Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Historický Varaždin s neopakovateľnou adventnou atmosférou a Záhreb s jeho vianočnou výzdobou a bohatou ponukou tradičných vianočných pokrmov a nápojov. Zažite ich s nami! A ako čerešnička na torte vianočná rozprávka – balet Luskáčik v Národnom divadle v Záhrebe

Bez akéhokoľvek prikrášľovania, Záhreb s jeho vianočnou výzdobou, adventným programom a bohatou ponukou tradičných chorvátskych vianočných pokrmov a nápojov, sa úplne právom v roku 2016 až 2018 stal podľa ankety European Best Destinations výhercom titulu „Najlepší adventný trh v Európe“.

1. deň

Odchod do Chorvátska

Odchod z Bratislavy o 08:00 hod - smerujeme dohlavného mesta Chorvátska do Záhrebu.

Po príchode do Záhrebu sa ubytujeme a hneď sa vrhneme do víru vianočnej atmosféry. Začneme Horným mestom cez dve stredoveké jadrá, Kaptol a Gradec. Ďalej nás čakajú námestie bána J. Jelačiča, Záhrebská katedrála, prvá verejná promenáda Strossmartre, stredoveká mestská veža Lotrščak, lanová dráha Uspinjača a tunel Grič z 2. svetovej vojny.

Pokračujeme v Dolnom meste, ktoré je vrcholom urbanizmu 19. storočia.  Nazýva sa tiež Lenucijova alebo Zelená podkova a je akýmsi náprotivkom viedenskej Ringstrasse.

Ak balet nie je pre vás tá "pravá šálka kávy", môžete si až do neskorého večera užívať atmosféru jedných z najkrajších adventných trhov v Európe.

2. deň

Odchod domov

Ráno sa odubytujeme a ideme na prehliadku mesta.

Najskôr sa vyberiem na skutočne nádherné miesto cintorín Mirogoj, najväčší svojou rozlohou v Európe. Nádherná architektúra a miesto vás ohúria. Po prehlaidke s výkladom nás čakjú ešte posledné nákupy suvenírov, medzi ktorými by nemalo chýbať perníkové srdce „licitar“ a tabuľka čokolády Kraš a čokoládové bonbóny Bajadera a Griotte. Na miestnom trhu si nakúpime čerstvé a voňavé mandarinky

Odchod autobusom zo Záhrebu. Predpokladaný príchod do Bratislavy o 19:00 hod.

ma3oska travel zajazd

december - Advent

ma3oska travel zajazd

raňajky

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom

Termíny

od 09.12.2023
do 10.12.2023
2 dní
Bratislava
voľný
od 199,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Galéria zájazdu

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter