chorvátska. Bohaté maďarské a chorvátske aristokratické rodiny si tu postavili nádherné barokové a rokokové paláce, ktoré dodnes zdobia ulice mesta. Draškovičov palác v rokokovom štýle, v minulosti sídlo chorvátskeho bána Franja Nádasdyho a chorvátskeho parlamentu, rokokový palác francúzskeho rodu Sermage, v ktorom môžete navštíviť obrazovú galériu, rokokový Patačićov palác, osobitý palác Herzer, o ktorého zvláštnostiach si porozprávame, Varaždínsky župný palác – dnes sídlo Varaždínskej župy, Palác Erdody je najrozmarnejším barokovým palácom na ploche až 3200 m2 a niekoľko meštianskych domov, z ktorých jedným z najpôsobivejších je renesančný dom Ritz zo 16. storočia s arkádami.

Dominantou námestia kráľa Tomislava, nazývaného nie inak ako Korzo, je budova radnice zo 16. storočia s dodnes používaným kamenným erbom mesta z 15.st. potvrdeným kráľom Matejom Korvínom.

Námestie tradičných remesiel má svoje genius loci. Nájdete tu klobučníkov, keramikárov, ale tiež kováča, ktorý vám s úsmevom vyrazí pamätnú mincu pre spomienku.

Magnetom Varaždínu je feudálna pevnosť, odpradávna nazývaná Starý zámok (UNESCO) postavená od 12. do 19. storočia a  situovaná v anglickom parku obklopenom mohutnými valmi. Najstaršou časťou pevnosti je Lisákova veža.

Varaždín je tiež „malým Rímom“ – z niekoľkých kostolov a kláštorov stojí za povšimnutie  Katedrála Nanebovzatia Panny Márie.

Jedinečný festival Špancirfest (foto z festivalu zdroj spancirfest.com) premieňa v lete celé  historické jadro Varaždína na liaheň zábavy, smiechu, kulinárskych chutí a vôní s bohatým hudobným, divadelným a zábavným programom.

* Poznámka - pri ADVENTnom festivale si užijeme nádherné a voňavé vianočné trhy - 11.12.2022 ADVENT vo Varaždíne

2. deň

28.08.2022  (nedeľa) – návšteva hradu Trakoščan

Po raňajkách odchod do historického regiónu Zagoria, kde sa nachádza skvost kultúrneho, historického a architektonického dedičstva Chorvátska – hrad Trakoščan, postavený v 13. storočí v románskom slohu. Súčasnú novogotickú podobu nadobudol v polovici 19. storočia. Okolo hradu je nádherný anglický park s jazierkom.

V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko.

Príchod domov

Príchod na Slovensko v nočných hodinách podľa miest výstupu: 

  • Bratislava, DK Istropolis vo večerných hodinách 

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

2 dni

autobusom, nástup/výstup od RK po BA

Termíny

od
do
0 dní
od 159,00 EUR
od
do
0 dní
od 159,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter