Vianočný Varaždin a Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Historický Varaždin s neopakovateľnou adventnou atmosférou a Záhreb s jeho vianočnou výzdobou a bohatou ponukou tradičných vianočných pokrmov a nápojov. Zažite ich s nami! A ako čerešnička na torte vianočná rozprávka – balet Luskáčik v Národnom divadle v Záhrebe

Bez akéhokoľvek prikrášľovania, Záhreb s jeho vianočnou výzdobou, adventným programom a bohatou ponukou tradičných chorvátskych vianočných pokrmov a nápojov, sa úplne právom v roku 2016 až 2018 stal podľa ankety European Best Destinations výhercom titulu „Najlepší adventný trh v Európe“.

 

!!!V tomto termíne hľadáme 1 pána na doubytovanie do 2-lôžkovej izby (nemusíte platiť 1-lôžkovú izbu)!!!
1. deň

Odchod do Chorvátska a historický Varaždin

Odchod z Bratislavy o 08:00 hod - smerujeme do Varaždina - prvého hlavného mesta Chorvátska, ktoré je klenotom baroka, "malou Viedňou", "malým Ríma" " alebo "mestom anjelov".

Po príchode do Varaždina si zložíme veci v hoteli a čaká nás prehliadka historického jadra mesta, do ktorého vstúpime cez mestskú bránu - Lisakovu vežu. Kulisu adventného mesta dotvárajú elegantné šľachtické paláce z 18. - 19. storočia - palác Sermage, Draškovićov palác, Župný palác, Patačićov palác, takmer 500 ročná stará dáma - radnica a jedna z najstarších stredovekých pevností v Európe - Staré mesto. Veže kostolov sv. Jána Krstiteľa, sv. Mikuláša a Varaždinskej katedrály dotvárajú panorámu mesta.
Budeme si užívať adventný čas so štedrým vianočným programom v uličkách a na námestiach Varaždinu. S adventnými trhmi sa môžeme rozlúčiť aj skvelými špecialitami v michelinskej reštaurácii alebo na ľadovom tobogáne.

2. deň

Adventný Záhreb a baletné predstavenie Luskáčik

Ráno sa odubytujeme a čaká nás transfer do hlavného mesta Chorvátska.

Po príchode do Záhrebu sa ubytujeme a hneď sa vrhneme do víru vianočnej atmosféry. Začneme Horným mestom cez dve stredoveké jadrá, Kaptol a Gradec. Ďalej nás čakajú námestie bána J. Jelačiča, Záhrebská katedrála, prvá verejná promenáda Strossmartre, stredoveká mestská veža Lotrščak, lanová dráha Uspinjača a tunel Grič z 2. svetovej vojny.

Pokračujeme v Dolnom meste, ktoré je vrcholom urbanizmu 19. storočia.  Nazýva sa tiež Lenucijova alebo Zelená podkova a je akýmsi náprotivkom viedenskej Ringstrasse.

V podvečerných hodinách si vianočnú atmosféru môžete umocniť návštevou baletného predstavenia "LUSKÁČIK" v Chorvátskom národnom divadle. Cez dych berúcu hudbu P. I. Čajkovského zažijeme opäť kúzlo Vianoc v najkrajšej vianočnej rozprávke, ktorej príbeh sa odohráva v 19. storočí v Londýne počas Štedrého večera.

Ak balet nie je pre vás tá "pravá šálka kávy", môžete si až do neskorého večera užívať atmosféru jedných z najkrajších adventných trhov v Európe.

3. deň

Odchod domov

Ráno sa odubytujeme a pomaly sa rozlúčime s vianočnými trhmi. Posledné nákupy suvenírov, medzi ktorými by nemalo chýbať perníkové srdce „licitar“ a tabuľka čokolády Kraš a čokoládové bonbóny Bajadera a Griotte.

Odchod autobusom zo Záhrebu. Predpokladaný príchod do Bratislavy o 19:00 hod.

ma3oska travel zajazd

december - Advent

ma3oska travel zajazd

raňajky

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom

Termíny

od 16.12.2022
do 18.12.2022
voľný
od 199,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter