Veľká Británia: Letný Londýn

Big Ben, Westminister Abbey, Múzeum Madamme Taussaud

Londýn je mesto, ktoré má svoju špecifickú atmosféru. Greenwich s nultým poludníkom a observatóriom, London Tower, Oxford street, Downing street, Trafalgarské námestie, galérie ale aj nespočetné puby…

1.deň

Odlet do Londýna.

Po prílete do Londýna sa spolu so sprievodcom presuniete na ubytovanie, kde si odložíte batožinu a začnete so spoznávaním tohto krásneho mesta.

Spoznávanie začíname Greenwichom. 

Greenwich je mestská štvrť na východe Londýna a veľmi populárne miesto na návštevu, odpočinok a aj zábavu. Nájdete tu hneď niekoľko atrakcií pohromade, väčšinu turistov láka ale tá bezpochyby najznámejšia: nultý poludník – Prime Meridian of The World. Práve tu, na Greenwichskej hvezdárni bol nultý poludník definovaný a práve odtiaľ sa počíta svetový čas.

Nultý poludník
Cez areál Kráľovského observatória prechádza najznámejší poludník sveta so zemepisnou dĺžkou o hodnote 0 °. V slovenčine je známy pod pojmom Greenwichský poludník, v angličtine sa používa výraz Prime Meridian. V histórii si každá koloniálna veľmoc vytvárala svoj vlastný systém určovania zemepisnej šírky, ale rozvoj dopravy a obchodu donútil počas 19. storočia postupne prejsť práve na Greenwichský systém. Nultý poludník tak, ako ho poznáme dnes, bol ustanovený roku 1851.

Hneď vedľa Kráľovského observatória je na chodníku znázornený nultý poludník kovovými prúžkami a silným zeleným laserom osvetľujúcim nočnú oblohu. Stáť jednou nohou na východnej a jednou nohou na západnej pologuli je určite najobľúbenejšia aktivita na Greenwichi.

Tento pamätník nultého poludníka je voľne prístupný zadarmo, počítajte však s veľkými davmi ľudí takmer v akomkoľvek období.

Kráľovské observatórium a výhľad na Londýn
Kráľovské observatórium sa nachádza v Greenwichskom parku na jeho najvyššom bode a bolo prvou účelovo postavenou stavbou na vedecké účely vo Veľkej Británii. Hvezdáreň bola zriadená kráľom Karlom II. v roku 1675, rovnako ako tu sídliaci úrad kráľovského astronóma, ktorý riadil prácu observatória a podporoval navigáciu pre objaviteľské aj obchodné námorné výpravy.

Po Druhej svetovej vojne bola Royal Observatory z dôvodu zvýšeného svetelného znečistenia trvalo presťahovaná za Londýn.

Po programe nasleduje transfer a voľný večerný program.

2.deň

Po raňajkách sa presuniete do centra Londýna a uvidíte: 

  • výmenu stráží pred Buckinghamským palácom, v ktorom býva britská kráľovná. Pokračovať budete širokou ulicou The Mall až na Trafalgarské námestie, kde sa týči socha generála Nelsona.
  • Môžete využiť možnosť bezplatnej návštevy Národnej galérie alebo sa prejsť cez štvrť Whitehall, kde sa nachádza známa Downing street, ktorá je sídlom britských premiérov.
  • Odtiaľ sa dostanete až k hodinovej veži Big Ben.
  • Prejdete okolo parlamentu k Westminister Abbey, ktoré je miestom korunovácií. Večerné mesto si budete môcť pozrieť z Londýnskeho oka.

Po programe návrat do hotela do hotela a voľný program.

3.deň

Po raňajkách začnete prehliadku mesta a prezriete si:

  • London Tower, ktorý slúžil ako sídlo, väzenie a klenotnica. Hneď vedľa sa nachádza most Tower Bridge, ktorý sa v súčasnosti otvára len výnimočne, ak pláve nadrozmerná loď.
  • Nasledovať bude návšteva mestských častí Southwark a City, prejdete okolo Shakespearovho divadla Globe, dostanete sa k Millenium Bridge, mostu postavenému k roku 2000 a následne až ku katedrále St. Paul.
  • Po obedňajšej prestávke budete mať možnosť nákupov na Piccadally Cicuis
  • Oxford Street, prípadne možnosť návštevy najstaršieho múzea na svete, British museum, či možnosť návštevy Múzea Madamme Taussaud.

Po programe návrat do hotela do hotela a voľný program.

4.deň

Po raňajkách nasleduje check out a transfer na letisko.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

SK/CZ sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

4 dni

zajazd letecky ma3oska travel

letecky

Termíny

od 27.07.2023
do 30.07.2023
4 dní
Bratislava
Voľný
od 799,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

v 2024 opäť v ponuke

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter