Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour – adventný zájazd

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Poďte s nami do Verony, Benátok, na jazero Lago di Garda kde navštívime ikonické pamiatky. A zavítame aj do vinárskej oblasti VALDOBBIADENE degustovať TOP Prosecco a miestne talianske produkty. K tomu každé ránko skvelé cappuccino a úsmev DOLCE VITA ITALIA.

Poďte s nami zažiť spojenie historických pamiatok zo zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a úžasných chuťových a čuchových zážitkov so skvelými "prodotti originali italiani"

1. deň

Odlet do Talianska a ikonické Benátky

Zavčasu ráno sa stretneme na letisku vo Viedni - čakajú nás Benátky a fantastické Prosecco vo Valdobbiadene.

Po prílete si dáme cappuccino a sladké pečivo k tomu - presne tak ako to robia Taliani a ide sa do centra    Benátok spoznávať toto nádherné mesto. V podvečer transfer do Verony.

Benátky. Vábivá zmes Východu a Západu. Toto ani európske, ale ani výhradne talianske mesto (všade cítiť stopy Byzancie a vplyv Orientu) leží na súostroví 118 ostrovčekov. Predstavuje labyrint 177 kanálov, ponad ktoré sa klenie asi 450 mostov. Mesto s romantickou atmosférou, zachovávajúce si svoju kultúrnu jedinečnosť spoznáte najlepšie, keď si ho prejdete pešo. Benátky sú zmes očarujúcich obrázkov s neprekonateľne krásnymi lagúnami; občas pôsobia až melancholicky... avšak, ich mnohotvárny šarm nikdy nesklame. Pri prechádzke mestom majte na pamäti, že atmosféra Benátok je absolútne odlišná od iných miest.
Prejdeme Piazza San Marco, ktoré vzniklo asi v 9. stor. so slávnymi budovami, ako je Palazzo Ducale (najväčšia svetská stavba Benátok), Basilica di San Marco (symbol Benátok), vysoká Campanilla, z ktorej je neopísateľný pohľad na mesto a lagúnu; neobídeme romantický symbol, Most Vzdychov či Most Rialto, architektonicky najdokonalejší oblúk v Európe, ktorý je viac ako 400 rokov križovatkou na hlavnom mestskom kanále.

2. deň

Verona mesto lásky

Po raňajkách sa stretneme na recepcii a vydáme sa po stopách Júlii a Rómea.

A verte, toto mesto nie je len o nešťastnej láske, ale aj o pamiatkach a histórii, ktorú sa budete dozvedať na každom kroku. Čo nás čaká čítajte ďalej. 

Elegantná, uvoľnená, romantická, často označovaná ako „brána do Talianska“. Druhé najdôležitejšie mesto v regióne Veneto (po Benátkach); do svetového povedomia sa dostala najmä ako dejisko  Shakespearovej najslávnejšej hry Rómeo a Júlia. Od r. 2000 bolo historické centrum mesta zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem unikátneho a populárneho balkóna na dome, v ktorom (podľa legendy) žila Júlia, určite stojí za videnie aj Arena di Verona na Piazza Bra, najväčšia operná scéna sveta (pochádza z 1. stor. n. l.). Stredovekým srdcom mesta je energiou nabíjajúce námestie Piazza delle Erbe s rušným trhoviskom (mimochodom, ide o bývalé rímske fórum).

Verona bola od r. 89 p n.l. rímskou kolóniou. Prvé rímske osídlenie sa nachádzalo na ľavom brehu rieky Adige, na kopci Colle San Pietro. Práve tam bol postavený najstarší chrám v Benátsku, starobylý kláštor (dnes archeologické múzeum) a sugestívne rímske divadlo z 1. st. n.l. Zvyšok mesta sa rozprestieral na svahu a na brehu rieky chránený múrom, ktorý obklopoval celý kopec. Verona je skutočné archeologické múzeum pod holým nebom s nálezmi od republikánskej éry až po ranokresťanský vek.

Návrat na hotel v podvečerných hodinách.

Kto bude mať záujem , je možná degustácia vína, produktov - syrov a salám.

3. deň

Valdobbiadene a degustácia Prosecco

Raňajky. Po raňajkách odchod autobusom do Valdobbiadene, - mestečka v regióne TREVISO (sever Talianska). Práve tu sa vyrába najkvalitnejšie prosecco na svete.

Cestou sa zastavíme v dedinke Refrontolo pri pri mlyne Molinetto della Croda. Fotky odtiaľ sú doslova ikonické.

Ešte nás čaká zastávka v miestnej syrárni a potom vás už pozývame k TOP výrobcovi vína vo Valdobbiadene, ktorého meno je známe po celom svete. Taliani, Gregorio a jeho synovia Massimo a Michele, nám vo svojej vinici a pivnici pripravia degustáciu siedmych druhov prosecca s občerstvením. "Prosečko" + jedlo a nádherné výhľady po prekrásnej talianskej krajine = srdečná a milá zábava - à la Dolce vita Italia.

À propos - ich Prosecco D.O.C.G. extra brut - získalo 9. júla 2021 zlatú medailu na prestížnej medzinárodnej súťaži a MY ho máme v ponuke degustácie - bellissimo degusto!

Pred odchodom späť do hotela sa ešte zastavíme nakúpiť si miestne špeciality.

Značkové Valdobbiadene (provincia Treviso).

Žije tu asi 10 000 obyvateľov. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z r. 1116 a najvýznamnejšou pamiatkou mesta  je katedrála Santa Maria Assunta. Valdobbiadene je okrem vinohradníctva známe aj tým, že bolo a je etapovým miestom závodu Giro d´Italia.

Mesto sa nachádza pod alpsko-dolomitovou zónou, čo mu dáva skvelú chladivú klímu na pestovanie vínnej révy odrody Glera, z ktorej sa vyrába celosvetovo známe šumivé víno Prosecco. 7. júla 2019 bola oblasť okolo severotalianskych miest Valdobbiadene a Conegliano zapísaná na na zoznam svetového dedictva Unesco. A práve odtiaľto pochádza to najlepšie extra suché biele šumivé víno, prosecco.

Stredoveké Bassano del Grappa.

Pomenované je podľa neďalekej hory Monte Grappa. Čím je známe? Práve pre prappu (silný taliansky aperitív či digestív), keramiku, starý drevený most Alpini (pohľady odtiaľ na mesto sú dych berúce) a pre svoje malebné uličky s arkádovými námestiami plnými obchodov, kaviarní a reštaurácií. Samozrejme, v múzeu grappy sa určite zastavíme na degustáciu či nákup a navrhujem ochutnať aj tradičnú špecialitu z bielej špargle v niektorej z miestnych tratórií.

Návrat do hotela neskoro večer.

4. deň

Lago di Garda

Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet Ikonické Lago di Garda.

„Záhrada Talianska“ aj tak nazývajú toto jazero sa nachádza len 30 km od Verony. Ľadovcové jazero Lago di Garda (patrí k najväčším v krajine; 370 km štvorcových; šírka 17, 2 km, dĺžka impozantných 51, 6 km; hlboké 346 m) je, vskutku, jedným z najkrajších miest Talianska. Nad jazerom sa týčia strmé vápencové steny Gardských hôr (vysoké až 2000 m), ktoré sú popretkávané množstvom malebných cestičiek. Nájdete tu všetko, po čom srdce turistu, dobrodruha, historika či fotografa plesá. A možno, oveľa viac...

Malebné Sirmione.

Kúpeľné mestečko patrí (odpradávna) k najobľúbenejším rekreačným strediskám na pobreží jazera. Leží na špičke rovnomenného 4 km dlhého poloostrova Sirmione. Jazero vidíte po oboch stranách prístupovej cesty, vedľa ktorej sa vypína gotický hrad Scaglierovcov z 13. st., dnes mestské múzeum.  Sirmione má neopísateľnú atmosféru, je jednoduché (niet sa kde stratiť či zamotať) a krásne.

5. deň

Posledný deň vo Verone a odlet domov

Dnešný, žiaľ posledný deň bude priestor na prechádzku a nákupy vo Verone, posedieť si v miestnej kaviarničke a užiť si mesto lásky a veľmi zaujímavej histórie.

Poobede transfer na letisko a odlet domov.

ma3oska travel zajazd

celoročne

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

5 dní

letecky

Termíny

od
do
5 dní
Viedeň
voľný
od 0,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Májový úlet do Talianska

Eno-Gastro-Privat tour

pripravujerme opäť aj v r. 2024

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

BENATKY-VENEZIA-KARNEVAL-MA3OSKA-POZNAVACI-ZAJAZD-

Taliansko

Karneval v Benátkach + Verona

Veľkolepý Karneval v Benátkach

02/2024 info v CK

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

02/2024 info v CK

Taliansko

Apúlia – Salento – leto 2023

Maldivy Európy - aj takto nazývajú JV región Talianska - Apúlia Salento

02.07.-07.07.2023

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

sorrento-neapol-pompeje-ma3oska-travel-taliansko-zajazd

Taliansko

Neapol a okolie

Veľkolepé Pompeje, Sorrento a temperamentný Neapol

ma3oska-travel-milano-bergamo-jazera

Taliansko

Miláno+Bergamo+jazerá EXCLUSIVE

17.07. - 20.07.2023 s predlžením + Lago di Garda do 23.7.2023

milano zajazd taliansko

Taliansko

Miláno a Bergamo

NAJ z Lombardie a Piemonte - zájazd do Talianska - BUSom

talainsko-apulia-bari-maoska-travel

Taliansko

Apúlia

Apúlia - chutné putovanie talianskym "podpätkom"

Taliansko

Verona, Benátky, Lago di Garda + Prosecco degustácia

Verona + Prosecco tour dolinou Valdobbiadene

Taliansko

Adventný Prosecco tour – BUSom

Prosecco tour - adventný zájazd

02.12. - 04.12.2023 advent

Chorvátsko

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Rusko

ALTAJ

Znovuzrodenie na Altaji - reset duše a mysle

info v CK

Rusko

Transsibírska magistrála

Celá trasa od Moskvy po Vladivostok

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter