Veľký okruh Balkánom s Dubrovníkom

Zľava 655€
569€

Rýchly popis:

 
Cesta malebným a masovým turizmom zatiaľ nedotknutým krajom, ktorá návštevníkov prevedie a predstaví im jedny z najkrajších lokalít v šiestich krajinách – v Chorvátsku, Čiernej Hore, Albánsku, Kosove, Macedónsku a Srbsku.

Ubytovanie: 6x v hoteli
Stravovanie: 6x raňajky  


Dubrovník – Boka Kotorská –  Perast – Gospa od Škrpjela – Cetinje – Skadarské jazero – Rozafa – Tirana – Krujё – Prizren – Dečani – Skopje – Niš – Resavska pecina – BelehradDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod v skorých ranných hodinách a prejazd cez Maďarsko a Chorvátsko do južnej Dalmácie. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – po raňajkách prehliadka malebného centra historického Dubrovníka, ktorý je právom považovaný za perlu Jadranu. Mesto, z jednej strany ohraničené morom a z druhej strany vysokými horami, zažilo najväčšie obdobie svojej slávy v 15. a 16. storočí, kedy svojím významom konkurovalo aj severnejšie položeným Benátkam. Dodnes je uprostred stredovekých hradieb zachovaná spleť malebných uličiek s obchodíkmi a reštauráciami a okolité krištáľovo čisté more z neho robia vyhľadávané luxusné prímorské letovisko. Popoludní presun okolo najväčšieho jadranského zálivu Boka Kotorská do mestečka Perast, ktoré je chránené majestátnymi vápencovými útesmi. Fakultatívne plavba loďou na neďaleký legendami opradený ostrov Gospa od Škrpjela s barokovým mariánskym kostolom. Individuálne voľno na kúpanie, večer presun do hotela a nocľah.

3. deň – po raňajkách presun do historického mesta Cetinje, ktoré bolo stáročia hlavným mestom Čiernej Hory. Návšteva zámku kráľa Nikolu, nachádzajúcom sa na hlavnom námestí, ktorý je v súčasnosti sídlom Štátneho múzea Čiernej Hory. K najzaujímavejším budovám patrí cetinjský kláštor, v ktorom sídlila prvá tlačiareň v krajine. Odchod do Rijeke Crnojevica a krásna plavba Skadarským meandrom, ktorý svojou krásou pripomína čiernohorskú Amazóniu. Zastávka v albánskom meste Skadar, ktoré je štvrtým najväčším mestom v Albánsku a návšteva pevnosti Rozafa, s ktorou je spojená legenda o dievčati Rozafe, zamurovanej v hradbách. Pevnosť poskytuje krásny výhľad na Skadarské jazero, mesto Skadar a pohorie Prokletije. Večer ubytovanie v okolí Tirany.

4. deň – po raňajkách prehliadka hlavného mesta Albánska – Tirany, so stopami gréckej, tureckej aj sovietskej architektury. Prehliadka masívneho bunkra, vybudovaného komunistickým diktátorom Enverom Hodžom počas komunistického režimu. Bunker slúži v súčasnosti ako múzeum a návšteva jeho podzemných chodieb vybudovaných tak, aby vydržali aj nukleárny útok, je mrazivým a nezabudnuteľným zážitkom. Presun do starobylého mesta Krujё, rodiska národného hrdinu George Kastriotiho Skanderberga. Mesto bolo v minulosti známe vďaka tureckým kúpeľom, v súčasnosti kvôli hradu a hlavne historickému orientálnemu trhu s typickými drevenými obchodíkmi. Večer odchod do Kosova, ubytovanie v okolí mesta Prizren.

5. deň – po raňajkách prehliadka mesta Prizren, ktoré je svojou osmanskou architektúrou pokladané za najkrajšie mesto Kosova. Prehliadka mesta – mešita Bajrakli, starý kamenný most, turecké kúpele, námestie Šadrvan a pod. Návšteva srbského pravoslávneho kláštorného komplexu v Kosove – Dečani. Kláštor je situovaný na krásnom mieste uprostred hôr a napriek vojnovému konfliktu v minulosti a etnickým nepokojom v ňom doteraz žije a pracuje niekoľko mníchov. Podvečer presun do Macedónska, krátka zastávka v meste Tetovo a prehliadka jednej z najkrajších mešít v krajine. Podvečer presun do hlavného mesta krajiny – Skopje. Prehliadka starého centra s pevnosťou Kale a starým bazárom. Večer ubytovanie a nocľah.

6. deň – po raňajkách odchod do Srbska, zastávka v meste Niš a prehliadka starého mestského centra – Kazandžijsko Sokace, pevnosti a pamiatky Ćele Kula – 3 metre vysokej steny z roku 1809, do ktorej dal na výstrahu miestnym obyvateľom turecký paša zamurovať 952 lebiek miestnych srbských povstalcov. Návšteva koncentračného tábora z 2. svetovej vojny Crveni Krst, v ktorom bolo počas vojny umiestnených až 30000 ľudí. Popoludní presun k najväčšiemu jaskynnému systému v Srbsku, jaskyni Resavska Pecina. Prehliadka hlbokej jaskyne zloženej z 3 kilometrov podzemných chodieb, z ktorých je prístupných cca 800 metrov. Zastávka v opevnenom ortodoxnom a veľmi dobre zachovanom kláštore Manasija zo začiatku 15. storočia. Večer ubytovanie a nocľah.

7. deň – po raňajkách presun do Belehradu, prehliadka centra mesta s pevnosťou Kalemegdan, mauzóleom Josipa Broz Tita a hlavnou triedou Terazije. Fakultatívne plavba loďou po Dunaji. Popoludní odchod a neskoro večer príchod na Slovensko.  V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň, orientačné ceny vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste v miestných menách). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 260 EUR/6 nocí, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 220 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT – 10 EUR, TO, PN, PE – 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM – 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA – 25 EUR. Upozornenie: na tento zájazd je potrebný cestovný pas.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Dubrovník | Skadar | Tirana | Skopje

Termíny

od 02.09.2024
do 08.09.2024
7 dní
Voľný
od 569,85 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Meno a priezvisko*
Priezvisko*
Email*
Tel. číslo*
Termín
Zájazd*
GDPR*

Pripravujeme

Rusko

VIANOČNÁ MOSKVA a PETROHRAD

Dve metropoly Ruska

Azerbajdžan

Azerbajdžan – krajina na brehu Kaspického mora

Baku, Kaukaz, Šeki, Kaspické more

Taliansko

Rím – Vatikán – Neapol

Úlet do večného mesta a pod sopku Vezuv

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

Taliansko

Apúlia – Salento – leto

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

ma3oska-trvel-chorvatsko

Chorvátsko

Varaždin BUSom – víkendovka

Festival Špancírfest Varaždin - BUSom z BA/zber po Slovensku

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

Chorvátsko

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART v Záhrebe

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

Rusko

MOSKVA A MURMANSK

Vianočná Moskva + Silvester za polárnym kruhom Murmansk

Rusko

Prehliadka námornej flotily

PETROHRAD - mesto námorníkov - atraktívny zájazd

plitvicke jazera

Chorvátsko

Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

maks moskva

Rusko

MAKS Moskva

Veľkolepá letecká šou pod Moskvou

moskva 9 máj

Rusko

Deň víťazstva Moskva

9. máj v Moskve

vianočná moskva

Rusko

Vianočná MOSKVA

Slávnostná vianočná atmosféra na Červenom námestí - Moskva stojí za návštevu

Rusko

Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a Transsibírska magistrála - trasa Irkutsk - Vladivostok

Rusko

SOČI

Juh Ruska - pobrežie Čierneho mora

na vyžiadanie v CK

Rusko

Kazaň

Kazaň so zastávkou v Moskve = 2 mestá = 2 kremle= 2 náboženstvá

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

MURMANSK

Ruský sever za polárnym kruhom - lovenie polárnej žiary - Murmansk a okolie

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter